Jump to content


Photo
- - - - -

На косъм съм да захвърля eGo-T (или май не)


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#41 dvd75

dvd75

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 23.06.11 г. в 14:39

От както имам комплекта Е-Go T (почти един месец), все още използвам двата пълнителя, които са на атомайзерите от комплекта, а другите пет са още в кутията не покътнати. Нямам нито една капчица теч, и двата атомайзера работят все още без проблем. Зареждам пълнителите със спринцовка, промивам атомайзера и пълнителите със спирт и това е. Много проби и аромати съм ползвал с тях и всичко е наред! Моите пълнители са бели прозрачни, ако това с нещо помага.Единственото, което направих, е че бутнах фитила на атомайзера леко надолу и махнах двете малки капачки от пълнителите. Използването на тези пълнители според мен е много по-икономично от метода директно капване. Атомайзарите бързо се адабтират към следваща добавена течност с нов аромат за разлика от другите, тоест бързо предават новите аромати, без следи от старите такива.Също така не забелязвам потъмняване на течността в тях. За сега съм много доволен от този мод и очаквам появата на атомайзера с ниското съпротивление за да го пробвам.


VAKO vas
Като чета постовете ти в отворената от теб тема, май ще се окаже, че това е тема с „фалшива тревога” !


Здравейте,
след толкова четене в този форум така и не разбрах ЕГО-Т пълнителите за еднократна употреба ли са или не!? От вчера имам Его-Т и как така при теб не протичат пълнителите, които са на атомайзерите с комплекта?! Моите и двата протекоха след пълнене.Другите от комплекта не протичат от към батерията а през дупчицата за смучене.И как така зареждате пълнителя със спринцовка( от коя страна )нали си има капаче и то се сваля?! Може аз нещо да бъркам, но ако всичко е така и постоянно ще тече от някъде Его-Т, за какво е измислена тази е-цигара тогава - да си купуваме течности ли?!
Ако продължава така по добре да се върна на 510+керамичен карт!

#42 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 23.06.11 г. в 15:15

Здравейте,
след толкова четене в този форум така и не разбрах ЕГО-Т пълнителите за еднократна употреба ли са или не!? От вчера имам Его-Т и как така при теб не протичат пълнителите, които са на атомайзерите с комплекта?! Моите и двата протекоха след пълнене.Другите от комплекта не протичат от към батерията а през дупчицата за смучене.И как така зареждате пълнителя със спринцовка( от коя страна )нали си има капаче и то се сваля?! Може аз нещо да бъркам, но ако всичко е така и постоянно ще тече от някъде Его-Т, за какво е измислена тази е-цигара тогава - да си купуваме течности ли?!
Ако продължава така по добре да се върна на 510+керамичен карт!


Не са за еднократна употреба. Още ползвам първия на 3 месеца вече и няма признаци да му има нещо. Пълни се след махане на капачката или направо от шишенце с остър връх който може да се пъхне в дупката. Досега от атома който ползвам вече два месеца не е протекла и капка ни отгоре ни отдолу. Има си удар и пара и работи на 6. На два три дена го издухвам в салфетка от двете страни. Изпарявам между 3 и 5 пълнителя на ден. Може и да съм уцелил на бройка де да знам, но вече 3 месеца съм много доволен от цигарата.

#43 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 23.06.11 г. в 15:51

[
Здравейте,
след толкова четене в този форум така и не разбрах ЕГО-Т пълнителите за еднократна употреба ли са или не!? От вчера имам Его-Т и как така при теб не протичат пълнителите, които са на атомайзерите с комплекта?!

До този момент продължавам да използвам E-Go T и нямам течове от никъде.Пълнителите не са за еднократна употреба , а са за многократна. Съшо така, може да се поръча вече само долното капаче, което се дупчи за резервна част, за да не се купува цял резервоар, ако само капачето е деформирано.
Относно правилното поставяне на резервоар, аз практикувам следното:
Поставям новият празен резервоар на атомайзера плътно да се перфорира. При това положение, както е поставен, го завъртам на 360 градуса по часовниковата стрелка и 360 градуса обратно. Изваждам резервоарчето, махам капачето и от капачето внимателно отстранявам остатъка от перфорацията (кръгчето), като го завъртам около себе си няколко пъти. Поставям капачето на резервоара и от там нататък го пълня с течност, посредством спринцовка, през така направения кръгъл отвор. Много е важно да не пълниш резервоара до горе, а само около 85% от него. Ако ти е наводнен вече атомайзера, издухай го върху салфетка, за да не отива течността през страничните дупчици на парата към устата.
Успех

#44 dvd75

dvd75

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 24.06.11 г. в 16:25

Благодаря за инфото и съветите, ще тествам събота и неделя. :smiley_emoticons_joint:
Дано не се окаже, че единия атомайзер е дефектен( забелязах такива случаи във форума).
:sSig_goodjob2:

#45 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.07.11 г. в 11:48

Според мчен си текат масово и без някаква закономерност. Тези от вас, които са модвали 801 едно време, може и да го намират за нищожен проблем и съвсем основателен, но на хората, които са си купили цигарата, надявайки се да не им се случи, мога само да кажа, че тая работа с "без вата" си има цена... :aggressive:

#46 Майна

Майна

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 3.07.11 г. в 17:44

Нека споделя и моя скромен опит. От месец ползвам Его тип А, а от седмица си взех и Его-Т. Изпарявам по 3-4мл на ден с 18мг, рядко и 11мг никотин и мога да се похваля, че нямам никакви проблеми до сега и с двата типа цигари. Никакви течове, освен ако прекаля с дрипването при Его А, но при 3-5 капки в атомайзера се държи перфектно. При Его-Т си карам вече седмица с първия пълнител, зареждам до 70-80% от обема със спринцовка и нямам нито един теч до сега. Много съм доволен от него, защото с няколко пълнения си изкарвам деня. Странното е, че не съм промивал атомайзерите нито веднъж, само 1-2 пъти съм продухвал, но това не им пречи да си дават перфектен вкус и огромно количество пара. Като следя внимателно всички подобни теми стигам до заключение, че от престараване да миете и перете изпарители и пълнители си навличате сами проблемите и влизате във филми. Лично аз съм решил да карам докато дават желаното количество пара и удар, започнат ли да се скапват ще си купувам нови. Това все-пак си е консуматив и наместо да си вкарвам нерви с тях, по-добре да си доставям удоволствие от новата играчка. А парите които ще похарча за изпарители едва ли ще са повече, отколкото давах за старата гнусна смрад, с която се трових над 30 години. Но това е мое лично мнение разбира се и не ангажира никого. Дано успея да помогна на търсещите информация по тези въпроси. Поздрави на всички колеги и не се отказвайте........изпарявайте! :D

Edited by Майна, На 3.07.11 г. в 17:44.


#47 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 3.07.11 г. в 20:06

Досега e-Go Т атомайзер с течове не ми се паднал, но ми показаха един нов, който има теч. Извадих малката поставка с нишките и видимо се личи, че нишките са по-малко от тези, които са на моите атомайзери , и от там мрежестата шапка е по-сплескана и не уплътнява вътрешно каналчето, в което влиза пълнителя ( тя се движи много свободно вътре).Течноста, в такъв случай, няма какво да я задържа и преминава свободно по вътрешната стена на каналчето, без да има достатъчно количество нишки или фитилче, които да я поемат и да я предадат равномерно към намотката. Реших проблема с подмяна на поставката с друга, от вече остарял атомайзер. Предполагам, че и обратният вариант, тоест с по-вече нишки от колкото трябва, ще направят нещо като тапа и много често ще се усеща вкус на изгоряло.

Attached Files



#48 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 18.07.11 г. в 00:24

Наскоро се сдобих с нов атомайзер e-Go Т. Голяма беше радостта ми, защото не тече. Но излезе друг проблем - мирише на прегоряло. Мих го със спирт, проветрявах го, какво ли не го правих, но нищо - смърди та се не трае. Някой да има идея какво друго да му направя? Пак да кажа - атомайзерът е нов, а и много малко съм пушила с него.
Много моля за съвет! :give_rose:

Edited by Fado, На 18.07.11 г. в 00:33.


#49 penio

penio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 16.08.11 г. в 10:29

Леко съм разочарован от Танка. Вече три атомайзера протичат след седмица ползване. Не тече така, че да улее всичко но атомайзера се задръства с течност и трябва постоянно да го изтръсквам. Особено като се нагрее и всичко от пълнителя изчезва за минути. Смятам да пробвам други варианти или да се върна към дрипването.
Ще видя как е с картомайзерите положението, досега не съм ползвал такова.

#50 OXYGEN

OXYGEN

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 16.08.11 г. в 11:34

От 2 дни и аз съм на танк.
Преди това бях с 510 атомайзер и филтри с вата.
До тук съм изумен. Уникално як вкус и удар. За удобството да не говорим.
Кажете ако се повят проблеми те и при мен, кога и къде да очаквам тези прословути течове? Ако спазвам това, да не пълня до край резервоара, ще ми се размине ли?

#51 OXYGEN

OXYGEN

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 31.08.11 г. в 08:31

След половин месец на танк се появиха и първите проблеми... :(
Течове до сега не съм имал, което е доста странно като чета по форуми. Обаче след известна употреба на атомайзерите нещо им става. Имам общо 3 - два нормални и един с ниско съпротивление.
Най-старият (стандартен) в един момент реших да почистя защото промени вкуса и започна да цапа течността при обръщане на обратно - промих със спирт и изчаках 2 дни. Заработи като нов.
С другите 2 обаче нещо не се получи. И те започнаха да променят вкуса. Не мога да определя какъв е, но е доста неприятен. И удар има само първите 2-3 дръпвания. После само пара и гаден вкус. Ако изчакам 5-10 минути пак има удар за малко. Та измих ги и тях със спирт, но не ми се чакаше и пробвах след около 20-ина часа съхнене. Отново удар само за няколко дърпания и странен вкус.

#52 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 31.08.11 г. в 09:48

Отново удар само за няколко дърпания и странен вкус.

Пробвай да изкараш внимателно поставката с нишките(снимки 4 поста по-горе ), внимателно обгори нишките както са на поставката на газов котлон до червено,ще видиш как стават бели и чисти .

#53 steliyan

steliyan

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 28.10.11 г. в 18:15

Имам eGo-T с атомайзер Type A (конусовиден). И при мен започнаха да се появяват проблеми с потъмняване на течността и някакъв странен вкус при дърпане.
Та, въпроса ми е да ги обгоря ли или да се опитам да измия атомайзера със спирт (и как точно става това измиване).

Поздрави, Стелиян.

#54 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 28.10.11 г. в 19:52

Та, въпроса ми е да ги обгоря ли или да се опитам да измия атомайзера със спирт (и как точно става това измиване).

Обгори ги, сигурно са станали черни от течността. След махането на поставката с нишките продухай атомайзера от горе на долу към резбата на батерията на една салфетка. След това, ако искаш да го промий със спирт - както ти е извадена тази поставка с нишките, запушваш отдолу, накапваш спирт до половината, запушваш и от горе, разклащаш и оставяш спирта да изтече от долу. Повтаряш тази процедура, след което пак издухваш много хубаво и изсушаваш, ако бързаш може и със сешоар. Поставяш чистата вече поставката на пълнителя и ги вкарваш заедно в атомайзера до край. Нужно е след това да извадиш и да поставиш пълнителя няколко пъти, за да поемат нишките течността към нагревателя и да не бъдат първите дръпки сухи с изгорял вкус.

#55 NovemberRain

NovemberRain

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 1.11.11 г. в 02:24

Ще може ли да задам един малко блондински въпрос :blush: - какво рабирате под "течове"? Подлизване на 1-2 капки течност по външната част на цигарата, протичане на течност между атомайзера и пълнителя, изтичане на сок през мундщука в устата (това най-го мразя) или изцяло потичане на пълнителя навън? Питам защото съм се ориентирала към този модел и е въпрос на 2-3 дни да го поръчам. Просто искам да знам какво да очаквам или ако е наистина зле положението да се ориентирам към варианта Его без танк система :unsure:

#56 OXYGEN

OXYGEN

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 1.11.11 г. в 08:30

Аз съм на танк от началото на август. Спазвам стриктно (дори с елементи на Монк вманиачаване :lol: ) перфорирането и поставянето на плнителите и досега не съм имал нито един теч!
На познати около мен съм виждал да текат - подлизва от дупките за въздух между атомайзера и батерията. Говорим за количество, което се избърсва със салфетка и си продължаваш да пушиш.

Та според мен течовете зависят от това как пробиваш пълнителя и как го поставяш в изпарителя след пълнене.
А ако се ползват силиконовите капачки (които така и не се появиха в България :mad: ) течовете са абсурд.

#57 NovemberRain

NovemberRain

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 13 posts

Posted На 1.11.11 г. в 11:26

Благодаря :give_rose:
Това, което описваш, за мен е пренебрежително малък проблем. Аз под думата "теч" си представях нещо далеч по-грандиозно :crazy: Предпочитам 1-2 капки течност за бърсане пред цяла маса осеяна с пепел (за цялата си някогашна пушаческа кариера така и не се научих да нацелвам пепелника като хората :rofl: )

#58 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 1.11.11 г. в 17:27

А ако се ползват силиконовите капачки (които така и не се появиха в България :mad: ) течовете са абсурд.

Скоро ще има силиконови капачета.Въпрос на дни е.
Biohazard

#59 jeko

jeko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 2.11.11 г. в 13:09

А ако се ползват силиконовите капачки (които така и не се появиха в България :mad: ) течовете са абсурд.

Скоро ще има силиконови капачета.Въпрос на дни е.

Колко дни горе-долу, че мисля да поръчвам и капачките чакам само.

#60 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 2.11.11 г. в 18:06

Утре или най-късно в петък.
Biohazard