Jump to content


Photo
- - - - -

На косъм съм да захвърля eGo-T (или май не)


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 3.03.11 г. в 10:26

Не ,че ми пука де АЗ съм си свикнал никога да не се получава при мен от първия път .Въпреки ,че ми обърнахте много голямо внимание и избрах най-доброто ,според мен EGO-T вариант не си струва .

ЗАЩО съм разочарован ;

-Атамайзера когато е чисто нов и неизползван е 1 към 1 с EGO ,но изпереш ли го не може да изпарява .Това го установих след като получих чисто новият Атамайзер ,ползвах го 2 дни и го измих със спирт .Понеже вече почна да цапа течността .Оставих го да изсъхне около 14 часа ,поставям го и не иска да вади пара както преди измиването .Сменям батерии ,пълнители ,Атамайзери и докато извади поне на половина пара колкото преди .Появява се подобрение и се доближава до това което беше ,чак след като се просмука половината течност .Това го прави доста неикономичен от към течност и трябва да си вишист да го използваш .Естествено не го миеш всеки ден но все пак ,май стария вариант е по добър .

А на брат ми стария модел въпреки ,че е втора употреба закупено пак от тук .Да ви кажа ВАДИ ПАРА ТА ПУШЕК СЕ ДИГА .Явно изобретателите не са го мислили да се мие .

Edited by VAKO vas, На 3.03.11 г. в 10:28.


#2 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 3.03.11 г. в 11:58

Това е съвсем нормално за всички изпарители. След изпиране атомайзера има нужда от няколко часа да се разработи, и да - трябва да го напоиш със сериозно количество течност. Все едно имаш нов атомайзер.

И не е нужно на переш на 2 дни. Аз моите 2 атомайзера (тип А) ги пера на седмица по веднъж със спирт и вода, и вече трети месец не са мръднали, като нови са ;)

#3 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 3.03.11 г. в 12:09

Аз говоря за ЕГО-танк когато не го пера се цапа течността ,от атомайзера връща .Но може би е от пълнителите защото аз предимно допълвам ,сменям само когато съм навън и ми свърши .

#4 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 3.03.11 г. в 12:24

Според мен е недомислена работа. Аз затова карам с картомайзери и нямам проблем. При мен работи изпарителя с един пълнител и след втория почна мерише на прегорело въпреки, че се виждаше как течността намаляваше. Разглобих изпарителя, тръбичката е тънка около 1,5мм около фитила има мрежичка вътре в тръбичката, така за фитила му остава по малко от милиметър. Е по гъста течност минава трудно и като се затлачи от нагар..в кофата

#5 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 3.03.11 г. в 12:37

Точно това имам предвид ,постоянно тествам и сменям .Сравнявам М/У ЕГО-танк и класическото ЕГО ,мисля , че много трябва да се внимава с почистването .Малко да се премести ватичката и е до там с Атомайзера .А пък на класическото изгаря по лесно нагревателя

#6 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 3.03.11 г. в 15:12

Като чета оплакванията от его-Т пълнителите стигам до извода, че няма нужда от спринцовка за обслужването им. :) Изглежда са за еднократна употреба или за едно две пълнения и толкоз...

Edited by adel, На 3.03.11 г. в 15:14.


#7 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 3.03.11 г. в 15:34

То по принцип няма нужда от спринцовка за пълнения ,има си капаче което се отваря уникално лесно .Нужно ти е само нокът ,сега ми работи напълно нормално новия атомайзер .Явно е имало спирт и за това не е изпарявало а АЗ въртя единия с другия .Но стария явно е прецакан нещо ,ще се наложи да си поръчам нов .Но първо ще видя тоя дали ще издържи на няколко пранета .Ако е била грешката в мен при неправилно почистване ,ще трябва да се бръкна за нов .
ТЕСТОВЕТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ .

Но и като го гледам брат ми върти върти и все прикапва или бърши ,то и това не е работа :unknw:

#8 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 3.03.11 г. в 16:07

От както имам комплекта Е-Go T (почти един месец), все още използвам двата пълнителя, които са на атомайзерите от комплекта, а другите пет са още в кутията не покътнати. Нямам нито една капчица теч, и двата атомайзера работят все още без проблем. Зареждам пълнителите със спринцовка, промивам атомайзера и пълнителите със спирт и това е. Много проби и аромати съм ползвал с тях и всичко е наред! Моите пълнители са бели прозрачни, ако това с нещо помага.Единственото, което направих, е че бутнах фитила на атомайзера леко надолу и махнах двете малки капачки от пълнителите. Използването на тези пълнители според мен е много по-икономично от метода директно капване. Атомайзарите бързо се адабтират към следваща добавена течност с нов аромат за разлика от другите, тоест бързо предават новите аромати, без следи от старите такива.Също така не забелязвам потъмняване на течността в тях. За сега съм много доволен от този мод и очаквам появата на атомайзера с ниското съпротивление за да го пробвам.


VAKO vas
Като чета постовете ти в отворената от теб тема, май ще се окаже, че това е тема с „фалшива тревога” !

Edited by amji, На 3.03.11 г. в 17:30.


#9 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 3.03.11 г. в 19:18

Май така ще се окаже ,след множество тестове и около 5/мл течност ,нещата се пооправиха .

#10 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 3.03.11 г. в 23:12

И аз почти от месец имам и еГо-Т, мои съвет е измивайте по-рядко атомайзрите, по-често ги продухвайте, измивайте често пълителите и не ги пълнете до горе. В началото и аз бях разочароан от еГо-Т - гълташе ми много течност, и пак си гълта но вече не толкова много. Нямал съм проблеми с тях, по-трудно влиза пълнителя на единия атомайзер но може да се окаже че е плюс.

Edited by Rado, На 4.03.11 г. в 12:19.


#11 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 5.03.11 г. в 09:42

След много тестове заключението ми е ,че другия атомайзер е повреден а чисто новия си е здрав .За повредата му аз съм си виновен ,след тестовете го прецаках .Само е единствено със спирт трябва да се почиства и никога да не се продухва ,особено не трябва да се пипа ватичката която е вътре в тръбичката .Когато се промива със спирт нито да се продухва нито нищо ,оставя се да се изцеди и понеже е спирт каквото има останало той се изпарява .Ако се мие често всеки първо зареждане ще коства доста течност ,но и когато свършва течността не трябва да изпаряваме до самия край .Ако няма течност няма какво да охлажда и прегаря ватата вътре ,после вече има вкус на изгоряло .

Определено его-Т е доста по добре от предния модел ,но е много капризен и трябва доста да се внимава как се експлоатира .Най-вече в измиването се греши според мен ,поне моите грешки бяха там .Иначе няма течове ,няма конденз ,няма постоянното накапване .Пълниш пълнителя и си смучеш докато свърши ,после вадиш почистваш внимателно атомайзера мушкаш новия и си изпаряваш без нерви .Сега се опитвам да разбера кога е дошъл момента да промивка ,според моите наблюдения .Момента е настъпил ,когато обърнеш с пълнителя надолу и се забележи тъмен цвят течност стичаща се от атомайзера .

Сега ще си поръчам още един атомайзер ,че съм само с един и ще чакам ниско омните да ги заредят някой ден . :sSig_busted:

#12 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 13.03.11 г. в 15:20

От скоро съм с ЕГО-Т и съм много доволна, но от известно време единият атомайзер започна да вади много гаден вкус и май трябва да го промия, макар че е на по-малко от седмица. Но от написаното не ми става много ясно как става промиването, трябва ли да се разглобява или се налива спирт и как да разбера дали е почистен?

#13 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 13.03.11 г. в 15:40

Разгледай това клипче. тук
И ако нещо не е ясно пак, пиши. По принцип нищо не се разглобява, промиваш със спирт, продухваш лекичко и го оставяш да изсъхне хубаво.

#14 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 13.03.11 г. в 18:33

amji, много ти благодаря за съветите! :give_rose: Струва ми се, че всичко ще е наред.

#15 stg

stg

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 13.03.11 г. в 18:44

от 10 тина дни съм с Т атомайзер и съм изкючително доволен, никакви проблеми нямам, много ми е по удобно така, зареждам 2 пъти в денонощие пълнителя и вкуса е страхотен, не ползвам спринцовка за сега пълнителя ми е здрав

#16 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 15.03.11 г. в 12:29

amji, много ти благодаря за съветите! :give_rose: Струва ми се, че всичко ще е наред.

За жалост не всичко е наред. С промиването се оправих, вкусът си е екстра, но цигарата започна да тече там където се навива батерията. И докато пуша се омазвам до ушите с течност. Каква може да е причината? Пробвала съм с по-пълни, с по-празни пълнители, но продължава да си тече. :(

#17 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 15.03.11 г. в 13:22

Може да е дефектен пълнител, може да е от самата никотинова течност, ако е много водниста.Аз прибавям към PG течността -VG течност в съотношение 70% към 30%. Така става с малко повече дим и по-гъста, но и с малко по-лек удар.Пълнителят трябва да е пълен около 90%. Първите дръпвания ги направи без да активираш батерията, за да изкараш въздуха от системата. Последното, за което се сещам е при самото промиване фитилчето да е излязло от малката керамична чинийка, в която се намира реотанчето. Тук вече трябва да се повтори промиването на атомайзера обилно във вертикално положение, като резбата да сочи на долу. След това, ако имаш здрави нерви бутни с кламер мрежичката на фитилчето леко около 1 мм.
Успех

Attached Files



#18 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted На 15.03.11 г. в 18:37

:air_kiss:

#19 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 16.03.11 г. в 00:30

amji - как мога да разглобя атомизатора на еГо-Т така както е на снимката която си прикачил

#20 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 16.03.11 г. в 09:34

Информацията, която имам, е че най лесният вариант за вадене е с шило, на което острието му е извито като кука. Закачаш под едната страна на прободващата поставка, опираш шилото на отвора на атомайзера и вадиш лекичко, после и от другата страна. А най-лесният вариант за обратно поставяне е да поставиш прободващата поставка върху ползван пълнител и да ги вкарваш заедно, докато влиза пълнителя до край.Лично аз не съм го пробвал още, защото случайно ако е залепнало фитилчето за реотанчето, последствие от употребата, то рискуваш да го скъсаш и този атомайзер е за хвърляне.
ps. Ако не ви затруднявам моля да пишите в съседната тема (Обсъждане на новите атомайзери Joye eGo-T, 510, 306) специално отворена за тези въпроси

Attached Files