Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

По колко и какво пушите?


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 3.02.10 г. в 21:54

Ще е интересно, предполагам и не само на мен, да си кажем, кой по колко пуши:
Преди - по колко тютюневи цигари.
Сега - по колко течност и с какъв хардуер.

Аз от три месеца пуша ел-цигари, като преди това пушех по близо 2 кутии цигари на ден.
Сега пуша по 30-40мл.(главно Xhigh 24mg.) течност на месец, цигари не пуша почти, може би съм изпушил 1 кутия за тия три месеца и то от "е така да видя какво е" :)

Edited by genius loci, На 5.02.10 г. в 02:07.


#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.02.10 г. в 04:39

Аз - около кутия и половина MM 100's, повечето от тях - непълно.
Пуша пиви от 4-ти януари, редовно. Преди няколко дена запалих цигара нервен, загасих я на третата дръпка заради миризмата.

Още карам с intellicig evolution и 18mg Cuban Cigar течност след немалко разреждания. Явно ще карам на 11-18 mg, но съм почти убеден, че това зависи много от конкретния модел, така че тепърва ще се спра на някой от тях, различен от M401 (intellicig-а), и тогава ще мога да кажа "колко".

Edited by genius loci, На 5.02.10 г. в 15:12.


#3 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 4.02.10 г. в 05:13

Не знам какво значение има, но преди пушех по 10-12 средна сила цигари, половината от които не стигаха до край. От вече 6 месеца пуша само електронни цигари, по около 1ml 24mg течност на 2 дни, като част от нея заминава при презареждане на пълнителите и продухване на атомайзерите, т.е. месечният ми разход е под 1 х 30ml шишенце. Ако се разшири въпроса до "Какво пушите?" - основният ми "хардуер" е DSE-801, но имам и DSE-901, както и Joye 510 атомайзери, които ползвам с 810 батерии. Постепенно подменям всичко със stainless steel версии, че боядисаните след време започват да се люпят по краищата и губят външен вид. След множество експерименти съм се спрял на една основна течност - Dekang 555 (или 5*5, както й промениха името наскоро поради Copyright съображения).

Edited by Valeri, На 4.02.10 г. в 05:15.

този потребител вече не участва на този форум

#4 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 5.02.10 г. в 12:23

Мерси на loci за редакцията, нещо имаше проблем и не можех да я направя. ;)

Разбира се, че ще е хубаво и да кажем кой с какъв хардуер разполага, какви течности харесва, пуши ли обикновени цигари/тютюн и т.н.

Аз имам Joye 510 (засега), но след темата на Valeri за "как да пробваме повече . . ." мисля да пробвам и други модели :)
в нас и в колата пуша с "Passthrough" което изгоря и в последствие беше успешно ремонтирано от Бачо и Гришата :)
в момента не е за пред хора :) но става за пушене :) поне до като ми дойде новото де :)
от течностите съм пробвал: капучино (много е добро), диня (много е добра), марлборо (също много добро), кемъл (много добро), ванили (ужасна), кент (бива), френч пайп (готино) 555 (много яко), търкиш табако (харесва ми) . . . това са течности от които съм изпушил поне 10мл.
пробвал съм и още поне 10-тина от на приятели, ама не мога да дам мнение от толкова малко . . .

ами това е, ако се сетя нещо - ще допълня ;)

#5 arkadius

arkadius

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 6.02.10 г. в 11:18

пуших виктори ню силвър по кутия и половина,на електрон съм от година и 7месеца,на ден пуша по 1-2 аналози,
аресанала ми от изпарители е 901,510,801.модове 905,джой стик,и няколко правени мода от мен.разход на течност на месец 40-50мл/18мг.ползвам аромати 5*5,раян,ром

#6 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 6.02.10 г. в 13:27

До края на миналата година пуших по 1.5-2 кутии Малборо дневно. В момента съм с DSE-801 и съм на 2 пълнителя със средно никотиново съдържание.

#7 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 6.02.10 г. в 13:49

на 18.01.2010 си купих Intellicig EVO,oт 22.01 не съм пушил аналогови. Пушех по 2 кутий B&H на ден, последните месеци се будех през ноща за да пуша цигара. Почнах е-циг. с идея да спра да пуша. Сега съм с J118 а EVOто е като резерва. от 18.01 до сега съм дръпнал 15 готови пълнителя и 15ml течност. Да питам силата на тротъл ефекта зависили от съдържанието на никотин в течноста.

#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 6.02.10 г. в 14:52

на 18.01.2010 си купих Intellicig EVO,oт 22.01 не съм пушил аналогови. Пушех по 2 кутий B&H на ден, последните месеци се будех през ноща за да пуша цигара. Почнах е-циг. с идея да спра да пуша. Сега съм с J118 а EVOто е като резерва. от 18.01 до сега съм дръпнал 15 готови пълнителя и 15ml течност. Да питам силата на тротъл ефекта зависили от съдържанието на никотин в течноста.


Ako под "trottle" разбираш усещането за удар в гърлото, при еднакви други услловия-да, зависи от никотиновото съдържание на течността.

#9 Gentu

Gentu

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 6.02.10 г. в 23:54

Ами пушкам си ги както и преди (кутия на ден) аналоговите ,а електронни цигари "пуша" от 6м. ,но само на забранени за пушене места и в къщи(у дома)!

#10 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.02.10 г. в 00:23

Ами пушкам си ги както и преди (кутия на ден) аналоговите ,а електронни цигари "пуша" от 6м. ,но само на забранени за пушене места и в къщи(у дома)!


Това не звучи много добре. Освен ако не пушиш безникотинови течности, това значи, че си увеличи дозата никотин, без да си намалил катраните.

Edited by NiOOH, На 7.02.10 г. в 00:25.


#11 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 7.02.10 г. в 01:07

Аз си купих Гамучи преди месец, но малко по малко ще и заменя всичките части . Вече имам два други различни изпарителя за DSE 901 и 801 и пълнители, всъщност само батериите ми липсват. :rolleyes:
В момента обаче е на ремонт и продължавам да пуша цигари Pall Mall както, обикновено, повече от кутия на ден:(
Много искам да ги изхвърля завинаги, но не ми се получава засега :(

Edited by adel, На 7.02.10 г. в 01:20.


#12 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 03:34

Това не звучи много добре. Освен ако не пушиш безникотинови течности, това значи, че си увеличи дозата никотин, без да си намалил катраните.


Не всеки си купува електронна цигара с цел да спре да пуши обикновени. Някои го правят с цел да спрат да пречат на други на определени места, което е пак някаква полза, макар и не за притежателя. Аз имам един познат, на който дадох 2 х 801 със зарядно за кола, зарядно за вкъщи, много празни пълнители, 2 х 30ml течности... т.е. всичко, което му е необходимо да спре обикновените. В последствие се оказа, че не само не ги е спрял, нито намалил даже, ами и джаса по 3ml 24mg на ден вкъщи пред компютъра и телевизора! Нямам какво да кажа, освен всеки да си ползва главата и да си преценява сам какво да прави със собственото си здраве. Без необходимата мотивация, не могат да се спрат нито цигарите, нито алкохола, нито каквото и да било.
този потребител вече не участва на този форум

#13 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.02.10 г. в 18:33

Аз пушех кутия бяло Vic***y на ден. Август започнах с 4082, а след нея - DSE701, та до сега. През ръцете ми са минали много "мъртви железа", най-вече от 4081/82 подобни, както и модификации на 701, най-вече с цел разглобяване от любопитство. Все още търся "The Best e-cig" :) По отношение на течностите - най-доволен съм от Борко 24. Харесват ми и Camel и Kent. Сега дърпам по около 2 пълни пълнителя на ден, но странното е, че организма ми не клони/иска намаляване на никотина???
Николай Арсов

#14 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:43

Пробвай 555 при следващата ти покупка е-течности. Много хубав лешниково-тютюнев аромат има, аз вече само такава купувам. Boro-подобните всъщност нямат нищо общо с Marlboro, по-скоро ми бият на някакъв изкуствен химикал, който не мога да определя какъв вкус има. Въпрос на вкус все пак, само препоръчвам нещо, което намирам за най-доброто и близко до цигара от всичко, което съм пробвал.
този потребител вече не участва на този форум

#15 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:52

Благодаря, ще го пробвам. Надявам се и в магазина да го доставят. Аз все още се надявам някой да "изреве": "Намерих течност с вкус на истинска цигара". :rolleyes:
Николай Арсов

#16 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:56

Можеш да срещнеш много такива твърдения, вкл. за Kent от Dekang, но са пак плод на субективни усещания.
този потребител вече не участва на този форум

#17 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.02.10 г. в 21:18

Последната цигара запалих на 19.11.
От тогава в джапката на колата ми стои една кутия с десетина цигари "Asos Gold - 0.9mg" и една неразпечатана си дреме в къщи някъде.
Скока беше от кутия и половина на ден на нула.
Започнах с DSE 701,минах през 510 (Joye и J),901 (DSE и JKY N),J118,KR808D-1,M401.
В момента карам на 118 и тестово разртривам картомайзерите на KR808D-1.

В началото всичко ми беше слабо.Сега карам с 12 мг като ползвам 118-ката и с 18 мг картомайзер.
Месечният ми разход е около 30-40 мл течност 12 и 18 мг.
Като вкусове предпочитам Кемъл,555,Ry4 и Ментол.Тези дни открих че Cuba Low също работи много добре.Високата ,ми идва малко прекалено.

Edited by last_hope, На 7.02.10 г. в 21:28.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#18 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 9.02.10 г. в 16:52

Привет!

Преди да започна с електронната - около кутия BULGARTABAC на ден.

Сега - максимум около половин кутия BULGARTABAC на ден с тенденция за намаляване + електронната DSE801/JOYE302.

При такова комбинирано пушене, за около месец съм изхабил приблизително 10 пълнителя и 15 мг течност.

Поздрави!

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.02.10 г. в 18:37

Благодаря, ще го пробвам. Надявам се и в магазина да го доставят. Аз все още се надявам някой да "изреве": "Намерих течност с вкус на истинска цигара". :rolleyes:

Това е невъзможно. "Вкусът" на цигарата е силно субективно усещане, зависимо от ужасно много неща, включително състава, нивото на влажност, вида тютюн и... боже, стотици неща. Аз например понасям само цигари с въгленов филтър, другите са ми едни суховати, все едно пуша Вирджиния тютюни.

Най-малкото вкусът на е-цигарите винаги ще е на нещо, прекарано през наргиле, на което напомня най-много :lol:

И да си призная, на мен не ми липсва вкуса, след 15 години пушене надали така или иначе съм го усещал както някога.

Edited by geniusloci, На 9.02.10 г. в 18:38.


#20 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 9.02.10 г. в 18:53

Грешно съм се изразил. Имах впредвид течност БЕЗ сладникавия привкус.
Николай Арсов