Jump to content


Photo
- - - - -

TOBACCO ABSOLUTE


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 anonim4o

anonim4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 12.12.12 г. в 14:11

Днес пристигна пратката ми от PERFUMER'S APPRENTICE. Бях си поръчал TOBACCO ABSOLUTE много вискозна тъмна течност. Добавих 1 капка в 5мл готов сок на флейвърарт Tuscan Reserve. Цвета веднага потъмня, пипетата и шишето се боядисаха и няма миене това нещо, докоснах го и сега и пръста ми не може да се отмирише. Незнам дали трябва да отлежи но аз го почнах веднага. При изпаряване аромата е идентичен на аромата на кутия цигари току що отворена и ако я подушете ще разберете за какво иде реч.
Някой друг пробвал ли е такова нещо да каже трябва ли да отлежи и дали тази тъмна вискозна течност не прецаква картомайзерите?

#2 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 12.12.12 г. в 14:36

Ако ароматът е на отворена кутия цигари, то значи по-скоро мирише на хартия и филтър, отколкото на тютюн. Което не знам дали е добре хехе. :)
Иначе по-тъмната течност "зацапва свещите" по-бързо.

#3 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 12.12.12 г. в 14:53

Колега ако наистина е "абсолют" първо си разреди овкусителя. В линка си пише - 2 капки на 10 мл пропилен гликол, с което по-натам си овкусяваш ;). Един мл абсолют на 10 мл готова течност е с огромен излишък!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#4 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 12.12.12 г. в 14:59

Аз не бих го ползвал неразреден. По-добре си направи сток-разтвор в ПГ или глицерин с концентрация 4-5% и с него овкусявай течностите.

#5 anonim4o

anonim4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 12.12.12 г. в 15:09

Колега ако наистина е "абсолют" първо си разреди овкусителя. В линка си пише - 2 капки на 10 мл пропилен гликол, с което по-натам си овкусяваш ;). Един мл абсолют на 10 мл готова течност е с огромен излишък!

Неможах да разбера. На сайта пише 2 drops Tobacco Absolute
10ml carrier (PG, VG or food grade alcohol)
1/4 teaspoon ethyl maltol
т.е. 2 капки абсолют +10мл носител (база) и подсладител/аромат (в случая ethyl maltol)
Според мен аз правя същото 1 КАПКА абсолют в 5 мл течност и аромата ми е тускан резърв но вместо аз да си смеся базата с аромата аз ползвах готов разтвор и към него добавих една капка. Не съм слагал 1мл.
Аромата според мен е добър точно все едно помирисваш незапалена цигара.
Проблема е че неможах да намеря някъде да пише трябва ли да отлежи.
Дано и не образува някакъв нагар че въобще без да се замисля го заредих в NEO+ картомайзера