Jump to content


Photo
- - - - -

Новите Деканг - имам няколко въпроса


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

Poll: Ползвате ли течности от Silver/Gold серии на Dekang? (89 member(s) have cast votes)

Купувате ли редовно Silver/Gold серии течности на Dekang?

  1. Да, постоянно купувам (15 votes [16.85%])

    Percentage of vote: 16.85%

  2. Купих за проба (16 votes [17.98%])

    Percentage of vote: 17.98%

  3. Не, опитах, не ми харесват (19 votes [21.35%])

    Percentage of vote: 21.35%

  4. Не, не съм купувал(а) никога (21 votes [23.60%])

    Percentage of vote: 23.60%

  5. Китайски течности - не ме интересуват (10 votes [11.24%])

    Percentage of vote: 11.24%

  6. Купувам понякога (8 votes [8.99%])

    Percentage of vote: 8.99%

Откъде основно купувате течности Dekang (от новите серии)

  1. pu6com.com (16 votes [17.98%])

    Percentage of vote: 17.98%

  2. dekang.bg (1 votes [1.12%])

    Percentage of vote: 1.12%

  3. ecigari.eu (2 votes [2.25%])

    Percentage of vote: 2.25%

  4. e-cigara.bg (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. ecozoneonline.com (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. друго място, ще споделя в отговор (20 votes [22.47%])

    Percentage of vote: 22.47%

  7. От никъде, искам да купувам от pv-bg.com (9 votes [10.11%])

    Percentage of vote: 10.11%

  8. Нямам намерение да ползвам Dekang (41 votes [46.07%])

    Percentage of vote: 46.07%

Vote Guests cannot vote

#41 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 22.11.12 г. в 16:07

И на мен обяснението "това се търси" ми е любимото при търговец предлагащ само "това".

#42 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 22.11.12 г. в 16:11

Ами това е по-голямата част от бизнес България.Където са парите сега,там сме и ний.А после ще му мислим :D
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#43 Lindt

Lindt

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 22.11.12 г. в 17:18

чувствам се длъжна да напиша 100 реда и да отегча всички :angel:
Винаги е лесно да обвиниш един търговец в ограничено мислене и тъпота. Аз също подхождам с неразбиране към причините да няма това, което искам да си купя.
Обаче си търговец - ще заредиш около 15 000 шишенца на месец, предполагайки, че ще ги продадеш. Те трябва да удоволетворят най-големите ти клиенти, тепърва учещите се, дистрибуторите ти, а и редовните.

Значи за всеки аромат ти трябват 8 кутии по 20 бройки, 160 шишенца минимум от вид (които вие измислете как се разпределят между 3 сайта, 10 магазина и няколко заведения). Но знаейки, че трябва да предвидиш 3000 давидов, 1500 дънхил, 1500 марлборо, 1500 парламент, 500 ванилия, 500 череша и 500 боровинка рязко намаляваш възможността за експерименти. В идеалния случай зареждаш 10 цигарени аромата и 10 сладки или плодови, като с вторите варираш на всяка поръчка.
И колкото и да ти се иска да продаваш други, в крайна сметка не ти се губи клиент- магазин, а за тях ти трябват огромни количества продаваем продукт. Защото човекът, искащ да пуши джинджифил или бекон е един и ще си купи без да повтори 1 шишенце, а тези с давидов са 2000 .
Няма да засягам темата, че продавачите в доста от тези магазини не знаят какво е онова прозрачно нещо томизатор, ароматизатор, тн. и как така течностите са VG или PG, а те са тези, при които ходи крайния клиент за насоки и отговори на въпросите.
Това е, извинявам се на неудоволетворените, както и на себе си, защото се включвам в това число, но има още поне 100 човека, търгуващи на едро, все при някой има каквото търсите.

#44 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 22.11.12 г. в 17:30

Значи проблема според мен се крие както в търговците на дребно, така и в търговците на едро.
Истина е, че куцо, кьораво и сакато се юрна да продава електронни цигари, течности и консумативи. Ама поне малко подготовка се иска мама му стара. Това важи и за двата вида търговци. Тея на дребно ако са заредили само ВГ примерно или идея си нямат какво зареждат или просто са търгаши, които искат да наредят повече шарени кутиики на витрината. Тука стигаме и до вносителите, които съдейки по широко разпространените ВГ течности явно се възползват от незнанието на будалите и ги задръстват с такива течности. Това значи, че или и те са в графата на куците, които са навнесли каквото им падне или съвсем умишлено си бутат стоката в ръцете на заблудените дребни търговци.
Надявам се да не обидя някой с поста си, но честно казано ми писна :smiley_emoticons_joint:

#45 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 22.11.12 г. в 22:47

Това е, извинявам се на неудоволетворените, както и на себе си, защото се включвам в това число, но има още поне 100 човека, търгуващи на едро, все при някой има каквото търсите.

Малко наизуст, но иначе в общи линии правилно. Аз не говоря за бекон, говоря за цял производител - американски, английски, европейски. Само че в 90% от случаите се гони големия марж на китайците. Това имах в предвид. И ако от английска фирма не можем да направим поне 50% марж, то не поръчваме. За какво се взимат тонове (буквално) от никому неизвестни фирми от АлиБаба? Или опаковки на Хангсен и Деканг, пак с тонове...
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#46 monz

monz

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 24.11.12 г. в 13:59

Купувам от electrosmoke.bg, тъй като единствено тази фирма е посочена в корпоративната страница на Деканг като техен официален представител в България. Така вероятността течностите да бъдат ментета е нулева.

#47 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 25.11.12 г. в 00:39

Далеч не си прав - в момента на страницата на Деканг има 5 различни фирми, които са представени като дистрибутори за БГ и това е само за Силвър серията. За старата опаковка не пише вносители. ;)

Но аз не знам, как има хора, които да я купуват тая серия. Един познат нямам, който да е пробвал и двете и да каже, че силвъра е по-добра.

Edited by Туранага, На 25.11.12 г. в 00:40.


#48 monz

monz

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 25.11.12 г. в 01:24

Да, сега видях, че има и други. На картата е само една. В момента съм на 555 и ми допада, като че ли. Пробвах Western Conqueror и Davidoff - не стават.

Скоро мисля да пробвам на FA течностите.

#49 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.11.12 г. в 11:06

И на мен обяснението "това се търси" ми е любимото при търговец предлагащ само "това".

Е, няма как да ни накараш да заредин бекон, бира и чесън аромати... например :smiley_emoticons_joint:

Иначе не си съвсем прав, но честно казано - както на теб ти е писнало, така и на мен - само че с обясненията. Ние сме от малкото, опитващи да държим асортимент на различни производители - виждаш какво става, като се скапят доставките от една страна и съвпадне с друга - греда.

FA имат проблем с обработката на поръчките, скоростта е безумна и връзването на пари за месеци де факто изяжда печалбата, особено, ако продадеш част от стоката наедро след това (което пък е единственият начин да си развържеш парите относително бързо).

Не ни пречи да си пазарим от Деканг, не ни пречи и да не го правим въобще. Дори не ми е за лимита от бройки, съвсем принципно ме дразни след 3 години продажби на техни течности да се мъчат да ни изцедят с първа поръчка от новите, понеже имало и други. Не се прави така. Напомня ми на health cabin някоя друга година назад, тръгнаха да ни продават на безумни цени с обяснението - "ама вие не сте пазарували от нас". Да де, ама така няма и да започнем. Поприказвахме си и така и не започнахме никога, естествено.

#50 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.11.12 г. в 12:06

E, Ники, като отвори тема за HC - че виж сега какво правят, много тъпо и тарикатски.
На практика (говоря за поръчки на дребно) трябва да направиш поръчка за 250$, което за един изпарител си е еб**ти и цифрата, за да се класираш за доставка.
След това се успокояваш, че въпреки голямата сума, поне ще ти я доставят без пари и заветните дивайси ще са ти в ръцете.... и нова изненада. Не е безплатна, защото ще ти я пратят с DHL!
И черешката на тортата ще е, като мине през митница :sSig_busted:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#51 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 25.11.12 г. в 12:09

Ники, нямам предвид вас и нямам предвид разни екзотични аромати. Визирах новоизлюпените, които са наредили десетина аромата на силвър серията, всичките ВГ и обясняващи, че това се търсело.
Last_hope, го каза много правилно, за съжаление знайни и незнайни войни срутиха пазара и сега всички ще сърбаме тяхната попара.

#52 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 25.11.12 г. в 19:37

...Не е безплатна, защото ще ти я пратят с DHL!
И черешката на тортата ще е, като мине през митница :sSig_busted:

Не е баш точно така. И на мен пробваха да ми набутат DHL, но им казах, че не са познали и те ми пратиха стоката с китайската поща.

#53 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 25.11.12 г. в 22:29

...
Не е баш точно така. И на мен пробваха да ми набутат DHL, но им казах, че не са познали и те ми пратиха стоката с китайската поща.


Това кога - ПРЕДИ или СЛЕД конгреса (пардон - Конгреса)?

#54 Людо

Людо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 25.11.12 г. в 22:35

Доста убедително звучат, какви невероятни течности продават, "със сертификати", и ме карат да си купя 'най-доброто' на пазара, да не се тровя с тоз 'боклук' в прозрачното шишенце без етикет:-) От къде да знаят че вътре е ФА база с ФА аромат /без сертификати:-)/

#55 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 26.11.12 г. в 09:02

Това кога - ПРЕДИ или СЛЕД конгреса (пардон - Конгреса)?

След. Преди 4-5 дни. Но явно тяхното БКП наистина е натиснало местната поща, защото всички последни поръчки, които съм правил в китайски онлайн магазини, са идвали с я с хонконгската, а със сингапурската, а една даже с шведската поща.

#56 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 26.11.12 г. в 09:19


...Не е безплатна, защото ще ти я пратят с DHL!
И черешката на тортата ще е, като мине през митница :sSig_busted:

Не е баш точно така. И на мен пробваха да ми набутат DHL, но им казах, че не са познали и те ми пратиха стоката с китайската поща.

Е много ми е интересно как ги "натискаш" като ти казват - или EMS и не знаеш дали ще дойде или DHL и си доплащаш.
Какво, ще ги заплашиш, че няма да пазаруваш то тях ли :Koshechka_08:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#57 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 26.11.12 г. в 09:21

...
След. Преди 4-5 дни. Но явно тяхното БКП наистина е натиснало местната поща, защото всички последни поръчки, които съм правил в китайски онлайн магазини, са идвали с я с хонконгската, а със сингапурската, а една даже с шведската поща.


Колега garson ,

Навярно има някаква "парола" :)
(интересно как сте "сборили" Кабинката...)

#58 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 26.11.12 г. в 10:53

Е много ми е интересно как ги "натискаш" като ти казват - или EMS и не знаеш дали ще дойде или DHL и си доплащаш.
Какво, ще ги заплашиш, че няма да пазаруваш то тях ли :Koshechka_08:

Знам ли и аз... сигурно ме имат за клиент, когото не искат да загубят.

Колега garson ,
Навярно има някаква "парола" :)
(интересно как сте "сборили" Кабинката...)

Ето кореспонденцията, която сме водили тия дни. Бих казал, че никаква борба не сме водили :)

Те на 19.11.2012:

hi,
george!
temporarily,there are big problems with airmail.
so we are wondering whether you agree wtih us to send this order by dhl.
if dhl is fine with you,we will let you know the difference you need to pay.
Looking forward to your reply!
regards!

Аз на 19.11.2012:

Hello,
Sorry but DHL is not an option for me and not because of the additional postal charges, but because the parcel will be send to customs for sure and I'll have to pay customs taxes and VAT.
Can you use other post companies like Singapure Post or Hong Kong Post? Recently I've bought a phone from China online store and they've sent it to me by free shipping with Singapore Post which is fast enough.
If there's no other option, I can wait.
Regards,
George

Те на 23.11.2012:

hi,
then we will send this order by china airmail.
since it does not contain liquid,hope it gets there earlier.
regards!



#59 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 26.11.12 г. в 11:10


Това кога - ПРЕДИ или СЛЕД конгреса (пардон - Конгреса)?

След. Преди 4-5 дни. Но явно тяхното БКП наистина е натиснало местната поща, защото всички последни поръчки, които съм правил в китайски онлайн магазини, са идвали с я с хонконгската, а със сингапурската, а една даже с шведската поща.

Швейцарската, не шведската. Swiss post работят в HK доста. Изпратили са ти го, понеже няма течности вътре. Рисковете на китайските пощи са, че може да чакаш и месец и половина...

#60 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 26.11.12 г. в 12:06

Швейцарската, не шведската. Swiss post работят в HK доста. Изпратили са ти го, понеже няма течности вътре. Рисковете на китайските пощи са, че може да чакаш и месец и половина...

Правя разлика м/у Швеция и Швейцария. :)
С тази ми я пратиха.
А с чакането съм наясно.