Jump to content


Photo
- - - - -

Как се измерва батерия на EGO


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 6.02.14 г. в 19:33

Здравейте.

Имам батерия Ego-C Туист. Имам чувство, че вече не работи както трябва.

Когато я взех преди година и половина имаше силен удар, а сега няма :) Аз все си мислех че проблема е в картовете, но преди няколко дни я хакнах в контакта докато пуша и о-чудо. Удър и вкус, останах много доволен.

Та въпроса ми е възможно ли е да дава вече по-малко напрежение и как да разбера.

Може ли да стане с мултиметър?

Търсих в интернет и във форума, но нещо не можах да намеря ясно обяснение по въпроса.

Благодаря Ви предварително за помощта.



#2 azz

azz

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 6.02.14 г. в 21:16

С обикновен мултицет такива батерии не могат да се мерят, освен дали "дава" или не "дава" напрежение... За година и половина е нормално да й падне до известна степен капацитета на батерията, но това се изразява в това колко време  "държи" а не в такава голяма степен от това какъв "удар" дава в гърлото като се използва с определен изпарител. Данеби да се е преместила на друго положение на регулатора отдолу, което не те устройва? И как така си я хакнал в контакта докато "пушиш"? До колкото знам, тази батерия не може да се зарежда с пастру. Не мога да разбера много...


Тютюневия дим е гаден.

#3 neronski

neronski

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 7.02.14 г. в 07:16

Ами объркал съм батерията. Модела е: Joyetech eGo-C
2 Upgrade

#4 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.02.14 г. в 08:19

... но това се изразява в това колко време  "държи" а не в такава голяма степен от това какъв "удар" дава в гърлото като се използва с определен изпарител.

Toва не е така. Старите батерии имат по-високо вътрешно съпротивление, което значи, че ще има по-голям пад на напрежението под товар (ще "кляка" както се казва на вейпърски жаргон), което се изразява точно в липса на удар.

Това е напълно нормално за батерия на 1.5 години. Имайте предвид, че изпарителите използват батериите доста агресивно. Просто е време да посетиш магазина към форума и да си избереш нова батерия.



#5 tangra

tangra

    Участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 11.02.14 г. в 12:28

NiOON  е прав само ще допълня , че старата можеш да я ползваш с кабела навсякъде където имаш  захранване - замества "пушилката" .



#6 azz

azz

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 12.02.14 г. в 18:49

Колегата NiOON е напълно прав, явно не съм бил особено бодър когато съм писал поста...


Тютюневия дим е гаден.