Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mini Vivi Nova - Vision


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#1 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 25.12.12 г. в 13:18

Реших да пусна темата, може на някой да му е полезна като информация.
Закупих си оригинално MINI VIVI NOVA на VISION няма да казвам от къде за да не звучи като реклама, супер съм доволен/ поне бях доволен вкус пафкам си, лесна поддръжка:)
В комплекта вивито дойде с 3 глави 1.8 Ома. До тук добре.
Изпарявам си доволно и след да кажем 15 дена пушене, когато усетя изгорял вкус или че вече не е това, което трябва да бъде, разглобявам вивито хубаво го измивам почиствам, подсушавам и просто слагам нова глава.
До тук добре но главите ми се изчерпаха тия фабричните 3, който дойдоха в комплекта. В последствие си закупих отделно глави 1.8 от същият магазин за вивито, още като видях главите забелязах че фитилът изглежда малко по друг... не знам внушавам ли си, на Главите, който си бяха с вивито фитила стоеше като че ли по Памучен сприхан по дебел някак си по пухкав. Викам си може би си внушавам и няма разлика дааааа ама не.
Пак почиствам правя си всичко както до сега слагам нова глава, Нищо общо няма забелязах че когато правя по брутални дръпки веднага се появява вкус на изгоряло, при положение че това е чисто нова глава през нея не са минали 1-2мл течност.
И както до сега си пафках на воля и бях много доволен, сега се чудя какво да направя, на какво може да се дължи това?
Сигурен съм че главите, който идват с Вивито са как да кажа Оригинални или поне по качествени, като изработка фитил намотка...
При някой друг случвало ли се е подобен проблем?

#2 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 25.12.12 г. в 15:43

Moже да си попаднал на кофти бройка. Пробвай да сложиш силикониовата шапка с металната вложка от стара глава на новата и виж как ще е с пресъхването. Измий си добре една от "старите" глави, подсуши я и и направи т.нар. "dry burn" Тук и на още много места из нета е обяснено как се прави. В главите ти има иоще доста живот.

Edited by NiOOH, На 25.12.12 г. в 16:12.


#3 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 25.12.12 г. в 16:57

Дай й един ден време да се разработи, като през това време не я напъвай много.

#4 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 25.12.12 г. в 20:29

Moже да си попаднал на кофти бройка. Пробвай да сложиш силикониовата шапка с металната вложка от стара глава на новата и виж как ще е с пресъхването. Измий си добре една от "старите" глави, подсуши я и и направи т.нар. "dry burn" Тук и на още много места из нета е обяснено как се прави. В главите ти има иоще доста живот.



Правих и драй бърн и кво ли не... просто всяка 3 та дръпка или по сериозна ми е на изгоряло... ужасен вкус. ДО сега никога не ми се беше случвало с главите, който дойдоха с Вивито ама никога.. колкото и както и да пуша. Проблема е в главата убеден съм.

Сега взех една от старите глави киснах я един час във спирт после я измих няколко пъти под течащта вода, драй бърн сега ще пробвам защото на практика трябва всичко квото е имало да пада да е паднало и от спирта и от бърна, с тази новата глава която сложих ми се уби желанието да пуша. Освен това не само че и дадох време да се разработи смених я вчера сутринта тоест минали са повече от 24 часа супер добре е напоен фитила обмокрено е всичко, единственото за което се сещам за да ми вади тоя вкус на изгорял кабел е кофти фитил.. или по скоро намотка с фитил.
Проблема е там че сега и нова глава да си взема вече няма гаранция, че няма да е пак като тая в смисъл не е от вижънските на виви, който са си в комплекта и не знам кой ги е правил, защото съм сигурен че различни китайци правят глави за какво ли не, искам да кажа че според мен тази глава, която купих ДА наистина е за Вивито но НЕ Е на ВИЖЪН фитилът е по друг на външен вид както казах а и до сега с 3 те фабрични глави просто сменям и си пафкам на воля никакъв проблем никакви разработки от като я сложа си дими като комин вкусно.


П.с Туко що пробвах както ме посъветва само смених горното силиконово капаче с това от оригиналната глава, направих 10 подред брутално дълги дръпки НЯМА и помен от изгорялото?!?! WTF идея си нямам как може едно силиконово капаче да оправи вкусът?! Да не бързам да се радвам, сега ще изпарявам яко и ако се появи ще пробвам със старата глава, по късно ще добавя в темата какво се случва за да може хората, който ползват ВИВИ да са запознати.

Edited by cuban, На 25.12.12 г. в 20:38.


#5 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 25.12.12 г. в 20:35

Както е казал колегата NiOON главите на Вивито не са за 15 дни и при правилно обслужване в тях трябва да има още доста живот. Пък ако след това не си намериш точно такива можеш всяка година да си купуваш по едно Виви :smiley_emoticons_joint:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#6 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.12.12 г. в 22:15

Ако новите глави са с по-дебел фитил, то силиконовата шапка ги притиска и не се обмокрят добре.
Или на новите силиконовата шапка е кофти и ги притиска.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#7 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 25.12.12 г. в 22:23

Брях :sSig_censored: ...
Какви ядове може да докара силиконът ;)

Edited by puf-paf, На 25.12.12 г. в 22:24.


#8 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 25.12.12 г. в 22:27

Мисля че разбрах от какво е за сега, фитилът на новите глави е по тънък въпроса е че тва металната шапчица беше плътно надолу и при завиване металната шапка допира в самата глава, какво направих е махнат тапата и дръпнах без нея, беше си супер само че не мога да пафкам без силоконовата шапка, защото ще стане ужасен ужас...
Та за сега разбрах че е от шапката, с една клечка за зъби извадих металната пластина да е по горе и да не опира в главата дори при затегнато виви има около 1-2мм между пластината, която е в силикона и главата от както съм го направил така не ми е правило кофти дръпки:)

#9 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 25.12.12 г. в 23:21

Да не отварям нова тема, да питам тук, тъй като имам малък проблем с мойто вижън мини виви.
Направих грешката да си купя течност "elusion" кокос от "мола", за проба. Карта си работеше прекрасно 5 дни, докато снощи не налях от въпросната течност. Днес по някое време, тотална загуба на вкус и пара. Почистих главата, с топла вода и спирт (не изглеждаше много мърсна), направих драй бърн, и сипах от моя бъркоч (база инавера dirty + праскова ФА). Продължава да вади слаба пара и вкус. Същата течност сипана в кангер Т2, е страхотна.
Има ли начин да почистя хубаво главата, че май се е задърстила яко. Гледах клипчета в ютуб как бъркат с отверки и чистят нагара, ама ме е шубе. Има ли шанс за главата, или нова.
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара

#10 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 26.12.12 г. в 01:00

Да не отварям нова тема, да питам тук, тъй като имам малък проблем с мойто вижън мини виви.
Направих грешката да си купя течност "elusion" кокос от "мола", за проба. Карта си работеше прекрасно 5 дни, докато снощи не налях от въпросната течност. Днес по някое време, тотална загуба на вкус и пара. Почистих главата, с топла вода и спирт (не изглеждаше много мърсна), направих драй бърн, и сипах от моя бъркоч (база инавера dirty + праскова ФА). Продължава да вади слаба пара и вкус. Същата течност сипана в кангер Т2, е страхотна.
Има ли начин да почистя хубаво главата, че май се е задърстила яко. Гледах клипчета в ютуб как бъркат с отверки и чистят нагара, ама ме е шубе. Има ли шанс за главата, или нова.


Виж сега колега, и да е била запушена въпреки че ме съмнява при течаща вода и спирт, спирта разтваря успешно никотин и всичко, и още повече и драй бърна, мисля че с главата си е всичко наред.
Проблема е другаде, значи вивито е страхотно но понякога прави дребни магарии, който както се появяват така изчесват, може поради много причини да не прави пара, примерно ако не е хубаво подсушено, аз кво правя след като измия всичко под течаща вода хубаво със сешоар подсушавам всичко да не остане една капчица вода. и това важи за всички части не само за главата ми и за капачката с дрип типа, на пръв поглед няма логика кво общо има дрип типа с главата... ще ти обясня аз кво съм забелязвал, примерно остава вода 1-2 капки и като завторя вивито освен че при дърпане има звък все едно дърпаш чорба, ми тая вода спира парата, понякога ми се случва за нещо елементарно да спре да вади пари и аромат, както трябва подсушавам го почиствам го перфектно и си тръгва. При дърпане трябва да не се чува абсолютно никакъв шум, чиста дръпка.

За мен проблема е че не е подсушено извади главата подсуши под нея и пак я завии

#11 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 26.12.12 г. в 02:43

...При дърпане трябва да не се чува абсолютно никакъв шум, чиста дръпка.

На това ниво на технологията, ако не се чува шум от намотката значи последната не работи. Слуховият тест за функционирането на инхалаторчето е широко разпространен и вероятно имаш предвид "без припуквания"?!

...Днес по някое време, тотална загуба на вкус и пара. Почистих главата, с топла вода и спирт (не изглеждаше много мърсна), направих драй бърн, и сипах от моя бъркоч (база инавера dirty + праскова ФА). Продължава да вади слаба пара и вкус.

С каква батерия/мод изпаряваш? Отлагания се трупат и по контактните повърхности на намотката и повишават съпротивлението, а ефекта е влошена работа. Ако горенето не помага може да се вдигне напрежението, а ако не може - нова глава/намотка.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#12 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 26.12.12 г. в 09:48

Вивито е най-тихия карт който съм ползвала до момента. Не се чува почти нищо при дърпане.
За протокола, вече ползвам отделно закупени глави и проблеми отново нямам никакви.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#13 Pana

Pana

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted На 26.12.12 г. в 10:22

Вивито е най-тихия карт който съм ползвала до момента. Не се чува почти нищо при дърпане.
За протокола, вече ползвам отделно закупени глави и проблеми отново нямам никакви.


Запази си старите/проблемните. На някоя от следващите сбирки може да пипнем малко някоя - ей така от спортна злоба, пък да видим...

#14 Vladimir

Vladimir

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 26.12.12 г. в 10:29

Колеги имам едно проблемче и аз с таз глава mini Vivi, всичко с изпаряването си е наред, но вкарва над металната капачка при пластмасовия монщук течност...на какво ли се дължи, много ме дразни това, защото почва да бълбука и трябва да почиствам често събралата се течност.

Мисля да си взема едно голямо VIVI 3.5мл, дали е по добро от минито?
еVic
EGO T

#15 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 26.12.12 г. в 10:56

Някакви интервенций над Вивито?
Като смяна на "мундщука" например? Недозавита глава, размстена силиконова шапка?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#16 Vladimir

Vladimir

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 26.12.12 г. в 12:38

ми не...силиконовата шапка я слагам в най отгоре и при затягането, на металната капачка би трябвало да си дойде на място. Има ли някаква тънкост с тази шапка :) ?
еVic
EGO T

#17 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 26.12.12 г. в 12:42

Тънкостта е, че е точно направена, има борд който я ограничава до къде да влиза. Освен металното легенче в нея да е обърнато...
Аз заради това питам, някаква интервенция, че как до сега моите 3 Вивита един път пък как не протекоха или конденз да направят ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#18 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 26.12.12 г. в 13:59

С каква батерия/мод изпаряваш? Отлагания се трупат и по контактните повърхности на намотката и повишават съпротивлението, а ефекта е влошена работа. Ако горенето не помага може да се вдигне напрежението, а ако не може - нова глава/намотка.


С USB passthrough ego-С, от подписа.
Честно казано, от сутринта се по оправи. Не е това което беше, ама добре е. Предполагам след още едно зареждане, ще се отпуши съвсем, само течността да е КАЧЕСТВЕНА.
Благодаря на отзовалите се.

Гледам говорите за припукването, при мен си пука стабилно от време на време, вивито. Ама не съм забелязал да е проблем.

ААаа, и друго нещо. В сравнение с кангер Т2, вивито изпарява двойно повече течност. Особенно ако се забравя на компютъра, не се усещам кога е заминал половин карт. За мини виви говорим.
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара

#19 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 26.12.12 г. в 15:27

Както написах и по горе установих че това събиране или звук от сърбане/изгорели дръпки може да се получат ако металната пластина която е в силиконовата шапка при завиване на вивито е плътно прилепена към главата, трябва да има съвсем малко разстояние около 1мм даже и по малко няма изгорели дръпки и не се събира течност така както по рано но когато е буквално допряла до главата започва да бълбука пука и вади изгорели дръпки.

С каква батерия/мод изпаряваш? Отлагания се трупат и по контактните повърхности на намотката и повишават съпротивлението, а ефекта е влошена работа. Ако горенето не помага може да се вдигне напрежението, а ако не може - нова глава/намотка.


С USB passthrough ego-С, от подписа.
Честно казано, от сутринта се по оправи. Не е това което беше, ама добре е. Предполагам след още едно зареждане, ще се отпуши съвсем, само течността да е КАЧЕСТВЕНА.
Благодаря на отзовалите се.

Гледам говорите за припукването, при мен си пука стабилно от време на време, вивито. Ама не съм забелязал да е проблем.

ААаа, и друго нещо. В сравнение с кангер Т2, вивито изпарява двойно повече течност. Особенно ако се забравя на компютъра, не се усещам кога е заминал половин карт. За мини виви говорим.


По принцип ако всичко работи перфектно, не трябва да има и припукване а и не е приятно, освен това при по брутални дръпки с припукване може да ти се озове капка течност на езика, което също не е никак приятно.
Просто както съм написал извади силиконовата шапчица и избутай металната пластина да е една идея по нагоре да може дори и като затвориш вивито металната пластина да не допряла до самата глава а да има половин милиметър разстояние.
Най се кефя когато всичко си работи както трябва. Супер аромат плътна пара няма пукане няма мукане нито протичане.

Edited by cuban, На 26.12.12 г. в 15:20.


#20 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 26.12.12 г. в 16:14

Това с металната пластина, съм го направил, съвсем леко е над главата, колкото да мушнеш лист хартия. Също е надолу с плоската страна.
Припукването най-често се появява, само когато цигарата не е ползвана по-дълго време, половин час примерно, или на сутринта. Ако ми е постоянно в устата, пак се случва ама доста рядко. Както казах не ми е правило проблем, затова не ми и прави впечатление. Дърпам леко и дълбоко по принцип, като наргиле :sherlock:


п.п. Онази вечер ми направиха забележка че много пушек съм правил с вивито :p
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара