Jump to content


Photo
- - - - -

Lavatube


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#81 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 5.11.12 г. в 09:58

PhrozenCrew, гледаш грешния артикул. Той е дал връзка към CHROME LAVA TUBE V2.1 SAMPLE (18650)

Edited by Sisq0, На 5.11.12 г. в 09:59.


#82 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 5.11.12 г. в 10:07

PhrozenCrew, гледаш грешния артикул. Той е дал връзка към CHROME LAVA TUBE V2.1 SAMPLE (18650)

Едва ли :)
Attached File  2012-11-05_100509.jpg   18.47KB   61 downloads
Гледам точно линка, който е дал. Има там едно мъничко MOQ, просто не си му обърнал внимание. Не съм сигурен, че означавам минимум 10 бройки, но във всички сайтове от които съм пазарувал значи точно това.

Edited by PhrozenCrew, На 5.11.12 г. в 10:08.


#83 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 5.11.12 г. в 10:09

Това е typo на сайта. Просто са копирали инфото от артикула за масова поръчка. Връзката му е към семпъл - малко по-скъп и може да се избира единична бройка - ако не вярваш, пробвай.

Attached Files


Edited by Sisq0, На 5.11.12 г. в 10:13.


#84 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 5.11.12 г. в 10:45

Като дадеш на checkout и изписва това:

''A minimum order amount of $350.00 is required in order to checkout'' :smiley_emoticons_joint:

#85 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 5.11.12 г. в 13:41

Да това и аз го забелязах 350$ минимум за поръчка, и за такова количество 90% ще имаш проблеми с митници и куриери. Абе с две думи не си заслужава иначе цените са доста примамливи. Може да пробваме ако съфорумците са съгласни да вземем един групов ордър и да си ги разпределим после, но това е много занимавка, време и не знам кои би се нагърбил с това.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#86 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 6.11.12 г. в 11:09

Аз поръчах Mini Lavatube 1.5T (черна), ако не се лъжа е производство на Young June.
В края на месеца като се дотътри от швабско до България с един познат, ще я видим колко струва.
Иначе на хартия изглежда добре: капачките са метални (или алуминиеви по-скоро, поне не са пластмаса като на първата Лава), 3.2 амп лимит, показва омовете на сложения изпарител, джиди-биджи...
И да не ми седне на сърце, все ще си намери собственик. Поне не струва майка си и баща си комплектът. :)

Attached Files


Edited by Sisq0, На 6.11.12 г. в 11:09.


#87 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 8.11.12 г. в 21:43

@Sisqo от кой сайт я поръча?

И да ви попитам какво мислите за това? Знам че сайтът им не е много реномиран, но само там успях да намеря Lavatube v2.1 в българия сравнително евтина като тяло.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#88 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 8.11.12 г. в 22:42

Ако ти трябва евтино Lava-подобно тяло виж и VV Simple Mod в paleon.pl. Пълния комплект е под 100 лв, а само тялото около 66лв. Продават и резервна електроника хората :).

#89 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 9.11.12 г. в 02:48

LxD, не съм я поръчвал онлайн. Мой познат ползва такава като алтернатива на проварито си, когато му трябва по-компактен мод и е доволен, та ми взе и на мен. Чакам да дойде до БГ на гости и да ми я донесе.

#90 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 9.11.12 г. в 09:16

Малка корекция, точното име на полския магазин е peleon.pl

#91 tanec

tanec

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 11.02.13 г. в 22:59

Здравейте, искам да попитам по-запознатите за съвет.

Из ревютата четох, че тубата има защита от препразреждане и искам да ви попитам дали това означава, че може да се ползва с батерии, които нямат вградена защита.

Питам, защото имам едни 4 бройки 18650, които нямат защита (ето от този акумулатор - http://www.ebay.co.u...984.m1438.l2649 на които електрониката замина, вледствие механичен удар) и ако си взема зарядно за тях, да ги ползвам на тубата.

#92 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 11.02.13 г. в 23:58

Да,точно това значи. ;) ползвУвай ги смело батериите.В интерес на истината,ако сложиш "protected" капачката не се завива до край.

#93 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 12.02.13 г. в 09:34

Да,точно това значи. ;) ползвУвай ги смело батериите.В интерес на истината,ако сложиш "protected" капачката не се завива до край.

Глупости.
Батерии с протекция за VV/VW в интерес на истината е освен безсмислено а и нефункционално - мода ще е спънат от защитата на батерията.
Смело може да ги ползва, ама за без ефект.

Здравейте, искам да попитам по-запознатите за съвет.

Из ревютата четох, че тубата има защита от препразреждане и искам да ви попитам дали това означава, че може да се ползва с батерии, които нямат вградена защита.

Питам, защото имам едни 4 бройки 18650, които нямат защита (ето от този акумулатор - http://www.ebay.co.u...984.m1438.l2649 на които електрониката замина, вледствие механичен удар) и ако си взема зарядно за тях, да ги ползвам на тубата.

Модове като Лавата са проектирани да работят с незащитени батерии. За това и размерите им отговарят на такива. Ползвай само незащитени.

Edited by Topper, На 13.02.13 г. в 13:31.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#94 tanec

tanec

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 12.02.13 г. в 09:40

т.е. да си търся зарядно ?

#95 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 12.02.13 г. в 10:32


Да,точно това значи. ;) ползвУвай ги смело батериите.В интерес на истината,ако сложиш "protected" капачката не се завива до край.

Глупости.
Батерий с протекция за VV/VW в интерес на истината е освен безсмислено а и нефункционално - мода ще е спънат от защитата на батерията.
Смело може да ги ползва, ама за без ефект.

Здравейте, искам да попитам по-запознатите за съвет.

Из ревютата четох, че тубата има защита от препразреждане и искам да ви попитам дали това означава, че може да се ползва с батерии, които нямат вградена защита.

Питам, защото имам едни 4 бройки 18650, които нямат защита (ето от този акумулатор - http://www.ebay.co.u...984.m1438.l2649 на които електрониката замина, вледствие механичен удар) и ако си взема зарядно за тях, да ги ползвам на тубата.

Модове като Лавата са проектирани да работят с незащитени батерии. За това и размерите им отговарят на такива. Ползвай само незащитени.


Това имах предвид,съжалявам ако не съм се изразил правилно.

#96 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 12.02.13 г. в 10:38

т.е. да си търся зарядно ?

Зависи какви са батериите - за нашите цели трябват хай дрейн, тока е голям за APV-тата.
Можеш ли да видиш модела им, да намериш данни за максималния разряден ток ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#97 tanec

tanec

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 12.02.13 г. в 11:10

за съжаление на самите батерии не пише нищо. Ще се опитам да намеря инфо, но се съмнявам че ще бъде достоверно. В прикачения файл съм показал два от акомулаторите, единия е без облицовката и се вижда някакув номер, който най-вероятно е номера на някоя партида.
ЕДИТ: Не мога да прикача файла от тешефона. Това, което захранваха тези батерии е ето това http://www.cree.com/...ng/XLampXML.pdf

ЕДИТ2: Разкачих батериите и реших да ги замеря с мултицета. Напрежението на всяка една от тях е около 0.42 V. Мултицета е на правилния обхват със сигурност. Означава ли това, че клетките са умрели ?

Edited by tanec, На 12.02.13 г. в 12:10.


#98 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 12.02.13 г. в 12:23

1000%
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#99 tanec

tanec

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 12.02.13 г. в 18:04

Сдобих се с 6 броя http://www.samsungsd...CR18650-22F.jsp от една батерия за лаптоп.

При тях напрежение е около 3.8V. Искам да попитам дали ще мога тях да ползвам на лавата ?

#100 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 12.02.13 г. в 18:20

Малък им е тока на разреждане " Discharge Current © 0.2"
Няма и 0.5А