Jump to content


Photo
- - - - -

DSE 801 - Първи впечатления


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 10.04.10 г. в 20:16

Здравейте всички
От два дена съм с DSE 801 реших и аз да го пробвам след като останах много доволен от DSE 901,но имам проблем което е споменато много пъти не само в тази тема, това с вкуса на изгоряло ,при мен е буквално на всяка трета дръпка,а първите две са чак неприятно силни,това става с нормален пълнител и с мода със сламките на Valeri, батерията е добра, съпротивлението не съм го измерил,но мисля че е добре защото е нов атомайзер и като му капна директно 3-4 капки работи нормално за 6-7 вдишвания .но имам чувство че се получава някакъв вакуум който пречи за изтичане на сокчето.На атомайзера за DSE 901 има една малка дупчица ,а на DSE 801 няма ,дали тука е проблема? почти всичко съм чел във форума за този проблем но не се получава ,просто от два дена се боря и добре че този модел не беше първия за мен.Амбицирах се за него защото много от вас които сте с голям опит сте доволни, но едва ли с таково изпаряване ! ако имате някаква идея моля споделяйте.

#22 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 10.04.10 г. в 22:38

...това с вкуса на изгоряло ,при мен е буквално на всяка трета дръпка,а първите две са чак неприятно силни,това става с нормален пълнител и с мода със сламките на Valeri, батерията е добра, съпротивлението не съм го измерил,но мисля че е добре защото е нов атомайзер и като му капна директно 3-4 капки работи нормално за 6-7 вдишвания...

Да не е с високия мост (като на 901-цата)? Имах подобен проблем с един такъв атомайзер - отвратителен конденз и бързо получаващ се вкус на изгоряло, е не на 3-тото, на ~10-тото дърпане. Нямаш ли друг за проба? Аз с един моднат със стреличка пълнител събарям 2+ батерии за над 12 часа без да има и най-малък намек за изгоряло.
Всъщност, може да си попаднал и на дефектна бройка.

#23 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 10.04.10 г. в 23:09

С нисък мост е.Нямам друг да пробвам, просто взех един атомайзер ,пълнители и батерия.Това за конденза е така както казваш,но не го писах защото някъде е писано че е нормално при този атомайзер понеже е много голям.

#24 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.04.10 г. в 04:40

Мрежичката на тези атомайзери събира много течност. Докато не се напои, няма да имаш постоянни резултати. Когато атомайзерът е нов и/или съм го "изпрал" със спирт, т.е. мрежичката е суха, първо напоявам мрежичката с директно капане, след това слагам пълнителя с двете сламки. Обърни атомайзера и капни една капка на мостчето. Ако изчезне в мрежичката на моста, значи е сухо надолу. Продължавай да капеш с изчакване между капките, докато мостчето не лъсне, т.е. вече не може да попива. Тогава постави пълнителя и пробвай отново. При мен поема по 7-9 капки преди да сложа пълнителя, след това цял ден не го пипам и дава постоянен вкус и пара до свършване на течността.
този потребител вече не участва на този форум

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.04.10 г. в 22:49

Ама това с моднати пълнители? Със стандартните съхне бързо. Лошото на моднатите е, че понякога протича. За два дена - два пъти си празня по 1 мл mild Seven 18 мг върху ръката и после не пуша по няколко часа :D

#26 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 13.04.10 г. в 01:05

Много ти треперят ръцете нещо. :acute:
Аз под "потича" разбирам от леко намокряне до капка между батерията и атомайзера. Повече от това до сега не съм получавал. На батерията й няма нищо, защото потича от външната страна между фланеца и корупса, не от отвора в средата. Ама ги предпочитам тези леки неудобства пред това да си нося течности и да досипвам.
този потребител вече не участва на този форум

#27 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 13.04.10 г. в 11:15

Да, на 801 това с "обтичането" на батерията е плюс. Иначе - с меките пълнители ми се случва да сълзи между тялото и пълнителя. С някои - не, с други - явно по-хлабави, явно се случва. Между самите атомайзери забелязал някакви микрони разлика в диаметъра, заради които един и същ пълнител понякога стои по-хлабаво. Иначе протече около фланеца точно, но явно "изтече". Бях допълвал пълнителя и е възможно да не съм улучил размера на тапата. Иначе на вкус подобрението е 1000%, въобще не м7и се е случвало да мирише на сухо/прегоряло.

#28 hopie

hopie

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 20.05.10 г. в 23:25

Здравейте,
Да се включа и аз като абсолютен новак. Няколко дни ви четох, обърках се тотално :rolleyes: защото нямам никакъв опит с тези цигари, но вече съм горд притежател на 801. Та, да споделя при мен как са нещата:
Сложих първо един готов пълнител и нямах проблеми с трудно дърпане и малко пара, но имах в устата странен вкус на пластмаса. Попуших така и накрая срам не срам се обадих на Николай, който ме посъветва да накапя малко мрежичката на атомизатора и да допълня пълнителя. Доколкото разбрах това бил така наречения от вас вкус на изгоряло...Ок, след това първите дръпки бяха страхотни, обаче на третата сигурно ми протече направо в устата никотиновата течност. И така цял ден - що никотин излапах и ми остана по ръцете.... Иначе много ми харесва бих казала. Определено ми е по-кеф да я пуша нея отколкото гадните фасове, поне засега....но този пластмасов вкус и това протичане определено ще ме откажат в един момент така, както се познавам...то си е мъка на практика засега....И сега се пак се появи пластмасовия вкус. С риск да съм досадна искам да ви помоля да ме посъветвате какво да направя! Не ме питайте само за ниски или високи мостове, напрежения, съпротивления и прочие- идея си нямам кой е нисък и висок мост.

Edited by hopie, На 21.05.10 г. в 09:41.


#29 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.05.10 г. в 16:13

801 в това отношение си е пипкава - заради това има теми за модификации на пълнителя:
http://www.pv-bg.com...p?showtopic=152
http://www.pv-bg.com...p?showtopic=116
http://www.pv-bg.com...p?showtopic=126

За протичането - завърти бялата част на пълнителя така, че каналчетата да се паднат отстрани спрямо мундщука. По този начин като захапеш цигарата, няма да потича течност към мундщука. Задължително свикни да държиш цигарата наклонена с батерията надолу през повечето време, така течността се стича към изпарителя. Също така пробвай да набуташ ватата малко навътре или, обратно, я изкарай леко да стърчи, може или да не опира добре, или да "задушава" атомайзера.

801 изпарителите понякога се задавят, може да ги духнеш от страната на батерията, за да се поотпушат.

За да разбереш разликата между прегоряло и сухо - махни пълнителя и дърпай повечко пъти само от атомайзера, докато вкуса изсъхне. Това е сухото, не мирише почти на нищо.

#30 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.05.10 г. в 12:25

Днес си смених три (!!!) атомайзера накуп.

1. Веднъж беше започнал да вади някакъв отвратителен вкус след натоварване нон-стоп в продължение на повече от месец. Мих, чистих, продухвах - все тая, накрая го оставих да съхне след миене с вода. Взе, та се оправи. Да де, но пак извади същото след десетина дена. Реших да го сменя вече, а през това време пушех друг...
2. Почти същата история, само че гадния вкус е друг. Накрая ми писна и от него.
3. Май е вдигнал съпротивлението, рядко се случва 801 да не умре, а да започне да вади малко пара.

Това за около 2 месеца, като да се има предвид, че аз моря атомайзерите с дълги дръпки. Както и да го гледам, е по-издръжливо от тези за 901, но напоследък ме уморяваше това да ги мисля постоянно кой е читавия, кой - не.

За разлика от атомайзерите обаче, от общо 9 (даже се оказаха 9, а не 8, както писах някъде) батерии за 801, които имаме с every me, досега сме имали една-две (едната изпускана, обаче) развалени. Имаше период, в който с въпросния атомайзер №1 започнаха да ми мигат зелено често, което беше много странно, но сякаш им мина, сега пак си работят чудесно. Ползвани са с 901 атомайзери, с 510, с 801. Гледам, че една от тях е от първата доставка, едва ли не, а друга - първите, които брандирахме, което значи доставки пак от първите, т.е. някои са си откровено на повече от 3 месеца.

#31 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 15.06.10 г. в 13:31

Здравейте! Пиша за първи път във форума. Видях, че има тема за DSE801 и затова се включих. От няколко часа имам такава. Преди това /за около 10 дни/ пуших един евтин вариант за 18 лв., купен от магазин "Вичко за 1 лв.". Преди това пък пушех на ден по 2 кутии и половна жълт Camel. Евтината цигара от 18 лв. успя да замести "аналоговата" такава. Изкарах въпросните 10 дни с нея, но много бързо свършваше тока на батерията - още не съм заредил едната, а вече съм изтощил другата. Бързо свършваха и малките жълти пълнителчета. Пуша активно. Затова, когато видях DSE801 с мощната си батерия и голям пълнител /и добри отзиви във форумите/ реших, че това е цигарата за мен. Когато започнах да пуша DSE801 с поръчаните от мен 24 мг. капки Camel бях изненадан. Тъй нареченият и очакван от мен "удар в гърлото" не се появи. На негово място се появи усещане, сякаш пуша от най-слабите истински цигари с тютюн. Пушачите ги наричаме "планински въздух". Те въобще не могат да ме заситят. Тъй начеченият "аромат" на течността пък беше смесен с такъв на гума, но и накрайникът на пълнителя е гумен. Нещата малко се пооправиха, когато капнах директно на мрежичката в атомизатора и дърпах без пълнителя с вата, но тава не е обичайният начин на пушене. Въпросът ми е - мога ли да се надявам, че след време "силата" на атомизатора ще се увеличи и ще започна да усещам удар в гърлото /при цигарата от 18 лв. беше доста ясно изразен/ или DSE801 по принцип е предназначен за пушачи на слаби, дамски цигари, които искат да продължат с планинския въздух по електронен път?

#32 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 16.06.10 г. в 05:12

А продуха ли новия атомайзер? Обикновено идват напоени с някаква прозрачна течност, която е много. След като я издухаш, напои мостчето с капане и след това постави зареден пълнител. Така всичко трябва да е наред. Аз ползвам вече само 801 и удар и вкус от 24mg/ml течности са си на мястото. Не съм ползвал стандартни пълнители отдавна, обаче. Ползвам само модификацията със сламките. Все още понякога потича след зареждане, но никога не изсъхва. Малко са капризни тези цигари, но като им уцелиш начина на ползване, са по-добри от mini вариантите.
този потребител вече не участва на този форум

#33 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 16.06.10 г. в 16:12

Сега ще пробвам и това.

Пробвах. Продухах атомайзера продължително. Отделиха се 3-4 капки течност. Капнах и на самата мрежичка на атомайзера. Батерията е с пълен заряд. Допълних и пълнителя. Пуших. Отново нищо не усетих с гърлото си. Ароматът - слаб. Парата - малко и студена. Пак имам чувството, че пуша от най-слабите тютюневи цигари. За сравнение, накапах от същите капки - 24 мг. Camel в пълнителя на евтината Е-цигара от 18 лв. - "E-health cigarette", купена от еднолевката /това е същата Е-цигара в черна картонена кутия, която в интернет продават на цена 30-40 лв./. Веднага мощен удар в гърлото, чувство за засищане. При дръпка от 3-4 секунди чак се закашлях. Силен, разпознаваем аромат, обилна затоплена пара. Отново ще изкажа предположението си, че тези, които харесват DSE801, преди са били пушачи на слаби, дамски /вероятно тънки/ тютюневи цигари. Затова сега чувстват удовлетворение от 801. Но този, който е пушил по 2 кутии силни цигари на ден /напр. жълт Camel, червено Мarlboro/, с DSE801 ще има усещането за безобидна инхалация, ще опъва продължително с надеждата да усети нещо, докато светне зелената лампичка, ще се почувства "прецакан" и накрая ще зареже Е-пушенето /ако не е опитвал и други Е-цигари, за да знае, че имат ефект/. Сега съм си поръчал атомайзер за joue 510 + празни пълнители + преходник за батерията на 801. Чух, че атомайзерът на 510 бил по-ефективен. Комплектът още не е пристигнал. Когато го получа, ще пробвам и ще споделя. Дотогава ще пуша китайчето от 18 лв., защото DSE801 просто не ми върши работа.

-----------------------------------------------------------------------------
Пиша отново, защото може и да си променя мнението. Пораздърпах малко кечето на пълнителя, така че да излезе навън т. е. да контактува по-добре с мрежичката на изпарителя и ... о, чудо - получиха се няколко много силни и приятни дръпки с много пара /държа цигарата надолу, все едно пия от сламка/. Сега на 10 дръпки, 2 - 3 са както трябва. Ще продължа с експериментите.

Иска ми се също да разбера каква е тази "модификация със сламките" относно пълнителите на 801. Нещо не можах да ги намеря в каталога.

#34 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 16.06.10 г. в 19:25

Ето тук модификацията със сламките

Edited by Odin, На 16.06.10 г. в 19:27.

DSE901 | DSE801


#35 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.06.10 г. в 04:23

Пиша отново, защото може и да си променя мнението. Пораздърпах малко кечето на пълнителя, така че да излезе навън т. е. да контактува по-добре с мрежичката на изпарителя и ... о, чудо - получиха се няколко много силни и приятни дръпки с много пара...


Имал съм пълнители, които бяха с много гъсто кече вътре, така че не бяха много използваеми. Хубавите са като с рядка мрежичка. Провери твоите как са. Този материал вътре можеш да замениш с Polifill на Fluval от магазините за аквариуми. Ползва се за филтриране на водата, има го в различни опаковки. Като го видиш, ще го познаеш. Т.е., не си изхвърляй използваните и потъмнели пълнители, само им сменяй вътрешността. С опитите ще достигнеш до оптималната плътност и височина.

Имал съм и атомайзери с високо съпротивление, които също не бяха използваеми. Върнах ги по гаранция. Имаха съпротивление към 4.8 Ohm, т.е. много високо, съответно не правеха добра пара. Нормалното съпротивление трябва да е около 3.6 Оhm. Провери, ако имаш възможност. Има нещо не наред в твоята цигара. 801 е много популярен модел и прясно заредена прави не просто пара, ами малък облак, като има и много добър удар с 24mg/ml течности. Ако всичко е наред, въобще сравнение не може да има с Health цигарата.

Ако си от София или наблизо, мини през офиса на HWBG и искай съвет от Ники Цеков (geniusloci). Той ще ти покаже как да изкараш пара и удар само от сламка. :laugh:
този потребител вече не участва на този форум

#36 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 17.06.10 г. в 16:46

Благодаря на всички колеги от форума, които ми помагат със съвети и разяснения. Това е много полезно за начинаещия Е-пушач. Разбирам, че част от участниците са самите собственици на магазина. Прави им чест, че не оставят своите клиенти "да се оправят сами" с каквото могат и колкото могат, а напротив - както в сайта, така и по телефон дават подробни указания и практическа информация. Съветите им дават резултат. Темата е DSE801 - първи впечатления. Основният извод за мен е, че не трябва да се доверяваш на първите впечатления, докато не получиш и следващи такива. Сега изцяло се отричам от критиките, които направих за атомайзера на 801. Когато до него достигне достатъчно количество течност, парата е обилна, вкусът приятен и разпознаваем, а гърлото се чувства като стиснато от силна ръка, ако си прекалил с дръпката. Това би удовлетворило и най-закоравелия пешач. Явно проблемът е с пълнителите на 801, които не винаги доставят достатъчно количество течност към изпарителя. Идеята със сламките ми се струва много практична. Ще я изпробвам в удобен момент. Истината е, че днес получих преходника, пълнителите и атомайзера за 510 и всичките ми проблеми изведнъж изчезнаха. Не мога да спра да пуша. Правя по 7 - 8 кръгчета от гъстия дим на Cuba Cigar 18 мг. и се усмихвам доволно. От обед до сега /17,30 ч./ не са свършили нито пълнителя, нито батерията при това почти постоянно пушене. Пожелавам успех на всички Е-пушачи. За начинаещите - не се отказвайте. С малко усилия, четене и питане, ще откриете най-подходящата конфигурация за вас. Тук ще ви помогнат да го направите. :good:

#37 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 13.05.11 г. в 17:01

Да се включа и аз в темата :smiley_emoticons_joint:

Днес получих моята DSE 801. Доволна съм. Има доволно количество пара и силен удар в гърлото /на мен това, обаче не ми харесва/. Какво ще ме посъветвате да ползвам, като никотинова течност ? В момента съм със заводските пълнители и явно са ми силнички. Поръчах си и течност Деканг /капучино/, доста е сладникава, пробвах я на дрип тип. Ако си взема никотинова течност без аромат и вкус с 0 никотин ще има ли достатъчно пара с така избрани показатели ?

п.п До сега ползвах една пародия на ел. цигара и сравнена с тази съм направо очарована :good: