Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Много добър mod на пълнител


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.03.10 г. в 04:59

Един от любимите ми за четене форуми на тема е-цигари е... не, не нашия все още, а http://www.e-cigarette-forum.com/. Там съм намирал много свежи идеи, някои от тях за специфични модели, други не толкова добри, трети трудни за изпълнение, четвърти с непостоянни резултати, но специално този работи от момента на "сглобяването" и за сега се показва като най-добрия mod за заместване на задържащия материал в пълнителя, едновременно много лесен за изпълнение.

Оригиналната идея е на eclipse от горния форум, конкретното изпълнение е наречено Blue Foam Dart Mod. Какво ви трябва? Тънка сламка, около 2mm. Парченце от филтърна гъба за аквариум (не е задължително да е синя). Празен пълнител, ножица, малко време и съвсем малко сръчност. Закачените снимки показват какво трябва да се получи. Дължината на сламката се съобразява с дължината на пълнителя. Размера на парчето гъбичка се съобразява с диаметъра на пълнителя. Трябва да е толкова голяма гъбичката, че да се държи сигурно за горната част на пълнителя. Течността се налива в пълнителя, запушва се горната част със "стреличката" и готово! Само ще кажа, че мога да изкарам поне 90% от съдържанието на пълнителя на DSE801, без да получавам вкус на изгоряло или да трябва да презареждам.

Къде да намерим такава гъбичка? Щом е от филтър за аквариум - в зоомагазините! Предполагам, че там ще имат много видове. Вашата е тази, която е тип Open-cell Foam. Като я загледате отблизо, не е направена от мехурчета, а като от гъста мрежичка. Вижда се на снимката много ясно какво трябва да представлява. Моята е сива на цвят, от някаква филтрираща система на Fluval. Струваше $4 за размер някъде около 10х5х5cm, което би било достатъчно да се направят много пълнители. По-голям проблем беше намирането на такава тънка сламка, но можете да се загледате по химикалките с по-дебел пълнител, примерно тези тип Gel Pen. Аз нямах особени проблеми с по-голяма, защото пълнителя на 801 е голям.

P.S. Размерите на снимките се отнасят за пълнител на 510, но е желателно да пробвате малко по-големи или малко по-малки. Аз не получих добър резултат първия път, бях сложил много от гъбичката. Целта е гъбичката да е толкова, че течността да не изтича. Ако тече - малка е, ако не пропуска добре - голяма е. След малко експерименти и малко загубена течност ще достигнете до правилната комбинация сламка/гъбичка. Mod само с такъв тип гъбичка на мястото на стандартния материал също работи по-добре от готов празен пълнител, но този е още по-добър. :thumbup1:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   16.42KB   629 downloads
  • Attached File  2.jpg   18.84KB   673 downloads
  • Attached File  3.jpg   18.61KB   579 downloads

Edited by Valeri, На 12.03.10 г. в 05:13.

този потребител вече не участва на този форум

#2 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 12.03.10 г. в 09:19

Единствено не разбрах, сламката/стреличката къде и кога точно я поставям ? :)

Edited by Pago85, На 12.03.10 г. в 09:20.


#3 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 12.03.10 г. в 11:41

Единствено не разбрах, сламката/стреличката къде и кога точно я поставям ? :)


Сламката я поставяш когато ти е кеф - може преди, може и след кеченцето/гъбичката. Тя е скосена в долния си край и влиза лесно. Поставя се плътно до стената, успоредно на остта на резервоарчето до упор в дъното. После само малко дооправяш кеченцето, ако се се смачкало и готово. Внимавай сламката да не опира в мостчето. Може да го деформира и става лошо. Скъсяваш я колкото трябва.

Edited by nickarsow, На 12.03.10 г. в 11:43.

Николай Арсов

#4 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 12.03.10 г. в 13:01

Т.е. като от другата тема която беше със сламка от клечка за уши, така ли да разбирам? Ако е така благодаря за съдействието, още довечера ще пробвам.

Принципно ми е по-наложащо, като че ли, за 901, тъй като моста е висок и деформира/бута кечето навътре и след няколко (3-4) доливания (поне при мен), вече е негодно, а си взех само 5 :)

Edited by Pago85, На 12.03.10 г. в 13:02.


#5 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 12.03.10 г. в 13:24

Т.е. като от другата тема която беше със сламка от клечка за уши, така ли да разбирам....
..... моста е висок и деформира/бута кечето навътре и след няколко (3-4) доливания (поне при мен), вече е негодно....


Да, същото, но те съветваан да НЕ ползваш пластмасова сламка, а истинска - "сламена" ... ( как добре ми се получи... :Koshechka_08: ).
Можеш също така да разцепиш/разполовиш кечето по остта, така, че да заобикаля/обгръща мостчето, а не да се смачква от него.
Успех.
Николай Арсов

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.03.10 г. в 14:04

Да, същото...


Сламката не стои до стената! Получената "стреличка" (от там Dart Mod) се слага в пълнителя, след като той е напълнен с течност. Сламката е крачето на гъбичката. Представете си го като Т-образна тапа за пълнителя. Няма нищо общо с т.нар. Straw Mod, който улеснява единствено пълненето. Наистина ли е толкова неясно? На последната снимка се вижда какво трябва да се получи. Не случайно единият край на гъбичката е вкаран в сламката. Сламката не трябва да е скосена от долната страна. И няма как да опира в мостчето. В мостчето опира само гъбичката. :excl:

Edited by Valeri, На 12.03.10 г. в 14:17.

този потребител вече не участва на този форум

#7 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 12.03.10 г. в 14:18

Ааааааааа, ахъ, зацепих. :rofl:
Гъбата е "тапата", за да не изтече сока, а сламката с гъбата в нея е "капиляра". Това ли е идеята? Останалото пространство около сламката е само сок. Има идея. Ще се пробва. :good:
Може да се пробва и скосяване от долната страна. Може да помогне в "доставката" на сок до горната част на гъбичката по капилярен път.
Този мод бих го "модифицирал" така:
2/3 от резервоара - пружинка. Около нея - сок.
1/3 ( горната ) - тапа от същия материал.

Edited by nickarsow, На 12.03.10 г. в 14:23.

Николай Арсов

#8 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.03.10 г. в 14:27

Гъбата е "тапата", за да не изтече сока, а сламката с гъбата в нея е "капиляра".


Сламката има за предназначение само да държи гъбичката, която се мокри от долната страна около сламката. Дали ще влезе течност в самата сламка или не, няма особено значение. По-добре е сламката да не е скосена, защото така стои по-добре вертикално без да се накланя.

2/3 от резервоара - пружинка. Около нея - сок.
1/3 ( горната ) - тапа от същия материал.


И това съм пробвал, но има проблем с намирането на точната пружинка, която да е същия диаметър, като вътрешния на пълнителя, в същото време достатъчно мека и от неръждаем материал. Има и описание на такъв мод на споменатия форум, но този работи по-добре и е много по-лесен за изпълнение.

Edited by Valeri, На 12.03.10 г. в 14:29.

този потребител вече не участва на този форум

#9 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 12.03.10 г. в 15:19

Вместо с аквариумната гъба пробвах мода с материала от старо пълнителче (изпран хубаво с топла вода ).
Идеално се получава при пълнителя на 801 . :smiley_emoticons_joint:

Даже малко е намалял конденза, което е добре за работата на изпалителя според мен.

Edited by adel, На 12.03.10 г. в 16:30.


#10 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 13.03.10 г. в 11:24

Ако слагаме само гъба без тази сламчица ,не се ли получава ?

Edited by amji, На 18.03.10 г. в 17:10.


#11 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 13.03.10 г. в 12:41

Ако слагаме само гъба без тази сламчица ,не се ли получава ?

Пробвах със и без , варианта със е по добър

#12 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 13.03.10 г. в 23:41

За сламка става дръжка от близалката (Chupa Chups) големият размер(XXL), Даже тази от снимката прилича на нея.

#13 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 14.03.10 г. в 02:56

Ако слагаме само гъба без тази сламчица ,не се ли получава ?

Защо съм с репутация -1 на този пост , просто задавам въпрос ? :(


Репотацията ти не е от мен, но ако е само гъбата моста на изпарителя я избутва на долу. Целта на тея модове е да има колкото се може повече течност, която да не изтича... Затова е и 'гъбата'... както и все това моста на изпарителя да е обмокрен обилно, не наводнен :)
Чалгата много яко ги прецаква!

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.03.10 г. в 21:35

Аз намерих и подходяща гъба, поръчал съм и в понеделник трябва да дойде. Мисля, че ще е в достатъчни количества, че да раздам по малко на който мине през офиса. Ако искате да пробвате и с вата - NiOOH раздава едни парцалчета :drag:

#15 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 19.03.10 г. в 13:27

Аз я пробвам днес тази материя,но без сламка.
Не се представя зле.
Задържането на течност е по-слабо,отколкото при оригиналната вата.
Което води до по-добро навлажняване на изпарителя и съответно повече пара.
При изгаряне/запалване/ обаче остава много странна субстанция.
Не се овъглява,а става нещо полутечно,лепкаво, мазно и миризмата не е особено неприятна.
Biohazard

#16 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 19.03.10 г. в 16:39

И аз пробвах "гъбата" :smiley_emoticons_joint:
За сега мога само да кажа, че съм изумен от резултата :)
Много повече пара, по лесно се дърпа, почти няма конденз,над 90% от течността се оползотворява и течността се усеща по добре (всичко това е мое мнение при друг - може да е различно)
В снимките съм дал размерите за 801, а и както се вижда, замених сламката с пружинка, според мен с нея е много по добре а и лесно се намира (има ги във всяка химикалка :smiley_emoticons_joint:)
резервоарчето го пълня на 4-5мм от върха, после поставям внимателно "стреличката"
За да се уверите, че всичко е наред, задръжте пълнителя обърнат надолу, не трябва да капе от него, трябва да се вижда как се напоява, но не и да капе.
Мисля, че това е всичко . . . :smiley_emoticons_joint:

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#17 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 19.03.10 г. в 17:08

Е те т'ва е МОДА, който...... :sSig_goodjob2:
Радвам се, че комбинацията пружинка - гъба е станала толкова добре.
Една идейка - по-къса пружинка и по-обемиста гъбичка. Причина - по-малко усилие върху мостчето. Усилието ще се създава основно от гъбичката, а не от пружинката. Поне така мисля.
А и има едни нови пластмасови пружинки от едни китайски химикалки - препоръчвам ги пред металните. Трябва да се внимава каква пружинка се ползва, защото повечето китайски са кадмирани, а кадмия е опасен!

:smiley_emoticons_joint:
Николай Арсов

#18 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 19.03.10 г. в 22:01

Една идейка - по-къса пружинка и по-обемиста гъбичка

С по-обемна гъба,резултатът не е добър/поне при мен,с 901/!
Прекалено се "уплътнява" метериалът,а това води до по-трудно отделяне на никотиновата течност.
Biohazard

#19 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 19.03.10 г. в 22:09

Ъм да, locoo вече е пояснил за по обемната гъба и по късата пружинка/сламка :thumbup1:
Номерът е да си откриете точното съотношение гъба/сламка
ако е прекалено много гъбата - няма да минава течност
ако е прекалено малко - ще наводнявате изпарителя

с няколко проби се намира оптималният вариант
и един лек hint - за да не хабите течност, правете пробите с глицерин :smiley_emoticons_joint:

#20 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 19.03.10 г. в 23:10

Проблемът с пружинките е, че не са от inox материял и след време може да се получат някакви окиси в течността, които не се знае какви точно са. Убеден съм, че никой няма да се отрови от това, но може да се промени вкуса на течността. Сламката си работи добре при мен.
този потребител вече не участва на този форум