Jump to content


Photo
- - - - -

Въпрос относно вкус при пушене


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 hibernate

hibernate

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 15.01.13 г. в 02:15

Здравейте, преди 2-3 дена изведнъж спрях да усещам вкуса на ел. цигара, а едва от сряда я ползвам. Все едно дърпам пара без вкус. Течността е е-liquid marlboro. Тя ли не става или просто трябва по-често да разнообразявам? Също така почна и да ми дере на гърлото... има ли течности, които да отписват този страничен "ефект" ли и аз не знам как да го нарека? :smoking-8570:

Edited by hibernate, На 15.01.13 г. в 02:36.


#2 unr3al

unr3al

    ъЪ ?

  • Участници
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted На 15.01.13 г. в 02:30

Здравейте, преди 2-3 дена изведнъж спрях да усещам вкуса на ел. цигара, а едва от сряда я ползвам. Все едно дърпам пара без вкус. Течността е е-liquid marlboro. Тя ли не става или просто трябва по-често да разнообразявам? Също така почна и да ми дере на гърлото... има ли течности, които да отписват тези странични "ефект" ли и аз не знам как да го нарека? :smoking-8570:



1-во ! - Тази течност да я изхвърлиш. Вземи си течност с доказано качество и ясно написано какво изпаряваш. Пробвай нещо от този магазин. FA, Inawera и т.н
2-ро ! - С течностите се свиква и след време започваш да не усещаш аромата както в началото. Вземи си 2-3 и сменяй !
3-то ! Ако си настинал и хремав, боли те гърло и т.н това също може да е причина. Аз лично бях настинал и незнаех защо не усещам аромата.
4-то ! Ако си с карт, измий го и му направи драй-бърн. За друго не се сещам, така, че успех ! :smiley_emoticons_joint:

#3 hibernate

hibernate

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 15.01.13 г. в 02:36

Ясно, ще пробвам някоя по-добра течност. Картовете ги мия всеки път преди зареждане. Какво е драй-бърн? Мерси за отговорите ;)

#4 unr3al

unr3al

    ъЪ ?

  • Участници
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted На 15.01.13 г. в 02:38

Ясно, ще пробвам някоя по-добра течност. Картовете ги мия всеки път преди зареждане. Какво е драй-бърн? Мерси за отговорите ;)



:sSig_goodjob2:

Ако не ти се занимава с драй-бърн си вземи картомайзер със сменяеми глави. Един Redux или Kanger T2. Взимаш си и 5 резервни глави за 10 лева и си готов.

Edited by unr3al, На 15.01.13 г. в 02:42.


#5 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 15.01.13 г. в 08:49

Картовете ги мия всеки път преди зареждане.

Ненужно. Все едно да си миеш колата всеки ден, разреди малко. :)

#6 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 15.01.13 г. в 11:44


Картовете ги мия всеки път преди зареждане.

Ненужно. Все едно да си миеш колата всеки ден, разреди малко. :)

Подкрепям. Няма смисъл. Мии ги примерно 1 път седмично или 1 път на 10 дни.
Аз лично моя го мия като почне да дава по-малко пара или гаден вкус...
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#7 KoLeTo

KoLeTo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted На 16.01.13 г. в 17:19

А при смяна на ароматите не е ли добре пак да се мие, иначе стария аромат ще се смеси с новия ?
новак ...

#8 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 16.01.13 г. в 19:45

А при смяна на ароматите не е ли добре пак да се мие, иначе стария аромат ще се смеси с новия ?

Смесва се, но ако старият не е много настойчив няма проблем.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#9 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 17.01.13 г. в 09:45


А при смяна на ароматите не е ли добре пак да се мие, иначе стария аромат ще се смеси с новия ?

Смесва се, но ако старият не е много настойчив няма проблем.


А понякога случайно се "откриват" нови рецепти :sherlock:

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 17.01.13 г. в 11:36

А при смяна на ароматите не е ли добре пак да се мие, иначе стария аромат ще се смеси с новия ?

Въпреки, че аз почти не сменям течност и не ми се налага (и не съм го и правил) да мия картовете, ако ги миеш - трябва да изсъхнат много, ама много добре, преди да опиташ да ги пълниш. Иначе вкус няма и да усетиш - водата се изпарява при по-ниска температура и евентуално може да пречи на течността та намокри както трябва фитила.

#11 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 17.01.13 г. в 13:46

... ако ги миеш - трябва да изсъхнат много, ама много добре, преди да опиташ да ги пълниш. Иначе вкус няма и да усетиш - водата се изпарява при по-ниска температура и евентуално може да пречи на течността та намокри както трябва фитила.

И винаги дава вкус на мокри чорапи :bad:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#12 KoLeTo

KoLeTo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted На 17.01.13 г. в 19:50

Въпреки, че аз почти не сменям течност и не ми се налага (и не съм го и правил) да мия картовете, ако ги миеш - трябва да изсъхнат много, ама много добре, преди да опиташ да ги пълниш. Иначе вкус няма и да усетиш - водата се изпарява при по-ниска температура и евентуално може да пречи на течността та намокри както трябва фитила.


За този проблем не се бях сетил, че водата може да пречи на течността за намокряне на фитила. Все пак главата я суша пред духалка за 15-тина минути и става суха като барут :D . Мия при всяка смяна, защото искам да усетя на 100% само и единствено новия аромат, все пак съм новак и искам да знам точно коя течност изпарявам и усещам, да мога да си правя аналогии после кое е хубаво и кое не. :)

Edited by KoLeTo, На 17.01.13 г. в 19:51.

новак ...

#13 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 17.01.13 г. в 22:19

Ако трябва да сме съвсем точни, само миене не е достатъчно. Така или иначе във фитила около намотката и под самата жица няма как да се измие стария аромат щото фитилът е доста пристегнат. За съвсем педантично изпълнение се изисква и пърлене.
ПП Естествено аз никога не го правя, дори и не мия при смяна щото ползвам различни картове с различни течности...и дори това изоставих последно време и наблягам на дезърт...но това са фактите

#14 safet1313

safet1313

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 11.03.13 г. в 09:00


Здравейте, преди 2-3 дена изведнъж спрях да усещам вкуса на ел. цигара, а едва от сряда я ползвам. Все едно дърпам пара без вкус. Течността е е-liquid marlboro. Тя ли не става или просто трябва по-често да разнообразявам? Също така почна и да ми дере на гърлото... има ли течности, които да отписват тези странични "ефект" ли и аз не знам как да го нарека? :smoking-8570:



1-во ! - Тази течност да я изхвърлиш. Вземи си течност с доказано качество и ясно написано какво изпаряваш. Пробвай нещо от този магазин. FA, Inawera и т.н
2-ро ! - С течностите се свиква и след време започваш да не усещаш аромата както в началото. Вземи си 2-3 и сменяй !
3-то ! Ако си настинал и хремав, боли те гърло и т.н това също може да е причина. Аз лично бях настинал и незнаех защо не усещам аромата.
4-то ! Ако си с карт, измий го и му направи драй-бърн. За друго не се сещам, така, че успех ! :smiley_emoticons_joint:

Лично аз,направих алергия от китайските течности!!!Сега си купувам само течност на и съм ок!!!Аз си взимам 30мл за 17.90лв,давам повече пари на веднъж,но е качествена!!!!