Jump to content


Photo
- - - - -

Ревю на електронна цигара M401 (intellicig Evolution)


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 21:20

Отдавна се каня да напиша повече за този модел. Електронната цигара M401, или както е позната у нас - intellicig evolution, всъщност е позната и под названия като M402, M403 и... много други - малко като в онази песен за Дулсинея - "кой не е ... нея". В случая - "брандирал", понеже май след intellicig и други са се постарали да я прекръстят, никой толкова успешно, колкото англичаните. Ето и как изглежда, като имайте предвид, че вида е подвеждащ - затова и прикачам няколко снимки.

Attached File  M401-single-use-kit-white-automatic-e-cigarette-pv-bg-com-evo-intellicig-evolution.jpg   150.81KB   1010 downloads Attached File  M401-single-use-kit-matte-black-automatic-e-cigarette-pv-bg-com-evo-intellicig-evolution.jpg   145.64KB   1270 downloads Attached File  M401-full-kit-on-white-kit-e-cigarette-pv-bg-com-evo-intellicig-evolution.jpg   194KB   1428 downloads

Какво толкова привлекателно има в нея, че да я продават брандирана? Хм, реално - нищо особено, освен простичкия факт, че е колкото обикновена 100 мм цигара (е добре де, с 8мм повече е) и изглежда като такава, което наистина привлича хората - и го казвам от личен опит. Разбира се, не е най-малката на пазара, но от малките, "супер мини" цигари, тази определено е една от най-надеждните и по-важното - предава добре вкуса на течността, прави прилично количество пара за размерите си (!) и има някакъв удар в гърлото. От този тип цигари има само още една, която се справя добре, и тя е KR-808 с "картомизаторите" - цигара с общ атомайзер и пълнител, които не могат да се пълнят, или поне е доста трудно. Размерът на M401 може да си представите добре от тази снимка (на снимката всъщност е intellicig evolution):

Attached File  dse-084-801-901-905-m401-joye-510-white.jpg   215.51KB   1474 downloads

Трудно ми е да изразя лично мнение за M401 - моделът е привлекателен заради размерите си, има страхотни аксесоари за него, но има и няколко изключително неприятни недостатъка.

Естествено, започвам с добрите страни:
  • M401 (intellicig evo) предава вкуса на течностите добре. По мое мнение повечето мини цигари наблягат повече на количеството пара и удара в гърлото, докато супер мини цигарите сякаш успяват да извлекат повече аромат. Правил съм сравнение с 901 атомайзер на една и съща батерия и разликата във вкуса, според мен, е в полза на M401.
  • Страхотните аксесоари, а именно акумулаторната кутия, каквато май няма за почти никой друг модел. Може да изглежда като суета, но не съм единственият, който би стоял с този модел е-цигара само заради тази кутийка, и пак го казвам заради пресен пример.
  • Наличностите - поради популярността на M401, батерии, зарядни и в по-редки случаи - атомайзери, могат да се намерят почти винаги и почти навсякъде в по-големите магазини за алкохол и цигари (странно място да продаваш нещо толкова анти-цигарено, колкото са електронните цигари, но нейсе). Вярно - понеже са от брандираните и уж с подобрен качествен контрол - значително по-скъпо (от порядъка на 30-40 лева разлика на комплект intellicig evolution спрямо обикновения комплект е-цигара M401, а всъщност са еднакви), но това не променя факта, че, ако закъсате за батерии, винаги ще намерите.
  • M401 (intellicig evo) е достатъчно малка, че да мине за обикновена цигара - макар и недостатъчно, че да я държите като обикновена цигара, защото тежи отпред, където е батерията. Доколко това е предимство не мога да дам точна преценка, тъй като нямам проблем и с далеч по-дълги и обемисти е-цигари, пък и повечето от тях се пушат наклонени надолу, а не като обикновена тютюнева цигара, с такъв захват, че дължината не е от голямо значение.

Недостатъците на intellicig evolution и M401:
  • Малкият пълнител - не малък само в смисъла на побира малко течност, което също е вярно, но и малък като пространство, което пречи на създаването на обилно количество пара. Самият пълнител има "хранилка" вътре, която побира буквално няколко капки, и е около два пъти по-малка от модели като DSE-901 и Joye 510. Останалото пространство наоколо е малко загубено на пръв поглед, но всъщност е място за атомизатора, а след като той бъде поставен, почти не остава празно място. В пълнителите на intellicig сякаш е оползотворено малко по-добре, отколкото в обикновените, но разликата е наистина малка. Върхът на атомайзерът буквално заема 1/5 от съдчето за течност в пълнителя или само опира върха си в алтернативният дизайн на пълнителите - и в двата случая имате пълнител без почти никакво празно място вътре, който задължително е кръгъл (спор няма, плоските винаги са по-удобни, но за този модел няма такива).
  • Малкият атомайзер - достатъчен, за да предава вкус, но забравете за обилно количество пара - поради размерите на пълнителя и атомайзера, понеже батерията си е съвсем нормална 180 mAh като на DSE-901 и Joye 510. Размерите на атомайзера имат значение и за още нещо в случая:
  • Кондензът и протичането - при нормално и обикновено невнимателно пълнене на пълнителя, шансът да видите кондензирала течност в другия край на атомизатора - откъм батерията, е доста голям. А това не само не е приятно, но и е риск през дупката на автоматичната батерия да мине течност, което евентуално да доведе до проблеми в работата и (аз имам две такива "наводнени", а се грижех да бърша постоянно между батерията и атомайзера). Всъщност е неизбежно да доведе до подобни проблеми. От друга страна, поради размерите на пълнителя, течността, която прелее, или въобще - стигне по някакв начин по стените му, често отива направо в устата ви, а това е неприятно.
  • Свистенето - между атомизатора и батерията на M401 мястото е оставено по начин, който определя доста силен свистящ звук при дърпане. Разбира се, това далеч не е най-шумният модел, но въпреки всичко е по-скоро неприятно шумен, когато се ползва от хора без особени навици в пушенето на електронни цигари.


Как да преодолеете недостатъците:
  • Шума - с времето ще усетите, че колкото по-шумно звучи дърпането ви, толкова по-малко пара ще успявате да изкарате, като не позволявате на атомизаторът да загрее течността добре. Това важи за почти всички електронни цигари - плавното, бавно дърпане ще позволи атомизаторът да изпари повече пара и да съберете "кълбо дим", който да усетите добре. Учи се с опит, или поне аз не намирам начин да го опиша достатъчно добре, без да изглежда, като че правя неприлично предложение някому.
  • Протичането - на кутията на пълнителите на intellicig Evolution стои нелепият надпис "не всмуквайте силно от нов пълнител!" - предупреждение, което не е свързано с никотиновият удар, който ще ви донесе това, а с възможността да поемете и течност. По- долу се опитах да направя прилична "рисунка" защо се получава така.

    Attached File  intellicig-evolution-m401-how-to-avoid-e-liquid-leaks.png   3.79KB   1133 downloads

    При потапяне на мрежичката на атомизатора в течността, ако съдът за никотинов разтвор е препълнен, голяма част от съдържаието отива по стените на пълнителя и накрая, при всмукване - в устата ви. За да избегнете това е достатъчно да не пълните толкова пълнителя - и без това проблемът с пълненето е, че абсорбиращата материя в пълнителя не попива. За да я накарате - натиснете я с игла или, както много колеги с повече опит препоръчват (неподходящо за полеви условия!) - извадете кечето, сипете малко течност, потопете кечето в нея и, ако трябва, досипете още малко течност. Ще откриете, че така ще поберете и повече течност. Номерът е в абсорбиращия материал да не остава въздух. Може да пробвате и разните модове за пълнители и смяната на абсорбиращата материя с друга (аз лично пробвах с мрежичка от чай Lipton, резултатите са чудесни, доста повече течност в пълнителя и по-трудно разсипване).

При всички положения няма как да се спасите от конденза, но за да го избегнете отчасти - не дръжте цигарата обърната с батерията надолу - по-добре да се изцапа джоба ви с течност, която се пере, отколкото 25-35 лева за батерия, която не може да изчистите отвътре.

Edited by geniusloci, На 28.02.10 г. в 22:09.


#2 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 6.03.10 г. в 01:28

Не съм съвсем съгласен с теб за наводняването. Аз не си пазя цигарата (знаеш много добре) и досега не съм имал "пияна" батерия. едната се счупи, защото вътре се скъса единия проводник (разбрах го след дисекцията и имам теория как е станало това), а другата беше в един вандал и едвам си я познах като ми я върна ( и вече спазвам правилото че ел. цигарата си е моя лична вещ).

Всяка цигара си има метод на пушене и ако пушиш правилно 401 ( т.е. не като нергиле, а като нормална цигара) резултатите са много добри като време на батерията и издържливост на пълнителя. ако почнеш да я "сецаш яко" свършва бързо, но за димене си има други модели.

А след много добре описания начин на пълнене, който не изисква специални умения се решава и проблема с протичането. А ако имаш и ръчни батерии съвсем се избягва проблема с наводняването на батерията.

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.03.10 г. в 11:58

Е, то ако беше само мое мнение това...

Проблемът е, че изисква специални грижи. Виждал си как пълня 901 атомайзера, от него просто не излиза нищо, пък вечно стои с главата надолу. Ей това е дуракоустойчиво :acute:

#4 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 7.03.10 г. в 13:15

Факт е че иска малко повече грижи от 901, но са съвсем малко повече - не са специални. За сметка на това има най-правилната форма за заместител ;-)

Утре се готви да ми бъдеш "зайче" за един интересен експеримент :-)

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.03.10 г. в 14:06

Не виждам голяма разлика между стандартната 901 с кръгъл пълнител и M401 за ролята на заместител, а разликата в надеждността е огромна.

#6 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 25.05.10 г. в 23:43


една цицореста кака показва разликата между m401 и dse901 :smoking-8570: :smoking-8570: :smiley_emoticons_joint:
Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#7 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 3.11.11 г. в 01:28

И аз не съм съгласен с ревюто.

Първата ми цигара беше Intellicig EVOlution и бях доволен в общи линии.
Това което видях в клипчето се различава малко от цигарата която си закупих тук в Англия.
Резервоарчето не е кече а е с някаква гъбичка която попива и отдава течност много добре, испарителят е лесно достъпен и много удобен за почистване. Имам само един испарител които съм ползвал повече от два месеца никога не съм го промивал и работи безупречно. Всъщност преди да си взема EGO-T i 510-T не знаех какво е това мирис на загоряло.

След като за по малко от месец два испарителя за EGO i dwa za 510 се превърнаха в нещо което каквото и да му сипеш има един и същи вкус и аромат а за трудното дърпане да не говорим. Сецам та чак ушите ми плющят и пара малко а удар слабо. А ми се пуши та две не виждам.

Отваряики чекмеджето случаино виждам забравената стара Intellicig и викам я да я пробвам.
Хващам я в ръка о ... охх отново си държах истинска цигарка с два пръста.
Опъвам си и оооооо боже това е ... пушех цигара ... няма копчета няма аромати на какво ли не... сякаш отнови си бях запалил цигара. В нея имаше течност ECOpure - Rich защото от Intellicig просто не продават друго и не препоръчват друго.

Има и още нещо. доколкото виждам тук както и много клипчета ми се струва, че има разлика в качеството и изработката на англииските и другите модели. Стабилно е всичко и не се клатушка, Кертриджа си стои стабилно а не като при 510 да се клати и самата цигара да е крива. Или пък като при ЕГО меката сплав да се износва. Всеки които е употребявал 510 знае колко е нежна. докато интелициг си го нося в джоба без притеснение, че ако клекна ще се счупи.

Огромен мит е , че 510-Т изкарва по дълго време. точно едно и също време и трябва презареждане. да не говорим колко харчи.

Мое мнение за сега непотвърдено е, че интелициг закупен от оригиналния саит в англия прави много по силен удар в гърлото и предава много добре ароматите от цигарите директно от китаи. Не съм сигурен още но след като похарчих около 200 паунда за китаиски хардуер и накрая пак опрях до интелициг чакаики новите испарители.

Ще направя снимки на кертижда тея дни както и на цигарата. за видео ревю още не съм се решил :)

#8 OptimusS

OptimusS

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 40 posts

Posted На 5.01.12 г. в 02:48

Да ви кажа сега пред мене седят едно eGo с Type B пълнители и едно evo. Заредени са с еднаква течност, на вкус са еднакви ама май evo-то дава малко по-силен удар (не съм пробвал LR атомайзери за eGo още).
Иначе eGo с картомайзер си е трепач но не става за разходки / офис (даже полицаите успяха да ме спрат заради еGo с картомайзер :rofl: ).
Единственият недостатък на evo-то за мен е, че тази цигара не е предвиждана за така наречените "chain-smokers" (такъв си бях та ся станах "chain-vaper"). Иначе го предпочитам за разходка в парка или едно "бързо кафе", но за по-дълга употреба eGo-то го бие и по-батерия и по пълнител. Evo-то успя да ме нервира още на 2-рия ден с това непрекъснато пълнене на пълнителя, а батерията бих я преживял ако действително имаше USB Passthrough вариант (установих по трудния начин колко е приятно да ти се размига на първата дръпка :sSig_censored: :cursing: :sSig_censored: )

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.01.12 г. в 14:45

Огромен мит е , че 510-Т изкарва по дълго време. точно едно и също време и трябва презареждане. да не говорим колко харчи.

Понеже не е като да не съм ползвал "оригинална" evo (все пак така започнах) и впоследствие - M401, изкарва точно колкото изкарват 5~7 капки. 510 изкарва повече, със сигурност.
Колкото до другите ядове - особено тези с бутона - новите eGo вече се изключват. А пък няма такъв нещастен случай като това да дърпаш като изоглавен, за да ти се активира сензорчето, или след едно изпускане или "наводняване" цигарата да ти спре. Това, че някои хора просто не могат да се справят с повече от "капвам в дупката 5 капки и смуча" е единственото, което прави евото някакъв смислен избор.

Ако искаш читав атомайзер тип този на евото (открит - има 306, това по мое мнение е най-добрия атомайзер за електронна цигара и като време на пушене с 2-3 капки си отива към времето на пълнителя за ево (то има и същите пълнители, ама никой не ги ползва на 306).