Jump to content


Photo
- - - - -

Информация за DSE-901


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 22.04.10 г. в 22:21

оф и аз така, с един със SLB щамповка .. с промивки , продухки оправя ли се или все тая

Няма ефект от нищо вече.
Biohazard

#22 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 27.04.10 г. в 20:17

Как искам да изкарвам пара след като изпарителя е станал със съпротивление 5, а си беше с нормално преди два месеца. В такъв случаи HG признават ли гаранция?

Edited by adel, На 27.04.10 г. в 20:24.


#23 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 27.04.10 г. в 22:17

Как искам да изкарвам пара след като изпарителя е станал със съпротивление 5, а си беше с нормално преди два месеца. В такъв случаи HG признават ли гаранция?


Дам и мене ми е интересно какво ще рече, че чарковете имат 6 месеца гаранция, а в PV чета, че е "Гаранционен срок: 6 месеца (10 000 активации за изпарителите, 150 цикъла на зареждане за батериите)". Аз вече почти убих единия изпарител, който купих в началото на месеца от PV, но не мисля, че бих могъл да имам каквито и да било претенции, защото съм го използвал доста.

Какви са тези гаранционни срокове, които се дават навсякъде и само на мен ли ми се виждат нереални ?

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#24 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.04.10 г. в 09:15

Гаранционните срокове за атомайзери/зарядни са пълна глупост, тъй като всичко в е-цигарите е консуматив. Може би единствено на батериите, че при нормална работа и умре да има гаранция.

Edited by Dk_vr, На 28.04.10 г. в 09:19.


#25 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 28.04.10 г. в 09:19

Гаранционните срокова за атомайзери/зарядни са пълна глупост, тъй като всичко в е-цигарите е консуматив. Може би единствено на батериите, че при нормална работа и умре да има гаранция.


Батерията също е консуматив. 150 цикъла се правят за 50 дни и после трябва да ми я сменят ли ?! Естествено, че не!

Ако атомайзър или батерия дефектират в първите 14 дни, то бих се съгласил, че проблемът не е причинен от потребителя.

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#26 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 28.04.10 г. в 19:36

Не са консуматив , а части .

Гамучи например дават година гаранция и подменят изпарителите и батериите. Вече два пъти ми дават нови части, но при условие е-цигарата да се ползва само с техни пълнители.

Малко се отплеснахме с гаранциите , но би трябвало да я признават при правилна употреба и щом са дали 6 месеца гаранционен срок .. Не ми се вярва китайците да не знаят , какво би могло да се случи на една батерия или с един изпарител, попаднали в ръцете на пушач. :)

Edited by adel, На 28.04.10 г. в 20:20.


#27 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.04.10 г. в 22:30

Признават я, а при нас е малко въпрос на коректност от страна на купувача да не търси гаранция на компоненти с изтекли цикли - не, че няма да ги сменим в гаранционния срок, защото иди доказвай, че си е изпушил циклите. Освен това 901 обикновено започват да димят по-малко и по-малко с времето. Разбира се, ако сме решили да се заяждаме с някого - винаги може да го приемем за ремонт и да стои така 30 дена... т.е. има лек и за онези, които си ги морят от липса на каквито и да е грижи, но това са някакви крайни мерки :spiteful:

Обмислях дали атомайзерите да не минат за консумативи, но пък съвсем без гаранция не е гот, нито цената ще е оправдана. От друга страна - ако я намалим, не е проблем да го правим така. Но пък пак - тогава има други, които дават гаранция, ако и да искат повече пари. Абе заплетено е, още не съм си направил ясна статистика, за да го обмисля сериозно.

#28 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 11.05.10 г. в 12:16

Продължават мъките ми с атомизаторите за 901-цата.
В събота изгоря един,днес още един почти нов/на седмица употреба приблизително/.
Не ми се искаше да сменям модела,но явно е неизбежно.
Biohazard

#29 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 11.05.10 г. в 12:33

Продължават мъките ми с атомизаторите за 901-цата.
В събота изгоря един,днес още един почти нов/на седмица употреба приблизително/.
Не ми се искаше да сменям модела,но явно е неизбежно.


Аз досега нямам изгорял за повече от 40 дни. Само единия вече почна да умира бавно, но след "баня" се посъживи.

Да не би просто да са някаква дефектна партида?!

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#30 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 11.05.10 г. в 12:40

Преди 40 дни бяха друга партида:smiley_emoticons_joint:
Имам 2 броя от поне два месеца,че и отгоре и си работят,макар да е едва :D
Аз преди време описах проблемите тук.
Новичкият,който изгоря беше също с размъкнати влакънца,предполагам от това е проблема.
Както и да е-ще сменям модела.
Дано 510 са с по-читави изпарители.
Biohazard

#31 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 11.05.10 г. в 12:58

Преди 40 дни бяха друга партида:smiley_emoticons_joint:
Имам 2 броя от поне два месеца,че и отгоре и си работят,макар да е едва :D
Аз преди време описах проблемите тук.
Новичкият,който изгоря беше също с размъкнати влакънца,предполагам от това е проблема.
Както и да е-ще сменям модела.
Дано 510 са с по-читави изпарители.


Не знам за 510, нямам опит, но аз съм силно влюбен в 901 и не ми се иска да я сменям. Защо не ги подмениш гаранционно, предполагам са нови ?!

По мои сметки ако се поддържа един атомизатор ще изкара поне 60мл изпушена през него течност, което за мене са си много време.

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#32 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 11.05.10 г. в 15:35

То изгорелият беше гаранционно подменен :D точно преди празниците.
Май за последният месец ще ми е трети повреден.
Всяка замяна е свързана с разхождане и губене на време,а то не ми е в излишък.
С оглед на това мисля,че трябва да се снабдя с нещо по-надеждно.
901 и на мен ми е много,много приятна за ползване,но само докато работи :D
Biohazard

#33 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 11.05.10 г. в 15:42

То изгорелият беше гаранционно подменен :D точно преди празниците.
Май за последният месец ще ми е трети повреден.
Всяка замяна е свързана с разхождане и губене на време,а то не ми е в излишък.
С оглед на това мисля,че трябва да се снабдя с нещо по-надеждно.
901 и на мен ми е много,много приятна за ползване,но само докато работи :D


Щом твърдо си решил да смениш модела цигара ще съм много щастлив ако намериш истински заместител и споделиш!

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#34 illy

illy

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 19.09.10 г. в 11:33

Един тъп въпрос. Пълнителите на DSE901 кръгли ли са (като нормален филтър) или сплеснати като цигаре? Защото какво ли не видях вече..

#35 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 19.09.10 г. в 12:05

Оригиналните са и от двата вида - черните са сплеснати като мундщук от пурета, а оранжевите са с кръгло сечение.

Изображение

Edited by plambi, На 19.09.10 г. в 12:05.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#36 illy

illy

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 19.09.10 г. в 12:14

Значи като купя DSE901 със сплеснати пълнители в комплекта, после ще мога да използвам и кръглите? Профилът, който влиза в атомайзера еднакъв ли е?

А количеството, ник. течност, която събират, еднаква ли е? :unsure:

#37 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 19.09.10 г. в 12:20

"Да" и на двата въпроса. И двата вида събират по около 0.6 мл никотинова течност и откъм атомайзера имат еднакъв профил. Напълно взаимозаменяеми са.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#38 illy

illy

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 19.09.10 г. в 12:25

:friends:
Благодаря! :)

#39 Ziggiana

Ziggiana

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 25.10.10 г. в 21:00

Здравейте,
прежалих се, плюх си зад гърба и си поръчах 901 :) Естествено, изборът ми беше черешката на размислите, които ме връхлетяха, четейки този форум. Между другото, колко време е доставката от HG? Сега започвам с досадните въпроси :) Пълнителите в стартовия комплект могат ли да се рефилват?

#40 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 26.10.10 г. в 06:20

Да, пълнителите могат да се пълнят отново, но не безкраен брой пъти все пак. За целта - или потърси из форума темите, в които се обсъждат модификации на пълнителчетата с друг материал вътре, или си поръчай и някое друго ново - кеф ти предварително пълно, кеф ти празно.

Поръчките от HG - мой рекорд е точно 9 календарни дни, а най-бавно дойде предпоследната (заради националния им празник) - 21 дена.. Средно - 10 работни дни (14 календарни).

Смея да отбележа, че като пристигне пратката в София, за някои градове пътува още по два дни, докато за други е в тамошната поща на другия ден до обед - явно е въпрос на организация на пощ. служители, както и на удобен БДЖ транспорт.

Keep on vaping :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »