Jump to content


Photo
* * * * - 1 votes

Никотинова течност "менте"?


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#41 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 15.02.11 г. в 22:23

"Защо тоя форум така здраво живна, след месеци кретане, без ни едно мнение по цели дни,



Много яко живна ,даже бих казал се подпали по всички фронтове! :smoking-8570:

#42 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 16.02.11 г. в 00:04

Ами май доста живна с появата на eGO-T,според мен,всичко ново е интересно :smiley_emoticons_joint:

#43 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 16.02.11 г. в 09:15

На Деканг ги има на техния сайт. Иначе да, не е проблем да ги сложиш.

Мен лично при тях ме притеснява съвпадението на вкусовете с тези на HG, мисля, че Хулиганът пръв му обърна внимание някъде.

Я кажете има ли смисъл по-серизно да заредим VG? Ако го направим, има шанс всички цени да се смъкнат драстично, но честно казано - опитите ми с VG никога не са оставяли особено добри впечатления.


Аз смятам да пробвам ,комбинация с PG + VG .Някой някъде беше писал в форума 90%PG +10%VG имало доста добър ефект или да се нагласи съотношението с тестове .

#44 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.02.11 г. в 11:08

Аз ще си позволя малко офтопик, под формата на въпрос:

Ограничения? Правителството отложи забраните за 2014 година, това ако са ограничения... :thumbdown:

Оносно гъстотата на глицерина - той просто се разрежда с дейонизирана вода, до необходимата гъстота и е готов за употреба,като база.

На мен ми е ясно как се разрежда, но така сваляш температурата на изпаряване надолу. Аз лично вода в течностите не слагам, само пърпорят повече атомайзерите и размива вкуса.

#45 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 16.02.11 г. в 15:30


Аз ще си позволя малко офтопик, под формата на въпрос:

Ограничения? Правителството отложи забраните за 2014 година, това ако са ограничения... :thumbdown:

Оносно гъстотата на глицерина - той просто се разрежда с дейонизирана вода, до необходимата гъстота и е готов за употреба,като база.

На мен ми е ясно как се разрежда, но така сваляш температурата на изпаряване надолу. Аз лично вода в течностите не слагам, само пърпорят повече атомайзерите и размива вкуса.

Само мога да предполагам какво слагате. Ако не е тайна - моля споделете какво използвате,за да разредите глицерина.Убедена съм, че имате много по-голям опит и повече знания по въпроса.

#46 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 16.02.11 г. в 16:28

Само мога да предполагам какво слагате. Ако не е тайна - моля споделете какво използвате,за да разредите глицерина.Убедена съм, че имате много по-голям опит и повече знания по въпроса.

Можеш да разреждаш с PG основа,или с PG никотинова течност 0mg от същият аромат който ще ползваш.

Edited by amji, На 16.02.11 г. в 20:13.


#47 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 17.02.11 г. в 08:56


Само мога да предполагам какво слагате. Ако не е тайна - моля споделете какво използвате,за да разредите глицерина.Убедена съм, че имате много по-голям опит и повече знания по въпроса.

Можеш да разреждаш с PG основа,или с PG никотинова течност 0mg от същият аромат който ще ползваш.

Идеята е въобще да няма PG в течността. Ще цитирам отново информация от сайта на един от производителите:

- Нашите течности НЕ съдържат пропилен гликол,въпреки че това вещество не е описано като опасно за здравето.Някой от нашите медицински консултанти имат съмнение по въпроса - безопасно ли е да се вдишва плопилен гликол.

И за да съм по-убедителна ще прибавя още един цитат от друг световно известен производител,който е качил 17 сертификата на сайта си:

- FDA е определил, Пропилен гликола за безвреден, за използване в храни, козметика и лекарства.Той се използва като хранителен оцветител, като ароматно вещество, както и като добавка за да храни, лекарства и козметика и в производството на машини, които симулират дим. Въпреки че се използва за симулиране на дим в техническите устройства в момента PG не е включен в списъка за употреба,на общопризнатите безопасни вещества от FDA.

И моля, не ме разбирайте погрешно. Нали сме от един отбор и само дискутираме, не се конфронтираме!?

Всъщност исках да предложа и още нещо. Заради многото оффтопик , може би модераторите имат техническа възможност да прибавят и едно подзаглавие на темата.

Edited by sarik, На 17.02.11 г. в 10:46.


#48 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 17.02.11 г. в 10:36

Нищо убедително не виждам. За ефектите от вдишване (дългосрочно) на изпарен пропилен гликол се знае толкова колкото и за ефекта от изпаряване на глицерин. FDA прави това което му кажат корпорациите, грижата за здравето на хората едва ли им е приоритет.

#49 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.02.11 г. в 15:54



Само мога да предполагам какво слагате. Ако не е тайна - моля споделете какво използвате,за да разредите глицерина.Убедена съм, че имате много по-голям опит и повече знания по въпроса.

Можеш да разреждаш с PG основа,или с PG никотинова течност 0mg от същият аромат който ще ползваш.

Идеята е въобще да няма PG в течността. Ще цитирам отново информация от сайта на един от производителите:



Извинявам се тогава ,не ти разбрах въпроса правилно че, търсиш нещо различно и от вода и от PG течност .Съжалявам нямам личен опит и не мога да помогна за такова нещо.

#50 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 17.02.11 г. в 17:32

Само мога да предполагам какво слагате. Ако не е тайна - моля споделете какво използвате,за да разредите глицерина.Убедена съм, че имате много по-голям опит и повече знания по въпроса.

Нищо не слагаме, поръчваме основно PG, защото такива са предпочитанията на клиентите. Скоро ще предлагаме и друг вид течности, в които ще има глицерин. Иначе говорех за глицерина, на практика можеш да го разредиш и до 10% и пак ще дими колкото PG, но ще е за сметка на живота на атомайзерите.

Ако въпросът е какво слагам лично аз - не ползвам глицерин, затова и нищо. Иначе 85%-я разтвор от аптеката е достатъчно разреден.

Колкото до вредата - няма еднозначно мнение. Аз лично на "био" PR не бих се доверил, същъ както не бих вярвал сляпо в липсата на всякаква вреда. За момента признатото безопасно ниво е до 5% от хранителното тегло, което значи, че е по-вероятно да ти стане нещо от зимните домати, отколкото от това да си поливаш салатата с PG. Вреди са наблюдавани в излагане на изключително високи количества PG (интравенозно, над 10% тегло и т.н.) и пак - досега не видях някъде да са цитирани конкретни изследвания. А притеснените за ефектите от PG в козметиката трудно биха ми доказали каквото и да е - "зелената вълна" в храненето и козметиката е преди всичко PR - начин да продаваш продукти вместо два, десет пъти п2о-скъпо от стойността им, като залагаш на това, че са евентуално по-безвредни.

Само за пример - ето това е от FDA Database:
http://www.accessdat...sListing&id=262

Propylene glycol is metabolized by animals and can be used as a carbohydrate source. Propylene glycol can be ingested over long periods of time and in substantial quantities (up to 5 percent of the total food intake) without causing frank toxic effects. Propylene glycol monostearate is readily hydrolysed in vivo and the propylene glycol and fatty acid moieties enter their respective metabolic pathways. At lethal or near lethal doses (6 g per kg or more), however, it has been reported to cause kidney damage in several species and toe deformities in chicks. These doses contrast with the few mg per kg per day estimated in Section III of this report to be the human daily dietary intake of propylene glycol. The Select Committee has weighed the available information and concludes that: There is no evidence in the available information on propylene glycol and propylene glycol monostearate that demonstrates, or suggests reason to suspect, a hazard to the public when they are used at levels that are now current or that might reasonably be expected in future.


Други източници:
http://www.dow.com/p...finder/prog.htm
http://ntp.niehs.nih...ABF1DAC41E7EE93

#51 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 1.03.11 г. в 14:45


Предполагам доставката ще е по-бърза и няма да ми правят проблеми по митниците, защото пратката идва от ЕС.

7 работни дни ще я приготвят + 2 работни дни ще я пращат + 7 работни дни ще пътува икономично до България без номер за проследяване и без отговорност при евентуална загуба .Така, че не я чакай скоро.А те го казват откровено нетърпеливите за бърза доставка моля първо да се свържат с нас :whistle2:


Дойде на 11-я работен ден. Изгубих точно 10 мин да отида пеша и да се върна от пощенския клон в квартала. Няма допълнителни такси, няма разпити, няма чакане. С две думи - доволен съм от живота :)

И ... май ще сложа край на поръчките от Китай и Хонг Конг. Миналата седмица ми пристигна една пратка от tinydeal, която чаках почти два месеца ... и пак ходене до гарата, чакане, разпитване, подписи наляво и надясно, такси макси.
Специално за никотинова течност мисля, че намерих добър източник в лицето на flavourart. Ако закъсам знам, че за ден-два мога да получа от pv-bg. За останалите компоненти също ще разчитам на домакините.

#52 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.03.11 г. в 14:53

То и FlavourArt ще може да намериш при нас скоро ;)

#53 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 1.03.11 г. в 22:15

Аз изцяло разчитам на тях , не знам но аз съм останал ужасно доволен от екипа .От моята уста единствено положителни отзиви могат да чуят хората ,които ме питат от къде и кака си купувам Е-цигарите и консумативите за тях .

Edited by VAKO vas, На 1.03.11 г. в 22:18.


#54 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 1.03.11 г. в 22:40

Абе що не почнете да ги бъркате вие тез течности? И без това хората масово ползват два-три вида аромати. Така ще може да предлагате и разни комбинации между pg и vg, а и ще може да предлагате по-големи разфасовки, а от там да предложите по-народни цени :) Сигурен съм, че има някаква причина ... едва ли не сте се сещали за този вариант или пък едва ли съм първия, на който му хрумва, но като гледам другите сайтове повечето от тях предлагат собствени бъркочи. Едва ли totally wicked имат няква супер модерна и лицензирана лаборатория, т.е. сигурно не е това причината.

#55 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 1.03.11 г. в 23:53

totally wicked са totally tank B) продават по цял свят вече...като цени не бих казала че е евтинко при тях

Edited by adel, На 2.03.11 г. в 13:02.


#56 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 2.03.11 г. в 15:25

Всъщност скоро ще има бъркане - FlavourArt течности, като всички плодови и въобще - по-странни есенции (поне подбрана част, разните извращения няма да ги предлагаме) ще се продават под формата на концентрати, а отделно от тях - тютюневите аромати и течности без аромат.

Единственият проблем е, че за начало започваме с 18 мг, предвид колко се бавят с такива обемни поръчки, решихме да си спестим две седмици чакане за момента.

#57 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 2.03.11 г. в 15:26

Абе що не почнете да ги бъркате вие тез течности? И без това хората масово ползват два-три вида аромати. Така ще може да предлагате и разни комбинации между pg и vg, а и ще може да предлагате по-големи разфасовки, а от там да предложите по-народни цени :) Сигурен съм, че има някаква причина ... едва ли не сте се сещали за този вариант или пък едва ли съм първия, на който му хрумва, но като гледам другите сайтове повечето от тях предлагат собствени бъркочи. Едва ли totally wicked имат няква супер модерна и лицензирана лаборатория, т.е. сигурно не е това причината.


Друже, ти хубаво предлагаш, но май не ще да е толкоз проста тя таз работа с правене и бъркане на течностите... Ето едно "образователно" видео, на което се види, че гаражни технологии не минават...


In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#58 Tharude

Tharude

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 2.03.11 г. в 21:18

Здравейте,

Чета форума с интерес, както и тази тема от няколко дни. Работя с FlavourArt от почти една година. Наистина, коректност, точност и никакви съмнения в качеството. Нямам какво да коментирам това. Вярно, че базовите ми клиенти са повече в Румъния и не съм се напъвал много на локалния пазар. Тук съм признал и не оспорвам лидерството на колегите от pv-bg.com. Това което мога да кажа от опит е, че след доста разговори с Максимилиано Манчини, се стигна до извода, че правенето на лаборатория за миксиране, отговаряща на санитарно хигиенните изисквания на ЕС е доста скъпо начинание и не ми е по джоба. Затова си изготвям брандови поръчки там на място. Не си правя реклама и не търся клиенти! Доста безсмислени битки съм водил в не един форум и затова досега повече съм чел отколкото участвал тук. Ако колегите от pv-bg могат да изградят добра лаборатория за миксиране - браво! Инак казано, бил съм и в Китай (не за течности ;) ) и знам добре какво значи в някои от фирмите им понятието "чистота". В сегашното време на вируси и грипни щамове е немислимо поемането на отговорност за здравето на огромна група от потребители, въпреки познатите антибактериални свойства на пропилен-гликола.

Поздрави и успех от мен!

Edited by Tharude, На 2.03.11 г. в 21:28.


#59 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 2.03.11 г. в 23:29

Ами както се казва "групирайте се" и направете бизнес с тези течности, в това няма нищо лошо. За всички ще е от полза, малките неща водят до големи неща... :sSig_goodjob2:

#60 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.03.11 г. в 15:23

Не ставай ей така да инвестираш в нещо, което утре правителството може да затрие, дори без да разбере, че го е направило - говоря за производството им тук. Там е работата, че... то не е като да не носиш отговорност после.

А ако го направи друг - честно казано, магазинът ни никога няма да продава български течности, понеже не вярвам в контрола над качеството в България. Именно затова съм по-склонен и да инвестираме в течности на FlavourArt, най-малкото продават в световен мащаб.