Jump to content


Photo
* * * * - 6 votes

Ревю на Joye eGo


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#21 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 9.07.10 г. в 08:21

Разбира се, че сте прав, Валери. Мисълта ми всъщност беше, че когато човек не получава (заради наводняването) пара, обикновено натиска по-дълго копчето, прави го по-често и нерядко стават описаните бели (влизам в това число).

Напоследък все по-мъгляво се изразявам, явно вече е време за отпуск и почивка :whistle2:

Edited by plambi, На 10.07.10 г. в 09:12.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#22 dreadx

dreadx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 9.07.10 г. в 19:20

Ако тече течност от пълнителя (и ако не е от препълване), мисля че е уместно да се дозатъпче по-гъсто с вата, която можете да вземете от друг пълнител.

Мисълта ми всъщност беше...

Ти *май?* имаше предвид, че без нагревателят да се нагрее, ще се разтопи намотката и фитила. По мои наблюдения фитил, държан на пламък от запалка започва да свети с температурата на пламъка, но пак не се топят нишките.

#23 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 10.07.10 г. в 09:10

..Ти *май?* имаше предвид...


Колега dreadx, имам две молби към Вас - ще Ви бъде ли угодно да не се обръщате към мен на "ти"? Фамилиарниченето в Интернет е недопустимо - та Вие дори не знаете истинското име на отсрещния абонат, нито лично го познавате, а дори си позволявате да решавате какво той е имал предвид???

Второ - доколкото все още мога да чета, темата е за Joye eGo модел. Бъдете така добър или да си купите поне изпарител за модел 510 и да го запалите със запалка, за да се убедите колко грешите, или поне да прочетете внимателно мненията на многото хора, които се оплакват от прегорял фитил и прекъснати влакна в този модел.

Моите уважения, нищо лично, но нека спазваме добрия тон и правилата на форума.
Желая Ви хубав и слънчев ден. ;)
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#24 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 13.07.10 г. в 22:37

След около половин месец ежедневно ползване на Joye eGo, ще ми се да споделя впечатления. Оценката ми е повече от положителна. Предимствата, които открих за себе си:
Батерията - с двете батерии от комплекта изкарвам цялото денонощие и малко от следващия ден. Пуша много, ползвам цигарата почти като биберон, винаги е в ръцете ми, освен през петте часа сън. Отпадането на необходимостта да носиш постоянно зарядните след себе си е сериозен плюс. През USB една батерия се зарежда за под два часа, но в ел. мрежата това време е двойно. Опитите ми за зареждане в колата са неуспешни. Свикнах с ръчно активираната батерия и сега ми се струва по-удачна. Дръпването от цигарата е без никакво усилие. Твърди се, че ръчната батерия е и по-надеждна.
Функционалност - Изглежда обилното количество пара и силният удар в гърлото са характерни за всички изпарители на модела 510, но имам чувството, че при eGo, за това помага и силната батерия. Дори и пред изчерпване на заряда, не наблюдавам спад в тези показатели. Битува мнение, че вкусът на течността се усеща по-добре през 801. Не съм съгласен. Имам въпросната 801 и при нея надделява вкусът на гума от меките пълнители. По лесно попада течност в устата. При eGo не забелязах такива недостатъци. Основният проблем при всички 510 е вкусът на прегоряло, който понякога се появява дори и при пълен пълнител. От време на време се появява и друг неприятен вкус, подобен на дъха от нелекуван кариес. Разбрах, че проблемът е в неудачната фабрична бяла вата, вътре в пълнителя. Реших си проблема със синя гъба и варианта Dart Mod /за него има отделна тема във форума + богат снимков материал, как да се изпълни/. Става лесно. Именно през eGo се влюбих в аромата на 555, с който мисля да продължа.
Дизайн - за батерия с такъв капацитет, размерите са направо пестеливи /доста по-къса е от 801/. Цигарата може да стои "изправена", което е удобство и мисля, че помага за по-доброто "омокряне" на мостчето /тъй като течността винаги е концентрирана при отвора на пълнителя/. Формата е авангардна, футуристична. Декоративното капаче завършва външния вид, обезшумява и премахва досадния навик, винаги да проверяваме колко е загрял изпарителя. Черното калъфче в комплекта изглежда излишно, но ако му направите два тегела по средата, се получават две гнезда за двете цигари и става практично, полезно при пренасяне по джобовете. Лично аз предпочитам стоманения финиш. Освен, че е стилен, отпада опасността да обелите боята, защото такава няма. Предпочитам кръглите, черни пълнители. С тях не мислите от коя страна ще остане бутона при дръпване. При eGo липсва и кичозната "цветомузика" в предната част на батерията, която производителите слагат, за да върнат илюзията, че пушите истинска цигара. Бутонът за активиране свети дискретно в бяло. Мига около 15 пъти при изчерпване на заряда.
Цената - първоначално ще ви се стори по-висока, но комлектът съдържа две цели цигари /включително и два декоративни капака/. С фабричното зарядно можете да зареждате и през USB и в мрежата. За сравнение, при 801 зарядното е само за мрежата, а такова за USB се купува допълнително. За калъфчето вече споменах, но и то липсва при повечето други модели. Кутията е удобна за пренасяне на всички принадлежности по време на път. Качеството, което получавате заслужава похарчените пари.
Нямам претенции да съм казал нещо ново, но се старая да обобщя и да помогна на онези, които ще купуват Е-цигара за първи път. Не експериментирайте с модели, наподобяващи истинска цигара, само за да установите, че батерията е твърде слаба, парата малко, вкусът неразпознаваем, ударът в гърлото недостатъчен и пр. Заложете на качество, сила и удобство. Разделили сте се с убеждението, че тютюневата цигара е единствената алтернатива. Разделете се и с нагласата, че новата ви придобивка трябва да прилича на нея. :smiley_emoticons_joint:

#25 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 14.07.10 г. в 01:04

Каква е разликата между специалния eGo атомайзер и този за 510? Гледам, че цената на първия е позасилена доста. От 510 атомайзерите не съм впечатлен особено, особено от стандартните им пълнители, че се чудя да нацъкам ли един eGo комплект за колекцията или не.
този потребител вече не участва на този форум

#26 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 14.07.10 г. в 08:34

Valeri, до 3-4 дни поръчаните от мен eGo атомайзери и пълнители към тях ще пристигнат. Ще ги опитам и ще напиша мнение. :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#27 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 14.07.10 г. в 14:13

Относно въпроса: "Каква е разликата между специалния eGo атомайзер и този за 510?"
Имам няколко атомайзера 510 от времето, когато ги ползвах с преходник и батерията на 801. Сега ги сравнявам с тези, които извадих от комплекта eGo. Не откривам никаква разлика. Според мен са напълно еднакви. В потвърждение на това, кодът им за продажба като резервни компоненти в PV-BG е един и същ - "PV-JS10AT-SS". И цената е същата - 16,99 лв. :)

#28 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 14.07.10 г. в 14:47

Относно въпроса: "Каква е разликата между специалния eGo атомайзер и този за 510?"
Имам няколко атомайзера 510 от времето, когато ги ползвах с преходник и батерията на 801. Сега ги сравнявам с тези, които извадих от комплекта eGo. Не откривам никаква разлика. Според мен са напълно еднакви. В потвърждение на това, кодът им за продажба като резервни компоненти в PV-BG е един и същ - "PV-JS10AT-SS". И цената е същата - 16,99 лв. :)


Колега Popov, с Valeri пишем не за атомайзера от модел 510, с който досега се продават комплектите eGo, а за новия такъв - вече специално произведен само за eGo (виж няколко поста назад).

Поръчал съм и го очаквам до няколко дни, ето за това иде реч:

Posted Image

Posted Image

Досега, eGo беше модел, състоящ се от модната батерия, декоративна капачка и атомайзер от модел 510, но се очертава вече наистина да стане уникален продукт, с изцяло свои компоненти.

Edited by plambi, На 14.07.10 г. в 21:39.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#29 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 14.07.10 г. в 15:35

Явно не съм чел внимателно колега plambi. -_- Надявам се скоро да получите новите атомайзери и да споделите впечатления от първа ръка. :)

#30 Любо

Любо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 14.07.10 г. в 20:37

Каква е разликата между специалния eGo атомайзер и този за 510? Гледам, че цената на първия е позасилена доста. От 510 атомайзерите не съм впечатлен особено, особено от стандартните им пълнители, че се чудя да нацъкам ли един eGo комплект за колекцията или не.


Аз от две седмици съм горд собственик на такъв изпарител. Този изпарител е убийствен пара колкото искаш. Ако до сега си си мислел, че усещаш аромата с този изпарител е в пъти повече даже тежките аромати са ми много силни.С 24мг. от няколко дръпки последователно имам чувство че ще ми се сбръчка мозъка.

#31 DRN

DRN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 14.07.10 г. в 23:29

Здр Любо,


Би ли споделил как точно го ползваш, стандартен, с мод на пълнителя?

И аз имам еGo изпарителя, но имам проблем с количеството на течността. Или е малко или "плува".
Пробвах примерно на чисто нов да капна 20-30 капки, отначало е добре, след няколко дръпки е наводнен. Или пък изсъхва, а кечето отдоло е мокро.

btw. Пробвах и на 7.4V, нама проблеми колкото и течност да има, при къса дръпка пара и удар като от наргиле :), но беше само за проба.

Edited by DRN, На 14.07.10 г. в 23:42.


#32 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 15.07.10 г. в 03:40

Поръчал съм и го очаквам до няколко дни, ето за това иде реч:


Това ли е "нещото"?
http://www.heaven-gi...47&productname=
Доколкото виждам, на него вече не му трябва декоративната капачка и ползва големите 2.5ml пълнители, което е добра новина. Стандартният 510 пълнител е мъка, според мен. А и няма много логика в батерия за цял ден и пълнител, който се налага да се допълва на 10min (каквото представлява сегашното еGo).

Давай да видим за какво става дума, че от 510 атомайзер нямам интерес, ако ще да е с 65Ah батерия, а на 801 атомайзерите ми идва леко в повече обслужването, че да работят както искам. Все пак е въпрос и на цена, защото тези $11 са точно Х2 на атомайзерите за 801, от които аз като цяло съм много доволен. И една 801 батерия ми е достатъчна за цял ден, а е също на 1/2 от цената на тази за eGo. Освен това имам mod (за сега само за домашна употреба, но все пак) на 5V с 2x801 атомайзери, който има силата на e-cigar и закопава всичко, което съм пробвал, така че новия еGo атомайзер трябва да е МНОГО добър да ме накара да го купя.

С 24мг. от няколко дръпки последователно имам чувство че ще ми се сбръчка мозъка.


А като не дърпаш, усещаш ли си мозъка гладък? :laugh:
този потребител вече не участва на този форум

#33 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 15.07.10 г. в 08:18

...Това ли е "нещото"?



Да, Valeri, точно такъв, но със стоманен финиш си поръчах, както и 10 броя празни пълнители за него.
Абсолютно си прав, че някаква революция от този нов атомайзер не може да се очаква - същото съпротивление, същата батерия. Вярно, че е атомайзерът с най-голям диаметър и с най-голям мост, но чак пък димна завеса и удар в петите аз също не очаквам. Фацата на цигарата се променя драстично, на някои това може и да не се хареса - самият атомайзер с поставен пълнител става по-дълъг от стандартната 650 mAh батерия, за да се върне визуалния баланс, по-добре да се ползва с 900 mAh батерия, но така пък вече, изделието става по-голямо и от пура и клони по габарити към бейзболна бухалка...

Ще видим, поръчан е още на 05.07.2010, до 3-4 дена ще е тук.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#34 Любо

Любо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 15.07.10 г. в 14:16

[quote name='Любо' date='На 14.07.10 г. в 21:37' timestamp='1279132635' post='2160']С 24мг. от няколко дръпки последователно имам чувство че ще ми се сбръчка мозъка.[/quote]

А като не дърпаш, усещаш ли си мозъка гладък? :laugh:
[/quote]
Това е в рамките на шегата.По скоро усещам главоболие.

[quote name='DRN' date='На 14.07.10 г. в 23:29' timestamp='1279142983' post='2161']
Здр Любо,


Би ли споделил как точно го ползваш, стандартен, с мод на пълнителя?

И аз имам еGo изпарителя, но имам проблем с количеството на течността. Или е малко или "плува".
Пробвах примерно на чисто нов да капна 20-30 капки, отначало е добре, след няколко дръпки е наводнен. Или пък изсъхва, а кечето отдоло е мокро.

btw. Пробвах и на 7.4V, нама проблеми колкото и течност да има, при къса дръпка пара и удар като от наргиле :), но беше само за проба.
[/quote]
Стандартно е не съм успявал да го наводня нямам никакви проблеми освен големият конденз.

#35 mdrius

mdrius

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 16.07.10 г. в 19:10

Здравейте.Какво ще ми кажете за XLMega атомайзера.По ли е добър от обикновения на 510.Интересува ме удър и пара.Имам 801 от един месец но нещо немога да се справя с нея.Имам предвид с пълнителя.

#36 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 20.07.10 г. в 16:51

Преди малко получих пратката от HG - новия BIG eGo атомайзер и пълнители за него, както и 1200 mAh AC адаптер (заради мощните пастру-та)... Ще тествам 3-те варианта за eGo - с нормално 510 ати, с мега-XL 510 ати и с новото - вече eGo ати... ще снимам и ще ви постна резултатите...

(засега мога само да кажа, че ме заболя глава и май препуших)...
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#37 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 20.07.10 г. в 23:36

Аз от две седмици съм горд собственик на такъв изпарител.


Моля, сподели дали за 2+ седмици употреба има промяна в производството на парата, че това най-силно ме интересува. Също, колко ml течност си прекарал през атомайзера за това време. Както написах по-горе, търся предимно low maintenance продукт. А повечето нови неща са WOW! в началото и WTF? след време, че се надявам за толкова пари да е измислено по-добре.

...ще снимам и ще ви постна резултатите...


Айде, че нещо ми трепери мишката над един online магазин.
Започни с еGo атомайзера. Другите не са толкова интересни. :)
този потребител вече не участва на този форум

#38 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 21.07.10 г. в 10:32

Както обещах - ето го ревюто на новия eGo атомайзер.

Започваме с началните условия - вадим кутиите с такъми за eGo и избираме по една батерия, по една капачка, по един вид атомайзер и по един вид пълнител за всяка от 3-те тестови цигари. След момент на осъзнаване на собствената ми глупост, отделяме настрани един брой ненужна вече капачка за eGo ;)


Posted Image.Posted Image

Нормалният и МегаXL атомайзерите за 510 са чисто нови, току-що промити и изсъхнали, докато eGo атомайзерът е на един пълнител (снощи, до никое време).

За сравнение на мащаба - ето как изглеждат сглобените цигари, без поставени пълнители и с поставени такива:

Posted Image.Posted Image
от ляво надясно: класически 510 -- МегаXL 510 -- BIG eGo (тип Б, цилиндричен)


1. Зареждане на пълнителите:
И трите пълнителя са чисто нови, с оригиналната вата.
Нормалният пълнител за 510 си пое 14 капки. Мега пълнителят - около 33.
eGo пълнителят... хммм, на 80-тата капка ми досвидя и спрях, шишенцето си отиде наполовина.
Тук е мястото да кажа, че тестовата течност беше 10 милилитра, 18 мг/мл Fluecured Tobacco, мешана от HG. Напълването на 3-те пълнителя преполови шишенцето...

2. Тестване на 3-те цигари:
2.1 eGo атомайзер (измерено съпротивление - като по каталог ~ 2.5 Ω):
- лекота на дърпане от цигарата: 8/10;
- сила на удар: 9/10 - агресивен удар, направо ритник (чак се закашлям, ако дърпам както съм свикнал да го правя с нормалния атомайзер);
- количество пара: 8/10 - определено е повече от останалите два атомайзера и е някак си по-плътна и по-мазна, по-дълго време се мота около монитора ми, преди да се разсее;
- вкус и аромат - 7/10 - типичният и познат вкус на загрято машинно масло и парен тютюн, но този път усетих, че имало и сладки нотки, нещо като пчелен мед може би...

2.2 510 МегаXL 510 атомайзер (измерено съпротивление ~ 2.4 Ω)
- лекота на дърпане от цигарата: 7/10;
- сила на удар: 6/10 - очаквах доста повече - вероятна причина - още не е разработен добре;
- количество пара: 6/10 - субективно, парата ми се стори по-хладна. Нормално количество за модела и за видът течност (75%/25% PG/VG);
- вкус и аромат - 7/10 - не забелязах разлика с предишното усещане, но е възможно да е така, защото не мина доста време, след като се "напуших" отпреди.

2.3 Класически 510 атомайзер (измерено съпротивление ~ 2.5 Ω):
- лекота на дърпане от цигарата: 7/10;
- сила на удар: 8/10 - няма "лабаво" ;)
- количество пара: 7/10 - количество за завиждане, топличка и мазна;
- вкус и аромат - 8/10 - тук вече нямам обяснение, освен самия атомайзер - дали заради моста, дали заради фитил, дали заради размери - не знам, но и не е така интересно, към усетените вкусове от eGo атомайзера се прибави и отчетлив привкус на някакви ядки, лешници май...

3. Заключение:
Като експлоатационни показатели, интересуващи лично мен като потребител, ето я и класацията:
- първо място: eGo атомайзер;
- второ място: 510 атомайзер;
- трето място: 510 МегаXL атомайзер.

Като визия и ергономия:
- първо място: 510 атомайзер;
- второ място: 510 МегаXL атомайзер;
- трето място: eGo атомайзер;

Сравнение на класическите проблеми на модел 510/eGo:
- кондензът по корпуса на пълнителчето след около 10 дръпки е най-голям при МегаXL 510 (което е нормално - пълнителят е най-дълъг и влиза доста навътре в камерата, оттам и по-голямата студена площ, по която кондензира)
- кондензът по новият eGo пълнител е учудващо слаб - този път са сборили проблема. Самият пълнител е по-скоро широк, отколкото дълъг, а и каналчетата за вдишване на парата са по-обемисти. Неприятно впечатление ми направи обаче фактът, че на границата м/у метала и пластмасата на мундщука, се появиха ситни капчици конденз. За пръв път го виждам на това място, но то е нормално - в другите два варианта все пак има капачка, която го крие.

Като минус на новият eGo атомайзер мога да посоча само едно - неприятен гълголещ звук при дърпане - все едно пиете течност със сламка - звукът, когато сте изпили всичко и смучете последните капки течност и въздух заедно. Звукът изчезва след около секунда две от дърпането. Също така - освен този звук, началото на дърпането е съпроводено с припукване (което или е от атомайзера и може да изчезне, или ще си го има оттук нататък).

Както казва самият дизайнер на eGo - Мик Дал от Янти - "За мен eGo е и винаги ще бъде цигарата с капачка - освен, че е секси, капачката успокоява въздушния поток и прави дърпането равномерно. Ако ще ползвам новият атомайзер, то това няма да е цилиндричният му вариант (тип Б), а отново коничният такъв" (който още не е постъпил в продажба).

Та и аз така - някак субективно повече ми харесва "фалическата" визия на класическата eGo цигара, нищо, че пълнителчето й събира по-скоро идея, отколкото сериозно количество течност... Но за мен е важно как усещам самото дърпане, вкусът и дори съпровождащите шумове, а най-тих си е класическия 510 атомайзер. Най-шумен - вече споменах, е новият eGo.
Ще ползвам новата "бухалка" предимно когато се ходи по кръчми или на гости - там, където или не е удобно, или ще ме домързи да си докапвам, както Валери отбеляза.

Тук е моментът да спомена, че първото ми напълване на нов пълнител снощи (към 17 часа) ме изкара до 1 часа тази сутрин, когато окончателно се предадох, бях люто препушил и по тази причина - не можах да спя нормално. Нарочно оставих цигарата права - да видя ще има ли теч сутринта...
За мое учудване - имаше, но толкова слаб и незабележим, че ако не беше засиленото клокочене на атомайзера, нямаше и да се сетя да развия и да забележа - а сега, течът се събира м/у фланеца и силиконовата втулка, уплътняваща атомайзера в средата на цилиндъра...
Разбира се - това все пак е първо пълнене на пълнителя, с времето съм убеден, че теч ще има и то - по-сериозен, та чак докато пак не се тръгне по мъките - сини гъбки и какво ли още не.

В заключение - всеки един от 3-те вида атомайзери за батерията на eGo си има своето място и възможности, но лично за мен, в момента eGo е само в 2 варианта - класическото - с 510 атомайзер и капачка и новото - с eGo атомайзер и голям (моднат) пълнител. За съжаление, МегаXL атомайзерът абсолютно с нищо нито ме изненада, нито ме привлече. За мен, той е безмислена стъпка в еволюцията от 510 към еГо.

ВНИМАНИЕ:

Настоящето изложение отразява само и единствено мнението и опита на своя автор.
То не цели да разпалва спорове, нито да предизвиква притеснения, а единствено да подпомогне потребителите малко по-грамотно и мотивирано да направят своя избор.

p.s. За Валери - почти не усещам разлика м/у eGo атомайзера и твоят любим 801, освен в малко по-студенката пара. Вероятно и леко подчертаният вкус и аромат. Но при положение че имаш двуцевка, и то на повече от 3.1 волта (каквото е eGo-то) - не виждам смисъл да заръчваш. Но ти си знаеш - ако решиш, за теб ще е въпрос на 2-3 дни да си го получиш :thumbup1:

Keep on vaping, folks! :smiley_emoticons_joint:


Edited by plambi, На 22.07.10 г. в 13:17.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#39 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 22.07.10 г. в 02:56

Видът на "лапалото" на този мега-атомайзер ме спира за сега. Нещо трудно ще я преживея тази лопата. Явно е правен за хора с големи усти като на Steve Tiler от Aerosmith, а аз не разполагам с такава. Май ще си поръчам още stainless атомайзери за 801, натам вървят нещата. Ако това нещо не е поне 2Х по производителност, не виждам смисъл. Отделно, че 801 направо изглежда елегантна в сравнение с тази тояга. :)

Всъщност, може да пробвам с eGo картомайзерите, които имат по човешка форма, но пък се пълнят значително по-сложно, т.е. невъзможно в походни условия. Няма начин да нося спринцовки, игли, карфици, пинсети и т.н. инструменти. Ще изчакам да видя какви са отзивите за тях, защото цената от $13.50 за 5бр. не изглежда лошо. Зависи колко пъти могат да се пълнят и да дават задоволително количество пара.
този потребител вече не участва на този форум

#40 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 22.07.10 г. в 09:37

Валери, ето ти малко тема за размисъл:

1. Janty Baby-J (модифициран 801 атомайзер)
2. Друг 801-мод (Novi 801)



p.s. Конични (type A) BIG eGo атомайзери и пълнители за тях вече постъпиха в продажба на ХГ ;)
:smiley_emoticons_joint:

Edited by plambi, На 22.07.10 г. в 19:48.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »