Jump to content


Photo
- - - - -

Готварска книга


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#41 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 5.11.12 г. в 22:54

Не съм сигурен дали да пиша в тази тема,но искам да попитам дали някой е слагал в течността,есенция за сладкиши? Аз пробвах и се получи нещо много приятно,поне за мен де.Изпарявам едва от няколко дена и първата течност,която си взех е Парламента на Деканг,поне за мен много неприятен на вкус и поради тази причина,реших да сложа в течността няколко какпи есенция Ром.Сега течността е доста по-приятна за изпаряване :)Не е проблем да се използват тези есенции в течността нали?

Някои колеги го коментираха . Но никой не може да каже какво точно се инхалира когато се разгради при високата температура хранителната добавка/аромат.

ОФФФ
В личен план не мога да си позволя да експериментирам дали инхалирането на прах за пране ще докара аромат на боровинки или по принцип ще е горски плодове....всичко зависи от рекламата ;)
Pepisuni забивам ти положителния знак.
Само още ровя къде беше написано , че НЕ Е препоръчително да се изпаряват хранителни добавки :(

Edited by batko32, На 5.11.12 г. в 23:04.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#42 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.11.12 г. в 22:56

Напротив,не е препоръчително да се ползват хранителни аромати.


chelsea f.c.


#43 PurpleVape

PurpleVape

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 5.11.12 г. в 23:09

И сега какво,трябва да хвърля течността ли? Не че е много де,ама,останали са околко 5мл,ако я изпаря така нищо няма да ми стане нали? :(

#44 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 5.11.12 г. в 23:12

:offtopic:
Един е начина да разбереш. Аз ако бях на твое място бих я изхвърлил и бих си взел един Shade или Max-Blend.

Edited by LxD, На 5.11.12 г. в 23:12.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#45 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 9.11.12 г. в 15:13

Привет на всички!

От 3 дни съм в категория "изпарители". Адски съм доволен и няма връщане назад. Ще карам направо на въпроса, да не ви губя времето.

Като за начало си взех 3х 10мл./18мг. течности - FA Shade, Dekang Cherry и Inawera Surprise. Към момента тествах само shade и cherry и...честно казано не са мой тип. Не е нещо, което да си пуша с кеф ежедневно. От Shade усещам вкус клонящ към 0. От Surprise очаквам също...изненада. :)

Като много хора усещам леко изсъхване в гърлото и някакво раздразнение по него и езика. Като леко боцкане. Не е болка за умиране, но ми пречи да се насладя на изпаряването. Четох, че може да се дължи на алергия/непоносимост към PG. После пък четох, че може и от VG да е, но понеже съм фен на многото пара, надявам се PG-то да е виновно.

Както и да е...понеже всички готови течности са или 50PG:40VG, или само PG/VG, реших, че изходът е да си правя мои течности със съотношение, което ми понася добре на гърлото и устата. Силата на вкусът също ще мога да си напасвам.

Четох бая - целия форум и най-вече тази тема (от друг форум) - http://www.liberty-f...c4&topic=1016.0

Сега, да видим дали съм разбрал...целта е да получа смес с 70%VG:30%PG с никотин около 18мг/мл. Да вземем просто за примера, че искам да направя 10мл. = 200 капки смес.

Ако си взема:
1х PG Eco Base (Inawera) - 100ml./18mg/ml = 2000 капки
1x VG Bio Base (Inawera) - 100ml./18mg/ml = 2000 капки
1x Аромат Шоколад (FA) - 10ml./0mg/ml = 200 капки

и смеся: 133 капки VG + 57 капки PG + 10 капки Аромат = 10мл./17,1мг/мл. 70%VG:30%PG с 5% вкус. Ако вкусът ми е слаб, мога да увелича капките му с ясното съзнание, че това ще намали още малко концентрацията на никотин.

Ако искам смесвам повече от 1 вкус, за да поддържам 5% вкус (10 капки/10мл.), трябва Вкус1 + Вкус2 + ВкусN = 10 капки. Вече съотношението между трите си го напасвам според претенциите ми, както и процентът на вкуса.

Така ли е всичко или бъркам някъде? Между другото, не намерих калкулатор в нета, в който да мога да слагам две бази, което е кофти.

И нещото, което ме втресе...сметнах цената на всичко и излиза, че двете бази + 1бр. аромат ми излизат 47лв., а с тях мога да направя 21бр. х 10мл. течности. Ако купувам готови, това ще ми излезе около 160-170лв.

Т.е. ако набарам няколко рецепти с по 2 до 3 аромата, които си харесвам, изпаряването ще ми излиза крайно, ама Крайно евтино.

Та, ще се радвам на предложения, съвети, критики и каквото още имате да напишете.

Поздрави,
Тишо

Edited by Тихомир Велев, На 9.11.12 г. в 15:17.


#46 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 10.11.12 г. в 00:46

Добре дошъл :drinks:
Аз ползвах известно време ето този калкулатор http://ejuice.breaktru.com/ Има и доста готови рецепти, които ако не друго поне дават идеи кои аромати си отиват един с друг
За цената сте прав разбира се, но аз направих грешката да се хвърля директно на бъркане, докато нормалното развитие за един начинаещ вейпър би следвало да е
1.Опитване на готови (FA за предпочитане) сокчета в търсене на аромата който би Ви допаднал.
2.Собствено производство
3.Преглеждане на форуми от време на време за идеи за комбинации на аромати (това е optional опция :smiley_emoticons_joint: )

Другото през което всички сме минали - понеже рецепторите ни са били толкова "сбъркани" от тютюна - е да не знаем точно какво изпаряваме. Така че дайте си малко време преди забъркването.

И няколко съвета: снабдете се с бутилчици за експериментите; не бъркайте повече от 3-6мл от непознатите аромати (излял съм повече отколкото съм изпарил); дайте време на сокчетата да отлежат - за тютюнви поне 20-30 дни, за плодовите и 2 дни са достатъчни, на някой хранително-вкусови си трябват 10-15 дни; спринцовката е верен приятел, наред със затъпените игли; и сигурно още има за съветване де, ама аз толкова се сещам в момента

За капките - на различните дозатори милилитъра е различен брой капки, затова най-добре си ги засечете по някакъв начин, да са Ви чисти сметките
Поздрави

Edited by gigafive, На 10.11.12 г. в 00:46.

Vape On The Water!

#47 Тихомир Велев

Тихомир Велев

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 10.11.12 г. в 07:08

Благодаря за съветите, gigafive!

Аз със сигурност ще мина през още доста готови аромати. Така или иначе любопитството ме гризе да разбера какво е усещането при всеки един от тях.

За рецепторите също знам, че е така и трябва време. Имам вече година и половина зад гърба си, в която бях отказал цигарите. Преди да ги откажа пуших 8 години и около месец след спирането им всякакви рецептори в мен бяха откачили от "нова информация".

За спринцовките, бутилчиците, пипетките и т.н. също четох. Ще видя откъде да си ги набавя. Тук в магазина на форума за съжаление не намирам (освен 10мл. бутилчици).

Между другото същия калкулатор си свалих и аз, но вчера цял ден го мъчих и така и някои неща не са ми ясни как действат. Гледах му и how-to-то и...ще го разучавам още, тъй като май е най-доброто, което може да се намери към момента.

Иначе просто ми се искаше да разбера дали разсъждавам правилно относно горната "готварска" рецепта. Няма от утре да започвам да готвя, но да разширя познанията си предварително.

Поздрави,
Тишо

Edited by Тихомир Велев, На 10.11.12 г. в 07:10.


#48 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 10.11.12 г. в 10:42

Правилно разсъждавате, колега :sSig_goodjob2:
Аз мислех, че съм похвалил за това, ама явно съм забравил. Така е като се права на философ по нощИте :Koshechka_08:
Калкулатора има един бутон X3 (или Tools/Nic Combine) с което може да се сметнат по-бързо до 3 бази. Предполагам има и други начини, просто аз с това съм свикнал :smiley_emoticons_joint:
П.П. Разбира се съществува и варианта с Excel таблицата, а и листа и молива... :smoking-8570:

Edited by gigafive, На 10.11.12 г. в 10:48.

Vape On The Water!

#49 Миро

Миро

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 10.11.12 г. в 17:02

Е Вие сте егати професионалистите. Искам нещо по-така и май ще започвам с експериментите. Като за начало и поради непознаване на материята пуша MLB на Dekang, но не ми харесва изобщо.
Някакъв тотално стандартен вкус, който помня от първите си опити с най-евтините е-цигари. Факт обаче, е че вече четири часа не съм запалвал нормална цигара, което за мен е нещо ненормално.

#50 smokie

smokie

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 19.11.12 г. в 08:40

Здравейте. От месец съм на електричка и вече започнах да си забърквам сам чорбиците. Мислих си, че няма да се занимавам с това но признавам си, че е зарибяващо. Сега си бъркам с база на Inawera 12. Почитател съм на тютюневите нюанси и открих, че Latakia на FA е страхотна за мен. Имам чувството, че ще се комбинара много много успешно с Virginia, Shade или други такива . Моля някой по- вещ да сподели ако е правил сполучливи комбинации на Latakia и други аромати.
Успешно изпаряване!

#51 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.11.12 г. в 21:58

Smokie, пуши това, което смяташ, че ти е вкусно :)
Няма правила, важното е да те радва и да не поглеждаш тютюневите ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#52 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 24.04.13 г. в 17:54

Тускан Резерв 3% и Виржиния 2% на ФА в съотношение 1/1 се оказа любимата ми чорбичка Posted Image

#53 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 24.04.13 г. в 21:42

Бат' Боби,
Ако се престрашиш - пробвай и "коФтейл" Дезърт с Тускан
(бих се радвал, ако ти/Ви хареса)
:drinks:

ПП: Тускан-чето за предпочитане е след хапване (няма нищо общо с диетите ;) )

Edited by puf-paf, На 24.04.13 г. в 21:46.


#54 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 25.04.13 г. в 11:55

Posted Image Posted Image

Ще се жертвам Posted Image

#55 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 18.07.13 г. в 15:57

Бат' Боби,
Ако се престрашиш - пробвай и "коФтейл" Дезърт с Тускан
(бих се радвал, ако ти/Ви хареса)
:drinks:


Това е върхът!!!...
...но ако присъства и Виржиниа, става с една педя отгоре Posted Image

#56 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 18.07.13 г. в 18:34

А в тоз "коФтейл" Дезърт с Тускан (и еФентуално Вирджиния) по колко процента от всяко слагате? :tongue4:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#57 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 18.07.13 г. в 19:27

Моят кофтейл е фифти-фифти.Една кофа от едното и една от другото:) Иначе извън майтапа пак фифти-фифти,но и двете са готови,не отлежали смесени.

#58 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 18.07.13 г. в 19:37

Моят кофтейл е фифти-фифти.Една кофа от едното и една от другото:) Иначе извън майтапа пак фифти-фифти,но и двете са готови,не отлежали смесени.

Аха, в едната кофа от едното, в другата кофа от другото. Това го разбрах. :good:
А после, като смесиш едното с другото в бидонЯ, чакаш ли някакво време да Фтасат заедно? :unknw:
:drinks:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#59 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 18.07.13 г. в 19:46

Не,само бъркам силно да стане едноцветно,че се утаява светлото.Добре става според мен.

#60 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 18.07.13 г. в 20:00

Не,само бъркам силно да стане едноцветно,че се утаява светлото.Добре става според мен.

Благодаря :thumbup: , ще се пробвам :)
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…