Jump to content


Photo
- - - - -

изпаряване без батерия


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 12.10.12 г. в 23:36

Възможно ли е да захраня картомайзер без батерия. Идеята е, когато ми свърши(окончателно) батерията, да отворя цилиндъра, да махна батерията, да използвам само електрониката и бутона.Тоест да захраня карта със зарядно включено в контакт 220 волта. От него две жички към електрониката.Какви изходни характеристики(волтове/ампери) за зарядно да търся. колко амперчета трябват за реотан 1.8 - 2.5 ома картове. нали напрежението трябва да се стабилизира на 3.7 волта - идеи за начин(чрез диоди например). идеята е сега докато пиша да можех да изпарявам със стационарна цигара с включено адаптерче в контакта. за навън, естествено,стандартна цигара с батерия. благодаря предварително.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#2 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 12.10.12 г. в 23:47

Ако искаш да си създаваш проблеми и после да им търсиш решението - "на прав път си"

Тази топла вода е измислена.
Ето един пример:

Изображение

#3 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:02

Аз нещо подобно си направих само с usb кабел и направо в usb на компюъра то е 5V .директно на платката го свързах работеше ,но ако не я ползваш известно време не работи.Трябва да изкараш и вкараш usbто че електрониката се бъгясва нещо сменя некви режими чак толкова не я разбирам да ти кажа що става.Този usb кабел може и да го включиш в адаптерчето от цигарата и в контакта или ако искаш само за контакт ползвай някое зарядно от телефон и те са на 5V.Иначе си работят нещата и на 5V но аз съм си правил такива базици само със ментеливи платки :) ако ти трявба 3.7 ще трябва да прецакаш някое зарядно за цигара даже може направо конектора с платката да го сложиш на мястото на пина и резбата на които се завива батерията попринцип

и тва не изглежда лошо като идея но тука съм ги виждал само на 1 място и струват почти колкото една passtrought батерия и нещо не ми изглежда изгодно
Изображение

#4 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:08

Ако искаш да си създаваш проблеми и после да им търсиш решението - "на прав път си"

Тази топла вода е измислена.
Ето един пример:

Изображение


Сигурен бях, че още първият коментар ще е такъв. Ами ако ми намериш такава батерия за два лева (колкото струва един китайски адаптор) тогава важиш. Ако не можеш, сети се какъв човек е този дето казва : НЕ ЗНАМ КАК СТАВА , АМА ЧАКАЙ ДА ТИ ОБЕСНЯ. Виж какво съм написал - ПЕСТЕНЕ НА СКЪП КОНСУМАТИВ!!!!!!!
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#5 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:08

Аз нещо подобно си направих само с usb кабел и направо в usb на компюъра то е 5V ...


И аз преди време ползвах такова, но се оказа "Ламята Спаска" - прескочих 10 мл на ден и ... "дръпнах ръчната". Сега го ползвам само за драй бърн (в мноооооого редки случаи за изпаряване - когато се окаже, че нямам заредена батерия).

В случая - опитах се да предложа бързо решение за колегата. Разликата спрямо аналогична батерия (по капаците) е 5-6 лв.

Здраве и късмет!

#6 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:18

Ами ако ми намериш такава батерия за два лева (колкото струва един китайски адаптор) тогава важиш

ами тогава намери нещо с usb и му режи квитанцията ако си намериш да е само с 2 кабела вътре най-добре моя беше такъв но не мога да се сетя от каква глупост го отрязах но и да е с 4 кабелчета не пречи примерно от клавиатура или подобно само ще провериш с мултицета кои 2 кабела ти трябват

Edited by Seomancer, На 13.10.12 г. в 00:32.


#7 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:28

Ами понеже той беше написал отдолу "пестене на скъп консуматив" та затова реших че или не му се купува или пък може мерака да му е сам да си го направи някой хора ги влече :) на тебе изключваше ли ти се така сама като поседи в usb-to ?


"Аз нещо подобно си направих само с usb кабел и направо в usb на компюъра то е 5V .директно на платката го свързах работеше"

на какъв картомайзер го свърза , колко ома.какъв ампераж подава юсб -то.

п.с. Мерси колега, правилно си ме разбрал . решение за вкъщи. без нужда от скъпа батерия.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#8 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:29

.... Виж какво съм написал - ПЕСТЕНЕ НА СКЪП КОНСУМАТИВ!!!!!!!


Съжалявам - не съм видял дребния шрифт.
Ето моето виждане по въпроса (без да се стремя да го налагам):
Батериите - трудно бих ги приел за консуматив. Изглеждат скъпи, но реално са с доста малък относителен дял в общия размер на разходите. Имам 2 броя, които са на по над 700-800 цикъла всяка - това за година и половина интензивно изпаряване (и още държат). Нека да сметнем - 30 лв (едната) за 18 месеца - няма и по 2 лв. на месец.
Другият аспект - за тази година и половина - са изпарени поне 2 ЛИТРА течност, които в никакъв случай не струват 60 лв. (колкото двете батерии).
Е, кое е скъпият консуматив?

Здраве и късмет!

#9 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:38

ох мн зле като погледна няма нищо писано напиша нещо и после като вляза гледам че е писано и се едно съм с един час на зад от разговора :D за ампераж нз не съм го мерил .
направо свързах жиците и почнах да бохам :smoking-8570: .
карта беше vision v2 те са по 2.4 ом мисля ,
но тва с изключването беше досадно малко .
нз как да се избегне

Edited by Seomancer, На 13.10.12 г. в 00:41.


#10 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 13.10.12 г. в 00:43



.... Виж какво съм написал - ПЕСТЕНЕ НА СКЪП КОНСУМАТИВ!!!!!!!


Съжалявам - не съм видял дребния шрифт.
Ето моето виждане по въпроса (без да се стремя да го налагам):
Батериите - трудно бих ги приел за консуматив. Изглеждат скъпи, но реално са с доста малък относителен дял в общия размер на разходите. Имам 2 броя, които са на по над 700-800 цикъла всяка - това за година и половина интензивно изпаряване (и още държат). Нека да сметнем - 30 лв (едната) за 18 месеца - няма и по 2 лв. на месец.
Другият аспект - за тази година и половина - са изпарени поне 2 ЛИТРА течност, които в никакъв случай не струват 60 лв. (колкото двете батерии).
Е, кое е скъпият консуматив?

Здраве и късмет!


Приемам, Но две батерии редувани. реално на батерия се падат 7-8 месеца.отделно колко хора реват от скъпи калпави батерии.защо няколко часа в денонощието пред компа и тивито да не павкам от зарядно.течността ми е 6 лв. 50 милилитра. 30 -40 лв. батерия ми струва течността за година. Зле съм финансово и искам евтино решение.Китайска течност,Китайски адаптор, Китайска батерия имам (не държи ,затова искам зарядно.)
:) жив и здрав, и ти колега.

П. п. Иначе за пастру батерия принципно си прав, че е удобно, но ги няма като евтина имитация в китайския сайт. Но може и да пуснат такива.

Edited by simeon, На 13.10.12 г. в 01:00.

Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#11 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 13.10.12 г. в 01:27

Приемам, Но две батерии редувани. реално на батерия се падат 7-8 месеца.отделно колко хора реват от скъпи калпави батерии.защо няколко часа в денонощието пред компа и тивито да не павкам от зарядно.течността ми е 6 лв. 50 милилитра. 30 -40 лв. батерия ми струва течността за година. Зле съм финансово и искам евтино решение.Китайска течност,Китайски адаптор, Китайска батерия имам (не държи ,затова искам зарядно.)
:) жив и здрав, и ти колега.


Вярно е, че са редувани. Но ако забелязваш - ВСЯКА е с по около 700-800 цикъла. Средно на ден изчерпвах по 3 батерии (650 мАч).
А колкото до това, че хората реват от "скъпи калпави батерии" - не съм чул някой да се оплаче по форумите, поддържани от почтените търговци. Оплакванията са за батерии, закупени "изгодно". Търговците (с главно "Т") не само дават, но и СПАЗВАТ гаранциите.

Не знам каква е твоята батерия, но ... като си я купил евтино (и не си доволен) - в крайна сметка не е ли скъпа?

***
Ако знаем ЗАЩО - свършили сме 80%. Остават лесните 20% КАК.

Още веднъж - това са мои виждания и не искам да ги налагам.

Здраве и късмет!

#12 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.10.12 г. в 10:28

Колега, най лесното решение на твоя проблем е някакъв токоизправител с поне 500 мА изход (ако случайно намериш нещо което да дава повечко Ампери ще е идеалният вариант ;)). Има едни по китайските магазини които даже са с вариране на напрежението от 9 до към 3 волта. Останалото е един прекъсвач на единия изходящ кабел,и някакъв фланец от разглобена батерия. Свързваш се към съответния доставчик на ел. енергия, посредством щепсел "Шуко" и си пуши надомно :smiley_emoticons_joint: . При гръмотевични бури се препоръчва все пак да не употребяваш устройството.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#13 74@gmail.com

74@gmail.com

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 13.10.12 г. в 16:48

.

Edited by falcon, На 18.10.12 г. в 13:27.


#14 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 13.10.12 г. в 21:39

Колега, най лесното решение на твоя проблем е някакъв токоизправител с поне 500 мА изход (ако случайно намериш нещо което да дава повечко Ампери ще е идеалният вариант ;)). Има едни по китайските магазини които даже са с вариране на напрежението от 9 до към 3 волта. Останалото е един прекъсвач на единия изходящ кабел,и някакъв фланец от разглобена батерия. Свързваш се към съответния доставчик на ел. енергия, посредством щепсел "Шуко" и си пуши надомно :smiley_emoticons_joint: . При гръмотевични бури се препоръчва все пак да не употребяваш устройството.


Ха, това за светкавиците не ми беше идвало на ум. Да не ми светне картомайзера, и аз покрай него.
Варианта на колегата с юсб директно от компа също важи. обаче има два момента - 1. да не се прецака скъп лаптоп.
2.постоянното вкарване и изкарване на юсб, защото прекъсвало захранването.

Поръчал съм още едно китайско менте,давам им втори шанс, ако излезе сопа, ще се мисли върху изгоден вариант от тук с гаранция.Но.... да видим.


Приемам, Но две батерии редувани. реално на батерия се падат 7-8 месеца.отделно колко хора реват от скъпи калпави батерии.защо няколко часа в денонощието пред компа и тивито да не павкам от зарядно.течността ми е 6 лв. 50 милилитра. 30 -40 лв. батерия ми струва течността за година. Зле съм финансово и искам евтино решение.Китайска течност,Китайски адаптор, Китайска батерия имам (не държи ,затова искам зарядно.)
:) жив и здрав, и ти колега.


Вярно е, че са редувани. Но ако забелязваш - ВСЯКА е с по около 700-800 цикъла. Средно на ден изчерпвах по 3 батерии (650 мАч).
А колкото до това, че хората реват от "скъпи калпави батерии" - не съм чул някой да се оплаче по форумите, поддържани от почтените търговци. Оплакванията са за батерии, закупени "изгодно". Търговците (с главно "Т") не само дават, но и СПАЗВАТ гаранциите.

Не знам каква е твоята батерия, но ... като си я купил евтино (и не си доволен) - в крайна сметка не е ли скъпа?

***
Ако знаем ЗАЩО - свършили сме 80%. Остават лесните 20% КАК.

Още веднъж - това са мои виждания и не искам да ги налагам.

Здраве и късмет!


Всъщност съм съгласен.Аз работя от 7 години в голям техно магазин. И съветвам хората да си купуват качествена техника.Каква ирония.Знам какво означава реномиран производител и китайско менте. Но повярвай ми, че за средностатистическия българин, истината е по средата . Най - скъпото обикновено е излишен лукс - играчка за богатите. Най - евтиното е пръчка. Истината е в коравите модели от долният среден клас.Както твоите батерии например.Целта ми с китайската батерия беше да видя "какво е изпаряване, и има ли то почва у нас."
Жив и здрав.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#15 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 21:52

1. да не се прецака скъп лаптоп.

тогава ползвай адаптера от комплекта на цигарата там вкл usb-то .
За ваденето са ми скимна може да сложиш едно ключе от лампа на средата на кабела .
В место да вадиш и вкарваш само да вкл и изкл от ключето нз дали ще реагира електрониката на такова нещо за да тръгва но си мисля че ще стане .

Също може и някой по разбиращ да ни светне що спира да работи като не се използва , ако се оправи тоя проблем става идеално

Edited by Seomancer, На 13.10.12 г. в 21:53.


#16 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:00

Колега ето една фотка какво се крие в някои от "най-изгодните" предложения:
Attached File  Photo0177 (800x600) (640x480).jpg   185.02KB   209 downloads

Тази със зеления елемент ми е любима!
Съвет - поръчвай си не по-големи от 650 мАч от "изгодни" оферти! Там освен с пакет "копчета" няма с какво друго да те преметнат, а всички останали са обявени от 900 до 1300 мАч, като основното провинение е това, че в съответните тръби има елементи от 650 мАч. ( това за най-ниския ценови клас), но част от тях имат дори добре работеща защита, а някои имат и телевизор ;).
Съжалявам че не направих снимка и на 30-тина "Upgrade" в подобна ситуация ( най-високия ценови клас). Там елементите са добре, но пък защитата им е на кота нула :smoking-8570: .
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#17 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:06

Ооо да зеленичките като ги видя и ми се умира :D няма по скапана батерия но иначе начина за запояване на минуса горе до платката ми харесва повече от това да е долу на капака и 2та полюса на пръчка е по добре от пластините много ги чупя :D .попадал съм и на хубави вътре с 13450 прилича като на joyetech само дето не го пише на нея :D

#18 simeon

simeon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:11

да, само ме притеснява, че изхода е 5 волта.ще се стабилизира(не знам със сигурност дали е нужно) на 3.7 с помощта на два диода. Но 500ма , които дава няма ли да са малко. Няма ли някой, който разбира от елрктроника да пресметне и да каже: Трябва ти такъв траф, с такъв изход на напрежение и ток. ще го използваш на карт с такива омове. ако се налага да се стабилизира напрежение, да каже - по еди кой си начин.

П.П. Благодаря на всички.
Питали една мацка - след секс пушиш ли? А тя отговаря - не знам, не съм се поглеждала.

#19 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:23

Е нека да е лесно... намери си траф на който можеш лесно и бързо да си варираш напрежението от 3 до 6 волта според карта който ползваш. Желателно е да може да поддържа ток до към 4 Ампера, без да сгъва.На това може да ползваш всичко което си решиш. Само не знам дали ще е по изгодно и по лесно от да речем един батериен мод с вариране на напрежението (какъвто и да е ).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#20 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.10.12 г. в 22:25

last_hope искам да те питам едно въпросче за едни самоделки мой ама не мога да ти пиша на ЛС <_<