Jump to content


Photo
- - - - -

Разлики в атомайзерите за DSE-801


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 22.02.10 г. в 06:19

Последните атомайзери, които получавам за DSE-801 са подобрена версия с low bridge дизайн. За сега се държат чувствително по-добре. Много по-малък ефект на запушване, по-равномерна пара, няма вкус на изгоряло, изкарват съдържанието на пълнителя почти до сухо. Когато намалее парата, презареждам пълнителите с 30-ина капки от Dekang 30ml шишенцата. Чисто нов пълнител събира около 38. Това с материала в пълнителя, с който си идва оригинално. Направо съм впечатлен. :blush:

На този с high bridge дизайн мостчето е високо към 1cm, широко е около 3.5mm, по-остро и с формата на V на върха. На този с low bridge дизайн мостчето е високо не повече от 0.5cm, широко е към 5mm и повече прилича на U на върха. High bridge атомайзера деформира материала в пълнителя, натиска го навътре. Low bridge почти не променя формата на материала, само се допира до него.

Снимки:

Attached Files


този потребител вече не участва на този форум

#2 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 22.02.10 г. в 07:45

Като разглеждам снимките, новите, които взех са low bridge. Днес ще взема и един за Joye302, който има две дупки и ще пиша каква е разликата.

#3 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 22.02.10 г. в 09:17

low bridge дизайнът ми прилича страшно много на DSE701/пурата/.
Biohazard

#4 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 22.02.10 г. в 11:10

Хмм... Странна работа - като гледам снимките излиза, че моите всичките са low-bridge, но при почти всяко презареждане се налага да възстановявам формата на "кечето", т.е. мостчето все пак го мачка. :blink: Така след 3-тото или 4-тото зареждане някъде пълнителят ми става неизползваем и се налага да го подменям...

#5 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 22.02.10 г. в 11:15

Хмм... Странна работа - като гледам снимките излиза, че моите всичките са low-bridge, но при почти всяко презареждане се налага да възстановявам формата на "кечето", т.е. мостчето все пак го мачка. :blink: Така след 3-тото или 4-тото зареждане някъде пълнителят ми става неизползваем и се налага да го подменям...


Хм, при мен това не е проблем, имам предвид, че един пълнител мога да го заредя поне десетина пъти без проблем с деформацията на абсорбента. Вероятно атомизаторът ти е с висок мост.

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 22.02.10 г. в 13:56

Да, ако мачка материала навътре, явно е high bridge. На снимките не се вижда много добре разликата във височината, но high bridge е доста по-висок от low bridge. Аз вече ползвам само от вторите и също като NiOOH не пипам повече пълнителя при презареждане. Всъщност, атомайзерите от HWBG вероятно са всички от по-новите, защото моите са от преди поръчката на HWBG.
този потребител вече не участва на този форум

#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 00:46

Да, всички са U-образни и мачкат съвсем малко пълнителя. Евгени (NiOOH) даде акъл при сипване на течност да се завърта пълнителя на 90 градуса, така не мачка на едно и съо място мрежичката.

#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.04.10 г. в 07:10

Преди няколко дни взех един атомизатор за JOYE 302. Разликата с 801 е в дупките за въздух. При атомизатора за 302 са 2 големи дупки през резбата за навиване на батерията (ще пусна снимка довечера). Напълно съвместим е с батериите и пълнителите за 801. Не намирам и някаква разлика при пушене, атомайзерът си работи както трябва.

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.04.10 г. в 21:33

Аз обаче намирам огромна разлика между двата, даже не една, но това си е мое мнение:
Joye 302 атомайзер:
+ повече пара спрямо 801 изпарителя
+ по-лесно разпушване
+ по-рядко препича
- когато препече мирише по-различно, по-неприятно
- не предава вкуса добре
- ударът е по-слаб от този на 801
- по-лесно се наводнява

DSE-801 атомайзер:
+ по-силен удар спрямо 302 изпарителя
+ много по-добър вкус/аромат
+ не съм наводнявал досега
- лесно препича - няколко мои дръпки, ако не дрипвам

Според мен 801 е по-добър, но много по-капризен до степен на моменти да ми иде да го захвърля. Разбира се, впечатленията ми все още се трупат, понеже единия го пуша от няколко дена, а другия - от доста по-малко време.

#10 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.04.10 г. в 01:03

DSE-801 атомайзер:
- лесно препича - няколко мои дръпки, ако не дрипвам


Това зависи от пълнителя. С мода с двете сламки мога да направя 15+ последователни дръпвания до сработване на защитата с отлична пара и вкус, след това още толкова след 1min почивка и т.н. докато не свърши течността. Със стандартния пълнител, особено ако дойде с по-плътно кече (имах една опаковка такива), се случва на 3-4 дърпания, действително.
този потребител вече не участва на този форум

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.04.10 г. в 23:44

Имаш право, днес съм с мода с пружинката и синята гъба и съхненето е забележимо по-рядко. От друга страна - 801 атомайзера си струва дори заради онези моменти, в които успявам да извадя 5 поредни меки, богати на пара, аромат и удар дръпки, каквито нито един друг атомайзер досега не ми е давал. нищо, че през останалото време му се нервирам малко.

#12 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 8.04.10 г. в 06:42

Имаш право, днес съм с мода с пружинката и синята гъба и съхненето е забележимо по-рядко. От друга страна - 801 атомайзера си струва дори заради онези моменти, в които успявам да извадя 5 поредни меки, богати на пара, аромат и удар дръпки, каквито нито един друг атомайзер досега не ми е давал. нищо, че през останалото време му се нервирам малко.


Добре дошъл в отбора на 801-ците! Май напоследък доста хора преминаха на този модел.