Jump to content


Photo
- - - - -

Някой колега да продава нихром?


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#41 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 4.01.13 г. в 20:04

Потвърждавам :)!


Искам една бройка 2 метра предимно ми трябва да правя високо омови глави да кажем с омаж от 2.6 нагоре до към 3.5 3.8 Ома

За еГо?! Сечението е 18, което също не е точно за еГо.



Не е за ЕГО трябва ми искам да правя глави за вивито високо омови да им пускам 4 5 и 6 Волта да пафкам та за да е всичко точно за да пускам над 5 волта ми трябва съпротивление минимум 2.8 3 и нагоре :)

След като знаете за какво ми е кое е по добрия вариант по дебел или по тънък аз знам че и с двата мога да издокарам нужното съпротивление но вие какво бихте предпочели?

Edited by cuban, На 4.01.13 г. в 20:06.


#42 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 4.01.13 г. в 20:05

Препоръчвам ви тази фирма http://jacobs-online...chrome_wire.htm
Проверана - коректни, качествена стока, избор, не на последно място цена и експресна доставка.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#43 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 4.01.13 г. в 20:11

Препоръчвам ви тази фирма http://jacobs-online...chrome_wire.htm
Проверана - коректни, качествена стока, избор, не на последно място цена и експресна доставка.


Добре ама според теб след като ти казах каква ми е целта кой размер а най подходящ да се ползва 0.20 ? да мога да си правя хем високо омови намотки хем някой ден и с малък омаж ако ми потрябва.

Ако ти трябва да избираш, кой размер би избрал

В сайтът който даде диаметър .0201 тоя ли е най подходящ ?

Edited by cuban, На 4.01.13 г. в 20:15.


#44 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 4.01.13 г. в 20:18

Не е за ЕГО трябва ми искам да правя глави за вивито високо омови да им пускам 4 5 и 6 Волта да пафкам та за да е всичко точно за да пускам над 5 волта ми трябва съпротивление минимум 2.8 3 и нагоре :)

Аха, значи ограничението по ток е от долу. Високоомните се правят по-лесно, но се огледай и за хубав фитил.
При мен Виви (оригинално или пренавито) работи оптимално до ~4,5V, после загорялото започва да се показва.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#45 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 4.01.13 г. в 20:21


Не е за ЕГО трябва ми искам да правя глави за вивито високо омови да им пускам 4 5 и 6 Волта да пафкам та за да е всичко точно за да пускам над 5 волта ми трябва съпротивление минимум 2.8 3 и нагоре :)

Аха, значи ограничението по ток е от долу. Високоомните се правят по-лесно, но се огледай и за хубав фитил.
При мен Виви (оригинално или пренавито) работи оптимално до ~4,5V, после загорялото започва да се показва.


Мисля въобще да не използвам фитил по точно мисля с МЕШ фитил

Идеята ми е да си правя глави за Вивито с Меш и Нихром високо омови и да ги пафкам с висок волтаж, наскоро попаднах на една статия от щатските колеги много интересна за фитилите и защо всички напреднали предпочитат МЕШ не е само заради вкусът и прочие...

Ще се опитам да я намеря темата и да я пусна тук в ПГ Меша е много по здравословен бил за изпаряване абе интересно инфо имаше
Ако има интерес, ще преведа защо меша е за предпочитане в една нова тема, говоря за чисто здравословни причини аз не съм експерт нито доктор и не съм изследвал тия твърдения но имат логика и са писани от колеги, който изпаряват от доста години насам.

Edited by cuban, На 4.01.13 г. в 20:29.


#46 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 4.01.13 г. в 20:56

Мисля въобще да не използвам фитил по точно мисля с МЕШ фитил

Идеята ми е да си правя глави за Вивито с Меш и Нихром високо омови и да ги пафкам с висок волтаж, наскоро попаднах на една статия от щатските колеги много интересна за фитилите и защо всички напреднали предпочитат МЕШ не е само заради вкусът и прочие...

Като е с меш, защо пък Виви? - има си картове за това.
По отношение на здравословността: За съжаление няма обстойни изследвания за изпаряването, а да не говорим за меш, фитил и пр. Звучи логично меша да е по-, ама дали?! Как мислиш - при температурата за оксидация, какви съединения се получават, колко са инертни и следователно "полезни"?! Според мен, ако някой иска да цака изпаряването, следва да се насочи към нагарите.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#47 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 4.01.13 г. в 21:29

но един колега каза че нихрома е по-мек и предполагам че по лесно ще се правят намотките

ЕЖКП/Една Жена Каза на Пазара/ тук не се брои.
Чисто практически/механически/ няма да усетиш никаква разлика при навиването на едни и същи дебелини.
Останалите неща са доста спорни/поне за мен/.

#48 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 4.01.13 г. в 21:40

Сложи си меш на Вивито и като се стопи силиконовата шапка около двата извода ни прати снимки. :)

#49 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 4.01.13 г. в 21:49

Сложи си меш на Вивито и като се стопи силиконовата шапка около двата извода ни прати снимки. :)





Бая хора в Щатите пушат Вивито с меш следователно мисля че си струва да се опита.

Edited by cuban, На 4.01.13 г. в 21:50.


#50 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 4.01.13 г. в 22:12

Прави се разбира се, още СЕ2-ката се правеше с меш. И е по-полезен, защото няма такова разпрашаване като фитила...или поне не в такова количество ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#51 Gos66

Gos66

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 5.01.13 г. в 01:56

[/quote]

Gos66- 1 или 2 не разбрах.
[/quote]

Goss66- 2 пакетчета.
Извинявам се за неточността.

#52 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 5.01.13 г. в 11:07

Аз имам нихром 0,15 от фирмата, която Topper е дал и потвърждавам че са коректни и стоката е много качествена. Тези дни ще си поръчвам 0,20 и пак от там ще го взема, защото съм доволен :thumbup1:

#53 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 5.01.13 г. в 13:01

Yass- 1бр
RoSS- 2бр
Fero- 1бр
Jenevus- 1бр
Vini- 2бр
Gos66-2бр
kolio78- 1 бр
------------------------
общо 10 броя.
Топър не го знаех сайта който си показал. Лично за мен си върша работа и от поляците. :smiley_emoticons_joint:

Edited by batko32, На 5.01.13 г. в 13:01.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#54 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.01.13 г. в 16:56


Сложи си меш на Вивито и като се стопи силиконовата шапка около двата извода ни прати снимки. :)


Бая хора в Щатите пушат Вивито с меш следователно мисля че си струва да се опита.

Понеже видях в една друга тема, да попитам дали на това смяташ да топлиш меш на високи съпротивления?!


Извинявам се на RoSS за безкрайния Офф!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#55 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 5.01.13 г. в 18:59



Сложи си меш на Вивито и като се стопи силиконовата шапка около двата извода ни прати снимки. :)


Бая хора в Щатите пушат Вивито с меш следователно мисля че си струва да се опита.

Понеже видях в една друга тема, да попитам дали на това смяташ да топлиш меш на високи съпротивления?!


Извинявам се на RoSS за безкрайния Офф!


НЕ на EGO V6

#56 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.01.13 г. в 22:50

Казах,че няма да давам мнения но ...! Вижте тук : http://electra-pipes...hal-glass-fiber и си правете сметката ! Доставят до БГ,Нихрома е 80%–ако ви интересува !!!

Edited by PepiSuni, На 6.01.13 г. в 09:24.


chelsea f.c.


#57 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 6.01.13 г. в 09:43

Вижте тук : http://electra-pipes...hal-glass-fiber и си правете сметката ! Доставят до БГ,Нихрома е 80%–ако ви интересува !!!

Тези са много некоректни

#58 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 6.01.13 г. в 10:09

Защо,аз проблеми с тях не съм имал ?


chelsea f.c.


#59 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 6.01.13 г. в 10:11

Защо,аз проблеми с тях не съм имал ?


Ти може да си нямал ама аз да.Преди нова година направих поръчка на нихром и разни други неща на 02.01 получих мейл че е пратена ,а в петък получих пак мейл че ми е отказана поръчката:smoking-8570::sSig_censored:

п.с на всичко отгоре ми затриха и регистацията

Edited by vladimirh, На 6.01.13 г. в 10:12.


#60 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 6.01.13 г. в 10:44

Мерси за информацията и съжалявам за случилото се. Всъщност няма значение на каква цена сте го взели,нали правиш една намотка и забравяш за месец напред,освен ако не си експериментираш !


chelsea f.c.