Jump to content


Photo
- - - - -

Въпрос за никотина


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 19.04.10 г. в 16:34

Имаше спор дали никотина се усвоява по добре при аналоговите или при елект.цигари.Ровейки се в нета научих че при аналоговие цигари всъщност има две форми на никотин, като едната се усвоява по добре от другата.Някой знае ли дали това важи и за електроните?Ето линк на статия на англиски http://quitsmoking.a...p/nicoboost.htm

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 20.04.10 г. в 02:28

Зачетох се повече по въпроса и открих това:

Nicotine absorption from vaping research

а после и това:

Blood test lab results for nicotine levels

и това също:

Effect of an E-Cigarette on Cravings and Withdrawal, Acceptability and Nicotine Delivery
Ruyan® E-cigarette Bench-top tests

Ако информацията по горните линкове е вярна и повтаряема, излиза, че електронната цигара, дори заредена с течност с високо съдържание на никотин (36mg/ml в примера) доставя много по-малко никотин в кръвта, сравнено с обикновената. Т.е. в предишното си мнение по въпроса е напълно възможно да не съм бил прав, но това е ДОБРА НОВИНА. Ако съм успял с моите 24mg/ml течности да сваля нивото на никотин в кръвта под 1/3 и да не изпитвам желание да запаля обикновена цигара, значи резултатите от е-пушенето са дори по-добри, отколкото съм очаквал.

:thumbup1:

От друга страна, аз лично усещам сутрин "ефекта на събуждане" на никотина по-добре от е-пушене на 24mg/ml течност, отколкото от изпушване на една обикновена цигара. Може и да се заблуждавам, защото не съм палил обикновена цигара някъде от края на 08/2009, но и нямам намерение да правя проби за сравнение, при положение, че е-цигарата ми задоволява напълно очакванията. Подобни впечатления могат да се прочетат и по линковете по-горе, при това от хора, които са пушили дълги години (много повече от мен) по 1-2 кутии силни цигари дневно. Явно е и въпрос на лично усещане на действието на никотина, както и на привикване към новото ниво на концентрация. За последното доказателство са хората, които са свалили никотина в е-течностите от 24mg/ml на 6mg/ml и пак не изпитват нижда от обикновени цигари. Т.е., колко е реалното усвояване на никотина при отделните хора няма толкова значение, има значение крайния резултат - спирането на обикновените цигари.
този потребител вече не участва на този форум

#3 Биромор

Биромор

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 20.04.10 г. в 12:25

Т.е. в предишното си мнение по въпроса е напълно възможно да не съм бил прав, но това е ДОБРА НОВИНА. А

Обаче според мен си абсолютно прав- единственото повищаващо кръвно в цигарите и е-цигарите е никотина.
В името на експеримента изпуших една аналогова (червен King)- кръвното ми преди това беше 115/67 с пулс 70, непосредствено след аналога- 128/76 пулс 80- т.е. движение нагоре с по около 10 на систоличното и диастоличното.
След нужното изчакване - до връщане на кръвното на 113/70 следваше 20 дръпвания от е-цигара (DSE901 с Flue Curred liquid 18-ка) след което кръвното беше 141/92 и пулс 96 (при това аналога го пуших прав на балкона, а тук не съм и ставал дори. Това движение на кръвно и пулс просто не може да се получи по-голямо от друго, а се получава от по-голямо количество никотин попаднал в кръвта ... за мен това си е усвояване на повече никотин от е-цигарите и лично на мен 18-ка не ми понася добре.
Всеки с апарат за кръвно може да проведе експеримента.

#4 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 20.04.10 г. в 14:20

Не очаквах такава голяма разлика.От линковете на Valery излиза че к.п.д на аналоговата цигара е в пъти по голям от електроната.Значи за да поглъщаш никотина на една силна аналогова цигара трябва да пушиш разтвори от по 36мг :smiley_emoticons_joint:

#5 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 20.04.10 г. в 20:13

Според мен такива сравнения могат да се правят ако и аналоговата цигара съдържаше само никотин. За варирането на кръвното при употреба на едната или другата цигара е абсолютно вярно. Докато пушех аналогови цигари си бях перманентно с ниско кръвно. Сега е значително повишено и варира в зависимост от количеството и концентрацията на употребената течност. Не съм лекар , но аз лично не се чувствам добре ако ползвам и двата вида цигари и си го обяснявам именно с варирането на кръвното налягане .

Edited by adel, На 20.04.10 г. в 20:25.


#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.04.10 г. в 21:48

От друга страна, аз лично усещам сутрин "ефекта на събуждане" на никотина по-добре от е-пушене на 24mg/ml течност, отколкото от изпушване на една обикновена цигара.

Да не е от кислорода? :laugh:

Аз не мога да открия подобна зависимост, събуждам се два пъти по-добре от миризмата (дори не вкуса) на кафе, отколкото от тази на цигарата. От друга страна, с цигарите усещам по-скоро задушаващ ефект, докато тук някак "свежо" ми влизат. Подобни наблюдения наистина ми идват малко субективни.


Обаче според мен си абсолютно прав- единственото повищаващо кръвно в цигарите и е-цигарите е никотина.

В електронните цигари - да, но за обикновените цигари - там не е много ясно дали няма съдоразширяващи дори, с цел по-добро усвояване.

В името на експеримента изпуших една аналогова (червен King)- кръвното ми преди това беше 115/67 с пулс 70, непосредствено след аналога- 128/76 пулс 80- т.е. движение нагоре с по около 10 на систоличното и диастоличното.
След нужното изчакване - до връщане на кръвното на 113/70 следваше 20 дръпвания от е-цигара (DSE901 с Flue Curred liquid 18-ка) след което кръвното беше 141/92 и пулс 96 (при това аналога го пуших прав на балкона, а тук не съм и ставал дори. Това движение на кръвно и пулс просто не може да се получи по-голямо от друго, а се получава от по-голямо количество никотин попаднал в кръвта.

Човек, ти ако получаваш такива вариации от една цигара, не си въобще за цигари. А ако (недай боже) се полееш с течност неволно?

Всеки с апарат за кръвно може да проведе експеримента.

Не е точно "всеки" - при мен трябва да чакам няколко часа за подобни ефекти.


От друга страна, аз лично усещам сутрин "ефекта на събуждане" на никотина по-добре от е-пушене на 24mg/ml течност, отколкото от изпушване на една обикновена цигара.

Да не е от кислорода? :laugh:

Извън рамките на шегата - аз не мога да открия подобна зависимост, събуждам се два пъти по-добре от миризмата (дори не вкуса) на кафе, отколкото от тази на цигарата. От друга страна, с цигарите усещам по-скоро задушаващ ефект, докато тук някак "свежо" ми влизат. Подобни наблюдения наистина ми идват малко субективни.


Обаче според мен си абсолютно прав- единственото повищаващо кръвно в цигарите и е-цигарите е никотина.

В електронните цигари - да, но за обикновените цигари - там не е много ясно дали няма съдоразширяващи дори, с цел по-добро усвояване.

В името на експеримента изпуших една аналогова (червен King)- кръвното ми преди това беше 115/67 с пулс 70, непосредствено след аналога- 128/76 пулс 80- т.е. движение нагоре с по около 10 на систоличното и диастоличното.
След нужното изчакване - до връщане на кръвното на 113/70 следваше 20 дръпвания от е-цигара (DSE901 с Flue Curred liquid 18-ка) след което кръвното беше 141/92 и пулс 96 (при това аналога го пуших прав на балкона, а тук не съм и ставал дори. Това движение на кръвно и пулс просто не може да се получи по-голямо от друго, а се получава от по-голямо количество никотин попаднал в кръвта.

Човек, ти ако получаваш такива вариации от една цигара, не си въобще за цигари. А ако (недай боже) се полееш с течност неволно?

Всеки с апарат за кръвно може да проведе експеримента.

Не е точно "всеки" - при мен трябва да чакам няколко часа за подобни ефекти.



#7 Биромор

Биромор

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 20.04.10 г. в 22:12

[quote name='geniusloci' date='На 20.04.10 г. в 21:48' timestamp='1271792916' post='1621']
В електронните цигари - да, но за обикновените цигари - там не е много ясно дали няма съдоразширяващи дори, с цел по-добро усвояване.[/quote]
Да де, ама в електронната няма какво освен никотина, което значи, че той се усвоява твърде добре.
[/quote]
Човек, ти ако получаваш такива вариации от една цигара, не си въобще за цигари. А ако (недай боже) се полееш с течност неволно?[/quote]
Мисля, че почти всеки ги получава тия вариации, просто е за кратко и няма неприятни усещания. Много хора и 160/100 въобще не усещат.
Точно леко повишеното кръвно даже води до приятни усещания (като от кафето).
А иначе и съм се поливал с течност, а понеже съм си изкушен експериментатор, пробвах и с близване на течност- ефекта е значимо по-малък при мен от този при инхалиране ....
Според мен едно предупреждение, че разтворите с 18 и 24 не са подходящи за хипертоници и сърдечно болни няма да е излишно, или предупреждение да се е-пуши от такива нещо с 18 и нагоре само при контрол на кръвното.

#8 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 21.04.10 г. в 00:03


От друга страна, аз лично усещам сутрин "ефекта на събуждане" на никотина по-добре от е-пушене на 24mg/ml течност, отколкото от изпушване на една обикновена цигара.

Да не е от кислорода? :laugh:

Аз не мога да открия подобна зависимост, събуждам се два пъти по-добре от миризмата (дори не вкуса) на кафе, отколкото от тази на цигарата. От друга страна, с цигарите усещам по-скоро задушаващ ефект, докато тук някак "свежо" ми влизат. Подобни наблюдения наистина ми идват малко субективни.


Кофеина и никотина съвсем не са едно и също и няма как действат на хората по един и същи начин . Първото е стимулант , който се разпостранява безконтролно - дори и на децата не е забранено да пият какао, чай и ядат шоколад . Нека не забравяме , че второто е силно отровен алкалоид.

Edited by adel, На 21.04.10 г. в 00:06.


#9 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 21.04.10 г. в 03:00

Според мен едно предупреждение, че разтворите с 18 и 24 не са подходящи за хипертоници и сърдечно болни няма да е излишно, или предупреждение да се е-пуши от такива нещо с 18 и нагоре само при контрол на кръвното.


Да, аз лично съм писал на няколко места такива, само където и сам вече не си вярвам, след като видях мой приятел в интензивното с никотинова лепенка на ръката, като самият лекар твърдеше, че няма влияние върху състоянието. И френски лекари бяха правили изследване на сърдечно болни, като на едните поставяли лепенки, на другите - не. Нямало никаква разлика в състоянието на едните и другите. Ако го намеря, ще дам линка.

Нека не забравяме, че второто е силно отровен алкалоид.


Aха, точно както и първото. Написаното от теб е малко като "в тази чаша има обикновена вода, а в другата до нея има токсичен в големи дози водороден окис". Има добри статии на Wiki за кофеин и никотин, вкл. влиянието им върху организма в повишени концентрации, така че нека не си приказваме общи приказки. При предозиране с кофеин също може да се стигне до болница, като ефектите ще са по-стряскащи и от тези на никотина.
този потребител вече не участва на този форум

#10 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 21.04.10 г. в 09:59

Има добри статии на Wiki за кофеин и никотин, вкл. влиянието им върху организма в повишени концентрации, така че нека не си приказваме общи приказки. При предозиране с кофеин също може да се стигне до болница, като ефектите ще са по-стряскащи и от тези на никотина.



Не ги сравнявах от към предозиране, по скоро написах, че двете не са вещества от една и съща група и са с различно въздействие върху организма.

Edited by adel, На 21.04.10 г. в 10:52.


#11 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 21.04.10 г. в 10:08

Aха, точно както и първото. Написаното от теб е малко като "в тази чаша има обикновена вода, а в другата до нея има токсичен в големи дози водороден окис". Има добри статии на Wiki за кофеин и никотин, вкл. влиянието им върху организма в повишени концентрации, така че нека не си приказваме общи приказки. При предозиране с кофеин също може да се стигне до болница, като ефектите ще са по-стряскащи и от тези на никотина.


Точно така !!! :super:

Ужаса на незнанието е това което поражда дискусията...
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.04.10 г. в 15:29

Кофеина и никотина съвсем не са едно и също и няма как действат на хората по един и същи начин . Първото е стимулант , който се разпостранява безконтролно - дори и на децата не е забранено да пият какао, чай и ядат шоколад . Нека не забравяме , че второто е силно отровен алкалоид.

Изразих се съвсем образно - не вярвам изпаренията на кафето ми да съдържат особено количество кофеин - на мен повече ми допада аромата, отколкото самото кафе, което обикновено виси цял ден в чашата. И от него не намирам особен смисъл за събуждане, а кръвното ми си стои на 120/90 и след няколко кафета, обикновено, макар че накрая все мръдва с малко и започва да ме боли глава. :)

#13 gradinka

gradinka

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 27.04.10 г. в 09:07

Въпрос: Наистина ли пушенето на електронната цигара е по-малко вредно за здравето в сравнение с употребата на истински цигари?
Отговор:
Да. Димът от обикновената цигара, който пушачът поема с всяко всмукване, съдържа хиляди токсични вещества, продукти на непълното изгаряне на тютюна, като например въглеродният оксид (CO, Carbon Monoxide), който е силна кръвна отрова. Освен това, някои изследвания сочат като основен канцерогенен фактор това, че тютюневите растения натрупват в себе си радиоактивен изотоп на полония, който в последствие може да причини ракови заболявания. За катрана и някои от останалите вещества тази канцерогенност е доказана категорично още преди години. При електронната цигара няма тютюн, горене не протича и следователно пушачът не поглъща нито едно от тези хиляди опасни вещества, които увреждат здравето на употребяващите 'стандартни' цигари.
www.gradinka.bg

#14 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 20.09.12 г. в 14:12

Колко време продължавате да изпарявате течности с едно и също съдържание на никотин?
От 2 месеца ползвам електронна цигара и течност с 12мг. От изчетеното тук, оставам с впечатление, че не всички намалят. Моля, някой с опит да сподели. :)

#15 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 15:16

Според нуждата на организма . Ако нямаш проблеми,карай си така !


chelsea f.c.


#16 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 20.09.12 г. в 19:07

Три месеца използвах 18 мг. След това свалих на 9 мг. Но мисля, че причината е смяната на хардуера.

Edited by Destiny, На 20.09.12 г. в 19:07.


#17 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 20.09.12 г. в 21:15

Колко време продължавате да изпарявате течности с едно и също съдържание на никотин?
От 2 месеца ползвам електронна цигара и течност с 12мг. От изчетеното тук, оставам с впечатление, че не всички намалят. Моля, някой с опит да сподели. :)

То не и задължително да се намаля,просто си изпаряваш милиграмите които те кефят(или ти понасят),иначе аз изпарявах 19 месеца 24мг.,а скоро ще стане година откакто съм на 18мг. и по надолу не мога да сваля.
Death Metal Fan

#18 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 20.09.12 г. в 22:26

Аз като почнах да изпарявам бях на 18мг. Към края на третия месец си наложих да мина на 12мг. В началото ми беше малко, но се свиква. Обаче имам един шейд с блек файър 18мг, който ползвам като изпитам по-сериозен никотинов глад :smiley_emoticons_joint:
И все пак 90% от изпаряваните течности в момента са 12мг

#19 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 21.09.12 г. в 10:57

Една година ползвах 18мг готови течности.
После започнах да си ги забърквам сам и да свалям постепенно никотина с 2-3мг през около месец и в момента съм на 9мг/мл.
Като се прави това плавно, организма свиква по-лесно и сега на ден изпарявам същото количество течност както и при 18мг/мл., без да имам някакви проблеми.

#20 smokie

smokie

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 19.11.12 г. в 17:25

Искам да попитам по-старите вайпъри : Започнах да изпарявам преди около месец с 18мг, като на два пъти сериозно ми прилошаваше от предозиране. Гадене, учестено дишане и световъртеж. Намалих никотина и сега изпарявам база с никотин 12мг - около 5 мл/ден или 3 зареждания на картомайзера. Нямам оплаквания освен леко позамайване при по интензивно подръпване от цигарата. Въпреки това се чудя дали и сега с 12 мг не съм на високи дневни нива. Преди съм пушил около 1 кутия на ден Карелия (оранжева)Ако сваля още малко никотина най-вероятно ще вдигна количествата. Къде според вас е златната среда.