Jump to content


Photo
- - - - -

Някой мисли ли... наобратно?


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 26.03.13 г. в 16:41

Мина време и вече така съм свикнал с електронната цигара, че рядко се случва да мръдна и метър без нея. Проблемът е, че с времето свиквам и на все по-дебели батерии - понеже, няма какво да го увъртаме, колкото по-рядко зареждаш, толкова по-удобно е.

Естествено, бях от първите, коит оси взеха eVic, след като го получихме. Дали е по-хубав или по-лош от други модове ми е абсолютно все тая, ползвам стандартни картове на между 3 и 3.6V и рядко ми трябва повече. Ползвам един кабел за телефона, мишката, цигарата, киндъла и (понякога, понеже него го забравям) втория телефон, което е голямо удобство - ако ми трябва бързо зареждане - включвам на зареждачката на телефона (Samsung Galaxy Note II, не ми се налага да го зареждам през по-малко от 2 дена, най-често - на три и отгоре), ако не - стоят си на бюрото да се зареждат докогато се сетя за тях.

Същото и в колата, но напоследък се улавям, че ми писва от размера на eVic-а, а в малкото топли дни досега - а ще стават повече, ми писва да нося каквото и да е, по-голямо то цигара. Миналата година по това време бях започнал да попушвам пак някоя друга "аналогова", основната причина - като си взема чаша кафе/капучино/кен кола/нещо друго за пиене и ходя нанякъде, ми е далеч по-приятно като усещане. Не, че каквото и да ми допада в аналоговите, просто разликата в размера. От началото на зимата не ми се и помирисва тютюнева цигара, даже напоследък ми неприятно гадно като ми замирише отнякъде, обаче пак идват топли дни и смученето от "чибука" пак ще започне да ми писва.

Има ли някой наистина читав "малък" вариант освен eRoll (щото там имам чувството, че батерийката ще я приключа по-бързо, отколкото може да се зарежда, дори да е за половин часово пътуване нанякъде с колата)? Въобще - струва ли си пак да опитвам по-малките модели? Жена ми има eCab - ако се сети къде е, понеже спря дори нея да ползва, мога да я взема, но честно казано - и тя не ми се струва достатъчно малка като за разходки навън.

И така до днес, стоя и се чудя, да си търся друг мод, карт или нещо, което да ми чеша крастата, или да взема eRoll и да се разочаровам от живота на батерията за пореден път.


Темата е чисто философска, просто ми е чудно има ли други, които със затоплянето започват да виждат недостатъци в големите електронни цигари. не е проблем, не е проблем, ама онзи захват между показалеца и средния пръст си е класика, неоспорима класика...

Хайде на спама ^_^ :hi:

#2 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 26.03.13 г. в 18:06

Ами какво да ти кажа....
Аз като сравнително млад вейпър на няколко месеца все още си карам с EGO-то, но с това голямо виви отгоре дето стърчи като фенер не е много по компактно от мод. Разнасянето по никое време на годината не би ми било проблем, щото постоянно си ходя с чантичка в която постоянно ми е портфейла, телефона(+2 резервни заредени батерии за него), химикалка, изпаряващото устройство, 1-2 малки шишенца с течност и едно X-Mini, ако случайно се окажа някъде на бира в природата и няма на какво да си пуснем музика :). Та мисълта ми беше, че аз чантичката с тези неща си я носех и преди да почна да изпарявам и не ми пречи особено.
От друга страна пък изобщо не искам да си помисля, какво ще е с нещо с батерия по-малка от 1000 mAh. За моето пушене 3-4 мл. на ден, това да нося нещо, което ще ми изкара примерно 1-2-3 часа ми граничи с мазохизъм. Имам чувството, че постоянно ще се оглеждам за контакти, компютри, или нещо друго с USB на него, способно да ми достави ток. :smiley_emoticons_joint:

#3 d-f0rmati0n

d-f0rmati0n

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted На 26.03.13 г. в 19:16

Не може да си представите колко съм си мислел по този въпрос. Найстина много ми е готино да си боравя със ЗМакс-чето, обаче скоро идва топлината а аз съм от тези дето ходят по шорти и си запасвам телефона и портмонето на ластика. Това нещо незнам кво ще го правя, а пък не се виждам със сиджимката на врата да се разхождам. Единствено мислех за тея дето се закачат от страни с катарамка ама то най-много с тези 200гр. да ми сабуе шортите някъде. geniusloci според мене вече сме тръгнали по другия път ние и освен разочарование друго няма да видим от ел. цигарки като ecab и eroll. Да, 1 седмица може и да и се кефиш, ама по едно време ще се чудиш как да вдигнеш волтажа :) Единствения вариант според мене е да се вземе найстина един ecab за навънка а инъче в колата и в офиса с бухалката. Ще го видим, сега като се постопли кво ще стане. Ама правилно си почнал да го мислиш. То си е за мислене :closed:
Sigelei Zmax Rev2 + (BgGen3, Vision Vivi Nova, Smoktech Vivi Nova, Vision Eternity)

#4 eRoll

eRoll

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 26.03.13 г. в 20:12

Аз пък стартирах с eRoll и не съм недоволен - батерията ми издържа толкова дръпки, колкото са и 1-1,5 аналогови цигари и после в зареждачката (малка, компактна, зарежда за около 20 мин.). Сега си очаквам eVic-а и решавам мача - в къщи и в офиса с него, а eRoll-а ще бъде в бойна готовност за разходките под открито небе :)

#5 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 26.03.13 г. в 21:29

Никога вече дребни цигарки.На моите две стари 510 съдбата им е само драй-бърн до откат.

#6 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 26.03.13 г. в 22:30

Никога вече дребни цигарки.На моите две стари 510 съдбата им е само драй-бърн до откат.

+1! Ще се върна на "дребните" само, ако в М401 вкарат капацитета на 18650 и съответстващо КПД на изпарителя. Докато това стане ще си нося устройството, батериите и шишенцата без въобще да ми тежат.
п.с. То степента на наркомания е субективна..., но без жичка, фитил и игла ходя само до магазина.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#7 cvet4o

cvet4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 26.03.13 г. в 23:08

Ами какво да ти кажа....
Аз като сравнително млад вейпър на няколко месеца все още си карам с EGO-то, но с това голямо виви отгоре дето стърчи като фенер не е много по компактно от мод. Разнасянето по никое време на годината не би ми било проблем, щото постоянно си ходя с чантичка в която постоянно ми е портфейла, телефона(+2 резервни заредени батерии за него), химикалка, изпаряващото устройство, 1-2 малки шишенца с течност и едно X-Mini, ако случайно се окажа някъде на бира в природата и няма на какво да си пуснем музика :). Та мисълта ми беше, че аз чантичката с тези неща си я носех и преди да почна да изпарявам и не ми пречи особено.
От друга страна пък изобщо не искам да си помисля, какво ще е с нещо с батерия по-малка от 1000 mAh. За моето пушене 3-4 мл. на ден, това да нося нещо, което ще ми изкара примерно 1-2-3 часа ми граничи с мазохизъм. Имам чувството, че постоянно ще се оглеждам за контакти, компютри, или нещо друго с USB на него, способно да ми достави ток. :smiley_emoticons_joint:


Подкрепям.По-скоро измисли някаква компактна чантичка.При мен този проблем не стои,ама аз съм си женка и съм обречена да нося чанти(в моя случай вътре мога да събера около 100тина eVic-a).Иначе изпарявам от няколко месеца и още съм в процес на "изкачване" и даже сериозно съм решила да вдигам размера,а не да го свалям,щото за сега в света на електронните цигари размера ИМА значение :Koshechka_08: (направо не мога да спа,откакто видях ZMax телескопа).А що се отнася до аналоговите-направо ми се повдига при мисълта да си ги завра в устата тия л__на. То и на eRoll да минеш нали трябва да мъкнеш и табакерата(зареждачката),ако ползваш пък друга някаква малка "цигарка" пак трябва да носиш няколко,че да ти стигат...а да не говорим за качеството на изпаряването.Та идеята ми беше-чантичка и не се предавай на аналоговата смрад. :hi:
P.S. Най-сетне тема за спамене 8P

#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 27.03.13 г. в 11:35

Аз си ходя с чанта през рамо.И без това лятото трябва да "завре" човек някъде портмонета,документи, телефони, ключове и всичко останало което прави така че ако се кача на кантара със зимно яке да изписва "eror" ;).
Един мод и чифт батерии в повече не са проблем за чантата.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 27.03.13 г. в 13:03

Дали ще нося кутия с цигари/кибрит/запалка или мод - все тая. В чантата през рамо и толкова. :)

#10 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 27.03.13 г. в 13:05

Лятото си уших едно черно калъфче,копие на това от Его-комплекта,само че стегнато-точно колкото за две цигари.С една къса верижка и халкичка за гайката на късите гащи,дето е до копчето.Като вървя се мандахерца отпред изпод тениската и навява асоциация за на Марко петия крак.Но пък е удобно,по-добре отколкото да ми тежат на врата.

#11 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 27.03.13 г. в 14:06

Преди някоя и друга седмица, като започна да се стопля времето, и аз се замислих, че скоро ще трябва да оставя якето. И съответно ще трябва да измисля как да си нося мод-а, когато се налага да крача пешком по улиците :blink:

Нямам никакво намерение за тази цел да ползвам еговска батерия и само да се мъча като грешен дявол :smiley:

Засега съм се насочил към някакъв калъф за фенер, който да може да се носи на колан или на гайка на гащи/дънки/панталон :search: Като например това

Калъф за фенер NEXTORCH V1438
Posted Image
Posted Image
Има го на цени между 8 лв. и 10 лв.



А екипът на PV-BG замислял ли се е дали да не предложи асортимент от подобни аксесоари?

На мен за първо лято ще ми се налага да ползвам нещо такова и ако някой ползва или е видял нещо подобно, моля да сподели своя опит. :)

Edited by Mitazi, На 27.03.13 г. в 14:16.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.03.13 г. в 18:23

А-а, хора, не ставаше въпрос къде да си нося цигарката, винаги има къде, и аз ходя с чанта (то е неизбежно май).

Обаче идеята докато си ходя да си подръпвам винаги, ама винаги ми е била приятна (разбирайте - откакто пуша каквото и да е) и сега с евик-а е направо нелепо. Остави, че предизвиквам странни погледи, просто не е удобно.

Ще взема eCab-а да се помъча ден-два. за eRoll, ако вярно издържа като за 1-2 цигари, няма смисъл, предполагам и други тук са като мен - като биберон :D

#13 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 27.03.13 г. в 19:19

А как гледате на идеята за малко бокс модче с размер като на кутийка за съхраняване на 2х 18650 батерии ?
С една батерия 18650 в него и скрит вътре изпарител (с показващ се само мундщук ) с размер на Т2 или мини Виви .
Енергия повече от достатъчна, компактен , само е нужно малко творчество по опроводяването и една-две дупчици в пластмасата .
Мисля че може да се пренебрегне неудобството от непроменливото напрежение ако се направи намотка с подходящо съпротивление , а ако се ползва платка от EGO батерия нещата стават съвсем предсказуеми

PS В тази връзка изниква и въпросът няма ли да предложите конектори 510 и EGO и евентуално платки за Ego батерии , сигурен съм че търсене ще има и от модостроителите и от останалите потребители

#14 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 27.03.13 г. в 20:31

Има такъв мод от доста време при това,само,че с 18350 батерия и смело мога да кажа,че с еднонамотковите кангери няма равен а е и много компактен същевременно.Абе за малък механичен мод грипера няма кой да го бие.

#15 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 27.03.13 г. в 20:42

В грипер и да искам не мога да си скрия Т2-ката или мини Вивито ...
А иначе това е концепцията , която ми приляга най-добре за изпаряването в движение и на работа

Edited by Krasi_T, На 27.03.13 г. в 20:44.


#16 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 27.03.13 г. в 20:52

Мислиш ли,че има някаква чаак толкова същественна разлика между кангера (не т2) и виви?А и защо ти е да криеш виви в грипера като той си е направен за ватени картове.Нещо не можах да разбера или ти не си разбрал за кой грипер обяснявам.

#17 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 27.03.13 г. в 21:01

Само механичния грипер позволява да се скрие в тялото обикновен ватен карт , а в останалите случаи изпарителят стърчи над тялото и проваля идеята за компактност (в това число и грипер вариволт ).
Ако изпарителят ще стърчи над цялата конструкция това вече е друга визия ...
Споменавам Т2 и Виви защото това са изпарителите , които ползвам в движение , а и те са сред фаворитите на масовия потребител. Обемът на един Т2 за мен е достатъчен за работен ден без презареждане .

Edited by Krasi_T, На 27.03.13 г. в 21:07.


#18 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 27.03.13 г. в 21:08

Krasi_T, ако имаш предвид нещо като визията на Vapage VMOD, но на мястото на шУшето да се поставя Виви, Т2 или друг подобен карт, и с възможност да се турне и едно кик-че... Ще бъде интересно и примамливо предложение - пъхаш в джоба и си готов :good:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#19 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 27.03.13 г. в 21:16

Нещо подобно визирам наистина . Размер 2х18650 плюс един мундщук асиметрично :)
А пък дали ще е с кик или само с бутон или друга електроника са детайли , както и моделът на изпарителя .Някои предпочитат да си изпаряват генезисите с механични модове ;)
Според мен идеята в темата е за комапктен и ненатрапчив метод за изпаряване и това е един от начините

#20 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 27.03.13 г. в 22:05

Според мен, при подходящ дизайн и материал на изработка, има бъдеще в тази идея :smiley_emoticons_joint:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…