Jump to content


Photo
- - - - -

Готварска книга


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#21 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 28.08.12 г. в 19:55

Вземи си Кафето на ФА
Идеално е за чисто изпаряване или добавка към Шадето примерно

Може ли някакъв ориенитир за тази комбинация, в каква пропорция да са съставките. И във времето как да се процедира? В смисъл, първо шадето и после да се добави кафе, или от раз да се забърка?
От скромния си опит разбрах, че най-важното е отлежаването на течността. :D

Edited by lex, На 28.08.12 г. в 19:57.


#22 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 28.08.12 г. в 21:50

@lex Ще цитирам Топър

Вкус Производител База (мл) Капки аромат % Резултат? Забележка:
Shade FA 10 7 2.19% 10 трябва да престои поне седмица
Cafe FA 20 10 1.56% 10 може би малко остро идва


Аз съм направил следното
База 70/30ВПГ 20мл Shade 6 капки Cafee 16 капки - след седмица става много добро.След 20 дена е чудесно. Не знам да има срок но понягога го издухвам преди да е "втасало" :smiley_emoticons_joint:
Защо такова количество Шаде? Иначе ми стои карамелено . Кафе слагам повечко но това пак е личен избор/вкус.Даже препочитам без Шаде "заради сладкия привкус който усещам" но все пак е личен избор и въпрос на вкусови рецептори.
П.П.
Забравих за забъркването. Аз лично слагам Базата към аромата. Ще рече накапвам ПЪРВО ароматите в шишенцето После добавям около 5мл база. Разтръсквам добре шишенцето и после добавям останалата база. Но пак е личен избор. Бъркал съм и наобратно.....база и в нея докапвам аромат. Няма съществена разлика. Просто избор.Но го правя по първия начин защото понякога се залисвам и слагам повече от аромата. А предпочитам да затрия/хвърля аромат вместо база :)

Edited by batko32, На 28.08.12 г. в 22:01.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#23 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 7.09.12 г. в 10:59

Моето "откритие" за вкусни смесени аромати е Inawera Tobacco Cappuccino с Inawera Tobacco Gold Ducat в база на FA Heaven Juice USP E-Juice, в съотношение 3:1, изпарявани с DCT.
Получава се доста сладък аромат, но не сладникав.

Edited by mioki, На 7.09.12 г. в 11:00.

Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#24 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 7.09.12 г. в 22:57

Това е интересно. Усеща ли се въобще Дукат в тази смес, тяхното капучино ми е супер силно (и вкусно :))? Или просто става по-малко сладко капучино със силен аромат? Ще го пробвам, но докато се наканя, да питам аз :)

#25 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 7.09.12 г. в 23:07

:)
Ами капучиното се усеща, но някак Дуката му придава по-сладък вкус като с една идея тушира кафеения аромат. Нещо като да сложиш на кафето сметана.
Дуката не се усеща като себе си, само подслажда капучиното, но в никакъв случай не става прекалено ароматно и гадно сладникаво.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#26 vapernoob

vapernoob

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 11.09.12 г. в 01:06

Здравеите направих една бела има ли начин да се оправи бозата и да я хварлям направо. Начи от 1 месец само изпарявам и оше несам си намерил течност фаворит но е яко... и конкретно за проблема имах едно шише кадето смесвах там има около 5-6 вида те4ност сичко е на флавоурарт около 20 милиграма е и без да искам сложих кам тях ароматизатор за течност на инавера Burley 24. Стана с вкус на одеколон ама много силен.Дума не може да става да се изпарява в този си вид. Не е болка за умиралка ама ако има вариант да се оправи бъркоча ке е много добре.благодаря

#27 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 11.09.12 г. в 08:11

Тури му мента, ш'са опрай :Koshechka_08:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#28 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 11.09.12 г. в 19:15

Тури му мента, ш'са опрай :Koshechka_08:

Ей, Ей...Митак.....таковаш ме май :) Ще трябва и база май в този случай :smiley_emoticons_joint:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#29 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 11.09.12 г. в 20:16

Здравеите направих една бела има ли начин да се оправи бозата и да я хварлям направо...

Да потърсим смисълът в това изречение - ШИТНЯ.
Неграмотността всички я виждат, но какво искаш да кажеш?! Това с телефоните не се признава!
Едит: Единият минус е от мен.

Edited by Jenevus, На 11.09.12 г. в 20:18.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#30 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 11.09.12 г. в 22:30

Здравеите направих една бела има ли начин да се оправи бозата и да я хварлям направо. Начи от 1 месец само изпарявам и оше несам си намерил течност фаворит но е яко... и конкретно за проблема имах едно шише кадето смесвах там има около 5-6 вида те4ност сичко е на флавоурарт около 20 милиграма е и без да искам сложих кам тях ароматизатор за течност на инавера Burley 24. Стана с вкус на одеколон ама много силен.Дума не може да става да се изпарява в този си вид. Не е болка за умиралка ама ако има вариант да се оправи бъркоча ке е много добре.благодаря


Ако е много силен аромата - добави още база и пробвай пак. Най-много да го изхвърлиш.

Иначе ако се чудиш, дали има проблем да смесваш база на FA с аромат на Inawera или обратното - не, няма проблем. Според мен просто ароматите са станали повечко.

ПП: И аз се присъединявам към минусите за по грамотно писане.

#31 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 16.09.12 г. в 15:45

Cuban Supereme с малко Irish Cream (Бейлис) става страхотна ежедневна течност. И двете са на ФА с VPG Power Base на Инавера.

#32 dk E smoker

dk E smoker

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 17.10.12 г. в 12:16

От скоро съм ел пушач и все още търся подходящия вкус за мен
разбрах че само един вкус нещо не ми допада та започнах да смесвам
основно Dunhill 8 ml + малко watermelon за вкус,ок се получи
сладичко лекичко приятно цял ден пафкане кеф,но вечерта нещо ми
залипсва,онази острота на malboroto 18 mg та хайде няколко капки и мн ок се
получи,за мен това е комбинацията засега де.

#33 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 17.10.12 г. в 21:36

Харесвам шоколада, не харесвам капучиното.
Последно "бърках" портокал с шоколад (който омекотява стипчивия вкус на портокала) и ми хареса много :) Т.нар. тютюневи аромати не ми допадат особено, май клоня повече към плодовите с малко шоколадче вътре.
Смятам да опитам ментата, Шаде и 555 в най-скоро време :) Чух добри отзиви за тях :smiley_emoticons_joint:

#34 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 17.10.12 г. в 22:26

Shade на ФА е найстина добър, леко сладникав е и има горе доло вкус на карамелизирана захар. Ако Shade ти хареса като го опиташ пробвай на Inawera - Tobacco Classic тои е почти като Shade, но повече изпъква тютюневия вкус. 555 не съм го опитвал.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#35 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.10.12 г. в 07:45

Да оприлича Табако Класик на Шейд нямаше да ми дойде на ум никога, но хора всякакви :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#36 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 18.10.12 г. в 13:26

Ами аз Shade съм го изпарявал през CE4 V3, a Tobacco Classic през Mini Vivi Nova и вкуса леко им се отличава, явно през CE4 V3 вкуса се променя доста, или нещо рецепторите ми за вкус са били под влиянието на някой др. алкохол. :drinks:
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#37 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 23.10.12 г. в 19:06

За първи път си купувам нещо на Деканг. Пробвах Инавера и ФА, но май Деканг е моя номер 1 за момента :sSig_goodjob2:
Та... пъпеш + ванилия = супер комбинация. Хубав и плътен пушек, идеален вкус и удар.Само дето тия 18-ки ми отвинтиха главата, май ще разреждаме :tongue4:

Edited by detencetooo, На 24.10.12 г. в 01:35.


#38 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 23.10.12 г. в 22:33

В един друг форум, прочетох една рецепта за микс и реших да пробвам. Понеже се оказа, че имам и двата аромата налични в "колекцията", но и двата по отделно не са ми по вкуса. Та, рецептата:

Инавера Бадем + Инавера Табако Шоколад по 4 капки от всеки аромат в 10мл.
Резултатът обявен след една седмица отлежаване.
Оказа се наистина много приятна комбинация. :smiley_emoticons_joint:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#39 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 24.10.12 г. в 15:42

Edit: Преместих си питането на друго място, за да не развалям темата, предназначена за сполучливи рецепти ;)

Edited by Destiny, На 24.10.12 г. в 15:48.


#40 PurpleVape

PurpleVape

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 5.11.12 г. в 22:48

Не съм сигурен дали да пиша в тази тема,но искам да попитам дали някой е слагал в течността,есенция за сладкиши? Аз пробвах и се получи нещо много приятно,поне за мен де.Изпарявам едва от няколко дена и първата течност,която си взех е Парламента на Деканг,поне за мен много неприятен на вкус и поради тази причина,реших да сложа в течността няколко какпи есенция Ром.Сега течността е доста по-приятна за изпаряване :)Не е проблем да се използват тези есенции в течността нали?