Jump to content


Photo
- - - - -

Проблем с Т2


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 16.10.12 г. в 08:21

Е това не е термин :)
Като не знаеш как се пише някоя дума, най-лесно е да провериш - места за справки бол! ;)

Сори за спама, но писането в нета е безобразно просто.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#22 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 16.10.12 г. в 08:35

Най-лесно е с вграден в браузера спел-чекър. За Firefox може да се ползва това или, ако не ще да се инсталира това.

Иначе думата мундщук идва от немски:
Mund - уста
stück - парче, бройка, част

#23 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.10.12 г. в 08:51

с гаранции без гаранции всичко закупено онлайт може да се върне в 7 дневен срок поради дефект .До колкото знам така е по закон

... в търговски вид и не важи за консумативи, ако фирмата е решила. Ако си е с производствен дефект според мен е редно да бъде сменен, поне при нас е така.

Иначе за спукването - още не ми се е случило, продължавам да се чудя как ги пукате тези мундщуци. Ама пък аз винаги навивам резби на принципа първо назад, докато щракне и тогава напред, така никога не влизат накриво.

#24 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 16.10.12 г. в 10:10


с гаранции без гаранции всичко закупено онлайт може да се върне в 7 дневен срок поради дефект .До колкото знам така е по закон

... в търговски вид и не важи за консумативи, ако фирмата е решила. Ако си е с производствен дефект според мен е редно да бъде сменен, поне при нас е така.

Иначе за спукването - още не ми се е случило, продължавам да се чудя как ги пукате тези мундщуци. Ама пък аз винаги навивам резби на принципа първо назад, докато щракне и тогава напред, така никога не влизат накриво.

Пукат се, пукат се, първата серия на Т2 си беше технологична недомислица, още от формата за отливане беше заложен технологичен дефект.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#25 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 16.10.12 г. в 20:52

Е това не е термин :)
Като не знаеш как се пише някоя дума, най-лесно е да провериш - места за справки бол! ;)

Сори за спама, но писането в нета е безобразно просто.

Извинявам се пак, че не съм го написал правилно. Това форум за електронни пушачи ли е или час по български или по немски .............

Колко форумци са нужни да сменят електрическа крушка?
1 да смени крушката и да постне за това, че я е сменил

14 да споделят подобни преживявания (смяна на електрическа крушка) и за това че една електрическа крушка може да се смени и по друг начин

7 да предупредят за опасностите при смяна на електрическа крушка

1 да премести темата в подфорум "Осветление"

2 да започнат спор че правилния подфорум би бил "Електричество"

7 да отбележат правописните и граматически грешки в постовете

5 да окалят горните 7

3 да коригират правописа и граматиката на горните 5

6 да спорят дали е правилно "електрическа крушка" или "електрокрушка" .. и още 6 да ги окачествят като тъпаци

2 индустриални професионалисти да информират групата че правилният термин е "лампа"

15 всезнайковци, които казват че са в индустрията и "електрическа крушка" е коректният термин

19 да постнат мнения, че това не е форум за електрически крушки и че тази дискусия следва да се премести там

11 да защитят поста, казвайки че тъй като всички ползваме крушки тези постове са в правилния подфорум

36 да започнат спор кой метод за смяна на електрически крушки е най-добър, къде могат да се закупят най-добрите крушки, коя марка е най-пригодна за тази техника на смяна и кои марки са непригодни

7 да постнат линкове с примери на различни електрически крушки

4 да кажат, че линковете са грешни и впоследствие да постнат верните линкове

3 да постнат линкове, които са намерили във вече постнатите линкове, които засягат тази група на форума, което естествено прави крушките важни за групата

13 да свържат всички постнати мнения до момента, да ги цитират заедно с всички подписи и заглавия, написвайки най-отдолу "И аз"

5 да постнат, че няма да постват повече, тъй като не могат да се оправят с противоречията около електрическите крушки

4 да кажат "абе това не го ли обсъждахме наскоро?"

13 да кажат "Потърсете в Google, преди да питате тук за електрически крушки"

1 форум-идиот, който да отговори на оригиналния пост 6 месеца след това, и да започне всичко на ново.


:offtopic: :offtopic: :offtopic:

#26 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 16.10.12 г. в 21:43

Хахахаа... кефи! :lol:

#27 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 16.10.12 г. в 22:24

@RoSS разцепи рибата с твоят :offtopic: :offtopic: :offtopic:
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#28 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 17.10.12 г. в 10:22

Можеше само с извинението да се мине (за което сложих плюс) но колкото и умотворение да се натворят, не променя факта дали си грамотен или не.
Пък ако щеш и да завиваш крушки и да не можеш да пишеш, все ми се струва, че едното няма общо с другото.
Останалото не го коментирам :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#29 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 17.10.12 г. в 12:49

Извинявам се пак, че не съм го написал правилно. Това форум за електронни пушачи ли е или час по български или по немски .............

Приеми, че е и двете. Който не е внимавал когато е било време, сега ще трябва да носи критики от такива досадници като мен :)
Да се стараеш поне да пишеш грамотно, означава да уважаваш другите участници. Същото като да пишеш на кирилица.

Колко форумци са нужни да сменят електрическа крушка?
.......

Рисковете на това да пишеш по форуми :) Винаги може да ти се случи точно ти да си в положението на всеки един от тези форумци.


Айде приключвам темата извън темата.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#30 pitbulapln

pitbulapln

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 17.10.12 г. в 16:45

Т2 започна да протича от към батерията ,странно ,преди 2 дена го бърнах и до днес нямаше ядове .Но се сетих че пипах силиконовата шапчица днес ,някой знае ли горе доло на какво ниво трябва да е ,плътно към фитила или мм надоло?

Благодаря

#31 Pana

Pana

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted На 17.10.12 г. в 20:16

Премести я малко нагоре към фитила. Ако започне да съхне, с една клечка за зъби започваш да побутваш надолу (за да не сваляш всеки път главата) докато спре да съхне и да тече.

#32 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 18.10.12 г. в 08:06

Така както описваш, става дума за "старите" глави, които имаха и силиконово "легенче" под фитила.
Вече няма такива, сега са само с дълъг цилиндър от горе, от мундщука до фитила.
@pitbulapln Виж дали тази силиконова втулка е плътно натисната, да опира до фитила. Ако има просвет, от там влиза на самотек течност и през централния пин/въздухопровод....
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#33 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 25.10.12 г. в 06:26

Само да спомена че пичовете от bgvape ми изпратиха нов Т2. Всичко е ОК

#34 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 5.12.12 г. в 19:56

Ще ползвам тази тема, да не създавам нова.

И моят Т2 протече, придружено с бълбукане и загуба на пара.
Странното е че протече към батерията, след като носих цигарата изправена във вътрешният джоб на якето. След което почистих, продухах карта, дозатегнах главата, и нямах ядове още 6-7 часа в работата. Там ми стои на бюрото легнала. На тръгване отново в джоба, изправена (с батерията надолу), като се прибрах пак бълбукане, и пак течност при батерията.

Не мога да си обясня, защо протича когато цигарата е изправена, а легнала няма никакви проблеми, и в момента е така. Вчера вечерта я заредих до горе буквално, цяла нощ стоеше легнала на сутринта нямаше никакви проблеми.

Главата последно е сменена преди седмица, карта е на месец.

Дайте съвет, или в кофата <_<

Благодаря.
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара

#35 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 5.12.12 г. в 20:52

Силиконовата шапка да не е прекалено нагоре и от там да идва проблема?

#36 charli_italy

charli_italy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted На 5.12.12 г. в 22:11

И при мен го има тоя проблем , със загуба на пара и бълбукане, теч от към батерията от както съм го купил си е така. Оправям го само с миене и драй бърн. Докато сам не реши пак да протече и да забълбука :Koshechka_08:

Edited by charli_italy, На 5.12.12 г. в 22:11.

Vamo SS + Cobra genesis + Vivi Nova
http://sincemylastci...R_2.50_dark.png

#37 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 6.12.12 г. в 00:17

Проблема излезе от главата на карта. Тази която смених преди седмица, която е на 1.5 ома.
Напълних карта с вода до горе, включително резбата на мундщука. В момента в който го затворих, пусна капчица от долу, след 12-13 секунди още една, и още една, и т.н. Като го сложа легнал не тече. Като го обърна с мундщука надолу, също не течеше.
Смених главата, напълних отново с вода. Теч никакъв. Оставих го с основата надолу, около 15 минути, хартията остана суха. Направих пробно дърпане, няма бълбукане.
Така че проблема решен.

Старата глава, ми направи впечатление, че е катран черна:
Posted Image

Старите глави, на 1.8 ома, нямаха такъв нагар, да не кажа никакъв, виждаше си се кантала, фитила си беше леко жълтеникав само. Никак не ми харесва тази чернилка! Ще си взема глави на 1.8 ома.

И друго нещо, чудя се сега, от къде да се намерят малки силиконови пърстенчета за уплътняване на главата, към цилиндъра. Ще го мисля това.
Че имам още един карт който също бълбука, и от време на време пуска по някоя капчица ама към мундщука. Ще му сменя главата и на него да видим. Аз обвинявах приятелката че силно дърпа и заради това, ама не е.
Тази вързка глава/цилиндър ще се окаже слабото звено на тези картове.

Лека вечер :pimp:
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара

#38 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 6.12.12 г. в 09:45

А ти драй бърн правиш ли някога ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#39 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.12.12 г. в 10:54

1л5 ома и драйбърн... не си е работа. Какъв е смисъла да гориш фитила?

#40 nikolce

nikolce

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 6.12.12 г. в 16:48

А ти драй бърн правиш ли някога ?


При всяко доливане на течност.

От вчера съм с 1.8 ом-ова глава, ползвана. Вкуса на парата, и удара, са в пъти по-добри.
USB 1000mAh eGo-C / USB 650mAh eGo-C / Kanger T2 / Vision Mini Vivi Nova ...дни от последната цигара