Jump to content


Photo
- - - - -

как се прави глава за Vivi nova 2.4 ом


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#81 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 10.11.12 г. в 20:23

В ECF бях видял техника с усукване на кантала/нихрома. Оставят се по-дълги краища на кантала, прегъват се на 2, двата края се хващат възможно най-близо до фитила с клещи или пинцети и се усукват.. така усуканата част има много по-малко съпротивление и го играе жица (при кантал 0,15, се получава 0,3 усукана част с 2 пъти по малко съпротивление)
Някой пробвал ли е този метод? Все се каня и все забравям...

Такава беше първата ми намотка с "кербовка", ама тогава кантала ми беше дефицит повече от сега и като видях колко съм похабил, започнах да усуквам медна жица с кантала. По-добре беше отколкото с фабричната определено (Кангер Т2 глава), а не съм сигурен дали не беше нихром 0.12(0.13?), че беше от дуал койл карт сваляна и ми се видя по-тънка работата. Ама по-добре е с "нещо като кербовка" отколкото без :)
Vape On The Water!

#82 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 11.11.12 г. в 03:04

Пиши,като ги пробваш,че цената е интересна :smiley_emoticons_joint:


Само да видим кога ще пристигнат :smoking-8570:

#83 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 11.11.12 г. в 09:35

Ето и малко снимки които намерих за този начин на кербовка:
Posted Image
Posted Image

А на тази страница много добре е обяснено как да си направите Holy Ceramic Grail

Аз пробвах да набия керамична глава от обикновенна СЕ2-ка, ама не стана, доста по голяма е.. трябва по тънка да намеря от някъде ;)

#84 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 11.11.12 г. в 22:25

Аз пък такава тънка и дълга чашка никога не съм виждал :aggressive:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#85 unikalen88

unikalen88

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 11.12.12 г. в 16:28

добре де,едно неразбирам,как без кербовка мирише на изгоряло,а на оригиналните глави няма кербовка и няма изгоряло :smoking-8570:
ПУШЕНЕТО ЗАБРАНЕНО ?

#86 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 11.12.12 г. в 16:33

Ами според мен това не зависи толкова от кербовката или по скоро от самия реотан, ами от количеството течност, която постъпва - сиреч е свързано повече с фитила, дебелината му и стегнатостта на реотана около него. Макар че най-вероятно причината е комплексна.

#87 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 11.12.12 г. в 23:22

добре де,едно неразбирам,как без кербовка мирише на изгоряло,а на оригиналните глави няма кербовка и няма изгоряло :smoking-8570:


1. Достатъчно е да зададеш въпросът си в една тема само.
2. Оригиналните глави на вивито имат кербовка която е споена за кантала(загледай се повече).
3. Кербовката влияе на вкуса защото позволява да се направят повече намотки на фитила и убива високия волтаж(стартовия ток подаден от батерията към картомайзера) което намалява шанса намотката да се загрее/прегрее бързо при по дълга дръпка и да ви даде "мирис" на изгоряло. Също така ще усещаш аромата доста по изчистен ако имаш кербовка. Друг варянт е ако продължаваш да имаш сухи дръпки можеш да изрежеш силиконовата шапка на главата съвсем малко по този начин ›› цък и може да се реши този проблем.
4. Опитай с нихром 0.15 без кербовка ще останеш приятно изненадан и доволен.

ПС: Поздрави и надявам се не си се засегнал от поста ми. :smiley_emoticons_joint:

Edited by LxD, На 11.12.12 г. в 23:32.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#88 unikalen88

unikalen88

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 28 posts

Posted На 12.12.12 г. в 08:47


добре де,едно неразбирам,как без кербовка мирише на изгоряло,а на оригиналните глави няма кербовка и няма изгоряло :smoking-8570:


1. Достатъчно е да зададеш въпросът си в една тема само.
2. Оригиналните глави на вивито имат кербовка която е споена за кантала(загледай се повече).
3. Кербовката влияе на вкуса защото позволява да се направят повече намотки на фитила и убива високия волтаж(стартовия ток подаден от батерията към картомайзера) което намалява шанса намотката да се загрее/прегрее бързо при по дълга дръпка и да ви даде "мирис" на изгоряло. Също така ще усещаш аромата доста по изчистен ако имаш кербовка. Друг варянт е ако продължаваш да имаш сухи дръпки можеш да изрежеш силиконовата шапка на главата съвсем малко по този начин ›› цък и може да се реши този проблем.
4. Опитай с нихром 0.15 без кербовка ще останеш приятно изненадан и доволен.

ПС: Поздрави и надявам се не си се засегнал от поста ми. :smiley_emoticons_joint:

колега няма сухи дръпки,кербовка си правя и всичко е точно,просто незабелязах че на 1.8 на виви главата има кербовка затова питам,че навих преди един с 0,15 и миришеше на изгоряло а фитила се обмокря добре та затова.
ПУШЕНЕТО ЗАБРАНЕНО ?

#89 cropper

cropper

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 11.01.13 г. в 03:31

да използвам темата да не отварям нова някои може ли да помогне къде в София мога да намеря кантал 0,15 ?

#90 cvet4o

cvet4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 12.02.13 г. в 13:50


Намерих един сайт, който предлага малки кербовки.
micro crimp

Posted Image

Това са данните:

PRODUCT CODE: pc3284a
STATUS: IN STOCK
DESCRIPTION: [0.54g/100] sterling silver 1mm OD, 0.7mm ID, light weight micro crimp
SIZE (nearest approximation): 1mm x 0.5mm
BEADING HOLE ORIENTATION: central
BEADING HOLE SIZE: 0.4mm
500x sterling silver 1mm OD, 0.7mm ID l'weight micro crimp £9.50

Дали са подходящи за кербовка на реотани за изпарителни глави?

Стават перфектно. :)


Аз тъкмо за това щях да ви питам дали става, а ето че някои вече се е сетил. Само да ви кажа,че и в българия ги продават. Това са бижутерски стопери и струват стотинки, така че не се хабете да поръчвате отвън.В един сайт за бижутерски материали ги видях за по 50стотинки -100 броя , има ги в различен диаметър.Ако някой се интересува мога да пратя няколко линка ,за да не ги слагам тук.

АА,сетих се да питам , има ли значение от какъв метал са тези джаджи?

Edited by cvet4o, На 12.02.13 г. в 15:17.


#91 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 12.02.13 г. в 14:36

Не мога да ви разбера този срам от линкове...

http://goo.gl/SYU1w

Edited by Topper, На 12.02.13 г. в 14:36.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#92 cvet4o

cvet4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 12.02.13 г. в 15:12

Не е срам от линкове, а срам от разводняване на темата,защото освен този линк, който си дал има поне още 5 читави интернет магазина и също така и няколко места за хората от София, където може да се отиде на място и да си купиш с килограми.Проучвала съм ги с бижутерски цели и ако се разприказвам...все пак форума е за вайпъри.
Еми ето, случи се това от което се срамувам-разводних темата :uups:

#93 ndd

ndd

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 1.03.13 г. в 02:02

Купих си 0.12mm-намотка и 1mm-фитил Някой може ли да ми каже как да си направя глва 1.8ома Пробвах се не става

#94 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 1.03.13 г. в 07:10

Купих си 0.12mm-намотка и 1mm-фитил Някой може ли да ми каже как да си направя глва 1.8ома Пробвах се не става


Как пробва? Опиши как си го направил за да ти се каже къде бъркаш,така като пишеш,че не става остава да гадаем как си го направил.....

#95 ndd

ndd

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 6.03.13 г. в 02:25

То стана ама има вкус на изгоряло.Нямам с какво да замеря главата и незнам колко ома се е получила.Затова питам тук с колко намотки да я направя и т.н.

#96 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 6.03.13 г. в 02:46

То стана ама има вкус на изгоряло.Нямам с какво да замеря главата и незнам колко ома се е получила.Затова питам тук с колко намотки да я направя и т.н.

Наистина ли не прочете нищо от темата? Всичко е описано,кое,как,с какво.....Цялата информация на България за електронните цигари е пред теб,по точно в търсачката,търси и се образовай!!!