Jump to content


Photo
- - - - -

Проблем с eGo-C


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 d3v1lStaR

d3v1lStaR

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 2.09.12 г. в 14:28

Здравейте на всички.
Преди 15 дни си купих eGo-C 1000/mah от известен дистрибутор. Нямах проблеми с батерията до сега - но снощи се получи следния момент - Като я извадя от зарядното вече не иска да работи - дърпам си 1 път и батерията просто спира - другото което ми направи впечетление е, че когато е на зарядното и ако реша да си опъна по-здраво :) копчето свети едновременно и бяло и синъо - примигва 3 пъти с тази смесена светлина. Не знам дали самата батерия се е ,,сбъгясала'' или има някакви странни настройки. Затова моля за хелп.

#2 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 2.09.12 г. в 14:46

Ако има гаранция този дистрибутор - обърни се към него. А иначе можеш да пробваш батерията как се държи с друг атомайзер или картомайзер. Възможно е проблема да е в изпарителя ти.

#3 d3v1lStaR

d3v1lStaR

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 2.09.12 г. в 15:17

Ами има гаранция 2 месеца - но днес е неделя :) А с тези Картомайзери - за 15 дни си купих 4 ... все се разлепят и много ама много ме нервят ! А сега този последният ми се струва, че прекалено много нагрява. VG течността, която е по-гъста направи винаги удряше само на изгоряло - а си взех ДИНЯ. Накрая си купих ПГ течност - Деканк ГОЛД ментол - тя е доста по-течна и по-рядко ми бие на изгорял чорап :( Но сега и сега усещам като пуша цигарата, че загрява и от горната част, където е нагревателя,но и от долната където се навива катомайзера към батерията :( Катомайзера ми е Vision Ego V3 и всички досега бяха такива.
Нов е-пушач съм и ще се радвам от напътствия от по-старите такива ;-0

#4 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 2.09.12 г. в 15:31

Аз не претендирам да съм от старите е-пушачи, но да кажем че имам някакъв опит все пак :) Така - не рабрах, батерията ти с испарителя на Его-С ли прави проблем или с картовете които имаш. Колкото до гъстотата на течността - вярно е че по-гъстите течности по-трудно напояват фитила и намотката и на това се дължи вкусът на изгоряло. Аз ползвам картове и течност 50/50 PG/VG и вкусът на изгоряло се появява сравнително рядко. Ако ползваш разглобяемите картове V3 (те имат доста варианти от различни производители, но принципа на работа е еднакъв) - можеш да си сложиш друга изпарителна глава (продават ги вече масово) с по-високо съпротивление. възможно е галавата ти да пържи прекалено бързо фитила и от там да идва гадния вкус. Особено когато батерията е току що заредена на макс. И все пак съм сигурен че ще намериш подходящото устройство за теб, просто трябва повече време и експерименти :) А може и да се консултираш с дистрибутора - вероятно ще ти предложи друг модел карт или нова изпарителна глава.

Edited by itsofar, На 2.09.12 г. в 15:35.


#5 d3v1lStaR

d3v1lStaR

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 2.09.12 г. в 17:22

Тъй като доста приятели от компанията ми пушат е-цигари, някои от които вече 2 години, когато аз си купих не исках да ми дават оригиналния атомайзер - а направо исках този модел - те ми казаха, че тези V3 не протичат. Затова аз имам само такъв и само такива си купувам ... както казах вече четвърти ... :( съпротивлението му е 2.4. Чесно казано не разбирам от съпротивления :) :) :)
До сега установих следното по проблема - когато сложа този картомайзер и почна да пуша батерията примигва едновременно бяло и светло синъо - след това не иска да работи. После я слагам пак на зарядното - проработва. И реших да видя как ще е работата ако не сложа картомайзера изобщо - е не прекъсва и си работи... тоест май проблема е този китайски картомайзер.
Сега смених нагревателя с чисто нов, както и това нещо, в което се навива нагревателя(имам го от друг картомайзер, който се отлепи). Напоих го и ще изчакам и ще видя какво се случва. ;)

Всичко се оправи....... явноо батерията има някаква защита при проблем с нагревателя или с тази джаджа, която предава напрежението към нагревателя... извинявам се за израза ама ,, дееба и китайските картомайзери". :(
За да не изпадам в подобни ситуации за в бъдеще може ли някакви съвети относно картомайзери/атомайзери и кое е за предпочитане?

Edited by d3v1lStaR, На 2.09.12 г. в 16:52.


#6 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 2.09.12 г. в 18:32

Ползвай "V2",вчера една девойка ми каза,че тези "V3" не били за препоръчване ! Даже някой магазини не покривали гаранцията на батериите–ако ползваш "V3" . Това ми го каза,продавачка в такъв !

пп: Всъщност толкова беше убедителна,че си взех "CE 2–ки" ,вместо "V 3" !


chelsea f.c.


#7 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 2.09.12 г. в 18:35

...вчера една девойка ми каза...


Еййййй - има ли още девойки бе Венци ;)
аз си мислех, че е географско понятие

#8 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 2.09.12 г. в 18:37


...вчера една девойка ми каза...


Еййййй - има ли още девойки бе Венци ;)
аз си мислех, че е географско понятие

Поне така ми се видя (или иска) !

:drinks:



chelsea f.c.


#9 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 2.09.12 г. в 19:03

:) Таа девойка... не е много права (меко казано) :)
Ако всички казваме V3 на карта със сменяема глава тип "виви нова" - карта си е супер от всякъде. Единствения проблем при него, е че ако му размърдаш фитила (и намотката съответно) лесно дава на късо (плюсовия край на намотката опира в стената с минуса) и за това премигват батериите. По всичко друго превъзхожда V2. Естествено - това са си мои впечатления и мнение. Ползвам и двата вида картове, разглобявал съм ги и съм правил какви ли не експерименти с тях. Естествено на пазара се намират десетки разновидности от знайни и най-вече незнайни производители. Е точно тези вторите не ги доизпипват винаги и са възможни некои вече обсъждани проблеми с тях.
Има един карт дето същого водят V3 (с едни жици вътре дето се виждат и дразнят окото) само него не съм пробвал, че ми изглежда малко нерационален за пренавиване.
Така де, наздраве за девойките :drinks:

#10 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 2.09.12 г. в 19:11

Предполагам,че това е имала предвид (незнаен производител) . Но я послушах,все пак ги продава ! Има голяма вероятност и колегата да е попаднал на такъв .

:drinks:



chelsea f.c.


#11 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 2.09.12 г. в 19:19

Честна девойка, казваш значи :)

#12 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 2.09.12 г. в 20:25

Всичко това е добре, само че колегата е попаднал на правилния "популярен дистрибутор" и като гледам как до сега за две седмици е дал парички долу-горе колкото за две отлични батерии + обслужваем изпарител, се моля да е запазил ентусиазъм...
Очаквам следващият пост да е с въпрос : " Защо течноста стана на асфалт на втория ден от работата на картомайзера ? " - отговарям изпреварващо : " Защото е "Голд". " :pardon:
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#13 d3v1lStaR

d3v1lStaR

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 2.09.12 г. в 22:37

За девойките ... аре друга тема, че ще стане несериозно. А - да! наистина дадох много пари за картомайзери - но заедно с баща ми си взехме цигарите по едно и също време от 1 и също място - е неговия не е мръднал, а той не пуши по-малко от мене. Просто имах кофти късмет с китайската доставка. Даже от прозрачен сменях на некви цветове, като си мислех, че ще хвана друга пратка, разбираш ли :). Иначе няма ме откаже лесно паричния фонд от е-цигарата - даже гледам тук некав колега с неква извънземна цигара ,,GG" - нищо не разбирам ама ако знаех че е по=хубава от ЕГОТО(сигурно и други по хубави има ма не ги знам) щях да си купя нея ;-0
Така че кажете някакви добри картомайзери - просто ние новите потребители и колеги да нямаме главоболия.
П.С. Благодаря на всички, които толкова бързо се отзоваха - много сте коректни !

#14 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.09.12 г. в 16:26

Смеете се вие,ама като намаах "СЕ 2"–ката в тялото на "DCT"–то и друга бира стана !

:drinks:


ПП: Идеята я взаимствах (откраднах) от Topper :smiley_emoticons_joint:

Edited by PepiSuni, На 3.09.12 г. в 18:00.


chelsea f.c.


#15 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 3.09.12 г. в 21:56

То това е от година, а Васко е правил още по-рано тези шмекерии :)
А китайците сега (се опитват) да правят СЕ5 :smoking-8570:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#16 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 4.09.12 г. в 20:14

То това е от година, а Васко е правил още по-рано тези шмекерии :)
А китайците сега (се опитват) да правят СЕ5 :smoking-8570:

Не знам,ама мен ме радва,че от два непотребни ( DCT & CE 2 + мини),стана нещо ползваемо !!! Това е според моето лично мнение ! :drinks:


chelsea f.c.


#17 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 4.09.12 г. в 21:44

И аз за това си ги ползвам танковете, защото не може да ме учудят или очароват дуалите (освен XXL или 510, но там е друга бира)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#18 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 4.09.12 г. в 22:31

Лошото е,че при цигарите може да ползваш едни , а в това Море (изпаряването) може да се удавиш ,направо ! :drinks:

пп: Може и на криво !!!



chelsea f.c.


#19 devilbo

devilbo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 37 posts

Posted На 5.09.12 г. в 08:53

Така че кажете някакви добри картомайзери - просто ние новите потребители и колеги да нямаме главоболия.
П.С. Благодаря на всички, които толкова бързо се отзоваха - много сте коректни !

За парите си този Vision е ок, но ако си склонен да отделиш малко по-голяма сума може да пробваш VIVI Nova, а ако ти идва голям- VIVI Nova mini. Лошото е, че не навсякъде се намират.

#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 5.09.12 г. в 10:35

Всичко се оправи....... явноо батерията има някаква защита при проблем с нагревателя или с тази джаджа, която предава напрежението към нагревателя... извинявам се за израза ама ,, дееба и китайските картомайзери". :(
За да не изпадам в подобни ситуации за в бъдеще може ли някакви съвети относно картомайзери/атомайзери и кое е за предпочитане?

А после се чудите защо избягваме да продаваме всички видове CE4 на пазара. С тези в ЗЭ-BG (v2/v3 досега ядове не съм имал, то не, че много смених досега де - 2 с къси фитили, 3 с дълги, един от дългите го пуснах на 4.2V и стана гаден вкуса и не се оправи). Съпругата им също е с такива, досега е сменила веднъж карта, но тя и пуши малко по-малко. Вече имаме и от тези със сменяемите глави, Слав (locoo) се кълне, че били направо перфектни за момента.