Jump to content


Photo
- - - - -

Отзиви за картомайзер C-E2 R4?


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 9.04.11 г. в 22:15

Здравейте. Бих искал да попитам дали тук има някой който ползва картомайзер C-E2 R4 и какви отзиви има за него (пара, вкус, удар с 18 мг.течност).

http://www.pv-bg.com...learomizer.html

Колко пъти мога да напълня един брой от този модел преди да се изхаби? В момента ползвам Ego-T, но искам да опитам и други неща (поради рязко спадане в ефекта) и се спрях на това. Ще усетя ли разлика в положителна посока? Благодаря предварително за отделеното внимание и се извинявам ако съм объркал разделите за тази тема.

#2 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 11.04.11 г. в 12:46

Вече има ревизия 5 - http://www.healthcab...roducts_id=7762

Аз ползвам версия 4 от половин година. Имат доста положителни страни, но и немалко недостатъци свързани с ниското ниво на качествен контрол. Все пак става дума за изпарител с цена под 1$.

#3 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 11.04.11 г. в 15:50

Недостатъци си има! Топла пара, конденз, чупливи. Аз ползвам последна версия XL 2.4 oma.
Ще пробвам тялото да го модна от тяло на дву-кобикова спринцовка...

#4 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 11.04.11 г. в 16:15

Несъмнено. Въпреки това са доста издръжливи. По мое мнение по-лесно се поддават на бърнене защото имат по-малко канталови намотки. Много зависи и средата в която се изпарява, но това важи за всички изпарители. Като минимум, според мен издържат поне 15-20 мл.

#5 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 19.04.11 г. в 19:36

Ето линк с обяснения, тъй като изглежда не е ясно какво представляват керамичните картове:

http://flavourartexpress.ru/ce2r4.html

#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.04.11 г. в 13:44

Както и предполагах, не решават основния проблем - съхненето при по-сериозно пушене. Фитилът не успява да дърпа достатъчно бързо и като засмуча сериозно, пак идва този сух вкус...

#7 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 20.04.11 г. в 15:44

Има лек и за това. Далеч съм от мисълта, че нямат проблеми, но е радващо, че се развиват. Новите версии са със по-дебел фитил а следващата версия CE3 е с долно разположение на спиралата т.е с рязко подобрено омокряне.

За по-сериозно пушене - категорично ХЛ версията, нормалните са просто прекалено малки. За Его батерията мисля е подходящо всичко около 2.8 - 3 ома, инак лесно ще "загори". Еленентарното модване е с набутване на пръстен от Липтън (или неръждаема мрежа) около керамичната чашка - ефекта е поразителен.

#8 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 23.04.11 г. в 09:02

Новите С-Е2 работят добре и са прекрасни за изпаряване на течности които не харесвате, защото изобщо не предават вкуса - всичко е еднакво.
Установих, че с оригиналната тапичка вероятноста да ти попадне конденз в устата е много по-малък, отколкото с гумения мундщук - вътрешния и профил е по-друг.

Edited by Боби 61, На 24.04.11 г. в 10:38.


#9 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 24.04.11 г. в 07:00

Скъсих един стар жълт пълнител за 901 и го бучнах вместо мундщука. Определено се усеща повече вкус, и вече трети ден не съм лапал конденз. И още нещо - този път промих новия карт със спирт и после с топла вода, оставих го да изсъхне, и като го почнах нямаше и следа от гадния мирис на изгоряло, който го имаше при другите през първия ден на ползване.

#10 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 25.04.11 г. в 13:46

Прав си Ogi !
Използвах мек мундщук от 302/801, който се надява външно, даже без да махам оригиналната гумена тапичка и нещата определено се подобриха.

Attached File  DSC00167.jpg   18.81KB   312 downloads

Измъчих се, докато разбрах как да кача изображение Posted Image

...а това долу е същото Posted Image

Attached Files


Edited by Боби 61, На 25.04.11 г. в 12:52.


#11 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 25.04.11 г. в 20:54

Купих си стандартния размер от сайта и от 3 дена ги пробвам най вече за експерименти. Пробвах да ги ползвам според указанията - вкус на изгоряло и трудно за пълнене. После захванах експериментите. Още преди първо пълнене установих че е хубаво да се извадят от тръбичката, да се обгори фитила със запалка, да се сглоби наново, пълня покрай керамиката с течност, слагам горната силиконова тапичка наобратно, така че да не свива фитила в двата края на чашката. Отгоре слагам и другата тапичка и накрая мундщука, за който вече остава само няколко милиметра, но все пак може да се пъхне. Няма вкус на изгоряло, нормална пара, лек удар и лек вкус. На 5,6 яки дръпвания се усеща и част от конденза който се засмуква с парата - недостатък. Парата е топла за разлика от ЕГО-Т. Сложени на батерията от ЕГО-Т са трудни за носене навън без декоративна капачка - тръбичката стърчи и много лесно може да се измъкне от конектора и течността да се изсипе в джоба. Оригиналната тръбичка след 2 вадения протича откъм конектора. В 2мл спринцовка влизат по плътно(трудно) и от оригиналната тръбичка - нежни са и лесно може да станат на парчета. Много бързо ги изпарвявам (разход на течност е горе долу същия като с EGO-T) и трябва да ги пълня на често. Искам да го пъхна в 5 мл. спринцовка, ама не мога да измисля с какво да ги уплътня качественно най вече откъм конектора. Гледах много клипчета из нета обаче така и не измислих нещо лесно и бързо за уплътняване. Някой да има идея как да стане с достъпни материали? Иначе не са лоши, лесно се дърпа, придават вкус колкото EGO-T, лесно се изчиства нагревател с нагряване на сухо - вижда се как се изчиства и лъсват намотките и фитила става като нов. Мисля че доста течност може да се изпари с тях само да са в по голям резервоар, че се уморих да ги пълня през 2 часа...

#12 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 26.04.11 г. в 12:57

че се уморих да ги пълня през 2 часа...


Аз мисля да си нося по няколко заредени и само да ги сменявам като свършат - това поне е удобно и бързо.
А гумичката, която притиска фитила само я повдигам леко чрез стискане на тръбичката от страни колкото да се види съвсем малко керамиката.
Това е достатъчно да освободи напълно фитила и така си работи добре, а ако я обърнем мисля, че рискуваме да протечат пълните картове, които носим в резерв.
М/у другото, колегата amxcs обеща да ми донесе стари пълнители от 510 и 901 за да им ползвам мундщуците да видим кои са най-подходящи.

А относно пълненето - няма по-лесно от това със спринцовка - иглата да е отдолу, а през горната дупка да излиза въздуха.
Attached File  DSC00175.jpg   19.88KB   334 downloads

Edited by Боби 61, На 26.04.11 г. в 12:54.


#13 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.04.11 г. в 11:33

Скъсих два мундщука от 901 и 510 (режат се лесно с остър нож) и ги пробвах на картовете.
Резултатите са много добри - парата изстина и се появи вкус.
Като визия 901 стои малко по-добре, но конструктивно 510 е по-добър (въпреки, че ако беше черен визуално разликата щеше да се стопи) - през него е почти невъзможно да премине конденз към устата.

Attached File  DSC00182.jpg   45.06KB   256 downloads Attached File  DSC00183.jpg   43.32KB   254 downloads

Edited by Боби 61, На 30.04.11 г. в 09:20.


#14 OnlyOne76

OnlyOne76

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 10.05.11 г. в 21:21

Днес получих комплект керамични картомайзери и трябва да ви кажа,че бях доста скептично настроен,но след първата дръпка усещането направо ме удари в земята.Повече от 2 седмици пуша EGO с 510 атомайзери,но такъв удар в гърлото и аромат до този момент не бях усещал!Не знам колко време ще ме кара 1 картомайзер,но повярвайте ми заслужава си! :smiley_emoticons_joint: :smiley_emoticons_joint: :thumbup1:

#15 KeyRaw

KeyRaw

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 4.06.11 г. в 14:31

GGTB с батерия 17670 (зареждам я всяка четвърта вечер) + CE2 r.5 XL без никакви модвания (пълнене 1.5 ml веднъж дневно) + traditional (50/40) 18 mg сокче от FlavourArt = моето идеално комбо докато чакаме появата на Iatty. :smiley_emoticons_joint:
...my PV is NOT an електронна цигара. I'm happy it doesn't look like цигара. I'd be even happier if people quit sayin (and asking) what it is.
Cuz when everybody knows what it is the world will be a better place to live! ;)