Jump to content


Photo
- - - - -

Обсъждане на новите атомайзери Joye eGo-T, 510, 306


  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#1 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 14.02.11 г. в 00:10

Чудя се дали има смисъл да минавам от eGO typeA с дрипване, на eGO-T атомайзери? Има ли някаква осезаема разлика,освен резервоарчето за течност?

#2 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 14.02.11 г. в 12:54

Блаодаря за отговора,пуша от 12 дни,взех дасе зарибявам да пробвам с eGO-T :smiley_emoticons_joint:

#3 TheSpirit

TheSpirit

    Silver потребител

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 14.02.11 г. в 13:36

Лично за мен тези Т атомайзери са доста недомислени. Като идея добре, но до там. Обаче ние не искаме да пушим идеи. От скоро съм е-пушач (3 месеца) и за мен по добро от еГо типА дрип няма, Опитвал съм и 510, скоро си взех и Т да го пробвам. Т-то се обслужва трудно, пълненето е кошмар, а никой не споменава и течовете. На 7-8 капки започна да тече и цялата батерия и ръката ми се намокриха, но това може да е от незнание КАК ! Вкус и усещане ... ами с двете ръце гласувам за типА + дриптип.
Надявам се това да ви помогне при избор.

#4 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 14.02.11 г. в 14:01

Т-то се обслужва трудно, пълненето е кошмар, а никой не споменава и течовете. На 7-8 капки започна да тече и цялата батерия и ръката ми се намокриха, но това може да е от незнание КАК !

От десет дена съм с e-go T много лесно пълня пълнителя със спринцовка,нямам нито една капчица теч и на двата атомайзера! В тема "Ревю на Joye E-Go" имам един пост със първоначални съвети погледни ги за всеки случай.

Edited by amji, На 14.02.11 г. в 20:33.


#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.11 г. в 14:30

Лично за мен тези Т атомайзери са доста недомислени. Като идея добре, но до там. Обаче ние не искаме да пушим идеи. От скоро съм е-пушач (3 месеца) и за мен по добро от еГо типА дрип няма, Опитвал съм и 510, скоро си взех и Т да го пробвам. Т-то се обслужва трудно, пълненето е кошмар, а никой не споменава и течовете. На 7-8 капки започна да тече и цялата батерия и ръката ми се намокриха, но това може да е от незнание КАК ! Вкус и усещане ... ами с двете ръце гласувам за типА + дриптип.
Надявам се това да ви помогне при избор.

Ако ще гласуваме, 510 дрип е по-добра идея от Type A заради капачката отгоре.

За течовете - Григор също се оплака, че неговата тече, но май сте само двамата засега, другите казват, че няма течове (във всеки случай не повече от тези при Type A). Нали не говориш за дрипване върху него, а за 7-8 капки в пълнителя?

#6 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 14.02.11 г. в 15:08

Аз ще си остана консерватор - няма да се разделя с LR 510 ати и коничната капачка, вероятно точно с тази конфигурация и ще спра окончателно изпаряването.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.11 г. в 15:48

А, аз минах на 306, по-лесно е за дрипване и изпарителчето кърти.

Що не взема това да го отделя в отделна тема? :lockd:

#8 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 14.02.11 г. в 16:14

А всъщност само 7-8 капки ли се слагат в контейнерчето на eGO-T,ако е така не виждам къде е смисъла?Дали 2-3 капки със дрип или 7-8 долу-горе все тая :smiley_emoticons_joint:

#9 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 14.02.11 г. в 16:58

R.I.P
eGo-t се спомина окончателно.Добър замисъл кофти изработка. Чинките са мислили ама не баш.
Карам си на картомайзер. Ще пробвам с тип А и пълнител от Т , ако стане "мода" ще пиша имам някой идей. Няма да го рекламирам, избуших го да видя китайската мисъл...еми нема така тъпотия.

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.11 г. в 18:36

А всъщност само 7-8 капки ли се слагат в контейнерчето на eGO-T,ако е така не виждам къде е смисъла?Дали 2-3 капки със дрип или 7-8 долу-горе все тая :smiley_emoticons_joint:

Не, побира милилитър и половина, това са 50+ капки.

#11 TheSpirit

TheSpirit

    Silver потребител

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 14.02.11 г. в 19:11

Длъжен съм да си върна половината думи назад :) ... теча се оказа от дефектен пълнител. Но за вкуса съм все още леко резервиран, ще трябва да "тествам" още малко, но на първо четене леко се разминава от усещането с дрип. Ударът е леко по слаб, а вкуса се променя малко, но не мога определя точно. Ще напиша още когато съм сигурен. Едно е сигурно обаче, че резервоара е по удобен в повечето случаи. :smiley_emoticons_joint:

#12 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 14.02.11 г. в 21:01

Ударът е леко по слаб, а вкуса се променя малко, но не мога определя точно.

При стандартните пълнители с вата много често се усеща вкус на прегоряло. Поне аз де. Явно дърпам по-бързо отколкото ватата успява да намокри изпарителя. Четох, че при Ego-T го няма тоя проблем. Ако си свикнал с този вкус (щото аз вече свикнах май) е нормално да усещаш разлика. А относно удара - LR му е майката. По-бързо цеди батерията ама си заслужава. Предполагам скоро ще пуснат и за Ego-T ниско-омни изпарители. Тогава със сигурност ще го пробвам и аз тва прословуто Ego-T

#13 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 14.02.11 г. в 21:37

Длъжен съм да си върна половината думи назад :) ... теча се оказа от дефектен пълнител. Но за вкуса съм все още леко резервиран, ще трябва да "тествам" още малко, но на първо четене леко се разминава от усещането с дрип. Ударът е леко по слаб, а вкуса се променя малко, но не мога определя точно. Ще напиша още когато съм сигурен. Едно е сигурно обаче, че резервоара е по удобен в повечето случаи. :smiley_emoticons_joint:

Вече не си толкова в опозиция :thumbup1: ! Аз минах от Pen style с нормален и с LR атомайзер с дрипване направо към Е-Go T. Видимо при Е-Go Т ,парата е почти колкото другото, а удара и вкуса са леко по-малко .Но голямото предимство е в резервоарчето,вече не ми досажда накапването, нито очакваният момент на вкус на изгоряло да ме подсети за още капки.Това е идеята на този мод, и още нещо съществено, поне на този етап няма отрицателна промяна на тези характеристики и разхода на течност е икономичен, доколкото забелязвам. Между другото, не знам дали сега заработи атомайзера или нещо друго се случи , но заредих го с Mild 7 и вкуса и удара са невероятни , гъста пара с плътен вкус ! И още нещо, резервоарчето ми позволява да направя единични рецепти в малки еднократни дози. Не знам ,но имам чувство ,че само аз го харесвам тук. Дали пък не е защото не съм имал преход през type A & type B ?

#14 dbrmr

dbrmr

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 15.02.11 г. в 12:29

Няма лесно,
до петия ден ползване на eGo-T бях супер доволен от всичко, вярно напълването е малко трудно, но пък се налага доволно рядко.
На петия ден започнах да усещам вкус на изгоряло, не на вата, а на пластмаса. Дупката на пълнителя се беше разтопила а течността беше потъмняла се беше изляла навсякъде.
Сега съм склонен да опитам drip-tip. Ще ме посъветвате ли какво да се взема, така че да мога да използвам батериите от eGo-T.

Edited by dbrmr, На 15.02.11 г. в 12:50.

The future is function of the past.

#15 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 15.02.11 г. в 13:58

Взимай конусен изпарител, по добро според мен за момента за eGo няма. :smiley_emoticons_joint:

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.02.11 г. в 14:08

306 изпарителче с дрип и му махни нишките вътре. С декоративна капачка, дори да изтече, няма да ходи по пръстите ти.

Или 510 (нормален или LR) с дрип, пак поради същата причина.

На цилиндричните/конусовидните като протече всичко отива по ръцете ти, а с дрипване все някога протича.

#17 dbrmr

dbrmr

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 15.02.11 г. в 14:34

Ще дойда до магазина да си харесам нещо.

Edit:
Взех другия атомайзер с друг пълнител. В началото всичко е добре, след като започна да има вкус на изгоряло, проверих пълнителя, имаше малко течност, беше станала черна, но самия пълнител нямаше видими изгаряния. Възможно ли е проблема да е някъде другаде? Например като остане малко течност и да започва да гори нещо там. Пробвах и стария атомайзер - с пълен резервоар работи добре.

Edited by dbrmr, На 15.02.11 г. в 15:01.

The future is function of the past.

#18 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 16.02.11 г. в 07:32

Ще дойда до магазина да си харесам нещо.

Edit:
Взех другия атомайзер с друг пълнител. В началото всичко е добре, след като започна да има вкус на изгоряло, проверих пълнителя, имаше малко течност, беше станала черна, но самия пълнител нямаше видими изгаряния. Възможно ли е проблема да е някъде другаде? Например като остане малко течност и да започва да гори нещо там. Пробвах и стария атомайзер - с пълен резервоар работи добре.


А какъв пълнител взе? На eGo-T, или стандартен - пълен с вата. Ако е втория,смени ватата с друг материал.В момента,в който го направиш ще усетиш вкуса на изгоряло,чак като ти свърши течността.

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.02.11 г. в 11:16

Ще дойда до магазина да си харесам нещо.

Edit:
Взех другия атомайзер с друг пълнител. В началото всичко е добре, след като започна да има вкус на изгоряло, проверих пълнителя, имаше малко течност, беше станала черна, но самия пълнител нямаше видими изгаряния. Възможно ли е проблема да е някъде другаде? Например като остане малко течност и да започва да гори нещо там. Пробвах и стария атомайзер - с пълен резервоар работи добре.

Ако и двата атомайзера имат един и същ проблем, остава да е течността, друго не ми хрумва. Макар че ти май Ruyan пушеше, ако не се лъжа, пък с него проблеми не е имало, от светлите течности е... <_<

#20 петко

петко

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 16.02.11 г. в 16:17



здравейте ,от седмица притежавам Joye eGo-T и съм много доволен ,с двете батерии изкарвам три дена ,а резервоарчето за течност е много удобно.
четох в форума че зареждате резервоара на Joye eGo-T с спринцовка и се запитах защо ползвате спринцовка след като отдолу на резервоара има капаче което се отваря и спокоино се пълни с течност и с лекота се закопчава капачето.няма никакъв теч ,също с свалено капаче може да измивате контейнерчето с гореща вода когато използвате течности с различен аромат.
искам да попитам как се поддържа Атомайзера на Joye eGo-T,имам в предвит мие ли се с вода,спирт и др.
забелязах също че всяка марка и вид течност има различна сила на удар и количество пара.
бихте ли могли да ми препоръчате никотинови капки с по силен и плътен удар.
до сега съм изпробвал Marlboro 24 мг, intellicig vh 24мг 20 мл.-35 лв./не съм доволен ударът е слаб/,също ползвах от
евтината течност еHealth Cigarette -ментол -6 лв. ударът и парата са добри но бързо ми омръзва ментола.
успех на всички.

Edited by петко, На 16.02.11 г. в 16:19.