Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Как да почистим атомайзера?


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#21 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 13.03.10 г. в 11:59

Резултатът от къпането в ултразвуковата вана е много добър. Дали се е отпушил напълно нямам представа, нямам нов за сравнение, но определено през него се диша много по-лесно от преди. Мисля веднъж месечно да правя профилактика на моите.
Ако някой има от онези ултразвуковите микроперални - може да направи тест в домашни условия.

#22 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 16.03.10 г. в 12:44

Тия дни ми се наложи да правя опити за почистване на изпарителите поради непреодолимия вкус на изгоряло (и не само)...

Накиснах за половин час няколко изпарителя в Meglio, след което на два пъти ги заливах с вряла вода.

Резултатът за съжаление е незадоволителен: едно на ръка, че има остатъчен вкус на Meglio-то при изпаряване (въпреки двойното промиване и подсушаване след това), а и вкусът на изгоряло се загуби само за има-няма изпарен четвърт милилитър. :sSig_censored:

#23 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 16.03.10 г. в 13:23

Накиснах за половин час няколко изпарителя в Meglio

В кой точно от препаратите"Меглио"?
Ако е в обезмаслителя,резултатът нормално е от никакъв до нулев.

има остатъчен вкус на Meglio-то при изпаряване

Ти внимавай с тея химии,да не ти се "обезмасли" белия дроб. :cursing:
С етилов спирт или силна домашна ракия е по-безопасно :smiley_emoticons_joint:
Biohazard

#24 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 16.03.10 г. в 20:00

В обезмаслителя - да. Усетих се, че е нулев, ама късно... Лошото е, че не ми остана ни един читав изпарител - 7 броя чакат пълно почистване. :smoking-8570:

#25 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 17.03.10 г. в 00:09

Аз някъде не бях ли писал за това "Меглио" :unsure:

24 часа накисване в него, скапа тотално 2 изпарителя за 510 :yahoo:
Доста е агресивен :) от 2.6-7 ги направи на 5.7-6.5Ohm
Някой ако иска, нека да обясни на какво се дължи, но аз повече не си играя с почистване, приемам, че са консуматив и ги сменям всеки месец с нови :smiley_emoticons_joint:

#26 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.03.10 г. в 02:49

След многократни експерименти, оставам на последния вариант за почистване на атомайзера - запушвам с пръст фланеца към батерията, сипвам вътре чист спирт на 1cm от края на атомайзера (за 801), запушвам и от другата страна, разклащам енергично, изсипвам спирта от към страната на батерията. Повтарям операцията 5-7 пъти. Оставям да изсъхне 24h или по спешност суша във фурната 30min на 70С. Това помага за лекото дишане през атомайзера. Ако въпреки всичко след това производството на пара е слабо, явно нагревателя е силно замърсен с нагар. Пробвам да го "опека" с dry burn няколко пъти и повтарям операцията със спирта. Ако и това не помогне, време е за нов атомайзер. :nea:
този потребител вече не участва на този форум

#27 yordaniy

yordaniy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 25.03.10 г. в 20:40

В крайна сметка, това със спирта направих и аз.

Но интересното е, че при мен трудност при дърпането няма.

Има... ...странен вкус! Нещо средно между изгоряло, разредена с вода течност, стопено кече и т.н. Вече втора седмица не мога да установя дали се дължи на зацапани изпарители или на нещо друго...

Имам един, който от чисто нов работи само с един вид течност - засега с него няма проблеми, но да видим утре... :smoking-8570:

#28 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 26.03.10 г. в 03:38

Пробвай с капане в атомайзера какви резултати се получават. Обикновено 3 капки са достатъчни. Гледай да уцелиш нагревателя, не само мостчето. Аз имах един такъв "прегорял" атомайзер за 801 (работил поне 2 месеца нормално), който работеше добре само с капане върху него. Причината беше, че му бяха точно прегоряли влакната (установено при дисекцията), минаващи през нагревателя, т.е. нямаше какво да го мокри добре и всъщност изпаряването на течността идваше само от краищата му, а прегорелия вкус от сухата среда. Няма оправяне на това положение, трябва нов атомайзер.
този потребител вече не участва на този форум

#29 Николай Димов

Николай Димов

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 42 posts

Posted На 16.04.10 г. в 21:22

Да споделя и аз моят опит.Използвам 3 бр. JOE510 и ги използвам по следния начин:Изпарявам от едната няколко пъти докато почуствам вкуса на изгоряло,след това ползвам другата и т.н.Просто ги ползвам една след друга.Три цигари ми стигат за един ден.Единят ми атомизатор почна да прави малко пара.Накиснах го в топла вода и след 24 часа го издухах на компресор.Оправи се ,но тъй като му издухах и ватата под нагреватела си смени вкуса,но работи добре.Втория атомизатор също го накиснах за 24часа в топла вода,но го продухах с помпа за футболни топки,които имат игла отпред и диаметърат и пасна точно на отвора на атомизатора.Атомизатора проработи като нов.Надявам се да съм ви бил полезен.

#30 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.04.10 г. в 05:58

Няма нужда от компресори, помпи и големи налягания за продухване на атомайзерите.
този потребител вече не участва на този форум

#31 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 27.04.10 г. в 06:57

Какво стана с ултразвука,някой пробва ли,мисля да намеря устройство и да пробвам.

#32 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 27.04.10 г. в 22:26

Какво стана с ултразвука,някой пробва ли,мисля да намеря устройство и да пробвам.

Ще го пробваме скоро,само да намеря време да се видя с Dk_vr и да тестваме неговата/или на сестра му/ ултразвукова вана.
Biohazard

#33 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.04.10 г. в 08:56

Имах голямо желание да пробвам, но се оказа, че въпросната ултразвукова вана е изгоряла и след оглед на платката се оказа, че цялата е унищожена.

#34 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 28.04.10 г. в 11:45

Сетих се, че имам едно ултразвуково устройство за пране и дезинфекция , ще взема да пробвам с него ..

Edited by adel, На 28.04.10 г. в 11:45.


#35 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 28.04.10 г. в 19:13

Имах голямо желание да пробвам, но се оказа, че въпросната ултразвукова вана е изгоряла и след оглед на платката се оказа, че цялата е унищожена.

Еее,разби ми надеждите :(
Значи няма да съживяваме моите старци :skull: ,лека им пръст.
Biohazard

#36 Nick

Nick

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 29.04.10 г. в 16:11

От вашите коментари имам чувствто, че ползвам друг продукт, а не електронна цигара.

Ползвам Joe302 вече повече от месец. "Пуша" по 3-5 батерии 280, не съм го смятал в мл., и до момента единствено съм промивал системата с водка за да сменя/отмия вкуса или направо с топла/и гореща(държа в ръка все пак) вода, ако няма водка под ръка (офиса). За този период нямам никаква промяна от атомайзера. След всяко почистване за съжаление трябва да се издуха водата иначе спор няма, че чистото си е чисто. Но като чета с какви химий и в какви количества чистите - абе хора вие 'кво сипвате вътре?

Между другото, не че и при мен няма промяна на вкуса и дърпането/(дишане според някой)- имам промени, които много често се дължат на различна течност, различните пълнители, стари пълнители и т.н. За мене много по-важно за вкуса и парата се оказват пълнителите - хубава (оригинална) вата и добра чистота - редовно миене и пране. Дори зареден с един и същи сок един пълнител според моя скромен опит трябва да се пере през 2 максимум 3 дена. По отношение на дърпането - при моя модел това е на странно място между батериата и атомайзера, и ако натегнеш батерията силно, то значително се ограничава. Ограничава се също и от конденза по пълнителя, но не и от запушване на атомайзера. Не че и аз не капвам по някоя друга капка вътре.

По отношение на правилното почистване - утразвука ще е безкомпромисен, това е сигурно. Какво се случва с боята, която обикновено е започнала да се олющва по ръба? Ще е много интересна тази проба. :smiley_emoticons_joint:

Edited by Nick, На 30.04.10 г. в 11:51.


#37 garson

garson

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 29.04.10 г. в 17:32

...Какво се случва с боята, която обикновено е започнала да се олющва по ръба? Ще е много интересна тази проба. :smiley_emoticons_joint:

Аз като чистих - нищо не се случи с боята. Другата седмица ще отида при един приятел стоматолог за пролетно ултразвуково почистване на моите. Ако случайно стане проблем - ще кажа. Между другото, ако някой реши да ползва ултразвукова вана за почистване - да не слага от химиите, които ползват стоматолозите - няма измирисване на атомайзера поне 3-4 дни.

#38 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 1.06.10 г. в 11:58

Позволявам си да постна превод на разширено ръководство за експлоатация и почистване на електронни цигари (в случая - Joye 510), открито из FAQ-тата на Joye Tech.

Как се употребяват Електронните Цигари (ЕЦ)?

"Изпаряването" е доста различен от нормалното пушене процес. То се състои предимно във вдишване, не толкова пушене. Когато вдишвате, трябва да имате предвид следното:

1. Не го правете продължително или за дълъг период от време;
2. Не смучете твърде силно или прекалено бързо едно след друго за малък период от време - описаните маниери имат негативен афект върху функционирането на ЕЦ;
3. Винаги смучете бавно (от 3 до 5 пъти) и дайте възможност на атомайзера да поизстине поне 3 минути. "Насилването" на вашата ЕЦ би довело до неизправности;
4. Ако желаете да вдишвате повече или по-често, препоръчително е да използвате 2 или повече комплекта ЕЦ.
Не използвайте течност или пълнители, различни от доставените с вашите ЕЦ.

Обслужване на ЕЦ.
1. Използвайте чист алкохол, за да почистите батерията и атомайзерът - обработете контактните повърхности между тези два компонента и подсушете с чиста хартиена салфетка. След подобно обслужване, вероятно вашата ЕЦ ще работи по-добре;

2. Почиствайте вътрешността на вашият атомайзер с чиста суха хартиена салфетка, свита като фитил, за да може да бъде попита оставащата течност;

3. Ако усетите, че ЕЦ не произвежда достатъчно пара или дърпането е затруднено, тогава е време за почистване.
Продухайте внимателно с уста демонтираният атомайзер, така че излишната течност да излезе от отворите към резбата за батерията. След това внимателно попийте всичко с чиста суха хартиена салфетка. Вашата ЕЦ би трябвало да работи по-добре. В случай, че проблемът продължава, преминете към т. 4;

4. Извадете ватата мундщука на стар пълнител. Промийте я добре с топла вода и я подсушете. По същия начин, промийте и самият вече празен пълнител. Поставете обратно ватата в него. Капнете няколко капки гореща вода (моя редакция - още по-добре - водороден прекис, перхидрол). Смучете БЕЗ ДА ВДИШВАТЕ в продължение на няколко минути и проверете ватата в пълнителя. Ако тя е покафеняла или изобщо - променила своя цвят, извадете я отново и повторете процедурата, докато остане субективно чиста. След това, поставете нова, заредена батерия и нов пълнител. Вашата ЕЦ би трябвало да работи по-добре.

5. Саморесетиране: че ЕЦ не произвежда достатъчно пара или дърпането е затруднено, може да опитате и следното - обърнете вашата ЕЦ наобратно и внимателно поставете в устата си другия й край (със светодиодната индикация). След това, внимателно и равномерно надуйте - въздухът ще влезе през двете малки отворчета до капачето на светодиода. Така атомайзерът ще се нагрее и ще изгори останалото количество течност. Не духайте повече от 12 секунди - при автоматичните батерии, това би изгорило атомайзера! След тази операция, вашата ЕЦ жи трябвало да работи по-добре.

Генерално почистване:

Понякога може да сметнете вашият атомайзер за изгорял, понеже количеството пара е намаляло значително. В тези случаи, може да опитате следното:

- Демонтирайе батерията и пълнителя от атомайзера;

- Почистете контактните повърхности на батерия и атомайзер с чист алкохол.

- Запушете с палец долния край на атомайзера, откъм фланеца с резбата, а отгоре капнете няколко капки чист алкохол. Запушете и горния отвор и равномерно разклащайте атомайзера поне 2 минути, след което оставете алкохолът да изтече през малкия отвор откъм резбата. Повторете процедурата поне 3 пъти.

- Промийте атомайзера с гореща вода и го оставете да изсъхне в изправено положение, върху подходяща повърхност поне 16 часа.

- След това време, ако атомайзерът вече наистина е сух, поставете нова батерия и пълнител. Вашата ЕЦ би трябвало да работи нормално.

Edited by plambi, На 3.06.10 г. в 20:57.

In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#39 mcmlxx

mcmlxx

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 3.07.10 г. в 17:53

Здравейте!

От вчера вече имам е-цигара Jouy еGo. Цял ден се кефих с пълнителите, които са вътре в комплекта, но накрая изсъхнаха и аз продължих да си дърпам така. Но днес, вече цял ден се опитвам да дърпам - но пара няма, да не говорим за удар в гърлото :(. Много съм притеснен да не би атомайзера да е опукал нещо? Или може би не произвежда дим, защото няма течност. Чистих атомайзера с една тънка игличка и махнах отвътре нещо като влакно - да не съм го развалил? Би ли бил някой така добър да ми обясни, защото съм съвсем бос, все още?!?!? Благодаря предварително...

#40 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 3.07.10 г. в 18:49

Здравейте!

От вчера вече имам е-цигара Jouy еGo. Цял ден се кефих с пълнителите, които са вътре в комплекта, но накрая изсъхнаха и аз продължих да си дърпам така. Но днес, вече цял ден се опитвам да дърпам - но пара няма, да не говорим за удар в гърлото :(. Много съм притеснен да не би атомайзера да е опукал нещо? Или може би не произвежда дим, защото няма течност. Чистих атомайзера с една тънка игличка и махнах отвътре нещо като влакно - да не съм го развалил? Би ли бил някой така добър да ми обясни, защото съм съвсем бос, все още?!?!? Благодаря предварително...


След като са изсъхнали - какво си дърпал? Влакънцето, което си извадил е от фитила - уж "негоримите" полиестерни или стъкловлакна, кой знае от какво точно ги правят. Тяхната роля е точно като фитил - равномерно да свалят течност до легенчето с нагреваемата жичка. След като си го разпилял, вероятно този атомайзер вече става само за капане. В никой случай не бива да се ползва на сухо! Пълнителите винаги трябва да си имат течност.
Едва ли си очаквал 5-те пълнителя в комплекта да те изкарат седмица време, на повечето хора не им стигат и за 2 дни. Ако си си закупил никотинова течност - прочети из темите как и напълни пълнителите си.

Не прави подобни грешки с втория атомайзер от комплекта...

Ако имаш подръка измервателен уред - мултимер - измери съпротивлението на атомайзера - едната сонда към корпуса (резбата, да речем), а другата - към централния отвор (+) - дано покаже нещо от сорта 2.5 - 3.0 ома. Ако покаже огромна стойност - край с него. Ако нищо не покаже - също край, бобинката е прегоряла и се е прекъснала.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »