Jump to content


Photo

Магазина


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#41 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.03.10 г. в 00:00

То това имай предвид, че и покупките го налагат. С всяка следваща поръчка се опитвам не само да попълвам най-купуваните неща (за втори път се изненадвам в тази насока), но и да зареждам повече от интересните продукти и резервните части. Получава се натрупване, което в моменти като този сега (когято няма комплекти, това беше изненадата) да позволят да продаваме и "комбинации".

За съжаление времето за доставка варира в огромни граници - докато хората са свикнали да си получат колетчето за 8-10 дена, при нас очакваните са между 6 и 16, което, като добавиш времето за "разфасоване" и почивните дни, май може да стигне доста повече от половин месец. Разбира се, ако се придържаме към еднотипни предложения, винаги може да заредим много от едно и също, но не това е идеята, уж.

Само за пример - чакаме лули от всички модели, цените ще са доста сносни. До 10 дена вероятно ще имаме от новите модели на Joye (eGo), а след около две седмици - 905 (който почти не се намира в китайските магазини в момента). Надявам се скоро и наш мод да има, но това "скоро" варира доста като времева рамка. Естествено, всички тези не са на гърба на вече познатите модели, като единствено от Joye 510 ще има по-редки доставки или по-скоро по-малки количества комплекти, защото е изключително проблемна (като гаранционна поддръжка). Иначе останалите модели би трябвало вече да не свършват след следващата доставка, със соковете позакрепихме и вероятно няма да има големи мърдания в наличностите (макар че и в момента сме назад) и само ще се увеличават като наличност на по-високите разфасовки и разнообразие - а вероятно и ще слезнат надолу като цена в даден момент - макар че 10-милилитровите ще се въртят около 8-9 лева, а 5 милилитровите няма да паднат особено.

Засега при течностите внимателно следя за тенденции, защото има твърде много видове (и от всичко х4 заради различните концентрации) и не може да поддържаме склад от всички - не толкова заради нуждата от инвестиция, но и като управление. В момента, в който си направя достатъчно изчерпателна статистика, вероятно ще се спрем на няколко основни аромата, от които да се поддържат по-сериозни количества, тогава може да се очакват и промените в цените им.Цените ни с времето ще ходят надолу, но това става с обеми и достатъчно пазарлъци и извиване на ръце, което пък става с оборот, обеми и поръчки на големи количества от едно и също - последното означава по-малко работа за доставчика, та затова. А ние целим обратното в момента, поради което нито заводите искат да се занимават особено (поне не всички), нито на риселърите им харесва кой знае колко.

#42 XaMaB

XaMaB

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 18.03.10 г. в 14:45

По отношение на течностите не е ли по-смислено за екзотичните вкусове да се взема само нещо средно примерно 11мл и ако за някое има повече рекуести тогава да се поръчват от всичките концентрации?

#43 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.03.10 г. в 15:01

Повечето хора 11-ките не ги усещат, а най-често искат 24, колкото и да не го разбирам лично аз. Както казах - с екзотиките рано или късно ще намалим до спиране, в крайна сметка безмислено е да държим Black Dj Clove (иначе казано - карамфил) на склад, ако ще се купува два пъти на три месеца.

#44 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 18.03.10 г. в 21:43

Повечето хора 11-ките не ги усещат, а най-често искат 24, колкото и да не го разбирам лично аз. Както казах - с екзотиките рано или късно ще намалим до спиране, в крайна сметка безмислено е да държим Black Dj Clove (иначе казано - карамфил) на склад, ако ще се купува два пъти на три месеца.


Toва имам предвид и аз. Оптимизацията на асортимента е многоо важна за всекии магазин, особено в началото.

#45 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 18.03.10 г. в 22:19

За екзотиките също няма проблем - стоят на рафта по едно микро шишенце от вид, за накапване за проба и който го хареса си го заявява за следващата доставка.
Николай Арсов

#46 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 22.04.10 г. в 19:31

Здравейте,
Бих желал да благодаря на Ники и останалите от екипа на магазина.При моята поръчка се случи недоразумение.От провинцията съм и нямаше как да отида до офиса.Момчетата се отнесоха много професионално към проблема ми.Така се печелят клиенти.Благодаря и с нетърпение очаквам новото им зареждане.Желая им успешен бизнес.

С поздрави към всички:Снежан Стефанов-Разград

#47 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.04.10 г. в 11:04

Тъй като има доста въпроси за липсата на стока - през последната седмица нищо, ама нищо не е идвало от китай - чакам и няколко лични пратки, както от Европа, така и от Хонг конг, и досега всичко - безуспешно. Вчера разпрахме, че самолети вече летят, т.е. стока ще има до дни. За съжаление нямаше как да предвидим подобно стечение на обстоятелствата (че кой би помислил, че вулкан в Исландия ще доведе до спиране на всички полети от Китай?).

#48 XaMaB

XaMaB

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 23.04.10 г. в 17:02

Ако беше е-вулкан, нямаше да има подобни проблеми от пушека :)

Май ми се скапа и втория атомайзър на 901цата :(

#49 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 23.04.10 г. в 20:28

Имаше една песничка " облака ...облака , тресна със рамо ..." на всякъде е така ;)
Споко момци!!! Поразтика се облака... другото е организация на наземните служби ;)
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#50 Pago85

Pago85

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 24.04.10 г. в 10:06

Имаше една песничка " облака ...облака , тресна със рамо ..." на всякъде е така ;)
Споко момци!!! Поразтика се облака... другото е организация на наземните служби ;)


A има и една друга : " Я кажи ми, облаче ле бяло ... защоо си почернялооо "

#51 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.04.10 г. в 19:06

Ще ми причернее, ако ми изпуши атомайзера. Единственият в момента. :drag:

#52 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 24.04.10 г. в 19:41

Ще ми причернее, ако ми изпуши атомайзера. Единственият в момента. :drag:


Еми за това трябва да има резерва ... :drag:
Между другото в очаквани продукти съм си маркирала пълнители за KR808D .

Edited by adel, На 24.04.10 г. в 19:50.


#53 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 26.04.10 г. в 20:09

Ще ми причернее, ако ми изпуши атомайзера. Единственият в момента. :drag:

Някакво развитие по въпроса с доставката?
Вече съм само на картомайзери,а те не са ми много и се очертава сериозна криза,ако няма пратка в близките дни.
Biohazard

#54 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.04.10 г. в 00:13

Поръчвай и пиши в забележката за гаранционната замяна ;)

#55 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 27.04.10 г. в 22:19

Поръчвай и пиши в забележката за гаранционната замяна ;)

Done.
Biohazard

#56 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 15.05.10 г. в 22:42

Здравейте,

Както бях писал по-горе имах проблеми...Благодарение на Ники и екипа сега съм горд притежател на Джое510-пълен комплект-3изпарителя,2батерии и пастру....Всичко работи перфектно.Екипа на магазина се справя чудесно.Бих желал да дам препоръки за е-течностите.Вярно е че хевъна предлагат 50-и няколко вида...Ама на всеки му се иска Кемъл,Боро,555/вероятно/.И аз като някои други експериментирам.Нужни са ми течности с високо съдържание на никотин.Смесвам ги с ром,глицерин и т.н.Та предлагам на колегите от екипа на магазина да увеличат стоковата си наличност от течности с високо съдържание на никотин.И желая на момчетата успехи в бизнеса. :smoking-8570: :smoking-8570:

Поздрави от Разград:Снежан Стефанов

А бе колеги, предлагат в Разград до пазара е-цигара "Вулкано" на цена 129 лв.Това на какво обозначение отговаря и нормална ли е цената?Госпожата,която предлага екстрата я познавам,почтенна е ама много хитра......

#57 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 16.05.10 г. в 01:02

А бе колеги, предлагат в Разград до пазара е-цигара "Вулкано" на цена 129 лв.Това на какво обозначение отговаря и нормална ли е цената?Госпожата,която предлага екстрата я познавам,почтенна е ама много хитра......


дамска - DSE 801-
мини- DSE 901
мъжка- не знам модела

green-master . info е сайта им

#58 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.05.10 г. в 18:44

Снежане - взели сме под внимание забележките, само че то се отразява с малко закъснение в магазина. Освен това спираме и с "опитите" - т.е. разни екзотики няма да поръчваме, освен периодично. HG не можем да ги гоним, те имат склад за поне половин милион долара по мои сметки. Хайде, плюс минус 100 000 :D

#59 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 19.05.10 г. в 01:49

Ники благодаря,от месеци никой не се е обръщал към мен с името-Снежане,а така си се казвам.Ама не бих желал да се мерим с хевъна,няма да ги стигнем скоро....Просто и ясно,желая да сте си на ниво . Искам е-течност с високо съдържание на никотин...Искам да експиреминтирам/сбърках ли думата?/Да пробвам нови неща........Взех Ред Бул,щото нямаше друго,оказа се че е много приятна течност....Но няма го удара в гърлото.....Сега си мечтая просто за 555,много по-добра си бе...

Колежке Адел,

Благодаря за инфото,тая "кака",освен,че предлага цигара "Вулкано",опитва се и да праща хора в чужбина .Днес се опитах да разбера за какво става въпрос,ама имаше мераклии за чужбина и не можах да си поговоря с нея.Та като проверя ще кажа...

Поздрави от РД:С.Стефанов

#60 Dobcho

Dobcho

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 20.05.10 г. в 17:33

Благодарности на екипа на PV. Днес получих първата си поръчка, всичко е перфектно. Определено ще ползвам Вашите услуги и в бъдеще. Винаги бъдете така точни. Още веднъж благодаря.