Jump to content


Photo
- - - - -

Електронни цигари и летища


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 28.08.12 г. в 20:20

Колеги, скоро ми предстои пътуване и се чудя как седят нещата с електронна цигара в ръчния багаж. Някой може ли да сподели опит? :)

#2 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 28.08.12 г. в 20:41

Нямам опит с инхалатор в ръчния багаж, но според правилата нямаш грижи.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#3 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.08.12 г. в 20:43

Принципно няма проблем. Само веднъж са ме спирали с култовата реплика "Дур" на Истанбулското летище, но бях с NAVS-а.Но след демо какво се прави с това последва още по-култовата " Ааа тамам, електрик джигара, олду" :Koshechka_08: .
Нормално си държа модчетата в багажа а пътувам с някоя еговска батерийка в ръчния. Не съм имал проблем никъде.Даже не им прави впечатление на скенерите.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#4 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 28.08.12 г. в 20:51

Много благодаря за отговорите :) Точно към Турция съм се запътила, като мисля течностите плюс всички глезотийки да са в чекирания багаж, а в ръчния - само батерия + зареден карт. Дано няма проблеми и при мен. :)

#5 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.08.12 г. в 21:03

Съвета ми е в чекирания си ги сложи в отделна кутийка ( несесер),относително лесно достъпен така че да не ти преравя целия багаж докато ги търси, ако се стигне до там. Проблема при мен възникна именно в багажа за чекиране още на входният скенер на летището и то по скоро от наредените в пачка картомайзери. Не знам на какво са им заприличали. От там на татък никакви грижи.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#6 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.08.12 г. в 21:19

На скенер картомайзерите приличат на гилзи, макар и малко по-бледи (заради липсата на плътност).
Не слагай шише с течност в ръчния багаж - много са придирчиви на тема течности, може да те накарат да я излееш.

Edited by Sisq0, На 28.08.12 г. в 21:20.


#7 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 28.08.12 г. в 21:40

@Sisq0, шишета с течност само в чекирания, в ръчния мисля само зареден карт и батерия. Там ми е дилемата, дали течността в карта ще е проблем. :)

#8 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.08.12 г. в 21:46

Няма да е проблем. Дори и някой да се заяде, можеш да демонстрираш на място за какво се използва. Принципно правят проблем за течности/мазила, за които не можеш да покажеш за какво се ползват.

#9 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 28.08.12 г. в 21:49

Като се заговорихме за скенери - веднъж на влизане в Съдебната палата момчетата на скенера някак си съзряха "малък нож" в чантата ми и настана голяма паника. Всичко преровиха, а аз нож в чантата си никога не съм носила... :laugh: та картовете със сигурност изглеждат много опасни :spiteful:

#10 Go6kyy

Go6kyy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 28.08.12 г. в 22:43

Аз пък си минах с 10 милилитрова бутилка течност и спринцовка и игла с тъп връх в чантата, при лаптопа. Накараха ме да отворя чантата заради лаптопа, но не направиха проблем за течността.

#11 OXYGEN

OXYGEN

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 29.08.12 г. в 08:10

Брат ми си идва от UK преди две седмици и онзи ден замина. Носи си от най-големите eGo несесери пълен с какво ли не. Носи си го в джоба. Изпарява си и на самите летища, и в самолетите. Преди месец е ходил до Канарските, преди това до Мексико. Никакви проблеми, само някой път любопитствали какво има в тези шишенца. Казва, че досега един единствен път са му забранили да "пуши" в самолета на някаква авиокомпания, но май работата била, защото те самите предлагали някакви еднократни брандирани боклуци тип e-Health и как така няма да си купи от тях...

#12 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 29.08.12 г. в 09:15

Говори се че някой компании са забранили качването на каквито и да е течности(освен медицински,придожени с рецепта).Най точно ще ти кажат на летището дали има проблем ^_^
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#13 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 29.08.12 г. в 11:03

Опаковка до 100мл. няма никакъв проблем в ръчния багаж.

Прекарвал съм хардуера + 2 бутилки 10мл. течност и не са ми правили проблеми.

#14 ashandarey

ashandarey

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 29.08.12 г. в 13:36

С British Airways един приятел се върна от Англия преди две седмици. Нямал е проблем с цигарката, както и с течностите в ръчния багаж, но са му направили проблем за изпаряването ...Опитал се да обясни, че това не е пушене и т.н. Но били непреклонни и му обяснили че всякакъв вид пушене е забранен ...Нищо, че в показаната му разпоредба е пишело само No smoking, а не No Viping...

Edited by ashandarey, На 29.08.12 г. в 13:36.


#15 TSV

TSV

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 6.09.12 г. в 15:28

British Airways изрочно и самоинициативно са забранили всякакъв вид пушене по време на полет. Аз съветвам с когото и да летите преди да се засилите да изпарявате в самолета да запитате симпатичните стюардеси дали е позволено :)

#16 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 6.09.12 г. в 19:36

Аз съветвам с когото и да летите преди да се засилите да изпарявате в самолета да запитате симпатичните стюардеси дали е позволено :)


Е, то това е повече от ясно :) Наскоро в Англия блокираха цяла магистрала заради "пушек" в един рейс... а то някой просто си изпарявал вътре. :laugh:

#17 tonica

tonica

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 1.02.13 г. в 11:32

Нямал е проблем с цигарката, както и с течностите в ръчния багаж, но са му направили проблем за изпаряването ...Опитал се да обясни, че това не е пушене и т.н. Но били непреклонни и му обяснили че всякакъв вид пушене е забранен ...Нищо, че в показаната му разпоредба е пишело само No smoking, а не No Viping...


Пресен опит от януари 2013, до и от New York, т.е. много строга проверка на багаж.
Течност 6 опаковки х 10 мл плюс три ел.цигари в ръчен багаж - никакъв проблем.
Изпаряване: За последните 2 години съм летяла с над 10 различни авиокомпании - в условията на всички пише, че не е разрешено ползване на електронна цигара.

За мен това е разбираемо. Boeing 747 вози 550 човека, ако 10 от тях "пушат", поне 100 други ще се оплачат на стюардесите, че някой го прави, ще настанат безкрайни обяснения, спорове – вреди ли на околните, не вреди ли... – всеки е „професор”. После поне 10 от тях ще направят и писмени оплаквания. Защо са им на авиокомпаниите тия разправии. Да не говорим за стюардесите – и без това имат достатъчно работа – 10 стюардеси да са, на всяка се пада да обслужва по 55 човека в супер неудобни условия в продължение на 8-10 часа.

#18 oborotniq

oborotniq

    ентусиаст изпарител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted На 1.02.13 г. в 11:42

Винаги ми е било неудобно да си пафкам в самолет или рейс и т.н. Просто като тръдна да издишвам имам навик да се оглеждам дали ме гледат :D Едно странно чувство на неудобство
Joyetech eGo-C Upgrade 1000mAh + 650mAh + Vision Mini Vivi Nova

#19 Маги

Маги

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 12.02.13 г. в 20:42

За 10+ полета през последните месеци само веднъж са ми правили проблем на път за САЩ, понеже на бутилките с течност има знак, че съдържанието е отровно. От тогава им махам етикетите на бутилчиците и ги държа в прозрачно пликче с разните козметики, стига да е под 100 мл контейнера, не правят проблеми.
Но в самолетите на почти всички авиокомпании е забранено изпаряването.

#20 cherniq

cherniq

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 29.03.13 г. в 20:18

Здравей те скоро ми предстои пътуване до Лондон , там ще съм около 6 месеца и мисля да се запася с 300 мл течност. въпроса ми е дали ще ми е проблем на летището ако си я пренасям в чекирания багаж , моля някой ако знае да сподели :smiley_emoticons_joint: