Jump to content


Photo
- - - - -

Приемане на по голямо количество никотин с електронна цигара?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Iliyan

Iliyan

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 8.06.11 г. в 21:43

Здравейте, искам да попитам какво ви е мнението и до колко е вредно това, че при ползване на електронна цигара се приема повече никотин. Пример - човек който пуши 30 цигари на ден с 0,7 , т.е. 21мг никотин, започва да ползва ел. цигара и на ден изпарява около 60 капки, което е около 2мл, от течност с 24мг/мл, това означава 48мг. Не знам до колко сметката трябва да се приравнява, но това по голямо количество може ли да се смята за по вредно и до колко е?
Цигарата която ползва е eGo-b и вече почти месец само нея :) така, че определено си заслужава. Питам само защо се получава тази голяма разлика?

#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.06.11 г. в 11:25

Означението на тютюневите цигари е за "усвоен" никотин на цигара (приемайки, че сте изпушили цялата и то не с повърхностно пушене или повечко димене в пепелника). Количеството никотин в течностите е това, което е поставено вътре. Усвоеното е няколко пъти по-малко, като отново зависи от това колко дълбоко се гълта дима, задържа ли се, с какъв атомайзер се пуши и т.н., но надали надвишава 1/5 от посоченото. Вече ако пушите, задържайки парата "до дупка" - вероятно ще усвоявате повече, но тогава ще намалите дърпането, вероятно, така че това ще компенсира. Но то и цигари ако пушите така, ще усвоявате повече от посоченото.

#3 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 9.06.11 г. в 15:46

И още едно уточнение при течностите за електрона цигара се използва чист никотин който се усвоява трудно.Малка част от погълнатия никотин попада в кръвта, другата по-голяма част се изхвърля директно чрез урината,така че никакви шансове да препушиш.

#4 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 9.06.11 г. в 19:37

И още едно уточнение от мен - никотинът в "чорбата" се усвоява под формата на нискотемпературен аерозол, предимно още в устната кухина и по-малко в дробовете. Механизмът е съвсем друг и старите мерки и теглилки са неприложими.

От друга страна - не съм съгласен, че явлението "препушване" не е възможно, напротив... повечето новобранци в началото се виждат в чудо с новите си играчки :smoking-8570:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.06.11 г. в 10:21

И аз имам такива наблюдения, "новобранците" препушват здраво. Седмица по-късно са наред, разбира се, но първите дни - нова играчка, кеф :)

#6 Iliyan

Iliyan

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 10.06.11 г. в 14:29

Благодаря за отговорите. Прочетох и другите подобни теми и явно това са нормални неща. А определено препушва защото понякога има главобол и се чудеше защо е.

#7 Майна

Майна

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 10.06.11 г. в 14:46

Здравейте и от мен! Хайде и аз като новобранец да споделя първи впечатления:

Вече четвърти ден изпарявам яко и дори не ми минава през ум да посегна към кутиите цигари, които съм разхвърлил "за всеки случай" в колата, дома и офиса. След 30 годишно пушене бях успял да откажа тотално цигарите и не пуших 4.5 години, но от миналото лято се подкарах на пури и пурети, докато накрая отново пропуших. Сега ще е явно последният напън и ако не се получи ще си пуша докато дишам. Първия ден се стресирах от сладко-бонбонения привкус в устата, но явно привикнах и вече не го забелязвам въобще. Тревожи ме споменатото в тази тема пренасищане с никотин, което доста сериозно усещам по главоболието и лекото безсъние, но мисля че ако мина на по-нисконикотинови течности ще се оправи и този проблем. Последната година нарочно пушех слаби цигари 0.3/3 и сега съм доста замаян. Притеснява ме и факта, че Его-то ми се превърна буквално в биберон и си го смучкам постоянно и навсякъде. Това са моите първи впечатления, поздрави на всички изпаряващи! :smiley_emoticons_joint:

#8 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 10.06.11 г. в 16:03

През "биберона" сме минали всички. Първите няколко месеца смучеш нон стоп, след което постепенно като че ли започва да ти писва и значително намаляваш изпаряването.

#9 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 18.06.11 г. в 00:16

Здравейте и от мен.
От 22.05 си пуфкам Его-А с 24мг сокчета и ми е екстра.
Ама нещо май попрекалявам, още няма месец от както съм я подхванал и съм пресушил до тук близо 80мл сокчета. :blink:. С 650ма батерии с едно зареждане горе долу карам м/у 8-10часа чат пат и по 12
Или егото хич не е икономично :smoking-8570: или аз май попрекалявам.
Жена ми е с 801-ца и за месец и половина я е пресушила 30мл я не, а пък и тя си пафка стабилно.

#10 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 18.06.11 г. в 20:08

Определено, 801-цата е по-икономична от еГо-то, но има и нещо друго - жените имат съвсем различен маниер на пушене, по простичката причина, че те и дишат по-различно от мъжете. Мъжете дишаме "коремно" и поемаме повече въздух в дробовете, жените - заради особеностите на репродуктивния апарат, дишат "диафрагмено" и доста по-повърхностно. С две думи - каквото им дишането, такова им и изпарението, съответно - потреблението на дамите, да са ни живи и здрави :give_rose:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#11 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.02.12 г. в 12:45

Здравей Kruela и добре дошла във форума,

Относно въпросът ти във форума и на ЛС, ще се опитам да ти отговоря кратко и ясно .

За съжаление не ми е позната тази течност, която имаш. Аз лично ползвам само оргиналните на Dekang и на FlavourArt. Преди да започна електронната цигара съм пушил по 20-30 цигари на ден от 0.1 mg(освен нуждата на никотин, беше и навик при всяка емоция да запаля една цигара). Когато започнах изпаряването ползвах PG течност на Dekang от 24mg. Изпарявах по 3-4 ml на ден и се чувствах добре.След няколко месеца намалих концентрацията до 18 mg, а от скоро минах на 11mg и пак изпарявам същото количество. Във форума има няколко полезни теми за скоро преминали към електронната цигара, които е хубаво да ги погледнеш - примерно раздел „Всичко за разтворите”, „Често срещани симптоми при преминаване към е-цигарии много други, да не ги изброявам всичките.Това, което го изпаряваш 1 ml от 24 mg/ден изобщо не е страшно, ако се чувстваш добре и нямаш някакви оплаквания от силна концентрация. Количество изпушени преди цигари и тяхната концентрация също трябва да се взимат предвид , това е много важно да не се предозира количество усвоен никотин. При всички случаи, трябва да се вслушваш в нуждите на органиама си при първите седмици на изпаряването - дали е много или малко, силно или слабо, това е индивидуално за всеки човек. Същото важи и за ароматите, примерно аз понасям само тютюневите, а някои колеги само плодовите.

Много мои познати от двата пола вече използват единствено електронната цигара и никой не се оплакал или се отказал. В отделни случаи се е налагало корекция на аромата, милиграмите или модел изпарител, което е нормален процес.Когато намериш твоите предпочитани и удобни модел, изпарител и никотинова течност, всичко ще е наред. Ако попаднеш на правилен източник информация, бързо ще се адабтираш към новият начин на потушаване на никотиновят глад.

Между другото, много пъти съм се опитвал да отказвам цигарите без никакъв успех. Единственият успешен начин, бе този с ел.цигара. През м.март месец ще станат точно две години от първата купена от мен ел.цигара.

В заключение, ако в момента се чувстваш добре няма от какво да се притесняваш, просто продалжавай без аналоговите. Ако получиш някакви оплаквания трябва да се търси източника на притесненията по-отделно(вид течност, pg или vg/mg/аромат).

Успех!

Edited by amji, На 11.02.12 г. в 12:50.


#12 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 12.02.12 г. в 12:39

Никотина е най-малкия проблем. Отначало даже е по-добре да се ползва течност с по-високо съдържание на никотин, за да не се появява желание за пушене. След месец, два се сваля никотина. Аз пуших цигари с 0.9 никотин примерно, и отначало изпарявах 24мл течност, една година по-късно никотиновото съдържание ми е 6мг и мисля да го свалям още.
Преминаването към течност с по-малко съдържание на никотин е съвсем гладко, аз не съм усетил проблем, като го свалям по малко на няколко месеца.

#13 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 24.09.12 г. в 14:11

Oт няколко дена изпарявам 18мг течности, но и на мен ми се мотае главата вече. Има връзка и с магнитните бури тези дни, но така и така свършват шишенцата, ще сваля и милиграмите :)

#14 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:25

Вземи си течност с по-ниско съдържание и смесвай. Ако ти идва силно, няма смисъл да чакаш.

#15 Къци

Къци

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 27.10.12 г. в 12:22

Здравейте от 3 дена пуша електронна цигара понеже със стария изпарител не усещах нищо си взех 24мг табако смесих го със някакъв по слаб на които пишеше медиум и взех изпарител с вата защото по добре се усещало.
Та мисълта ми е аз пушех средно по една кутия шарена карелия на ден която е 0.6 на 7 искам да кажа че от както пуша E.Ц усещам световъртеж не е много силен но си го има 2 нощи не мога да спа нормално буда се пак заспивам и т.н лека разконцетрираност сигурен съм че е от нея та да питам дали на някои друг му се е случвало.Днес даже не съм пушил от нея да не би пак да ми се завърти главата но не съм и пушил аналогова де което е добре.

Edited by Къци, На 27.10.12 г. в 13:38.


#16 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 27.10.12 г. в 12:35

Това звучи като предозиране с никотин.Съветвм те да намалиш милиграмите доста. Може би 11мг,ако не и 6 мг.
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#17 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 27.10.12 г. в 13:44

взех изпарител с вата защото по добре се усещало.

Това не е истина


chelsea f.c.


#18 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 27.10.12 г. в 13:58

Здравейте от 3 дена пуша електронна цигара понеже със стария изпарител не усещах нищо си взех 24мг табако смесих го със някакъв по слаб на които пишеше медиум и взех изпарител с вата защото по добре се усещало.
Та мисълта ми е аз пушех средно по една кутия шарена карелия на ден която е 0.6 на 7 искам да кажа че от както пуша E.Ц усещам световъртеж не е много силен но си го има 2 нощи не мога да спа нормално буда се пак заспивам и т.н лека разконцетрираност сигурен съм че е от нея та да питам дали на някои друг му се е случвало.Днес даже не съм пушил от нея да не би пак да ми се завърти главата но не съм и пушил аналогова де което е добре.

24мг е ужасно много според мен. Не повече от 11-18мг ти трябва с тези цигари които си пушил/а. Със сигурност проблемите са от предозиране, още повече щом съвпада със смяната на течността.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#19 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 28.10.12 г. в 17:34

Аз пушех по кутия на ден шарена карелия, синьо мурати и лилав вог и още от самото начало съм на 6 мг течност. 11 мг примерно ми е много тежко, а 18 и 24 направо не мога да го доближа до устата си. Дори в момента съм си купила фабрична течност 9 мг и си я разреждам с неароматизирана база 0 мг, защото пак ми е адски силно.

Първите 2 седмици като минах на ел цигари ми се виеше свят и ми прилошаваше, дори 2 дни като излизах и пийвах и съответно експлоатирах електричката на макс, дори повръщах. Отвори някоя листовка на табекс, никорет и тн и ще видиш страничните ефекти - е, аз ги имах всичките, въпреки, че си почнах с 6 мг.

Свали милиграмите и ако продължава да ти е лошо, просто изчакай - симптомите отминават, след 3та, 4та седмица вече се чувстваш като нова.

Ако пък почнеш да кашляш, пак не се притеснявай, защото органзма се чисти ;) и това ще спре и повече няма и да знаеш какво е цигарена кашлица ;)
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.10.12 г. в 23:01

Що ли имам подозрение, че световъртежът е от по-ниско кръвно...