Jump to content


Photo
- - - - -

Проблем с T3


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 ndyakov

ndyakov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 28.01.13 г. в 02:32

Здравейте,
От малко над 6 дни изпарявам с T3 Tank (Tabac BBC) използвам две глави паралелно ( сменям ги от време на време ) едната е 1.8 ома другата е 2.2 ома. Днес ми прави ужасни проблеми, на моменти парата почти я няма, просто изчезва от всякъде. Помислих, че може да е от течността, смених я, като между временно хубаво изчистих и двете глави ( седяха в етилов спирт, после течаща вода, после драй бърн ) проблема се оправи.... но само за известно време. След като мине определено количество течност - пак се "запушва". И повтарям процедурата ( след първото почистване - само вода и драй бърн после ) няколко пъти днес... От първия ден все още забелязвам, че капе по малко долу към батерията - почиствам го редовно. Въпреки, че не дърпам силно понякога имам и течност в тръбичката, незнайно защо. Изпарявам предимно на 3.3в. Някакви предложения какво да го правя ? Обмислям варианта да си взема фитил и да му го сменя, защото си мисля, че от там може да е проблема, понеже нагревателя е наред, почервенява си при драй бърновете без проблем. Също така ако се наложи ще му пренавия и нагревателя, само кажете какъв кантал ми трябва за подобен клеаромайзър. Понеже двете глави са чисто нови, мисля да ги навия, да видя дали не е нещо друго ( примерно уплътненията ), ако продължава да прави проблем - смяна на глави, ако пак го прави - нов *майзер. Та ако се стигне до там приемам и предложения за нов *майзер , който да изглежда що-годе прилично на eGo батерия. Приемам всякакви предложения какво да правя с това чудо тук.

#2 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 28.01.13 г. в 10:40

Виви нова мини на Vision и забравяш за проблеми с пара/течове/гаден вкус и така нататък.
За да седи както трябва не его батерия си купуваш 1 декоративен пръстен и става перфектно.
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#3 tube

tube

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted На 28.01.13 г. в 11:56

Виви нова мини на Vision и забравяш за проблеми с пара/течове/гаден вкус и така нататък.
За да седи както трябва не его батерия си купуваш 1 декоративен пръстен и става перфектно.

Що всички лансират виви нова мини на Vision , реално е обикновен карт с сменяема глава , по конструкция не се различава с много други .

Edited by tube, На 28.01.13 г. в 11:57.


#4 d-f0rmati0n

d-f0rmati0n

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted На 28.01.13 г. в 12:40

:offtopic:

Защото това е възможно най-добре сработващият карт на пазара тук. Аз не мога да се сетя за някой карт който може да му се опре на малкия пръст. И смяната на главите му е лесна, и пълненето е лесно, и пренавиването е лесно. И най-важното е че предава вкуса перфектно с перфектното количество пара. Аз лично фабричните глави не ги харесвам много, но като му пренавиеш главата става парен локомотив.


Инъче по темата аз лично пробвах Т3 - слаба работа. Гледах на pbusardo ревюто и човека каза че за него това е много-добър карт, но явно трябва да уцелиш правилната бройка, инъче ще е като при мене - вкус на развалена царевица хах. Лапай едно Vision Vivi - било то голямо или малко и забравяш за проблемите и те очаква само наслада. Горещо препоръчвам пренавиването на главите...
Sigelei Zmax Rev2 + (BgGen3, Vision Vivi Nova, Smoktech Vivi Nova, Vision Eternity)

#5 Twick

Twick

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 28.01.13 г. в 13:10

А как става самото пренавиване? Трябва да се сложи нова тел или старата се стяга?

#6 ndyakov

ndyakov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 28.01.13 г. в 14:10

Благодаря на всички, разбрах, че Vivi Nova е нещо много специално, макар и мини-то да ми прилича точно на T2, но да си кажа... В началото нямах проблеми с вкуса при моя T3 и за сега съм с него... ако е възможно да ми дадете съвет какво да правя в момента с T3-ката иначе е ясно, че ще се вземе и едно Vivi Nova да се опита.

#7 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 28.01.13 г. в 15:20

Купи му една глава и си изпарявай на воля.За вивито.... не знам струва ми се прекалено прехвален,но в никакъв случай не е лош карт.Просто не е това което очакваш след като си чул всичките хвалби.В началото като взех моите докато се разработят и да почнат да пушат както трябва...... бая зор видях.То имало как да се направи ама кои да пита :D:D:D Преди 2 седмици г/д купих V-CORE 2.0 tank.И от тогава съм само с него и с Редукс.По ми харесват.Знам,че изказвам еретична мисъл но.. това е положението.

#8 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 28.01.13 г. в 16:40

Що да е еретична. Аз лично макар и в момента да смуча едно Виви не съм от най-големите му фенове. Има си предимства, лесно се обслужва и главите са издръжливи, но за мен тука му свършват плюсовете. Не знам, някой хора твърдят, че предава вкуса добре аз никак не съм съгласен с това. Удара също не му е от силните страни.
Разни хора, разни идеали :smiley_emoticons_joint:

#9 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 28.01.13 г. в 16:56

Точно!!!

#10 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 28.01.13 г. в 17:46

Ми колеги ако не беше добро вивито форума нямаше да е пълан с теми - проблем с т2/т3/т4312/це4/редукс и т.н. , а щеше да е пълен с теми - ПРОБЛЕМ С ВИВИ... :)
Кое му е лошото не знам... Удара е по-силен от т2ка, парата е перфектна, а вкуса е най-чистия от всички обслужваеми картове... С глава на 2 меца съм... Теч не съм виждал,сухи дръпки или изгорял вкус също... Не казвам, че всеки трябва да му харесва ама на бялото - черно няма как да кажем!
Се едно някой да каже, че мерцедес,бмв и ауди са лоши коли щото видиш ли скъпи били пък същата функция изпълнявали като кия и мазда например... ;)
Както си личи от подписа ми и аз съм си фен на редуксчето и редовно си го припомвам... Кеф си е и с него да пускам облаци по заведенията и чичките с "оригинални" цигари да викат бе твоя е същия като моя ама повече пушък прави...
Сори за :offtopic: !

Edited by Missing, На 28.01.13 г. в 17:48.

Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#11 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.01.13 г. в 18:28

Според мен е важно като давате мнение за някакъв карт да споменавате и с каква батерия го използвате, защото ВИВИ-то с фабричните глави 1.8 ома (в действителност са 2.2) на стандартна еГо батерия се държи съвсем посредствено, въпреки всичките си предимства.

Edited by Боби 61, На 28.01.13 г. в 18:29.


#12 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 28.01.13 г. в 19:11

E точно на его батерия го ползвам с 2.2 ома глави и си е идеално вивито...
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#13 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.01.13 г. в 19:59

E точно на его батерия го ползвам с 2.2 ома глави и си е идеално вивито...


При това положение "барни" главата на 1.8 ома и ще видиш каква е разликата.
Като гледам какво пишат колегите, стигам до извода, че ВИВИ-то се представя най-добре с високоомна глава на по-високо напрежение.
Иначе и аз го карам на стандартна батерия, но разликата от Редукс и V3 е само, че предава малко по-добре вкуса.

#14 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 28.01.13 г. в 20:05

Е да "барна" ама не ми се ходи в магазина да ги меря всичките коя колко ома е.
Ама имам редукс който също си ползвам всеки ден с по-силно ароматни течности който с вивито ми идват прекалено ароматни (например голд дукат на инавера) и в интерес на истината вивито си е доста по-добре от страна на вкус... Парата е малко по-малко от редукса (ако се разработи добре главата на вивито!), но с нищо редукса или кой да е такъв клас карт не успявам да го сравня с вивито...
Най-малко, че сухи дръпки няма, а на редукса дори съм му подрязал силиконовата шапка и пак прави мизерии. Няма изгорял вкус, и от както съм с него 1 капчича течност не е изтекла от вивито, а редукса и с това не може да се похвали...
Иначе да като за 11 лева редукса и т2 са чудесни картове...
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#15 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 28.01.13 г. в 21:32

Здравейте,
От малко над 6 дни изпарявам с T3 Tank (Tabac BBC) използвам две глави паралелно ( сменям ги от време на време ) едната е 1.8 ома другата е 2.2 ома. Днес ми прави ужасни проблеми, на моменти парата почти я няма, просто изчезва от всякъде. Помислих, че може да е от течността, смених я, като между временно хубаво изчистих и двете глави ( седяха в етилов спирт, после течаща вода, после драй бърн ) проблема се оправи.... но само за известно време. След като мине определено количество течност - пак се "запушва". И повтарям процедурата ( след първото почистване - само вода и драй бърн после ) няколко пъти днес... От първия ден все още забелязвам, че капе по малко долу към батерията - почиствам го редовно. Въпреки, че не дърпам силно понякога имам и течност в тръбичката, незнайно защо. Изпарявам предимно на 3.3в. Някакви предложения какво да го правя ? Обмислям варианта да си взема фитил и да му го сменя, защото си мисля, че от там може да е проблема, понеже нагревателя е наред, почервенява си при драй бърновете без проблем. Също така ако се наложи ще му пренавия и нагревателя, само кажете какъв кантал ми трябва за подобен клеаромайзър. Понеже двете глави са чисто нови, мисля да ги навия, да видя дали не е нещо друго ( примерно уплътненията ), ако продължава да прави проблем - смяна на глави, ако пак го прави - нов *майзер. Та ако се стигне до там приемам и предложения за нов *майзер , който да изглежда що-годе прилично на eGo батерия. Приемам всякакви предложения какво да правя с това чудо тук.


Така, понеже всички до момента са "нахранили" Т3 и никой не се е опитал да ти даде решение на проблема ще споделя моя опит с въпросния карт.
Първото и най-важното нещо е, че Т3 е с bottom coil т.е. с гравитачно обмокряне на фитила и се случва отвреме навреме просто фитила да се обмокри прекалено много, или иначе казано да се "удави". От това най-често идва проблема с протичането към батерията, гъргорене и влизане на течност в тръбичката. Решението на проблема (поне за мен) е следното: Накланяш картомайзера наобратно, т.е течността да се стече към мундщука като през това време активираш и дърпаш няколко(3-4) пъти. По този начин поизсушаваш фитила от насъбралата се върху него прекалено много течност и след това нямаш проблеми и си го ползваш нормално. На това доста често се дължи и липсата на пара и закъснялото изпаряване (ако ти се е случвало след като активираш батерията чак след 1-2 секунди да чуеш специфичното пращене на нагревателя от изпаряващата се течност). Течове откъм батерията( 1-2 капки) най-често се случват при смяна на температурата (от студено към топло), защото поетата течност от фитила се сгъстява от студа (респективно като я внесеш после на по-топло се разрежда) и просто единственото нещо което може да се случи с нея е да протече или към батерията, или към тръбичката, но това не е кой знае каква болка за умиране, все пак става въпрос за 1 капка.
Пробвай това което съм написал, надявам се да ти помогне. :smiley_emoticons_joint:

PS:Миенето на картомайзера го правя на 10-15 мл. течност само под течаща топла вода и после респективно dry burn

Edited by nCuXaPa, На 28.01.13 г. в 23:33.


#16 ndyakov

ndyakov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 29.01.13 г. в 00:17

Така, понеже всички до момента са "нахранили" Т3 и никой не се е опитал да ти .........

Благодаря, ще опитам това с накланянето. Докато колегите локомотиви тук спореха относно Ниви и Лозя, аз лично развартях малко картомайзера от към батерията ( за да може по-добре да взима въздух ) и за сега проблема с малкото дим и трудните дръпки не е толкова усезаем ( или въобще липсва... не мога да преценя). А относно сухите дръпки... е такова нещо няма при T3. :) За вкус и пара нищо не мога да кажа, понеже за сега не съм упитвал повечето течности... Удара ми е малко слаб, но това е защото си разредих едната течност с нулева VPG база ( 50/50 Power Smoke ) и удара като цяло се изгуби. ... Попринцип тази вечер трябваше да имам PG Eco база, но човека дал Dirty Natural на приятелката, а тя милата не разбира, макар и точно да му е обяснила какво ми трябва явно и той не е разбрал... дано утре я смени без проблем.

Лека седмица на всички.



#17 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 17.02.13 г. в 15:26

Малко със закъснение по темата, но все пак ако някой има проблеми със стоковите T3 да споделя как си реших моите.
Пренаивване на главата с 4 навивики кантал 0.20 върху 3х1mm силикатен фитил се докарва до около 1,8-1,9 ома. Поствят се 2х1mm фитил над нагревателя и всичко си идва на мястото. Няма течове откъм батерията, няма наводняване на нагревателя, няма гъргорене. Пара, удар и аромат на 6 дори на EGO батерия. За да нямате проблеми с вкуса след пренавиването задължително миене и dry burn само с основния фитил (около който е навит нагревателя) и изгаряне на допълнителните фитилчета над него с ветроустойчива (jet) запалка, преди да ползвате новата глава. Въпреки интервенциите може да има лек аромат на рога и копита, но след 1-2 бърненета напълно изчезва. Ако на някой му се занимава да пробва - струва си усилието. От седмица насам не мога да си позная T3-ката. Надявам се да съм бил полезен. :smiley_emoticons_joint:

#18 ndyakov

ndyakov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 17.02.13 г. в 23:55

Малко със закъснение по темата, но все пак ако някой има проблеми със стоковите T3 да споделя как си реших моите.
Пренаивване на главата с 4 навивики кантал 0.20 върху 3х1mm силикатен фитил се докарва до около 1,8-1,9 ома. Поствят се 2х1mm фитил над нагревателя и всичко си идва на мястото. Няма течове откъм батерията, няма наводняване на нагревателя, няма гъргорене. Пара, удар и аромат на 6 дори на EGO батерия. За да нямате проблеми с вкуса след пренавиването задължително миене и dry burn само с основния фитил (около който е навит нагревателя) и изгаряне на допълнителните фитилчета над него с ветроустойчива (jet) запалка, преди да ползвате новата глава. Въпреки интервенциите може да има лек аромат на рога и копита, но след 1-2 бърненета напълно изчезва. Ако на някой му се занимава да пробва - струва си усилието. От седмица насам не мога да си позная T3-ката. Надявам се да съм бил полезен. :smiley_emoticons_joint:


Страшно полезен! Аз се опитвах да ги пренавивам с 0,19 кантал, ама като ги пренавия и почва да се стапя гуменото от към дъното... Което разбира се вкарва гаден вкус на разстопена пластмаса и веднага захвърлям главата на една страна... Ако може да дадеш някаква идея как да реша този проблем, ще е супер. Понеже и с последните ми две глави ( на по под 1 седмица са ) вече гъргори и само отварям и чистя през час..... Въртя ги - едната седи да се суши в пакетче с ностни кърпички - другата ползвам ... Плачебно е положението, а самата Т3-ка ми харесва... само това гъргорене е ужасно, когато се появи...

#19 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 18.02.13 г. в 01:44

Защо зорлем си правите проблемите не мога да разбера.Аз лично като си купя нов карт,ако ми прави мизерии го оставям,интересувам се и взимам по-добрият вариант.Взимате си едно виви на смок и си решавате проблемите.струва колкото 2 Т2 а и реално погледнато дори по-малко защото е с 2 глави още.Не знам за вас,но за мен това което правите с непрестанните опити да накарате изпарителите да работят по-добре от колкото биха могли граничи с мазохизъм.

#20 ndyakov

ndyakov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 18.02.13 г. в 13:26

Защо зорлем си правите проблемите не мога да разбера.Аз лично като си купя нов карт,ако ми прави мизерии го оставям,интересувам се и взимам по-добрият вариант.Взимате си едно виви на смок и си решавате проблемите.струва колкото 2 Т2 а и реално погледнато дори по-малко защото е с 2 глави още.Не знам за вас,но за мен това което правите с непрестанните опити да накарате изпарителите да работят по-добре от колкото биха могли граничи с мазохизъм.


А може би ми допада това че е BC ( Bottom Coil ) ?