Jump to content

Photo
- - - - -

Е-цигари, за да спрете тютюневите

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 www.PV-BG.com

www.PV-BG.com

Administrator

• Собственици
  • 22 posts

Posted На 6.02.10 г. в 12:06

Темата за отказването на тютюневите цигари посредством използването на електронни цигари е спорна. Те не попадат сред препоръчителните средства за отказване на тютюнопушенето, въпреки, че изпълняват ролята си в доставянето на никотин в организма много по-успешно от всички други методи - например хапчета (Табекс и подобните) и никотинови лепенки. Основната разлика спрямо всички други методи е абсорбирането на никотина по най-бързият и близък до тютюневите изделия начин - чрез инхалация на пара с никотиново съдържание.

Електронните цигари не заместват пушенето. Те са си пушене. Ако искате - безвредно.

Цялата статия в раздел "Новини и статии" на магазина

#2 ninorion

ninorion

Нов участник

• Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 9.02.10 г. в 18:59

Лично мое мнение е, че "електронното" пушене не може да бъде средство за отказване на цигарите както масово се смята. Постоянно ме питат "ти да не ги отказваш?", а аз просто искам да си пуша на всякъде и нямам намерение скоро да отказвам никотина ;)

#3 Valeri

Valeri

Guest

• Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 9.02.10 г. в 21:40

Ти не отказвай никотина, откажи дима от горенето на тютюн. Никотин можеш да поемаш и чрез лепенки, които са средство за отказване на цигарите. По същата логика, е-цигарата е средство за поемане на никотин, което пак намалява или спира пушенето на тютюн. Значи може да се приеме за средство за отказване на пушенето, било то на цигари, лули, наргилета и т.н. :)
този потребител вече не участва на този форум

#4 geniusloci

geniusloci

PV-BG гуру

• Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.02.10 г. в 23:10

Тези дни бях на една среща, при което, след като си извадих е-цигарата, а една от събеседничките хукна да търси пепелник за останалите пушачи, изкоментира на излизане "ето, той опитва да ги отказва". Чудех се дали да я поправя, но докато се върне с пепелника, аз вече се бях насмукал с никотин и кафе. Аз просто не ги отказвам с нея. Замених ги.

А за отказване - предлагам да опиташ с постепенно намаляване на никотина, но наистина плавно. След 4-5 месеца дори няма да усетиш, че пушиш нещо с почти нулево съдържание. Е, най-добре друг да ти миксира смесите, така няма наистина да знаеш ;)

#5 TheCharmedOne

TheCharmedOne

Нов участник

• Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 23.08.17 г. в 20:00

Чак пък отказване с тяхна помощ. По скоро са заместител.