Jump to content


Photo
- - - - -

Какъв картомайзер да взема?

Картомайзер

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 djefri

djefri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 30.12.13 г. в 21:50

Да питането ми е какъв картомайзер да взема от днес си купих е-цигара батерията е еГо- Л 1300mAh led и мисля да взема Смоктеч или Кангер Т2 кой е по хубав ? И ще станат ли за тази батерия , тъпи въпроси , но не съм запознат :| И друго да попитам каква течност да взема като взема картомайзера. Днес си взех някаква "E-liquid" 10ml за 3.50лв с вкус "Dunhill" ама е минала покрай дънхил. Мисля да взема Инавера Suprise , ако някой е изпарявал такава течснот да даде мнение и да каже какъв и е вкусе :) Извинявам се за някой тъп въпрос ,но ....


Edited by djefri, На 30.12.13 г. в 22:05.


#2 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 30.12.13 г. в 23:36

Вземи си Vision Mini Vivi Nova 2.0 ml или Vision Vivi Nova 3.5 ml. Но вторият ще стои като "харизан" на батерията ти. Към него вървят общо 3 броя глави със съпротивление съответно 1.8 ома, 2.4 ома и 2.8 ома. Този картомайзер се води най-добрият и безпроблемен, с възможност за лесно пренавиване на главите и липса на течове.

 

За течностите - въпросната "E-liquid" е засилваш към коша и си избираш някоя тютюнева от утвърден производител като Mountain Oak Vapors, Flavour Art или Inawera от магазина към форума (или обратното беше май :laugh:). По въпроса има много писано във форума, но ако трябва да се синтезира би звучало така - "на вкус и цвет товарищей нет", така че вземаш няколко (Shade, Cowboy Blend, Maxx-Blend, Tobacco "C" и др. подобни) и решаваш за себе си коя ти допада.

 

Успех  :drinks:


Edited by Mitazi, На 30.12.13 г. в 23:37.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#3 djefri

djefri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 30.12.13 г. в 23:45

Благодаря за инфото :) Четох бая и за течност главно се насочих към Иванера , но в моя град (Плевен) има магазин е цигари и аксесоари , но продават само май Деканг предполагам и той е хубав ще пробвам първо с него , ако не ми допадне ще почна да поръчвам от тук на Иванера и това ще е и като си намеря прилична течност ще сложим и приличен картомайзер на този моя ми няма нищо с дълги фитили е което предполагам е добре за сега няма течове ама се пак е на 1 ден :Д , но да да споделя друго като натисна копчето и без да дърпам издава някакъв звук и според мен наподобява се едно завира нещо като дърпам не го усещам



#4 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 31.12.13 г. в 00:07

И в "моят град" Бургас (и не само :)) продават същите боклуци - фалшив Деканг, фалшив Хангсен и други разни като E-liquid и E-Health. Общо взето в нашата мила родина има 3-4 магазина/сайта, от които може да си купиш свестни течности, истински батерии (подобна на твоята  :)), регулируеми Модове и картомайзери или обслужваеми изпарители (тип направи си сам). И те естествено са в трите най-големи града - София, Пловдив и Варна. Единият от тях е този тук. Така че смело поръчвай от тези сайтове/магазини, като обърнеш внимание на условията за безплатна доставка  :).

 

Наистина "завира нещо", не само го наподобява  :). В картомайзерите има реотан, навит около фитил, чийто "дълги" краища виждаш. Пада се точно по средата на фитила и когато натиснеш бутона на батерията се подава ток, реотана се нагрява, загрява течността напоена по фитила и произвежда пара. Ако не "дръпнеш" през мундщука, за да "охладиш" процеса, а и да си доставиш насладата, се чува въпросното "завиране"  :)

 

:drinks:

 

Едит:

ПП. Ето една илюстрация:

1.png


Edited by Mitazi, На 31.12.13 г. в 00:23.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#5 princesata

princesata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 1.01.14 г. в 19:23

Колега ако течността е тази

 

http://prikachi.com/...39/6909439K.jpg

 

не е необходимо да я мяташ в кръглия шкаф...поне не е задължително де . Мое лично мнение е,че Хасан/Хангсен/ е в пъти по-читав от Деканг разпространен из малките градчета.

 

Колегата Mitazi е абсолютно прав,че качествени консумативи и особено хардуер е желателно да се купува само от проверени източници. Доколкото знам в Плевен пушестите имат 3 магазина та вероятно ЕГО-то с телевизор е от тях,а карта с дългите косми вероятно е C5 или 6.

 

Ползвай го няма да те убие,но се снабди с Виви ако наистина си решил да отказваш аналоговите.

 

Успех!

 

 

 

#6 djefri

djefri

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 2.01.14 г. в 13:26

Значи преди 2 дни си взех течност на Деканг с вкус на дъвка оргинална е течноста и доста по добре от онази няма нищи общо и като бях в магазина попитах и за картомайзер , попитах първо дали имат Вивито , но каза , че имат само Смоктеч и още някакви , но не ги запомних днес сигурно пак ще отида и май трябва да имат Виви и ще я взема! И да попитам друго когато съм вкъщи или на кафе да речем и там нали е топло като изпарявам си има приличен удар в гърлото , но като съм някъде навън колкото и да засмуквам почти няма удар иначе пушек си има и на топло и на студено , ама на студено няма този удар както на топло ..


Edited by djefri, На 2.01.14 г. в 13:27.