Jump to content


Photo
- - - - -

Батерии за мод


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 9.12.12 г. в 19:44

Здравейте
преди няколко дни си взех smok bolt, който трябваше да дойде уж със защитена батерия 18650 2800 на smok. на батерията обаче пише точно само това "18650 2800 mAH". Поразгледах и се оказа, че това явно е поредната мента и по всяка вероятност не е защитена, защото на истинската батерия на smok си пише "smok 18650 2800 mAH".

Имам няколко въпроса към по-знаещите
-трябва ли да се притеснявам от това, че ползвам незащитена батерия на мод с една батерия, била тя и 18650
-от къде мога да си купя качествени (четох доста добри неща за aw и ефест), хай-дрейн батерии 18650 със защита в България (магазин или онлайн)

#2 noname

noname

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:02

Здравейте
преди няколко дни си взех smok bolt, който трябваше да дойде уж със защитена батерия 18650 2800 на smok. на батерията обаче пише точно само това "18650 2800 mAH". Поразгледах и се оказа, че това явно е поредната мента и по всяка вероятност не е защитена, защото на истинската батерия на smok си пише "smok 18650 2800 mAH".

Имам няколко въпроса към по-знаещите
-трябва ли да се притеснявам от това, че ползвам незащитена батерия на мод с една батерия, била тя и 18650
-от къде мога да си купя качествени (четох доста добри неща за aw и ефест), хай-дрейн батерии 18650 със защита в България (магазин или онлайн)


От къде си го взел?

Принципно трябва да се притесняваш ако ползваш батерия без защита на болта, той няма електроника която да ти изключи батерията . Можеш много да я разредиш и като я включиш в зарядното да стане бум и да ти строши нещо от покъщината .
Протектнатите от непротектнатите са различават , обаче пиша от телефон и ми е трудно... виж в гоогле и ще разбереш твоята каква е.

#3 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:16


Здравейте
преди няколко дни си взех smok bolt, който трябваше да дойде уж със защитена батерия 18650 2800 на smok. на батерията обаче пише точно само това "18650 2800 mAH". Поразгледах и се оказа, че това явно е поредната мента и по всяка вероятност не е защитена, защото на истинската батерия на smok си пише "smok 18650 2800 mAH".

Имам няколко въпроса към по-знаещите
-трябва ли да се притеснявам от това, че ползвам незащитена батерия на мод с една батерия, била тя и 18650
-от къде мога да си купя качествени (четох доста добри неща за aw и ефест), хай-дрейн батерии 18650 със защита в България (магазин или онлайн)


От къде си го взел?

Принципно трябва да се притесняваш ако ползваш батерия без защита на болта, той няма електроника която да ти изключи батерията . Можеш много да я разредиш и като я включиш в зарядното да стане бум и да ти строши нещо от покъщината .
Протектнатите от непротектнатите са различават , обаче пиша от телефон и ми е трудно... виж в гоогле и ще разбереш твоята каква е.


Болта го взех от bgvape. според това, което изчетох вчера и днес, моята батерията не е защитена. но чак пък да може да бъде разредена толкова много... не знам, нали все пак е литиво-йонна. или поне за такава ми я продадоха

Attached Files


Edited by slavkov, На 9.12.12 г. в 20:18.


#4 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:18

Не е чак толкова страшно. Принципно защитените батерии са с лимит на товар около 2,5 Ампера и на механичен мод може да е малко дразнещо да те кътва протекцията. От гледна точка безопасност е по-добре да бъде защитена.
Единствено ако усетиш нагряване на батерията е добре да спираш и да и даваш почивки.
Огромната част от хората които ползват механично модове карат на незащитени батерии. А нивото на разряд се усеща по това как работи мода - омекне ли - за зареждане е.
Пусни една снимка на батерията ако не е проблем.
П.П. Е сега видях че си сложил снимчица- без протекция е. Стандартна батерия- слагат и такива по сетовете.

Edited by last_hope, На 9.12.12 г. в 20:21.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#5 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:22

Не е чак толкова страшно. Принципно защитените батерии са с лимит на товар около 2,5 Ампера и на механичен мод може да е малко дразнещо да те кътва протекцията. От гледна точка безопасност е по-добре да бъде защитена.
Единствено ако усетиш нагряване на батерията е добре да спираш и да и даваш почивки.
Огромната част от хората които ползват механично модове карат на незащитени батерии. А нивото на разряд се усеща по това как работи мода - омекне ли - за зареждане е.
Пусни една снимка на батерията ако не е проблем.


пуснах ;)
ама никой не казва откъде мога да си купя качествена батерия от БГ :help:

#6 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:26

Болта го взех от bgvape. според това, което изчетох вчера и днес, моята батерията не е защитена. но чак пък да може да бъде разредена толкова много... не знам, нали все пак е литиво-йонна. или поне за такава ми я продадоха

Колега, SMOK не съм чул да брандират елементи/батерии. А комплекта който си взел съдържа
цитирам:

Какво има в комплекта?

1 бр. тяло SMOK Tech Bolt с резба 510.
1 бр. удължителен пръстен за 18650 батерии.

ще рече батерия каквато имаш или си купиш. По-удачен е въпроса и батерията ли си закупил от там ? Прегледах на бързо и видях , че точно такава на снимката не се предлага в схъщият магазин. Освен ако са заредили и не са ги вдигнали на сайта.
ЕДИТ:
Last_hope може и да има.
а към колегата ето тук в магазина продават подходяща.
Аз също ползвам НЕ защитени батерии но не съм вдигнал блока във въздуха. Освен това в доста случаи ми се е налагало да махам защитата за да се съберат батериите. Сега разрових по селфмейд модовете ми......основно са с НЕ защитени батерии.

Edited by batko32, На 9.12.12 г. в 20:40.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#7 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:32

Брандират , когато са със защита са по 2200 мач. Вземал съм от тях точно протектед батерии, но не бяха нещо особено впечатляващо. Бяла дрешка със зелен кант и надписче.
Имам 18650 но са все без защита. И при други колеги има добри батерии , но защитени не съм виждал от доста време.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#8 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:40



Болта го взех от bgvape. според това, което изчетох вчера и днес, моята батерията не е защитена. но чак пък да може да бъде разредена толкова много... не знам, нали все пак е литиво-йонна. или поне за такава ми я продадоха

Колега, SMOK не съм чул да брандират елементи/батерии. А комплекта който си взел съдържа
цитирам:

Какво има в комплекта?

1 бр. тяло SMOK Tech Bolt с резба 510.
1 бр. удължителен пръстен за 18650 батерии.

ще рече батерия каквато имаш или си купиш. По-удачен е въпроса и батерията ли си закупил от там ? Прегледах на бързо и видях , че точно такава на снимката не се предлага в схъщият магазин. Освен ако са заредили и не са ги вдигнали на сайта.


Батерията купих отделно отново от bgvape- няма да пускам линк, но в раздела батерии я има

иначе оригиналната батерията на smok (защитена или не) по всяка вероятност изглежда така Posted Image

#9 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 9.12.12 г. в 20:44

Батерията купих отделно отново от bgvape- няма да пускам линк, но в раздела батерии я има

Вярвам ти затова ми пусни линк на лични защото аз не намерих в раздела.


благодаря за линк-а :sSig_goodjob2:

Edited by batko32, На 9.12.12 г. в 20:55.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#10 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 10.12.12 г. в 14:33


Батерията купих отделно отново от bgvape- няма да пускам линк, но в раздела батерии я има

Вярвам ти затова ми пусни линк на лични защото аз не намерих в раздела.


имаш лично :)

май се оказва, че по бг магазините, защитени батерии или няма или .... няма.
поради това се хвърлих на това- http://dx.com/p/trus...ies-pair-120476
някой има ли наблюдения?

#11 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 10.12.12 г. в 15:09

Посочените батерии най-вероятно ще ви донесат голямо разочарование. Обикновено xxxfire батериите не влизат в графата "добри".

А всъщност опитахте ли да поизпарявате с батерията, която вече имате? Поне докато намерите по-маркова защитена.

Аз съм само на механични модове, защитени батерии не ползвам. Опитах със защитени, ограничението по ток ме отказа. Имам доста голям асортимент от батерии и не искат да гърмят :) Не казвам, че са абсолютно безопасни, иска се малко култура на употреба/зареждане/съхранение и т.н., но тя важи и за защитените.

#12 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 10.12.12 г. в 15:14

Посочените батерии най-вероятно ще ви донесат голямо разочарование. Обикновено xxxfire батериите не влизат в графата "добри".

А всъщност опитахте ли да поизпарявате с батерията, която вече имате? Поне докато намерите по-маркова защитена.

Аз съм само на механични модове, защитени батерии не ползвам. Опитах със защитени, ограничението по ток ме отказа. Имам доста голям асортимент от батерии и не искат да гърмят :) Не казвам, че са абсолютно безопасни, иска се малко култура на употреба/зареждане/съхранение и т.н., но тя важи и за защитените.


да в момента си пуфкам с незащитената от снимката по-горе и нямам възражения. просто си търся поне още една и реших да заложа поне на защитена. като се окажат боклук.... здраве да е. няма да се женим я :)

#13 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 10.12.12 г. в 15:36

Те ти хубави батерии със защита от странство
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#14 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 10.12.12 г. в 15:52

Те ти хубави батерии със защита от странство


ще ги видя първо тези тръст-фира как ще работят и после може да се прехвърля на тези aw от линка

#15 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 11.12.12 г. в 12:39

Е, добре, приключението си е за ваша сметка :) Надявам се да споделите като пристигнат тези огнени батерии.

#16 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 9.01.13 г. в 18:47

китайчетата дойдоха преди няколко дни.
както и предположих (в последствие, разбира се.... :smoking-8570: ) не всички 18650 са родени еднакви. и особено тези със защита.
батерията е с 1.5- 2 мм по-дълга от приетото за стандарт и не вляа в лавата.
за щастие си имам болт и вляааа цялата. и хвърчи. поне за момента

Attached Files



#17 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 9.01.13 г. в 20:30

Какво имаш предвид? Как не влизат,изобщо ли не се завива капачката или се завива но не до край? Моите бяха "защитени" и просто капачката не се завиваше до края.....

#18 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 9.01.13 г. в 20:33

ако хване резбата, врътката е не повече от 3-4 мм.

#19 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 9.01.13 г. в 21:30

Какво имаш предвид? Как не влизат,изобщо ли не се завива капачката или се завива но не до край? Моите бяха "защитени" и просто капачката не се завиваше до края.....

Да де! "Вляат", ама на Лавата и се вижда бельото :laugh: .
Принципно идеята за защитени батерии е хубава, но на мод с електроника е като застраховка на застраховката.
Въобще не твърдя, че е безсмислено :smoking-8570: !
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#20 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 9.01.13 г. в 23:21


Какво имаш предвид? Как не влизат,изобщо ли не се завива капачката или се завива но не до край? Моите бяха "защитени" и просто капачката не се завиваше до края.....

Да де! "Вляат", ама на Лавата и се вижда бельото :laugh: .
Принципно идеята за защитени батерии е хубава, но на мод с електроника е като застраховка на застраховката.
Въобще не твърдя, че е безсмислено :smoking-8570: !

Направо нищо не става, ако питаш мен.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA