Jump to content


Photo
- - - - -

Някой да е ползвал fasttech.com ?


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.07.13 г. в 09:51

но имам над 40 покупки и то къде къде по обемисти като някой с обявена стойност над 100$

Не знам какъв ти е късмета, ама ти имаш 40, аз къде 4000 може би имам, не само от Китай. И съм ходил на митница и за нещо за 5 долара, за което са се заяли, и не съм ходил и за 200+ долара, което са недогледали. Та да, именно на късмет и кеф на митничар си е.


Докато държавата си затваря очите, много хора могат да са "гъвкави"... :)

Между другото, като отидеш в дискотеката, колко си гъвкав като си купиш РедБул с 400% надценка? ;) Или на бензиностанцията или в магазина, или МОЛ-а? Не ми отговаряй, задавам си риторични въпроси. :)

Ти като търговец с какво , ще ме привлечеш да купя твоя продукт за 100лв , а да не взема същия 30$+6$ДДС което плащам в пощата ??
Аз не купувам количества за да плащам мито. Не виждам за кое държавата си затваря очите ?

Затваря си очите за малките пратки. 30 долара с 6 долара ДДС, 10 лева митническа декларация, 2 лева превод на банковото гише и половин ден разправия са си точно 80-90 лева, че и отгоре - разбирай - времето също струва пари. Спор няма - може да ти излезе по-евтино, но все пак не забравяйте, че ДДС се начислява върху крайната цена (когато купувате нещо тук), т.е. след печалбата на търговеца, и че той не може да ползва безплатни доставки, понеже големите пратки пътуват с DHL или EMS, TNT и т.н. и общо взето това са между 20 и 30% от стойността на продукта.

Пак казвам, нямам нищо против всеки да си пазарува откъдето иска, но като търговец - не ми е приятно да се чувствам обвинен в печалбарство. Който иска може да си направи фирма и да плаща всички нужни разходи, да опита законен внос и после, като минат година-две и позатъне с гаранции и залежала стока - да ми обяснява колко е висока печалбата. :)

Докато държавата си затваря очите, много хора могат да са "гъвкави"... :)

Между другото, като отидеш в дискотеката, колко си гъвкав като си купиш РедБул с 400% надценка? ;) Или на бензиностанцията или в магазина, или МОЛ-а? Не ми отговаряй, задавам си риторични въпроси. :)

Хубаво си го казал, аз не мисля, че търговците сме сбъркани с нещо, разправиите ни са далеч повече от тези на някой, който ще си вземе пакетчето от пощата, също както са и по-малко от нервите, които ще похаби някой, чийто пакет все пак е спрян на митница. Доколко "минават" - минават примерно 8 от 10 малки пакета, просто не им се занимава. Ако спираха всичко, на митницата в София щеше да има опашки до Лъвов мост :laugh:


Пак да повторя - няма проблем да се пазарува от Китай, но си е малко до късмет. Разликата са я обяснили.

#62 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 24.07.13 г. в 13:49

Имате ли представа за горе долу колко време пристига пратка от този сайт?

#63 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 24.07.13 г. в 13:55

между 10 и 14 дни

#64 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 24.07.13 г. в 14:20

между 10 и 14 дни


Екстра, а тракинг номера как мога да го ползвам? Имам в предвид като го напиша в сайта на БГ пощи нищо не ми излиза.

#65 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 24.07.13 г. в 14:26

Не разчитай,вчера им писах,че не работи номерът.От както ми пратиха поръчката до сега 1 и също пише на сайта и ми отговориха,че е сбъгал самият сайт и да съм бил проверил след 3 4 дни.Така,че не разчитай на трак номера.

#66 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 24.07.13 г. в 14:57

1 към 1 е,един приятел има кобра от този сайт,абсолютно еднакви са разлика няма.

Бах теа китайци :smoking-8570:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#67 Николай Димов

Николай Димов

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 42 posts

Posted На 24.07.13 г. в 18:36


между 10 и 14 дни


Екстра, а тракинг номера как мога да го ползвам? Имам в предвид като го напиша в сайта на БГ пощи нищо не ми излиза.

Ще ти излезе ,когато пратката влезе в България,пробвай след 10-12 дни :Koshechka_08:

#68 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 25.07.13 г. в 23:32

Не разчитай,вчера им писах,че не работи номерът.От както ми пратиха поръчката до сега 1 и също пише на сайта и ми отговориха,че е сбъгал самият сайт и да съм бил проверил след 3 4 дни.Така,че не разчитай на трак номера.


Да и при мен е така. Пише ми: INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

#69 avalon

avalon

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 34 posts

Posted На 26.07.13 г. в 09:55

А някой пил ли е чорбите им,да сподели биват ли,че много тънко струват?

#70 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 2.08.13 г. в 14:52

Днес ми пристигна пратката направо в къщи без да минава митници и други глупости. Поръчал съм я на 22-ри което до днес прави точно 10 работни дни. Интересното беше, че на плика пишеше че е подарък и е със стойност 6,66 долара (при близо десет пъти по-висока стойност). Явно знаят каква е схемата в Европа и обявяват по ниска стойност да не минава през митницата :spiteful: Много съм доволен от покупката. :yahoo:

#71 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 2.08.13 г. в 15:45

Браво,поздрави.
А моята на 13ти я пратиха и още я няма пущината :(:(:( :sSig_censored: :thumbdown:

#72 365

365

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 2.08.13 г. в 16:21

Браво,поздрави.
А моята на 13ти я пратиха и още я няма пущината :(:(:( :sSig_censored: :thumbdown:


Защо не им пишеш на съпорта?

#73 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 2.08.13 г. в 17:11

Браво,поздрави.
А моята на 13ти я пратиха и още я няма пущината :(:(:( :sSig_censored: :thumbdown:

Същата работа и моята пратка я няма вече повече от половин месец.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#74 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 5.08.13 г. в 12:40

В събота пристигна най сетне......2 кобри бях поръчал и 2 дрип изпарителя.Всичко беше надлежно опаковано и както трябва да е.Е от готовите намотки не става нищо но... не съм се и надявал на нещо повече.Така,Кобрите се окзаха рядко добре направени(от най скъпите са 11$ май бяха) Нямат нищо общо с другите кобри които са по евтини,те са си копия на мини ДИД.На тези капачката им е от по дебел метал което не е никак зле,защото при изпаряване не се загрява самата капачка и с метален дрип тип не ти пари на устата.Направих веднага 1 намотка,излезе около 2 ома с плътен меш и станаа супер,направо идеално.

Дрипките не съм ги деянил още защото имам готова направена.Но като цяло съм доволен от качеството.

А за съпорта..... те хората няма какво да ти отговорят,казаха,че техен приоритет е бързото изпълнение на поръчката и бързото пускане на поръчката,от там нататък трябва да се изчака доставката.Но г/д толкова е колкото пише 10-14 работни дни.Моята пристигна за 20 дни точно което е г/д 14 работни дни.За в бъдеще пак от там ще пазарувам,изпарители особенно ;)



#75 Never Give Up

Never Give Up

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 7.08.13 г. в 10:43

Преди около 2 часа ми пристигна тяхното копие на Vivi Nova, поръчах си го от чисто любопитство, много добра изработка, за мое най-голямо очудване оригиналните му глави са си супер... поне засега, харесва ми колко изродско стои на механичния ми Gripper . 8P


Edited by Never Give Up, На 7.08.13 г. в 10:43.

I believe in miracles, they happen every day...

#76 azot

azot

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 17.08.13 г. в 08:00

Фасттека са печени продавачи - при цена на поръчката 16.2 USD на пакета пише 2.28 USD. При поръчка над 15 USD получавате безплатен тракинг номер. Като ви подготвят пратката ви я снимат и можете да си я видите :). Всеки продукт във пакета който получих беше запечатан във отделно пликче. Препоръчвам да четете ревютата и дискусиите за интересуващия ви продукт. На някои стоки неправилно са посочени характеристиките: например материал SS (stainless steel) се оказва че е хромиран месинг.
 



#77 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 31.08.13 г. в 01:08

Докато си чакам пратката и ровя по сайта на "Агенция митници" за по-точна информация попаднах на това: http://www.customs.bg/document/3650

Мисля, че ще е полезно да го има във форума с цел информираност и избягване да догатки и спорове относно вноса на стоки от чужбина.

Това разбира се е по закон. В действителност всички знаем, че обикновено се минава по-тънко, но все пак е хубаво човек да е подготвен за "най-лошото" 8)


Edited by nCuXaPa, На 31.08.13 г. в 01:12.