Jump to content


Photo
- - - - -

Проблем с 306LR


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 22.10.12 г. в 00:14

Имам странен проблем с въпросната 306-ца,след драй бърн видимо всичко е наред,намотката свети добре,нагара е изчезнал,обаче като се капне течност неще да пуши или дими съвсем слабо.
Помагайте че ми иде да я :sSig_censored:
Death Metal Fan

#2 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 22.10.12 г. в 12:37

Аз драй бърн на 510 и на 306 не съм правил след като на едната 510 имах същия проблем след бърненето. По едно време(бях я захвърлил из чарковете) и дадох шанс ей така преди да я хвърля и взе че си тръгна, та изкара още месец. Колегата Xiox в тази тема http://www.pv-bg.com...p?showtopic=719 пише, че и той не прави бърн на атита. Само промивки и накивсване в спирт и то за отърваване от натрапчив аромат и му карали по няколко месеца. На мен ми пристигна първото 306 преди няколко дни и в къщи почти не ползвам друго, ама е много рано да се изказвам де, иначе до момента бих го препоръчал на всеки маниак да се глези с такова от време на време :)
Предполагам не съм от помощ с това мнение, ама и да попитам, дали и преди сте бърнил атомайзер, защото моя опит, както писах по-горе, беше печален. За картове няма начин - ако не го бърня в зависимост от течноста от 4 до 15 милилитра ми идва да :sSig_censored:
Vape On The Water!

#3 Xiox

Xiox

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted На 22.10.12 г. в 14:26

Наистина не знам каква може да е причината... същото ми се е случвало с 510 изпарители на Eastmall - теоретично всичко работи добре, но няма пара и удара в гърлото е твърде режещ...

В случая с 306 ако се използва само за direct dripping можете да пробвате да махнете моста и остатъците от фитила...но честно казано при мен тази процедура не е давала някакви съществени резултати досега, а пък и веднъж като се махне моста нещата са необратими, тоест не може да се постави обратно...

#4 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 22.10.12 г. в 16:23

Аз драй бърн на 510 и на 306 не съм правил след като на едната 510 имах същия проблем след бърненето. По едно време(бях я захвърлил из чарковете) и дадох шанс ей така преди да я хвърля и взе че си тръгна, та изкара още месец. Колегата Xiox в тази тема http://www.pv-bg.com...p?showtopic=719 пише, че и той не прави бърн на атита. Само промивки и накивсване в спирт и то за отърваване от натрапчив аромат и му карали по няколко месеца. На мен ми пристигна първото 306 преди няколко дни и в къщи почти не ползвам друго, ама е много рано да се изказвам де, иначе до момента бих го препоръчал на всеки маниак да се глези с такова от време на време :)
Предполагам не съм от помощ с това мнение, ама и да попитам, дали и преди сте бърнил атомайзер, защото моя опит, както писах по-горе, беше печален. За картове няма начин - ако не го бърня в зависимост от течноста от 4 до 15 милилитра ми идва да :sSig_censored:

Тази 306-ца е изпарила около 250 милилитра като е бърнена двадесетина пъти без проблем,като доста отдавна(не помня вече кога) съм я "разкостил" т.е съм махнал фитила и мостчето.Това което забелязвам е че с базите на Инавера прави много по голям нагар отколкото с течностите на Деканг или на Флейвър арт,и то при положение че ги бъркам със съотношение PG 75% и VG 25%.
Death Metal Fan

#5 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 22.10.12 г. в 18:19

Моите 510-ки също бяха обезмостени, но на тях се "учех" все още и все пак удържаха 3 месеца преди да започнe да изтича всяка капка, която капнех. 306-цата още е "ванила" но ще и дойде времето за обезкостяване - неизбежно е ми се струва. По-скоро вашият опит на мен помогна, за което благодаря :sSig_goodjob2:
За Инавера нямам такива наблюдения, но ми се струват по-разредени от другите, та може и повечето вода да прави поразията с нагара, макар че например с една база на Инавера(VPG Power Smoke 50/41/9) и различни аромати имам осезаема разлика в пробега преди нужда от обслужване. Chocomint например 3-5мл, Shade 4-6мл, Black Cherry 18-20мл, Grape 10-12мл.
Vape On The Water!