Jump to content


Photo
- - - - -

Батерията не изключва понякога?


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 7.02.10 г. в 08:47

Здравейте, ползвам две 901-ци вече 1 седмица и съм много доволен.Вече 4-ти ден не съм палил обикновена цигара, което не ми се е случвало никога до сега.Та към въпроса, имам 3 ръчни батерии и понякога след като си дръпна и пусна бутона, диода отпред си изгасва но атомайзера продължава да се нагрява, че и започва да пари направо.Налага се да го развивам от батерията докато изстине.Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
Дилян Петров

#2 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 7.02.10 г. в 11:26

ако ти го прави само едната батерия проблемати е в бутона

#3 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 17:38

Аз имах една такава 801 батерия, която започна да прави същото, а след време остана на включено положение постоянно. Проблемът не беше в бутончето, а някъде вътре в електрониката. След като остана на включено положение, започна и да се саморазрежда сама за около ден, съответно си замина от преразреждане на елемента. Ощене съм я върнал на доставчика за замяна, но натам ще отиде.
този потребител вече не участва на този форум

#4 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.02.10 г. в 18:56

Да, проблема НЕ е в бутона. Бутона се чете от електрониката и не захранва директно нагревателя. Нагревателя се захранва през mosfet или Low Vcesat NPN. При този проблем трябва директна рекламация на цигарата.
Николай Арсов

#5 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.02.10 г. в 20:02

Аз също унищожих една ръчна батерия,докато "любопитствах"около нея с Мултицета.
Така и не разбрах какво направих но взе да се форсира сама.Най-вероятно съм я "окъсил" по някакъв начн.Проблема определено изби някъде в чипчето.А иначе подобен симптом дава и ако е наводнена с течност.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#6 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 7.02.10 г. в 22:07

Малее как съм са изказал супер неподготвен. :blush:
Искренно се извинявам на Parkinson за неграмотното си мнение.

#7 ninorion

ninorion

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 8.02.10 г. в 19:56

Хъм, а аз си мислех, че е бутонов проблем, но както го обяснява по-горе nickarsow явно не е.
И аз имам този проблем и то при 2 от 3 батерии...всъщност едната ми отказа вече и ще я връщам на Уейн, а пък се ангажираха да ми пратят новичка със следващата ми поръчка.

п.п.
Надявам се скоро да можем да си поръчваме от PV магазина :)

#8 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 9.02.10 г. в 00:13

...всъщност едната ми отказа вече и ще я връщам на Уейн, а пък се ангажираха да ми пратят новичка със следващата ми поръчка.


Бъди убеден, че ще ти я прати. Аз му връщам вече 2 пъти неща, всичко слага в следващата поръчка, преди да ги е получил обратно. Коректно е да му върнеш повредените части, както се подразбира.
този потребител вече не участва на този форум

#9 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 9.02.10 г. в 08:36

Благодаря за отговорите на всички.Засега няма да я връщам, защото сравнително рядко го прави това.Но много ме издразни, че още на първия час като ми пристигна цигарата и запецна.Не е голям проблем и без това повечето време пуша през USB passtrough...
Дилян Петров

#10 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 10.02.10 г. в 19:09

А иначе подобен симптом дава и ако е наводнена с течност.

Е те това се оказа точно.Днес ми загря и като развих батерията ясно си личеше течноста, явно прекалявам с пълненето на пълнителите....
Дилян Петров

#11 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.02.10 г. в 01:05

Имам ръчни батерии само за 801, но те нямат дупка между атомайзера и батерията, така че няма как да се наводнят. Провери дали ръчните на 901 имат такава дупка, защото ми се струва, че не е течността причината батерията да прави това.
този потребител вече не участва на този форум

#12 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 11.02.10 г. в 08:12

Няма такава дупка между батерията и атомайзера, но явно се стича по малко течност незнам...

Attached Files


Дилян Петров

#13 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 16.02.10 г. в 11:56

А това са последствията от задържала батерия и прегряване на атомайзера:

Attached Files

  • Attached File  burn.JPG   124.28KB   202 downloads

Дилян Петров

#14 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 16.02.10 г. в 13:53

Е понакапал си повечко течност;).
Съветвам те като доливаш или ако "дрипваш" директно, го прави на свален атомизатор, и преди да завиеш батерията провери отдолу дали не е прокапал.
Течноста минава през централният отвор.Там вътре е спойката на единият полюс.
Вакуумният суич е в непосредствено под централния контакт и по жичките стига до него.
Почиствай централният контакт без много голямо усилие и въртене ( най-добре с тампонче за уши) и не бъркай вътре с нищо;).Жичките са като косъмчета и лесно се късат.
Можеш да я сложиш за 1-2 дена да стои вертикално с отвора надолу и да подсушаваш със сълфетка контактите.

Нещо не се получава редактирането ;(.
Забравих да допълня, че при "удавена" батерия гаранция няма ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#15 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 16.02.10 г. в 14:17

Има и малко доза калпаво написан фърмуер. ;)
По принцип цикъла на загряване трябва да се включи от преход, а не от състояние. Тоест да се включи от изключено->включено на датчика. Следва vipetime ~ 5sec., след, което нагрева се изключва. За ново включване е необходим нов преход 0->1. В случая някой "умен" драскач на софтуер го е дал по ниво, и....ето резултата. :angry:
А нищо чудно да са "модифицирали" хардуера и да няма микроконтролер. Видях и такова изпълнение с дискретни елементи.....абе китайска му работа.

Edited by nickarsow, На 16.02.10 г. в 14:20.

Николай Арсов

#16 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 16.02.10 г. в 17:49

Е понакапал си повечко течност;).

Пълнителя беше чисто нов, сложих му точно 8 капки течност.Батерията и атомайзера ги бях подсушавал преди това.Бях пушил над 1 час когато ми задимя в джоба, но по-важното е ,че атомайзера оцеля.....Имам 3 батерии, прави ми номера само едната интересно.....
Дилян Петров

#17 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 6.03.10 г. в 09:38

след като си дръпна и пусна бутона, диода отпред си изгасва но атомайзера продължава да се нагрява, че и започва да пари направо

Същият проблем се появи и при мен вчера.
Ръчна батерия,диодът гасне,но не спира подаването на ток към атомайзера.
Едва успях да ги разделя-толкова зверски се бе нагрял изпарителя.
Biohazard

#18 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 6.03.10 г. в 11:25

Вчера и аз взех една 901 да видя за какво става дума и аз се сблъсках с този проблем, но само два пъти. Първия път беше когато слагах пълнител - чух че атомайзера почна да работи (след неволно натискане) без да е натиснат. Натиснах бутона още веднъж и се оправи.

2 часа по-късно си слагам цигарата в пепелнка в колата (за по истинско усещане), посягам след 2-4 мин за дръпка и усещам че е топла (доста) и работи . Натиснах бутона пак, спря да работи , веднага дръпнах, но вече повечето сокче беше заминало. Други щети нямаше и после си работеше без никакви проблеми.

От тогава превъртях батерийте по един път и не съм имал подобен случай...

Имам чувството че като съм я метнал в пепелника съм натиснал бутона и ... а може и да си е седяла на него... знам ли... засега е ОК и няма да го мисля повече до следващ проблем

#19 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 6.03.10 г. в 15:53

Мда и днес продължават проблемите.
На два пъти не поиска да изключи.
Едва успях да почистя атомайзера,който се "запали" снощи.
Трябваха му десеттина промивки със спирт,за да изчезне гадната миризма на изгоряло.
И все още си има неприятен вкус.

Edited by locoo, На 6.03.10 г. в 15:54.

Biohazard

#20 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 6.03.10 г. в 17:57

Момци,
Ще ви помоля първият от вас, който реши да хвърли проблемната цигара да ми я прати за дисекция. Имам леееки съмнения, че процесора е заменен със синтезирана логика ( схема с дискретни елементи ). Четох подобни твърдения в друг форум преди месец. Другия вариант е проблем при запушване на транзистора ( некачествени транзистори ). Предполагам и за вас ще е интересно да се знае причината. :smiley_emoticons_joint:

офф/
Ех, че готини емотикони са добавили ..... :sSig_goodjob2:
Николай Арсов