Jump to content


Photo
- - - - -

SMOKTech Screw Tank, Vision Vivi Nova 2.0мл или Smoktech Vivi Tank


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 20.09.12 г. в 09:24

Тръгнал съм да си поръчвам нов картомайзер и реших да се изглезя с нещо по-различно от це-четворките. Та гледам са се появили разни нови картове. Двуомя се (всъщност се триумя) между:

SMOKTech Screw Tank
Vision Vivi Nova 2.0мл
Smoktech Vivi Tank

Някой би ли споделил някакви впечатления и евентуално да даде съвет.

Все още съм само с его батерия, та и това да имате в предвид.

#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 20.09.12 г. в 11:33

Vision Vivi Nova 2.0мл еднозначно !
Имам ги и трите, Скрю-то да съм успял да му извадя 4-5 дръпки нормални, все нещо му съхне, все нещо не му допада, а колеги споделиха, че в топлото е протекъл през пръстена с накадката.
Смок Виви танк се опитвах 5 пъти да му правя намотката, с 4 вида фитили, на 1-2-3-4 ката, с кантал, с нихром... пак си съхне. А вкуса не е това, което сме свикнали (обща черта на ОА м/у другото, не го виня танка). Може би с разпробиване на отворите за фитил ще се получи нещо, но.... Вижън Виви завиваш, пълниш, кефиш се. Със стокова глава - близо 6 месеца, на 30мл бърн и миене, това е. Лесно е да се пренавият главите. Аз съм изключително доволен и от Виви Нова, и от Мини Виви. Главите са за всякакви вкусове - 1.8/2.4/2.8 че и на еГо ще ти работи прекрасно.

ПП:За еГо си вземи декоративен пръстен http://www.gigadrink...ayzeri-dct.html , защото много хора смятат комбинацията за "незавършена" :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 20.09.12 г. в 11:56

Определено изглежда като подарен без декоративния пръстен :laugh:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#4 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 20.09.12 г. в 12:11

+1 за Скрю-то на думите на Topper :sSig_censored: . Смок Виви танка нямам опит, но напълно се доверявам в случая на Topper :Koshechka_08:
И аз съм за Vision Vivi Nova като вариант :thumbup1:

Edited by gigafive, На 20.09.12 г. в 12:12.

Vape On The Water!

#5 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 16:01

Те тоя Виви Танк пълненето му е цяло приключение ! Но пък ми опишка батерията,за което сам съм си виновен . Подкрепям и аз думите на Topper ! :drinks:

пп: Опа ще ходи на ремонт !

Edited by PepiSuni, На 20.09.12 г. в 16:44.


chelsea f.c.


#6 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 20.09.12 г. в 16:53

Много благодаря за напътствията.

Жалко, мислех че ще ми е първия обслужваем атом (докато схвана какво означава ОА : ), но явно няма да е сега.

А така и така сте задавали съвети - Картомайзер Smoktech Redux бива ли го (че и такова съм пъхнал в кошницата).

#7 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 17:04

Според Васко–Last Hope,е по–добър от другите подобни . Аз лично не съм пробвал,но му имам доверие ! Ако търсиш ОА,по–добре си вземи от Варна,там предполагам са изпипани тези дребни грешки .


chelsea f.c.


#8 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 20.09.12 г. в 17:26

Според Васко–Last Hope,е по–добър от другите подобни . Аз лично не съм пробвал,но му имам доверие ! Ако търсиш ОА,по–добре си вземи от Варна,там предполагам са изпипани тези дребни грешки .


Ами, да ти кажа, като ги гледам на снимките са ми малко недоизпипани. Малко визията ми стои недостатъчно лъскава. Иначе няколко пъти вече се замислям.

Моите уважения към Васко, ама ми се иска да са мааалко по красиви. Иначе ми е мерак.

Аз и батерия ми се иска да си набавя. Много ми харесва тоя Вмакс, ама мнооого скъп. Не мога да извадя тия пари сега. Лавата и тя над 100 лв удря. Та за сега ще кротувам.


ПП: Ииии, Topper, забравих да ти благодаря специално за капачката. Имаше да се ядосвам как ми стърчи това чудо.

Edited by yass, На 20.09.12 г. в 17:30.


#9 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 18:27

За V Max–са си прав,но този Виви Танк като е лъскав и до там ! В смисъл,не върши работа–поне за мен ! :drinks:

Понеже няма тема за Vivi Nova или GS V-core,тук ще сложа едно клипче : !

Edited by PepiSuni, На 20.09.12 г. в 17:52.


chelsea f.c.


#10 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 20.09.12 г. в 20:11

Лавата е по добра от колкото GS мода, както и Виви нова на вижън спрямо останалите горепосочени

#11 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 20.09.12 г. в 20:15

Благодаря за добрите думи PepiSuni! Далеч съм от идеята че сме постигнали съвършенство, по скоро правим "бедняшки" варианти на скъпичките ОА. Разлика в работата няма, но не са така "лъскави".Между другото в момента в наличност няма , така че ако някой е решил да се сдобива с Малък Генчо , ще се наложи да поизчака малко.
Относно VIVI- то на Вижън ( а и други) , не мога да се произнеса , защото не съм го тествал. VIVI Tank на Smok изглежда лъскав , но си иска доработка - моя си лежи и чака да ми дойде музата. Скрю танка също не съм тествал, така че доверявайте се на мненията на Митко и другите колеги които са тествали.
ReDux-а е едно от най-добрите попадения в класа на CEХХ инвазията. Колкото и да недолюбвам "чалга" стила в картовете, този успя да ме откъсне от Генчо за вече над две седмици. Има си и той пробиви но работи яко.
Минусите му са долу горе тези:
- опитва се да подсъхва, поне при мен в първите 1-2 дни докато влезе във форма( но го дера на 4,5 волта при 1,7 Ома). Някъде на третия ден му идва музата и дъни безгрижно над 60 мл, никакъв драй бърн или други профилактики, освен един път седмично разглобяване за хигиена.
- има случай да е на нисък омаж фабрично ( наврели са вътре около 12 намотки на фитил 3 мм)и има случаи в които намотките се допират.
- Не трябва да му се пренатяга главата- много е близо намотката до въздуховода и ако се пренатегне, въздуховода опира на намотката и пак късо.
Ако сте с читави батерии това не е проблем, но ако се съмнявате в батериите си ...хм не знам какво да кажа ;).
Плюсовете са също няколко - отлична работа , като влезе във форма. Дава богато и рита като муле.Течове - НИКАКВИ от НИКЪДЕ ( ужас не мога да повярвам за СЕХХ изделие).Не се чупи и пука.Не цапа чорбата!!! прекарах на една глава без профилактика 30 мл фабрична и 30 мл селфмейд и оцветяване никакво- фитила бял и прозрачен, освен участъка в чашката.
А щях да пропусна най-големия му минус - няма разграфяване и има хора които не знаят до къде да го налеят ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#12 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 21:06

А кое гарантира ,че е на Вижън ! Вчера дойдоха едни от Кабинката и се представят по–зле от GS V-Core (3.3 V ) ползвам и двете ! :drinks: А пък да не споменавам Танка на Смок !!! Нали ни е ясно,че щом въздуховодите са на основата е по–добре,отколкото при резбата !

пп: Май "Виви"–то (оригинал) е така или греша ?

Edited by PepiSuni, На 20.09.12 г. в 21:08.


chelsea f.c.


#13 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 20.09.12 г. в 21:38

Въздуховодите на Вижън Виви Нова са си през пина, като всички останали 510 картове.
Само на хамериканците Gotvapes Виви Нова е с въздуховод през долната капачка, през основата, но едва ли някой ще може да го тества. Пък може и да може.
Както всички вече е-пушачи и най-вече модъри знаем, че понякога работата на картовете си е магия. Два еднакви, с еднаква конструкция и минимални "уж" козметични разлики и работата им е....единия е супер, другия ла**о.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#14 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 21:44

GS V-core е с въздуховод през долнота капачка,и си прав :от карт до карт има разлика,предните Виви бяха други–може и да се заблуждавам . :drinks:


chelsea f.c.


#15 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 20.09.12 г. в 21:47

GS V-core е с въздуховод през долнота капачка,и си прав :от карт до карт има разлика,предните Виви бяха други–може и да се заблуждавам . :drinks:

Чакам сега "всъщност утре" доставката от ПВ-БГ и ще сравня Виви и Виви :) Може и снимков матерял да вложа :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#16 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 20.09.12 г. в 21:49


GS V-core е с въздуховод през долнота капачка,и си прав :от карт до карт има разлика,предните Виви бяха други–може и да се заблуждавам . :drinks:

Чакам сега "всъщност утре" доставката от ПВ-БГ и ще сравня Виви и Виви :) Може и снимков матерял да вложа :)

Аз го ползвам на 3.3 волта,доволно :smiley_emoticons_joint: !


chelsea f.c.


#17 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 20.09.12 г. в 22:20



GS V-core е с въздуховод през долнота капачка,и си прав :от карт до карт има разлика,предните Виви бяха други–може и да се заблуждавам . :drinks:

Чакам сега "всъщност утре" доставката от ПВ-БГ и ще сравня Виви и Виви :) Може и снимков матерял да вложа :)

Аз го ползвам на 3.3 волта,доволно :smiley_emoticons_joint: !



Щот на повече не може :smiley_emoticons_joint:

#18 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 21.09.12 г. в 00:22

Аз съм с Vision Vivi Nova и за мен това е най-доброто от всичко, което съм пробвал. Вече 3-ти ден с глава 2,40 ома (мултицета ми показва 2,60 ома) я смуча на 4.0-4.5 волта и ми е перфектно (понякога чак ми се завива свят), никакъв вкус на изгоряло, никакви течове :smiley_emoticons_joint: С CE4-ките освен нерви, друго не помня да съм усещал <_<

Edited by J_O_I_N_T, На 21.09.12 г. в 00:27.


#19 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 21.09.12 г. в 06:40




GS V-core е с въздуховод през долнота капачка,и си прав :от карт до карт има разлика,предните Виви бяха други–може и да се заблуждавам . :drinks:

Чакам сега "всъщност утре" доставката от ПВ-БГ и ще сравня Виви и Виви :) Може и снимков матерял да вложа :)

Аз го ползвам на 3.3 волта,доволно :smiley_emoticons_joint: !



Щот на повече не може :smiley_emoticons_joint:

Така е ,прав си ,особено ако се правят последователни дърпания ! Явно само два фитила са недостатъчно–предполагам ! :drinks:


chelsea f.c.


#20 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 21.09.12 г. в 19:14

Аз се чувствам изключително доволен от моя Kanger T2 и ми е странно, че почти никой не го коментира като алтернатива. Бълва си яко пара, лесно се пълни, лесно му се сменя главата. Може ли да ми обясните, защо не ви харесва? С какво го превъзхождат споменатата тройка картове на Smoktech и Vision? Може би защото позволят DIY-манипулации или усещането при изпаряване от тези картове е по-различно?
Вероятно питането ми е много новобранско, за което се извинявам!