Jump to content


Photo
- - - - -

Трябва ми конектор с плака и бутон


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 29.07.12 г. в 19:45

Ако някой има развалена батерия да ми услужи с цялата глава (конектор бутон и платка) за да мога да си оправя батерията че май платката ми е гръмнала не съм сигурен но бутона се е разтопил а платката не мога и да я извадя

#2 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.07.12 г. в 20:16

Ако някой има развалена батерия да ми услужи с цялата глава (конектор бутон и платка) за да мога да си оправя батерията че май платката ми е гръмнала не съм сигурен но бутона се е разтопил а платката не мога и да я извадя

При комшиите гледах платка с бутон за ЕГО.....ама от сутринта се опитвам да видя точно каде беше за да ти дам точен линк ама нъцки... :sSig_censored:
едит....ако някой колега ти изпрати ще е ОК а аз ще продължа да издирвам онлайн магазинчето в Гърция за да ти дам точен линк...пък...и на мен ми трябва :)
Като тук но беше около 3 евро .

Edited by batko32, На 29.07.12 г. в 21:08.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#3 anttonn

anttonn

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 29.07.12 г. в 22:39

Здравейте-и аз търся такава джаджа- :smiley_emoticons_joint:

#4 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.07.12 г. в 23:41

Еййййй много съм прост.....в Рая ги имало :bottom:
ето тук
ЕДИТ
Намерих го неговата кожа..... ето

Edited by batko32, На 30.07.12 г. в 00:29.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#5 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 30.07.12 г. в 04:46

ами ако се сдобия с такава платка конектор и си взема някаква литиево йонна батерия дали ще мога да си сглобя нещо по мощно и да ползвам капсулата на joye какви параметри трябва да има батерията за да може да си я зареждам със стандартното зарядно от комплекта и да се побере в капсулата тя батерията ми е 650mah upgrade от металните

#6 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 30.07.12 г. в 13:34

ами ако се сдобия с такава платка конектор и си взема някаква литиево йонна батерия дали ще мога да си сглобя нещо по мощно и да ползвам капсулата на joye какви параметри трябва да има батерията за да може да си я зареждам със стандартното зарядно от комплекта и да се побере в капсулата тя батерията ми е 650mah upgrade от металните

По-мощно....едва ли. Силата/мощността няма как да промениш защото си ползваш електрониката а тя ....колкото дава....толкова.Не съм наясно каква е "капсулата"/тялото на твоята батерия.Ако обаче пригодиш главата към по-дълго тяло със подходящо ФИ... може би ще събереш 1000мА като евентуално добавиш пастру-то "ако е с такова или си я затвориш с нейното си капаче.Но по-дълго време да кара с батерията със сигурност ще получиш:)

:offtopic:
И аз по неволя се наложи да преправя едно ЕГО.
Събота след обяд.....сменям си карта и усещам топлина в ръката....по най-бързия начин батерията я направих на две . Оказа се късо в проводниците които минават между стената и батерията. И....се наложи да търся начин да ползвам само главата с платката. В една дръжка от телескопична четка за 2,50 лв от железарията скъсена до необходим размер всичко се побра като от завода :)Батерията която наврях е IMR 18650 1800mA.От половин ден със старата 1000мА батерия сега кара почти 2 дена.
За да не ме упрекнат колегите , че съм си купил менте или лоша имитация ще кажа , че съм я закупил от известен магазин. Гаранция има но няма да я търся а и не искам " няма и да поискам". Просто малшанс понеже по принцип съм си голям карък и това за мен е нормално .
Ще пробвам и аз да поръчам от комшиите въпреки , че се блазня за 5-те бройки в Рая за 12$.
Успех. :smiley_emoticons_joint:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#7 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 30.07.12 г. в 17:11

:smiley_emoticons_joint:

Edited by pepisuni, На 5.08.12 г. в 09:42.


chelsea f.c.


#8 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 30.07.12 г. в 21:12

А аз да ви споделя нещо, което сме изпитали с времето няколко "Модъри", така да се каже :smiley_emoticons_joint:

Ако решите да си взимате батерии от рода на 18650 или каквито и да било други си взимайте само маркови с висок изходен ток поне 5-6А или тъй наречените ХАЙ ДРЕЙН
Такива от рода на Ултра файър , Тръст файър и т.н. както и от лап-топи не стават за целта и само ще си дадете парите.
Не се блазнете от цените.
Примерно 4 бр .3100 ма за 10$---- Няма да вършат работа.
Батерия която става за целта са от 13лв нагоре.

#9 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 30.07.12 г. в 22:05

А аз да ви споделя нещо, което сме изпитали с времето няколко "Модъри", така да се каже :smiley_emoticons_joint:

Ако решите да си взимате батерии от рода на 18650 или каквито и да било други си взимайте само маркови с висок изходен ток поне 5-6А или тъй наречените ХАЙ ДРЕЙН
Такива от рода на Ултра файър , Тръст файър и т.н. както и от лап-топи не стават за целта и само ще си дадете парите.
Не се блазнете от цените.
Примерно 4 бр .3100 ма за 10$---- Няма да вършат работа.
Батерия която става за целта са от 13лв нагоре.

..Така де...CGR18650CH 10A 18650 Rechargeable Battery Cell IMR 10$...с доставката ми излезна солено.
Manufacturer: Panasonic
Или както ги нарекох....Цигар 18650 батерии "CGR18650" :smiley_emoticons_joint:
Ама излизаме извън темата "Трябва ми конектор с плака и бутон" Пайнер 306 и ос***ме темата на човека :(
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#10 jeko

jeko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 31.07.12 г. в 16:41

Ако някой има развалена батерия да ми услужи с цялата глава (конектор бутон и платка) за да мога да си оправя батерията че май платката ми е гръмнала не съм сигурен но бутона се е разтопил а платката не мога и да я извадя

Имам 2 скапани ego-c батерии, които все още не съм изхвърлил
под скапани разбирай, че премигват като се включат в зарядното, зарядното свети зелено, но след това не тръгват
мисля че имат проблем с платката нещо защото няма как да са заминали за 2-3 месеца :)
ако все още те интересуват - твои са

#11 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 4.08.12 г. в 13:10

Имам 2 скапани ego-c батерии, които все още не съм изхвърлил
под скапани разбирай, че премигват като се включат в зарядното, зарядното свети зелено, но след това не тръгват
мисля че имат проблем с платката нещо защото няма как да са заминали за 2-3 месеца :)
ако все още те интересуват - твои са
[/quote]
утре отивам на море човек и като се прибера 13-14 ще ти пиша ако още са при теб ще ги взема

#12 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 4.08.12 г. в 19:45

#Seomancer, батериите са при мен "бяха де" .
Изчаках те 4-5 дена да се свържеш и да си ги получиш от Жеко. Съжалявам , че аз те изпреварих но има вече 2 нови и доволни с ремонтирани батерии вайпъри в Пловдив.

#Жеко внимавай с новата батерия която ползваш. Тези които ми прати бяха пълни със по около 2-3 мл сокче "като ги гледах можеше и повечко да съберът :) " . Просто плуваха. И на двете платката е дала фира но успях да ги отремонтирам .

Edited by batko32, На 4.08.12 г. в 19:46.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#13 jeko

jeko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 4.08.12 г. в 20:02

#Жеко внимавай с новата батерия която ползваш. Тези които ми прати бяха пълни със по около 2-3 мл сокче "като ги гледах можеше и повечко да съберът :) " . Просто плуваха. И на двете платката е дала фира но успях да ги отремонтирам .


А някаква идея от къде влиза (предполагам при бутона някъде)
мислех че са капсоловани
по принцип рядко имам течове, напоследък изобщо

Edited by jeko, На 4.08.12 г. в 20:02.


#14 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 4.08.12 г. в 20:59

Най-вероятно е от горе от конектора "не знам как иначе :) " Имаш или си имал голям теч. Нямам идея какви изпарители ползуваш но явно е имало бълбукане :)
Сеомансер аз също ще гледам за батерии или платка и ако излезнат ще ти ги пратя като реванш.
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#15 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 4.08.12 г. в 22:06

егати отидох на село за 5 дена и всички оферти отидоха :D нищо де аз днеска си взех едно менте за да имам 2 батерии за морето пък колкото искара но няма да е много май че като я вкл да се зарежда и примигва 5пъти и до там повече не свети нз дали ще може да се зарежда въобще та като се върна ще мисля някакви сглобки за другата между другото ако някой си поръчва нещо от някой от съседите може да ме има в предвид за един комплект платки че за толкова малко пари да правя поръчка не излиза рентабилно много май :)

#16 jeko

jeko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 4.08.12 г. в 22:50

Най-вероятно е от горе от конектора "не знам как иначе :) " Имаш или си имал голям теч. Нямам идея какви изпарители ползуваш но явно е имало бълбукане :)
Сеомансер аз също ще гледам за батерии или платка и ако излезнат ще ти ги пратя като реванш.

Ползвам си стандартните танкове на Ц-то (със силиконови тапи съм)
по принцип теч ми се получава ако "пресецам" тогава се загрява много атомайзера и предполагам че се разширява и почва да изпуска
Другото е като се запуши, обикновено след 2-4 седмици почва да ми прави проблем и тогава несъзнателно почвам да "опъвам" по силно и протича и тогава го сменям с нов :)

но мисля че теча е минал през копчето понеже ползвам връзката с пръстена и ако има теч може би прокарва течноста самия пръстен до копчето и от там вътре

както и да е ще го имам предвид :)

#17 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 4.08.12 г. в 23:44

егати отидох на село за 5 дена и всички оферти отидоха :D нищо де аз днеска си взех едно менте за да имам 2 батерии за морето пък колкото искара но няма да е много май че като я вкл да се зарежда и примигва 5пъти и до там повече не свети нз дали ще може да се зарежда въобще та като се върна ще мисля някакви сглобки за другата между другото ако някой си поръчва нещо от някой от съседите може да ме има в предвид за един комплект платки че за толкова малко пари да правя поръчка не излиза рентабилно много май :)

Я да видим дали и ти нямаш същия проблем :) Включваш я на зарядно и примигва 5 пъти , че започва заряд. А зарядното какво свети ? И...като натиснеш копчето какво се получава ?
Ако само светва 5 пъти а зарядното светва за малко червени и после зелено и бутона да не дава признаци на живот .....има 99% вероятност да си имаш наводнена батерия. Може да се ремонтира но остават кофти следи от самото отваряне" не съм се специализирал да не личи"

Edited by batko32, На 4.08.12 г. в 23:44.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#18 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 5.08.12 г. в 08:18

Включваш я на зарядно и примигва 5 пъти , че започва заряд. А зарядното какво свети ? И...като натиснеш копчето какво се получава ?

еми включвам я зарядното си дава червено тя примигва 5 пъти и това е повече копчето не е "живо" :D снощи я оставих цяла нощ да се зарежда сутринта станах и светеше зелено вече може би има някакви надежди .ще я видя колко ще издържи дано въобще се е зареждала аз понеже имам и една друга ментелива и тя като я пусна постоянно свети бутона и сега като пуснах новата и помислих че нещо не е наред те батериите са различи "марки" :D и може платките да са различни и затова едната да се зарежда по един другата по друг начин .щом новата светеше зелено сутринта може само да се надявам да се е заредила и дано повече държи от другата.старата в началото държеше по 2 дена сега приключва за половин ден другото което забелязах е че старото менте е по силно сякаш прави повече пара новата се едно няма толкова сила .старата ми я дадоха за "1100 mah" за новата не съм и питал колко е щото то няма как да се разбере докато се купува може да ми каже всичко иначе като големина са еднакви и са по големи от joye 650mah

http://www.tpetrov.c...я 3,7V 18650 CH

примерно сега тази батерия ако си я запоя както трябва за платката и си я сложа ще стане ли после да се зарежда направо със зарядното за цигарата че ако трябва се да я вадя да я зареждам в нормални зарядни за батерии ми се вижда много занимавка

#19 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 5.08.12 г. в 08:55

По принцип може. Но тези батерии немогат да отдават голям ток. Няколко мнения по-горе с Пйнер сме коментирали. Ще рече стават да ги сложиш но едва ли ще изкарваш 1 ден.
Самото зарядно което върви към еГо-то изглежда интелигентно.Би трябвало да ограничи заряда.
Ако се елиминира платката на дъното на батерията и остане само електрониката за пуск и бутона които са в главата пак може да се ползува батерията. :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#20 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 5.08.12 г. в 09:33

По принцип може. Но тези батерии немогат да отдават голям ток. Няколко мнения по-горе с Пйнер сме коментирали. Ще рече стават да ги сложиш но едва ли ще изкарваш 1 ден.
Самото зарядно което върви към еГо-то изглежда интелигентно.Би трябвало да ограничи заряда.
Ако се елиминира платката на дъното на батерията и остане само електрониката за пуск и бутона които са в главата пак може да се ползува батерията. :)

значи примерно мога само да немеря цилиндърче и някакъв превключвач оn/off примерно и да го свържа към батерията и към главата за да може да зареждам със зарядното и да имам самоделка батерия :D тя платката какви други функции има освен да включва и излключва май и някаква защита има като се претовари щото имам една батерия на която като дръпна 3 пъти силно без да пускам бутона и тя сама изключва в смисъл не ми дава да дърпам отново трябва да пусна бутона и пак да го натисна общо взето не ми дава да дърпам повече от 2пъти с едно задържане на бутона.ами тези дето не отдават голям ток то по какво се разбира коя отдава в характеристиките ми пише само mah и размерите и волтаж.
друго само да попитам сега ползвам новата ми батерия ама има ужасен вкус на стопена пластмаса тва дали е щото още не се е разработила после дали ще се оправи щото всичко останало ми е старо няма как да е от друго освен от батерията а как вкуса стика чак до устата ми не знам то е леко де като есенция на изгоряло :D

Edited by Seomancer, На 5.08.12 г. в 09:38.