Jump to content


Photo
- - - - -

Line - обслужваем атомайзер


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 5.12.11 г. в 10:35

Да се похваля накратко с новата си играчка: Line - обслужваем атомайзер.
Произход - Хърватия, създателят се казва Ван.
Атомайзерът е от Дженезис тип - фитил от меш и резервоар за течност. Доста е компактен, дебел е колкото Его батерия и поема 2.2 мл течност. На външен вид е като гигантомайзер :)
От няколко дни си играя с него, въпреки нулевия ми опит с фитили от меш, първият ми успешен се получи от втория път :).
В момента работи добре на механичен мод с 3.7 Li-Ion батерия и на Его батерия (но самоуверено изгорих една стара Его батерия с кофти намотка).
Вкусът, който получавам от атомайзера е много добър, както и пара и удар. Те разбира се са и въпрос на меш/кантал/намотки и могат да варират. Модът би блеснал още повече на вариволт, но си нямам.
Малко бързи снимки:


Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 5.12.11 г. в 18:02

Честито, със здраве да си го ползваш. :))) А каква е цената ако може да споделиш?

#3 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 8.12.11 г. в 09:22

Цената е по-ниска от Були, но не с много, имам предвид и транспорта. Вчера се отвори вторият списък за поръчки на този атомайзер, както и за други два изработени отново от Ван - Макси и Мини. Бих изчакала официалното обявяване на цените там, списъкът ще е отворен още около две седмици. Сайтът е нов, поканвам ви да се присъедините към форума, може да ви е интересно: http://www.vaporwall.com
А, всичко започна на хърватския вейпърски форум, също интересно място: http://www.elektrons...forum/index.php Очакват се в бъдеще и други модове :)
Ето и снимка на Line, Maxi и Mini заедно:
Maxi, Mini, Line

mmony, как е твоето обслужваемо Его-Т - надявам се още изпрява достойно :)

ОК, попитах и на отделен пост: цените са 80 долара за Line, 70 за Maxi/Mini, 5 за гравировка на Line (по желание можете да си я надпишете, може да постна снимка на моята гравировка ако някой се интересува, надписът Line и номерът винаги са там). Транспортът е 20 долара - препоръчано, с обратна разписка.

#4 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 15.12.11 г. в 09:35

Забравих, до 19 декември тече вторият рунд за поръчки на Line, Maxi, Mini. За поръчка е нужна регистрация в http://www.vaporwall.com/, във форума на сайта има съответен топик за записване.

#5 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 1.03.12 г. в 10:19

Версия 2, с някои подобрения - Line v2 :smiley_emoticons_joint:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#6 kaneto

kaneto

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 14 posts

Posted На 14.03.12 г. в 20:24

Имам два въпроса, които не са конкретно за модела, а по-скоро принципни:
1. Намотката директно върху фитила от мрежичка ли се навива? В смисъл трябва ли да се изолира по някакъв начин за да не окъсява?
2. Каква мрежа ползваш и от къде може да се намери?

#7 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 15.03.12 г. в 11:57

Ще се самоцитирам от другата тема :)

Мм, фина мрежа от неръждаема стомана (stainless steel mesh, не знам как точно се превежда на български) - прилича на фин стоманен плат :). Използва се за фитил за много обслужваеми атомайзери. Обикновено се използва ss mesh 300 до 400 (цифрата означава брой стоманени влакна на линеен инч).

Сайт с техн. подробности за меш 400: http://www.themeshco...__span____.html

За да не става късо съединение с намотката от кантал, фитилът се прави непроводящ като се оксидира. Оксидирането накратко представлява нагряване на навитата сламка до червено със запалка/горелка и топване във вода, повторено няколко пъти, някои включват и топване в пропилен гликол едит или глицерин. Общо взето лесна и бърза процедура е.

Оксидиране не е всъщност точния технически термин, но така си е тръгнало да се нарича.

В освен на горния сайт, в ибей също се намира от мрежата, за България - не знам откъде. Един лист А4 стига за мнооого време, фитилът се мие и може да се използва многократно.

Как се прави на видео:
- след около третата минута.
Още по-подробно показано: