Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Руски обслужваем атом


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 8.08.11 г. в 18:00

От доста време следя темите из чуждите сайтове за направа на обслужваем атом. На този линк има такъв готов направен който мисля че си заслужава парите и има добри отзиви за тия които са го купили.

http://www.ecigtalk..../f20/t7833.html

Искам и аз да си купя. Обмених няколко мейла със създателя.
Дали тук няма и други желаещи да направим някаква съвместна покупка на повече бройки?

Има и друг успешен атом който все още не се продава масово, а със записване, но също има много хубави отзиви.
http://www.ecigtalk..../f73/t6179.html

Ако търговците от сайта проявят интерес може да поръчат, според мен ще има желаещи да си купят такъв тип атоми.


Нямам общо с продавача и не правя реклама, но ако администратора реши естественно може да изтрие поста.

#2 BaiHoi

BaiHoi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 9.08.11 г. в 00:41

Хммм, интересно... Гледам пише, че в комплекта има метър жичка 0.15мм. и пет метра от това "въженце", около което се навива. В България, какви заместители ще ползваме за тези компоненти, откъде се намират?! Цената - 1300 рубли ли ще е, това излиза към 70лв. бройката, така ли? Като гледам, ще може да се ползва, както с "eGo T", така и за накапване, нали?

#3 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 9.08.11 г. в 15:56

За EGO-T в този вид май няма да може да се ползва. За консумативи и аз не знам откъде може да се намират, но може да се поръча предполагам с двойна доза въже и кантал, което трябва да стигне за доста занапред. Не го бях смятал в лв, колко е май ми се вижда много за нещо дето някой стругар ще направи за 20 мин. :)))а въженце май намерих на едно място да се продава, но не знам дали е същото.

http://www.pestimene...-vazhe-8mm.html

Виж за кантал търсих ама не намерих никъде...

Edited by mmony, На 9.08.11 г. в 18:39.


#4 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 10.08.11 г. в 08:38

Кантал: http://stores.ebay.i...sid=p4340.l2563

Хром-никел жици има на http://www.wires.co.uk

#5 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 10.08.11 г. в 11:13

Кантал: http://stores.ebay.i...sid=p4340.l2563

Хром-никел жици има на http://www.wires.co.uk


Благодаря за линковете. Аз търсих из БГ.

Каква е разликата между кантал и хром-никел жица, кое е по добро за такова начинание?
А въжето от по-горния линк дали ще стане за фитил?

#6 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 11.08.11 г. в 08:45

За разликите е по-добре някой, който реално се е занимавал с обслужваеми атомайзери да каже.

Това, което аз знам (само от четене) - хром-никел жица (нихром) също се използва като материал за нагревателя на атомайзера, например "Самокрутката" е с 0.15 мм нихром.

Фитилът - може би методът проба-грешка. Фитили успешно стават от стъкловлакно (Були атомайзера), виждала съм да спрягат керамични фибри, кевларени въженца и т.н. Общо взето важните моменти са - да може да се стича добре течността, да не гори и чистотата. Под чистота имам предвид няколко неща - първо, че въженцата това не им е предназначението и са мръсни или може да имат някакви химикали по тях (спиртни бани и обгаряне помагали), някои въжета пък не са "хомогенни" ами малки влакънца се цепят от тях постоянно и това не е хубаво.

Последно като слагах нов фитил на 510-Т ми бяха свършили запасите от един стар клиаромайзер и купих един фитил за Зипо запалка. В него има на плитка телчета, някакви памучни въженца и едно лъскаво негоримо въженце. Разплетох си лъскавото въженце, накиснах го във спирт, обгорих го и готово :)

Инфо за Були-то: атомайзери, фитил (7 евро транспорт :p)

#7 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 11.08.11 г. в 10:07

Благодаря за супер изчерпателния отговор. Засега съм се концентрирал в търсене на материали в БГ точно защото транспорта е по-скъп от самото изделие, а и не знам дали ще стане нещо в крайна сметка. Намислил съм да си направя нещо обслужваемо от подръчни материали - примерно ВИК части от хром :)))) с малко фантазия и шлосерска работа, но засесега само подбирам елементи с подходящи размери. Идеята е да се получи нещо като обслужваем атом EGO-T тип B, защото определено Tank системата най ми харесва и най лесно се ползва.

А това въженце за запалка Зипо откъде си го закупи?

#8 KeyRaw

KeyRaw

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 11.08.11 г. в 12:12

Всичко необходимо за Zippo (докато ползвах запалка ;) )си купувах от магазина на Варчев във Варна - на "Червения Площад".
Въже с дебелина 8 мм ( http://www.pestimene...-vazhe-8mm.html ) ми изглежда много малко вероятно да свърши работа за "нашите цели"... :nea: освен ако не се разплита до някаква "удобна за логаритмуване" дебелина. За кантала и нихрома - не мисля, че има особена разлика в крайния резултат, което и от двете да се ползва. Колегите от варненския форум са здраво напред и с пробите и с резултатите и с информацията по тая тема. ;)
Идеята на колегата Массаракш с фитил за Zippo ( :sSig_goodjob2: ) смятам да я изпробвам като ми свършат запасите амуниции за iAtty.
Успех! :)

Edited by KeyRaw, На 11.08.11 г. в 12:16.

...my PV is NOT an електронна цигара. I'm happy it doesn't look like цигара. I'd be even happier if people quit sayin (and asking) what it is.
Cuz when everybody knows what it is the world will be a better place to live! ;)

#9 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 11.08.11 г. в 16:57

На това въже 8 мм идеята е ако е като нормално въже - сплетено от по-тънки въженца, да се разплете и отдели фитил с подходяща дебелина, но това може да се прецени само ако се види въженцето. Подсказаха ми да попитам за огнеупорни въжета в магазини, където се продават камини.

Ах тоя Варчев, при първите си стъпки като електронен пушач закъсах за течност, минавам оттам, девойчето изкара от дъното на един шкаф едни шишенца, от тези островърхите 20 мл, топли-топли 40 градуса поне, размазани етикети, не знаеше дори откога са :)

Зипо фитилите ги намерих (във Варна) в тези магазини за цигари, където продават и тютюн за свиване, гилзи филтри и т.н. Има една верига, не си спомням името, има я във фоайетата на Кауфландите и на първи етаж в мол Варна :) Цената беше около 3.70, фитилчето е 10 см. В ибей/дийлекстрийм засичам такива за по около долар.
Мдааа, фитил за Були от Германия май си е сделка, ако се занимаваш с модване или имаш обслужваем атомайзер.

И да изляза малко оф, при руснаците има един простичък гениален мод за танк-атомайзерите, не ми остана време да го пробвам, но зарибих приятел, той е супер доволен. Работи на танк-атомайзери с махната пластина или на нормални с махнат мост. Взема се резервоар, пъха се фитила като на снимката, от вътрешната страна може да се върже възелче за да не шава фитила много. По-подробно - снимката и обяснението на руския "колега" :smiley_emoticons_joint:

Едит: колежка съм аз ;)

Edited by Массаракш, На 11.08.11 г. в 16:58.


#10 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 11.08.11 г. в 17:12

Поръчах вече 1 м. въженце. Естественно че идеята е да се разплете и ползва на нишки. Цената му е супер ниска така че и да не върши работа за проба не пречи. Звънях в магазина да ми кажат какъв му е състава. Кзаха категорично че няма канцюрогенни съставки в него. Така че в понеделник или вторник ще ми е в ръцете и ще видя дали става. Следя темите и в руския и варненския форум. И все повече мисля че истината е в обслужваем атом: кеф ти нискоомен, кеф ти нормален и да не ти пука дали ще изгори или не и си е евтения поддръжката. Тези които са от Варна дали са виждали нещо на тази фирма:

http://www.tokmet.hi...ed_rope_bg.html

#11 KeyRaw

KeyRaw

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 11.08.11 г. в 17:54

Мене честно казано леко ме е шубе да експериментирам вкарвайки в дробовете си неща дето "причинявайки леко димене", никак не знам с това димене какво още може да ми "доставят" освен парата от e-juice-a... Не, че това, което в момента ползвам (фитила от CE2 clearomizer-ите), братята китайци под хипер строг санитарен и здравен контрол са произвели ама... Поне го ползват (този за Bulli също) много хора точно за тази цел и някак, по-спокойно... Само дето нещо се позагубиха от пазара тез CE2-ки, та май ще се търси някоя макарка от тоя китайски фитил. Следя темата и желая успех. :)

Едит: колежка съм аз ;)

Пардон! Чест и почитания! :give_rose:

Edited by KeyRaw, На 11.08.11 г. в 17:58.

...my PV is NOT an електронна цигара. I'm happy it doesn't look like цигара. I'd be even happier if people quit sayin (and asking) what it is.
Cuz when everybody knows what it is the world will be a better place to live! ;)

#12 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 12.08.11 г. в 09:08

mmony, варненската фирма Токмет - намират се някъде във Виница (краен квартал), абсурд да се добера до там в работен ден да видя нещо :) Ще чакаме впечатления от твоето въженце.

Относно безопасността, тези въжета трябва да си имат някакви сертификати на съответствие, например като си уплътниш камината с тях да не дишаш вредни емисии след това :), но кой да се занимава. Аз като бъзлива личност го мислих Зипо фитила преди да го използвам, слагат го в запалки, хората вдишват като палят цигари и т.н. и все пак го спиртосвах и горих.

Прегледах за спорта няколко магазина предлагащи iAtty, за фитил/жица - има цена, няма на склад. Недомислено това, вземи си атомайзера пък после се мъчи да търсиш консумативи.

#13 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 12.08.11 г. в 10:58

Хубава тема сте заформили. По ред да си кажа мнението...
Първото въже става аз лично ползвам фитил от това вече няколко месеца- снопове от дълги монофилни стъкловлакна, най доброто налично в БГ.Аз лично го харесвам повече от преденото- пробвах и такова от един руски колега.
Второто не става - има вътре в него и стъклени влакна, има и метални такива . Отгоре са навити късовлакнести минерални влакна - много проличат на азбест, дори не рискувах да го пробвам...
Този изпарител "Самокрутката" имах честа да ползвам - един руски колега , който беше на почивка във Варна ми го остави да го потествам.
Мнението ми е - добре направен , но има доста слабости - отвратителен вкус, нажежява до червено намотката...най общо не останах очарован.
Съвет към тези които си правят изпарители - насочвайте се към по-дебелите жици в смисъл кантал 0.25 или 0.3 мм съответно 24 или 19 Ома/метър.
С тънките ( по високо съпротивителните ) не могат да се направят достатъчно намотки за да се разпредели равномерно топлината и резултата е загоряла тенджера...
Успех на всички в начинанието!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#14 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 12.08.11 г. в 15:21

Първото въже става ....
Второто не става .....


Благодаря за инфото само да доуточня кое имаш предвид под първото и кое под второто?

Надявам се това да е същото за което казваш че става и ползваш:

http://www.pestimene...-vazhe-8mm.html

А такъв кантал 0.25 или 0.3 мм съответно 24 или 19 Ома/метър дали няма да има в нагревател за поялник? Има такива като з арезервни части по 2,3 лв навити за ремонт на поялници? Примерно този:

http://tpetrov.com/s... 43 5PKS120 40W

Само че визуално малко трудно мога да му преценя съпротивление и сечение....

Edited by mmony, На 12.08.11 г. в 15:28.


#15 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 12.08.11 г. в 20:55

За въжето е точно така.
Кантала на поялника е доста по дебел.Правил съм проби и с плосък от тостер ...( е това не означава да си начупите тостерите сега ).
Кантал се намира на доста места - на различни цени , но на дребно се върти около 1 левче на метър.
Ако не можеш да си намериш обади се ще ти пратя за проби 0.2 и 0.3 мм.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#16 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 13.08.11 г. в 09:11

Левче на метър е супер цена за това за което ще се ползва и като се има предвид количеството което отива за една смяна. Аз почти направих един прототип като ползвах инфото за направата на руския "Самокрутка" - 1 стерео жак - за тяло на атома и 1 жак чинч за вмъкване и укрепване на конектора. Само че за чашка, стойка и конектор ползвах един изгорял CE2, като скъсих тръбичката на 8мм. В отворите от горна страна на чашката вкарах по 1 игла от 5 ml. спринцовка. Иглите се подадоха от долна страна с около 2 мм, достатъчно да ги запоя към тръбичката и корпуса на конектора. Частта от чинча която ползвах за укрепване на конектора, разпробих така че конектора заедно с чашката да могат да влязат като цяло патронче от долна страна. Отгоре завих тялото на атома от другия жак (разширих с шкурка и дрелка малко вътрешния отвор на тялото). Получи се така че можах да пъхна отгоре плочката с човката от един изгорял атом EGO-T и той се позиционира неподвижно на разстояние точно 1 мм от върха на чашката от CE2. Над него точно до края влезе с много леко усилие и танк от EGO-T тип А. С две думи самия атом е готов. В отворите на иглите стабилно се закрепва нагревателче и контактува добре. Засега остава проблем наличието на кантал. За да събера необходимото съпротивление 2-2,4 ом с 4 намотки в чашката на CE2 се оказва че ми е необходим кантал с дължина максимум 3,5 см. Такова съпротивление на такава дължина според груби сметки дава кантал с диаметър 0.15 - 76.4 Ω/м. Така че търся засега такъв - като за начало 1 м ще стигне. Ако някой знае в какъв тип магазин мога да закупя, моля да сподели. Ако не намеря ще помоля вече колегата който предложи 0.2 да ми изпрати 1 м. но с него сигурно ще са ми нужни повече намотки и няма да мога да ги побера в чашката. Благодаря на всички които дават съвети и споделят опит.

P.S. Монтирах един остатък от изгорял атом - нагревател и фитил 2 употреба пред разпадане и изпарих един танк. За съжаление при слагане и вадене за оглед малко след това фитила се разпадна, и това ми беше последното парченце. Пробата се оказа доста успешна. Вкус, пара, удар без разлика от стандартно EGO-T. Теч никакъв отникъде като се има впредвид че атома е в паянтово състояние (все пак е прототип). Разход също като на ЕГО-Т

P.S. И да споделя как реших проблема с кантала. Бях писал че имах реотан от поялник, който беше по дебел и батерията на EGO-T го отхвърляше и не искаше да загрее даже и отрязан със съпротивление 2ом. Тъй като е известно че съпротивлението на проводника е обратно пропорционално на сечението (по малко сечение има по голямо съпротивление) реших да му намаля сечението и да го вкарам в норми съпротивление/дължина. И то взе че стана. Шкурках по дължина едно парче кантал около 15 мин. и измервах съпротивление. И след съвсем малко усилие съпротивлението се увеличи и стана такова каквото ми е необходимо за дължината която ми трябва. Отрязах 4 см. сложих ги на батерията и урааааа загря си съвсем нормално и батерията хареса съпротивлението. Та това е май общо взето. Сега вече чакам да получа въжето за фитила да намоткам приготвения кантал и да започна експолатация и доработка на обслужваемия атом на смешна себестойност.

Edited by mmony, На 14.08.11 г. в 08:57.


#17 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 16.08.11 г. в 08:33

Браво, mmony, поздравления за успеха!

За кантал, в магазинчетата тип Техника, 501/1001 стоки видях да се продават реотанчета, едната продавачка каза, че били шведски кантал :) Диаметъра им не знаеше, но имаше различни дебелини. Цената - лев-два-три (малко бързах, не запомних). Ако това е подходящ материал, ето още един евтин източник.

#18 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 21.08.11 г. в 20:24

Донесоха ми най-накрая малко от това въже. Направих няколко проби. Прогорих го със запалка - не гори. Само в краищата като задържа запалката малко сякаш се топи. Мокри се добре и изглежда точно като фитила от CE2. На рязане с ножица сякаш е по-твърдо. Въпреки че малко се страхувах да го ползвам (някъде мярнах че не е добра идея защото е от стъкловлакно и може да поема малки частици с вдишването) се прежалих и поизпарих малко. Дима беше задовлителен но за съжаление аромата и вкуса бяха меко казано отвратителни. Удар никакъв. Не разбрах на какво се дължи: на фитила или на кантала, който беше от 30 г поялник или просто на много неудачна конструкция. Все още го умувам и се чудя дали това въже няма да ми нанесе по големи здравословни вреди от истинските цигари :)))и мисля да търся по-подходящ консуматив. Жица обиколих де що се сетих магазини за електроника и железарии в града. Навсякъде ме гледаха като изкопаемо.:))))

#19 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.10.11 г. в 00:34

Някой пробвал ли е това: http://bulli-smoker....omizer-2-2.html ?

На мене Ego-t ми харесва, но проблема е, че тече...

#20 mmony

mmony

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 1.10.11 г. в 09:26

Някой пробвал ли е това: http://bulli-smoker....omizer-2-2.html ?

На мене Ego-t ми харесва, но проблема е, че тече...


Това според всички форуми за ел.цигари е много хубаво и успешно. Само дето цената му е малко висока. Ако си намериш някой добър стругар и с малко чертане и фантазия може да си го направиш за смешни пари. Днес даже създателя на руския атом публикува и готови чертежи:

http://www.ecigtalk..../t9608-p88.html

Намираш си кантал и фитил и си готов. Само да кажа че качествен фитил из БГ аз не намерих. От тия картове фитила става и е супер само че ми свърши и сега съм поръчал от:

http://bulli-smoker....1-atomizer.html

за качествен фитил си е на добра цена.

Edited by mmony, На 1.10.11 г. в 21:09.