Jump to content


Photo
- - - - -

Някой да е ползвал fasttech.com ?


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 6.07.13 г. в 19:50

Наскоро попаднах на сайта https://www.fasttech.com/ и забелязвам, че има доста модчета на "народни" цени. Няма изискване за минимално количество бройки, безплатна worldwide доставка, просто ми изглежда прекалено хубаво за да е истина. Та питането ми беше, ако някой е ползвал услугите им да сподели впечатления, пък и да не е, дайте някакво мнение по въпроса дали си заслужава според вас.

#2 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 6.07.13 г. в 20:08

Миналата седмица купих два изпарителя от тях и ги чакам да дойдат. между 10 и 14 дни ми казаха. преди това направих друга поръчка, която в последствие отказах и ми върнаха парите без въпроси и увъртания за има няма 3-4 дни.
от изключително достоверен източник имам информация, че нещата им пристигат и нямат отклонения от нормално.

#3 Daniel

Daniel

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 6.07.13 г. в 20:38

Има доста интересни неща тан, но дали са качествени?

Smoktech SID, Vamo APV V2, Innokin iTaste VV V3.0 VV/VW, USB VV passthrough, HyperTank Pyrex Glass 5 ml., Smoktech Glass DCT, Vision STV Dual Coil 3.5ml, Efest IMR 18650 2000 mAh 3.7V Li-Mn, Efest IMR 18350 800mAh 3.7V Li-Mn, Panasonic NCR18650PD 18650 3.6V 2900mAH


#4 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 6.07.13 г. в 20:47

Благодаря колега slavkov за споделения опит.
@Daniel и аз това се чудя, но без да се пробва май няма как да разберем. Все повече мисля да си поръчам едно vamo от тях. Като за $30 си е направо без пари. Гледам имат опция за гаранционно връщане до шестия месец от полупката, като до 3-я дори поемат разходите за връщане към тях. Изглеждат сериозни, пък и от това което колегата slavkov сподели все повече започват да ми харесват. :smiley_emoticons_joint:

#5 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 6.07.13 г. в 22:08

Проблема с китайските сайтове е първо в това, че ако отиде на митница, разликата в цената спрямо ЕС ще е пренебрежително малка, но главно в това, че ако трябва да се заменя гаранционно, може да го чакаш с месеци, а цената за доставка, ако не ти я поемат те, няма да е никак малка. А ако решиш да ползваш тукашни услуги за ремонт на извънгаранционна стока, ако изобщо е възможен, няма да е под 20-30лв с транспорта в двете посоки. В общи линии изглежда много апетитно, но реално не е толкова по-изгодно и за някой лев повече си решава една камара евентуални проблеми.
А времето за доставка, което може да варира от десетина дни до месеца и нагоре, изобщо не го коментирам. :)

#6 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 6.07.13 г. в 22:14

Проблема с китайските сайтове е първо в това, че ако отиде на митница, разликата в цената спрямо ЕС ще е пренебрежително малка, но главно в това, че ако трябва да се заменя гаранционно, може да го чакаш с месеци, а цената за доставка, ако не ти я поемат те, няма да е никак малка. А ако решиш да ползваш тукашни услуги за ремонт на извънгаранционна стока, ако изобщо е възможен, няма да е под 20-30лв с транспорта в двете посоки. В общи линии изглежда много апетитно, но реално не е толкова по-изгодно и за някой лев повече си решава една камара евентуални проблеми.
А времето за доставка, което може да варира от десетина дни до месеца и нагоре, изобщо не го коментирам. :)

За едно Вамо никой няма да те прати на митница.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#7 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 6.07.13 г. в 22:55

За едно Вамо никой няма да те прати на митница.

В момента е малко руска рулетка дали ще отиде на митница или не. Всичко зависи от митничарите. Принципно всичко над 15$ би трябвало да минава от там.

#8 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 6.07.13 г. в 23:21


За едно Вамо никой няма да те прати на митница.

В момента е малко руска рулетка дали ще отиде на митница или не. Всичко зависи от митничарите. Принципно всичко над 15$ би трябвало да минава от там.

Не в момента,а винаги си е било така и така ще си бъде.На митница пращат обикновенно по големите като обем пратки.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#9 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 6.07.13 г. в 23:50

Дори и да отиде на митницата за стока, която струва $30 ДДС-то излиза $6. Мито така или иначе не се плаща на стоки до 150 евро. Наистина с гаранцията е малко спорен въпроса, но мисля, че цената излиза достатъчно по-ниска за да си струва риска.

P.S.: До колкото съм запознат всичко на стойност над 30 лева би следвало да отиде на митницата, но както знаем малко са избирателни нещата в България и има пратки, които минават между капките :smiley_emoticons_joint:

Edited by nCuXaPa, На 6.07.13 г. в 23:54.


#10 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 7.07.13 г. в 10:28

Преди 20 дни направих поръчка от там за първи път. Нещата бяха в ръцете ми на 15тия ден. Всичко мина перфектно и смятам и за напред да пазарувам от там. Безплатна и бърза доставка + страхотни цени = перфектно :thumbup1:

#11 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.07.13 г. в 12:00

Дори и да отиде на митницата за стока, която струва $30 ДДС-то излиза $6. Мито така или иначе не се плаща на стоки до 150 евро. Наистина с гаранцията е малко спорен въпроса, но мисля, че цената излиза достатъчно по-ниска за да си струва риска.

Да, така е. Но има митнически декларация - мисля беше 20лв, висене в митницата и разни други дребни такси. Ако не мине митница, разбира се е супер, но ако мине си е голяма разправия. А и това не е DHL, който да ти поеме всички разтъкаваници - всичко сам си го правиш.

Преди 20 дни направих поръчка от там за първи път. Нещата бяха в ръцете ми на 15тия ден. Всичко мина перфектно и смятам и за напред да пазарувам от там. Безплатна и бърза доставка + страхотни цени = перфектно :thumbup1:

Ами, така е, всеки се опитва да минава тънко, ама се замисли, че по този начин се цака и българския търговец, накрая ще си поръчваме и течностите отвън, защото като гледам с какво темпо започнаха да затварят магазините, скоро няма да остане никой. Та, стискай палци да пуснат и течности там, че ще трябва да си ги поръчваш и тях отвън скоро време.

#12 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 7.07.13 г. в 12:16

Спок, не че нещо, но има и течности. даже има и хотдог ... :sSig_censored:

#13 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.07.13 г. в 12:45

Е, тогава дерзайте. :) Пожелавам им успех на родните търговци при това положение - Dekang по 1.8$, батерии с цени двойно и тройно по-ниски от тукашните, разнообразие каквото никога няма да видим България, а на всичкото отгоре и свободно преминаване през митниците...какво повече му трябва на човек? :D

#14 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 7.07.13 г. в 13:27

Ще останат търговците с по-гъвкава политика .
Иначе , ще застоява стока , която и при 30% отстъпка никой няма да иска (примерно телескопа на Смок ).

#15 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 7.07.13 г. в 14:14

Как точно предлагаш това да стане? Ти някога изобщо занимавал ли си се с търговия?

Edit: Нали говорим за легален внос, а не за варианти с укриване на ДДС и мито?

Edited by Spok, На 7.07.13 г. в 14:17.


#16 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 7.07.13 г. в 14:41

@Spok не мога да разбера за какво толкова се пениш. В крайна сметка всеки има право да поръчва каквото си иска от където си иска. Относно това дали ще загинат БГ търговците - ами разбира се че няма. Първо има доста неща, за които не си заслужава поръчването отвън и чакането. Второ - доста хора предпочитат да си вземат нещо от тук, макар и на малко по-висока цена, но за сметка на това да получат истинска гаранция и доставка в рамките на 1-2 дни. Както вече казах всеки има право да избира, а коректните търговци така или иначе ще продължат да съществуват и да печелят.

#17 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 7.07.13 г. в 14:51

trankata, понеже виждам, че си нямаш ни най-малка представа за нещата и как стават, нека да видим тоя телескоп, за който споменаваш:

Ето тук можеш да видиш цената - http://www.alibaba.c...OKTECH.html?s=p - понеже цените са според бройката, приемаме че цената е 25$ защото в БГ надали някой ще може да вкара повече от 100бр, колкото им е минималното изискване.

Тези 25$ т.е. 37.50лв са чистата цена, преди данъци, такси и разходи.
Пътя ти е около 15%.
Ако ползваш ПейПал за плащане - 4.6% е таксата за плащането и е за твоя сметка.
Митото е средно около 7%.
ДДС-то е 20% и се плаща на цялата стойност - след начисляването на митото и пътните.
Какво се получава до тук: съвсем грубо - 55.50лв
55.50лв е цената, на която това нещо може да влезе в БГ, като тук изобщо не смятаме транзитни такси, цената на митническите декларации, времето за освобождаване, разходи за съхранение и др., заплати, печалба, нерви, брак, гаранция, сервиз, брой клиенти (знаеш, колко човека ще купят подобно нещо, било то и на себестойност, надали ще са много) и т.н, и т.н.

Имайки предвид, че цената на това нещо е 80лв в БГ, с 30% отстъпка ще стане 56лв - точно на себестойността си. И както казваш, надали и на тази цена някой ще го купи. Говори ми после за гъвкавосст. :)

Между другото, тези сметки се отнасят за абсолютно всяка една стока, която се внася отвън. Сами си преценете, дали търговците са печалбари и защо цените им са такива.

Едит: извинявам се за минималното количество, от линка се вижда, че е 50бр.

Edited by Туранага, На 7.07.13 г. в 15:22.


#18 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 7.07.13 г. в 18:00

Ама защо се пените не мога да разбера,защо веднага тръгвате да обяснявате кой колко е бил вътрешно от нещо?След като аз си изкарвам парите сам,значи аз имам право да ги харча където искам.Скъпо ми е в България,ми да скъпо ми е.В държави които са на светлинни години пред нас,стоките им са в пъти по-евтини...защо да не поръчам от там?Когато и в нашата мила родина станат на такива цени,тогава ще поръчвам от тук.Не обвинявам търговците,ясно е ,че всеки трябва да има горница за да живее.Но това е положението всеки иска да мине по-тънко.И не ми обяснявайте моля как ако се било преебало щяло да ми излезне двайсеторно с връщането и как видиш ли ще се прецакам ужасно много,да това ми е право.
Държавицата ни е виновна,че иска да се издържа от данъци и акцизи,не търговците те са като нас..потърпевши.Но докато така стоят нещата,ще пазарува народа от "братски" Китай и всячески ще се опитва да преебе системата за да му излезне по тънко.

#19 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 7.07.13 г. в 19:39

Държавицата ни е виновна,че иска да се издържа от данъци и акцизи,не търговците те са като нас..потърпевши.Но докато така стоят нещата,ще пазарува народа от "братски" Китай и всячески ще се опитва да преебе системата за да му излезне по тънко.

На всякъде има данъци и акцизи,не е това проблема–според мен ! Заплатките са малки,тъй го виждам аз. А иначе всеки сам си прави сметка от къде да пазари,за собствена сметка,естествено.


chelsea f.c.


#20 trankata

trankata

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 7.07.13 г. в 21:07

Аз не казвам , че телескопа е скъп и търговците са некоректни.
Това е модел отпреди 1 година , да и почти никой няма да го купи и за 60лв , най малкото защото е грозен и в момента има голям избор(конкуренцията не спи).
Идеята ми беш търговеца да стимулира клиента , но не когато продукта му застоява а когато продукта е актуален.

Edited by trankata, На 7.07.13 г. в 21:08.