Jump to content


Photo
- - - - -

Силен удар и още няколко въпроса?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 batence

batence

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 26.12.15 г. в 16:51

Здравейте, пуша ел. цигара от доста време (няколко години), но никога не съм се интересувал от течности, понеже си е "пафкам" ей така, колкото да разреждам тютюневите цигари а и да си "пафкам" на места където тютюнопушенето е забранено.

 

Освен това съм забелязал, че не съм силно пристрастен, а е въпрос на навик - понеже като си купил ел. цигара успях да смъкна цигарите от 20 до 3 на ден, но за сметка на това изпарявах по 4 мл. течност като си зареждах батерията 1100 MAh по 2 пъти на ден.

 

Та въпроса ми е следния: наскоро реших отново да си купя ел. цигара и посетих пушком, понеже имат магазин близо до нас.

Взех си батерия (eGo-T ???), картомайзер (???) и течност (Dekang - Caprain Black).

 

Течността много ми допадна, за първи път пуша нещо на Dekang доакто преди си вземах някакви измислени, та комбинацията от Tobacco extract,, Cocoa extract, Vanilla extract, Propylene Glycol и Glycerol ми допадна много, имаше слаб удар, така и както ми обясни продавачката, страхотен вкус и доста пара - идеалния избор, който да ме накара да пропусна 1-2 пушения на тютюневи цигари, когато ми се допуши.

 

Проблемът.

Проблемът настъпи скоро, г-д след седмица, когато вече почнах да забелязвам (това което съм забелязвал и преди), че течността със престояването в картомайзера започва да става все по-гъста а аромата вече нагарчаше.

 

Решението.

Решението беше да изчистя картомайзера, и го направих по моя бабин начин, както съм го правил и преди: разглобих го и го измих даже с топла вода, след което го оставих да изсъхне.

 

Резултатът.

Сега някак си ме блъска по-силно в гърлото, задавям се, понякога кашлям много силно даже :)

Направил ли съм грешка, че съм го изплакнал с вода ? Или трябва да изчакам да престои известно време ? 

Проблем ли е сгъстяването на течността в картомайзера и как да се предотврати ? Като сипвам толкова колкото ще пуша ?

Проблем ли е да го пълня догоре и да стои така по 1-2 седмици ?

 

Прочетох няколко теми във форума и останах с впечатлението, че Атомайзер ще е по подходящ за мен вместо Картомайзер ?

 

Можете ли да ми споделите най добрата комбинация от течности, изпарители и батерии за постигане на следното:

- Силен вкус (сладникав), много пара и слаб удар в гърлото ?

 

Просто искам да е нещо като при наргиле а за другото си пафкам обикновени цигари. Както казах не съм много пристрастен, но пък искам да ги намаля за да намаля вредата върху себе си и същевременно да пафкам повече, защото ми харесва да го правя.

 

Освен това имам няколко допълнителни въпроса:

Някой може ли да ми каже моделите на картомайзера и колко MAh ми е батерията ? 

Продавачката уж хвалеше, че продават само оригинални стоки с гаранция а след това ми каза, че гаранцията е до Нова Година, тоест 2 седмици :)

 

Както и да е, модела на картомайзера не ми е известен но изпарява добре а странното при батерията е, че няма написани MAh, но засега се държи страхотно, изумен съм и от нея, зарежда се за супер кратко време и държи много, досега даже не се е гътала докрай понеже през ден я зареждам, но сега през уикенда ще се опитам да я гътна.

 

П.С.: от картомайзерите са ми познати само CE4 и 5, понеже преди съм изпарявал само с тях, а за тоя не знам нищо и даже май не съм го виждал не знам.

Attached Files


Edited by batence, На 26.12.15 г. в 17:02.


#2 Vladoeee

Vladoeee

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 27.12.15 г. в 22:02

Кангер субокс си вземи и не  му мисли



#3 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 28.12.15 г. в 15:35

За целта,която си посочил,батерията и картомайзера са си напълно подходящи.

 

 

Направил ли съм грешка, че съм го изплакнал с вода ? Или трябва да изчакам да престои известно време ?

Не си сгрешил.Може и да не чакаш.

 

 

Проблем ли е сгъстяването на течността в картомайзера и как да се предотврати ?

Не си купувай точно от тази серия на Деканг.Избери си друга течност - примерно Флейвър Арт.

 

 

Прочетох няколко теми във форума и останах с впечатлението, че Атомайзер ще е по подходящ за мен вместо Картомайзер ?

Мина им времето на атомайзерите.Картомайзера е по-добър вариант.

 

 

Някой може ли да ми каже моделите на картомайзера и колко MAh ми е батерията ? 

Продавачката уж хвалеше, че продават само оригинални стоки с гаранция а след това ми каза, че гаранцията е до Нова Година, тоест 2 седмици

Картомайзера е Т2,а колко мАч е батерията е трябвало да питаш в магазина....Относно гаранцията - направо са се оляли колегите,цели 2 седмици :lol:


Biohazard

#4 vasko86

vasko86

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 29.12.15 г. в 18:16

Тук по-горе колега те е ориентирал към кангър субокс..... Не го мисли или ако имаш финанси направо си вземи. Относно течностите никога на Деканг. Никога. Флейвърт арт са това което търсиш. Ако имаш време и ти се занимава почни да бъркаш бази с аромати много по-добре е и финансово изгодно. А пък и там сам определяш колко да е силна течноста, както на удар, така и на аромат. И като резюме на всичко казано, ако наистина искаш да усетиш удоволствието от вейпинга, мини на обслужваеми изспарители (RBA). поздрави и успех.

 

П.П. Ако останеш на тази конфигурация по-често си бърни или почиствай главата на Т-2-та, ако си с Ц-тата не ми се коментира. 



#5 batence

batence

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 4.01.16 г. в 20:17

За много години преди всичко! :)

 

Благодаря много за изчерпателната информация! 

 

За "бъркането" ми беше интересно как става, бях чувал и много преди за това но му викаха "готвене".

 

Та идеята ми е някакви начални четива относно това някой може ли да ми предостави ? 

 

И ако може да ми даде 2-3 конкретни продукта за пример. Като база, аромат, удар/никотин ? 

 

А за вейпинга наистина отдава се каня на някое мод'че, но все не мога да се видя в "пачка" :D

 

А докато Dekang много ги хвалеха навремето, но ще пробвам с FlavourArt както ми препоръчахте.


Edited by batence, На 4.01.16 г. в 20:18.