Jump to content


Photo
- - - - -

Дали някой може да ме упъти


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 23.04.10 г. в 23:17

Здравейте,
реших и аз тези дни да се присъединя към гилдията и нямам търпение, но не мога да се спра на подходящ за мен модел. Четейки в този форум ми се струва, че DSE-801 дава достатъчно реалистично усещане, че човек пуши наистина. Всъщност това ми е най-голямото опасение - доколко ще е истинско.
От друга страна ми се иска да прилича на обикновена цигара и да е по-мъничко(все пак съм жена), а не зная тези, които се водят мини дали не са по-скоро за хора, които не пушат много. В момента пуша по около 25 цигари на ден.
Ами... надявам се да помогнете в избора
:)

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.04.10 г. в 01:17

Все още техническата част е такава, че колкото повече е-цигарата прилича на обикновена цигара, толкова по-лоши характеристики има в сравнение с други е-цигари. Моят съвет е да избягваш малките модели. От тях можеш да получиш погрешни впечатления за е-пушенето.

Усещането от е-пушенето няма много общо с това на обикновена цигара, но много хора го намират за по-приятно, дори да им се наложи да сменят няколко вида цигари и течности, докато достигнат до "тяхната" комбинация. Не очаквай чудеса от първи опит и не се отказвай.

25 цигари/ден са си сериозно пушене. Вместо да си губиш време и пари с малки модели, направо се ориентирай към някой модел с голяма батерия, нещо от типа на Joye eGo, Screwdriver, DSE-905 и т.н. В противен случай ще ти омръзне да зареждаш батерии и/или пълнители.
този потребител вече не участва на този форум

#3 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 24.04.10 г. в 11:22

DSE-801( Joye302) e добре като за начало, не случайно това е и един от основните модели на който са сложили марка "Gamucci " ...за кратко в началото е притеснението, че не прилича на обикновенна цигара

Edited by adel, На 24.04.10 г. в 11:38.


#4 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 24.04.10 г. в 13:05

DSE-801( Joye302) e добре като за начало, не случайно това е и един от основните модели на който са сложили марка "Gamucci " ...за кратко в началото е притеснението, че не прилича на обикновенна цигара

Благодаря и на двама ви за помощта!
Доста ревюта поизчетох и засега се спирам на модел JOYE302, известен още като Gamucci.
Жалко, че го няма в магазина на форума само :(. Доколкото разбирам заради вулкана се бавят доставките от Китай. Дали някой може да каже дали ще я доставят и кога горе-долу?

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.04.10 г. в 19:10

Най-рано в понеделник, надявам се да не се налага да чакаме до вторник.

Иначе лично моята препоръка е да вземеш DSE-801, има минимални, но достатъчни разлики в нейна полза по мое мнение. Валерий е напълно прав, че колкото по-близко е до размерите на тютюневата цигара една електронна такава, толкова по-лошо.

25 цигари/ден са си сериозно пушене. Вместо да си губиш време и пари с малки модели, направо се ориентирай към някой модел с голяма батерия, нещо от типа на Joye eGo, Screwdriver, DSE-905 и т.н. В противен случай ще ти омръзне да зареждаш батерии и/или пълнители.

Аз пушех и повече от това, при това не съвсем леки цигари - MM 100's, които се усещат и като повече заради филтъра. Въпреки това, две батерии дневно на 801 са ми преко сили, ако не се увличам с някоя течност 11 мг/мл, с което вече спрях.

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.04.10 г. в 20:07

Въпреки това, две батерии дневно на 801 са ми преко сили, ако не се увличам с някоя течност 11 мг/мл, с което вече спрях.


Което се покрива с моя опит от 801 при приблизително 1/2 пушене на твоето, но с 24mg/ml. Аз сутрин завивам батерията и вечер ми просветва чак пред компютъра. Ако пък wingdings стои близо до компютър, проблемът с батериите отпада с покупката на USB преходник.
този потребител вече не участва на този форум

#7 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 24.04.10 г. в 22:17

Което се покрива с моя опит от 801 при приблизително 1/2 пушене на твоето, но с 24mg/ml. Аз сутрин завивам батерията и вечер ми просветва чак пред компютъра. Ако пък wingdings стои близо до компютър, проблемът с батериите отпада с покупката на USB преходник.

Да, USB преходника е решен вече

Иначе лично моята препоръка е да вземеш DSE-801, има минимални, но достатъчни разлики в нейна полза по мое мнение. Валерий е напълно прав, че колкото по-близко е до размерите на тютюневата цигара една електронна такава, толкова по-лошо.

geniusloci, aко не те затруднява, би ли посочил с какво 801 превъзхожда JOYE302. Това, което на мен ми направи впечатление е, че при DSE-801 може да попадна на High bridge, от който тръгват проблеми, а с JOYE302 този риск го няма. Не знам дори и как да разпозная дали е висок или нисък, нито пък дали имам възможност за избор при покупка.

Edited by wingdings, На 24.04.10 г. в 22:18.


#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 26.04.10 г. в 10:00

Досега не съм попадал на High Bridge 801, и предполагам, че вече и не правят такива. Според мен след мод на пълнителите 801 вади по-добър удар и аромат, а на 302 оставя количеството пара (което поне за мен е маловажно, аз от всички правя пара, просто начин на пушене), но без особено усещане за нея. 302 сякаш протича по-лесно рез фланеца, на 801 почти не се случва.

Има разлика в батериите и двата атомайзера работят различно с различни батерии - един и същ 801 атомайзер работи перфектно с 801 батерията си, но усещането е различно с батерията на 302, а и последната сякаш държи по-малко с него. За обратният вариант - с 302 атомайзер, не съм забелязал проблеми.

#9 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 29.04.10 г. в 10:07

Досега не съм попадал на High Bridge 801, и предполагам, че вече и не правят такива.

В някакъв международен форум четох, че често се случвало да пристигне с High Bridge, но щом казваш че не си попадал... все пак нали доставките минават през теб.

Според мен след мод на пълнителите 801 вади по-добър удар и аромат, а на 302 оставя количеството пара (което поне за мен е маловажно, аз от всички правя пара, просто начин на пушене), но без особено усещане за нея. 302 сякаш протича по-лесно рез фланеца, на 801 почти не се случва.
Има разлика в батериите и двата атомайзера работят различно с различни батерии - един и същ 801 атомайзер работи перфектно с 801 батерията си, но усещането е различно с батерията на 302, а и последната сякаш държи по-малко с него. За обратният вариант - с 302 атомайзер, не съм забелязал проблеми.

Още един въпрос - каква е разликата между DSE-801 стандартен комплект електронна цигара и DSE801 стандартен комплект ръчна електронна цигара? DSE-801 предлага ли се и в черен цвят?

#10 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 29.04.10 г. в 10:11

Още един въпрос - каква е разликата между DSE-801 стандартен комплект електронна цигара и DSE801 стандартен комплект ръчна електронна цигара? DSE-801 предлага ли се и в черен цвят?


Разликата е в ръчната батерия - трябва да натискаш копченце, за да включиш батерията и да можеш да си дръпнеш никотинова пара.

Цветовете са опция, тук някой с повече опит да се намеси :) !

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#11 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 29.04.10 г. в 10:59

Разликата е в ръчната батерия - трябва да натискаш копченце, за да включиш батерията и да можеш да си дръпнеш никотинова пара.

Цветовете са опция, тук някой с повече опит да се намеси :) !

Поздрави!


Ето нещо важно, което можеше да пропусна от незнание. Мерси за отговора, Odin :)
Въпросът сега май е по-скоро към темата за магазина, но ще си го задам в моята тема - кога ще има доставка на DSE-801 и понеже открих, че все пак има и черни, вие доставяте ли от тях?

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.04.10 г. в 15:05

801 черни ще има след около две седмици - китайците почиват отново. Само автоматични.

#13 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 29.04.10 г. в 15:24

Ех тези китайци! По-мързеливи май и от нас ще дойдат <_<

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.04.10 г. в 22:00

Аз се зачудих защо два дена никой не ми отговаря, а то - пак празник. Тъкмо се отпушиха самолетите...

В случая обаче ни е нов продукт и от ново място, затова не смея да кажа точна дата.

#15 Arabata

Arabata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 2.05.10 г. в 13:59

Здравейте, започвам едно ново начало с е-цигарите и бих искал да си взема наистина качествен продукт..От това което прочетох във форума разбрах, чe DSE-801 e добър избор за такива като мен...Спрях се на марка i модел ---- Gamucci Classic V2 Starter Kit - Rechargeable Electronic Cigarette ----- предполагам че става дума за DSE-801..Ако е така ,бих искал да попитам това ---V2--- версия 2 ли означава и каква е разликата с предишния модел, който се продава в България...Също така искам да попитам и за самите продукти и специално компонентите с марката GAMUCCI..Заменяеми ли са с компоненти от други марки от (предполагам) същият модел DSE-801...И накрая ,ако някой може да ме насочи от къде мога да си закупя този V2 Kit(ако се окаже удачен избор) в България и още по-добре в Бургас...Благодаря предварително за помощта !!!

#16 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 2.05.10 г. в 14:26

Здравейте, започвам едно ново начало с е-цигарите и бих искал да си взема наистина качествен продукт..От това което прочетох във форума разбрах, чe DSE-801 e добър избор за такива като мен...Спрях се на марка i модел ---- Gamucci Classic V2 Starter Kit - Rechargeable Electronic Cigarette ----- предполагам че става дума за DSE-801..Ако е така ,бих искал да попитам това ---V2--- версия 2 ли означава и каква е разликата с предишния модел, който се продава в България...Също така искам да попитам и за самите продукти и специално компонентите с марката GAMUCCI..Заменяеми ли са с компоненти от други марки от (предполагам) същият модел DSE-801...И накрая ,ако някой може да ме насочи от къде мога да си закупя този V2 Kit(ако се окаже удачен избор) в България и още по-добре в Бургас...Благодаря предварително за помощта !!!

Хах:) Зачудих се аз защо си решил(а) в моята тема да пишеш, а и ти си бил(а) от Бургас. По въпроса ще ти кажа, че аз не съм открила откъде в Бургас може да си купим цигарата, още по-малко пък консумативите :( Аз съм решила да си ги поръчвам от магазина на PV.
Пристеснява ме естетсвено леко варианта, ако не съм запасена с течност и всякакви необходими консумативи, какво правя, докато ми пристигат доставките, но... какво да се прави. Пък и друго е да се посъветваш на място.
Иначе за DSE-801 след като попрочетох, разбирам че може да комбинираш с части за Joye 302.
Но нека ветераните също да кажат:)

#17 Arabata

Arabata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 2.05.10 г. в 15:39

Сега пък се спрях на INTELLICING Silver EVOlution ...Наистина съм объркан и се нуждая от компетентно мнение..

Edited by Arabata, На 2.05.10 г. в 15:39.


#18 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 2.05.10 г. в 16:20

За взаимозаменяемостта на частите, и geniusloci по горе го каза , не че не са взаимозаменяеми 801-302-Гамучи, пасват си, но най -добре си работят батерия и изпарител от един и същ модел.

За INTELLICIG не знам , но тук са писали.
За другите понеже ползвам GAMUCCI и Joye 302 с чиста съвест мога да кажа, че разлика в качеството не намирам.
Разликата е само в цената на продуктите и консумативите за тях .

Edited by adel, На 3.05.10 г. в 16:16.


#19 Arabata

Arabata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 5.05.10 г. в 09:33

Здравейте отново....Вчера прескочих до Варна за да си купя INTELLICING EVOlution (1вата ми е-цигара) взех си пакета за 200 лв. + 2 х 35 шишенца с течност....Не мога да преценя дали се наших много, но 1вото лошо впечатление е че като си дръпна и ми се пълни устата с течност...Доста съм разочарован от този това...просто не мога да проумея факта и си задавам въпроса: не са ли правили тестове на продукта преди да го пуснат на пазара, както и да е, надявам се като понамалее течността да спре или намалее проблема....Най вероятно ще модифицирам нещо във (казано по новобрански)филтъра :)...Скоро ще ви информирам отново дали има някакво решение...Друго което е интересно е, че на кутииката с течността пише че е токсична при попадение върху кожата следователно очаквам скоро да ми изсъхнат устните :) :) :)

Edited by Arabata, На 5.05.10 г. в 09:35.


#20 bestman

bestman

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 5.05.10 г. в 15:28

Здравейте,
аз съм с Evo от 5 месеца и съм много доволен.
От купуването не съм палил аналогова, не ми се и иска (преди 1,5 - 3 кутии/ден)
Чета само отрицателни мнения за Evo (М401) и не разбирам защо ...
Относно "протичането" в устата - Arabata, случвало ми се е като препълня пълнителя и при монтирането му да прелее или при силно дръпване от нов пълнител... Разглобявам пълнителя (без да вадя "тампона"), подсушавам със салфетка, сглобявам и продължавам. Виж видеото за поддръжка. (вместо безопасна игла/карфица ползвам леко разгънат кламер, откакто пробих 2 пълнитела при опит за разглобяване - от конденза се наложи по-яко напъване.)
Батериите държат достатъчно - около 7 часа активно използване, зареждат се за около 1 1/2 час. Понеже прекалявам с "изпаряването" съм на мноооого ниско съдържание на никотин (около 8 мг течност+фармакопеен глицерин) и си нося достатъчно пълнители (дневно около 3-4, до 5+ на маса).
След поизносване на тампона правя мода със "стреличката" - супер е!

М/у другото от intellicig препоръчват цигарата да се носи с пълнителя НАГОРЕ !

Толкоз от мен

Edited by bestman, На 5.05.10 г. в 15:29.