Jump to content


Photo
- - - - -

Препоръка за нов е-пушач


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 niksun

niksun

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 19.01.13 г. в 19:40

Здравейте!
По принцип пуша под една кутия на ден Marlboro Silver. Решил съм да се сдобия с Електронна цигара. Прочетох другите теми, и важната тема за това какво да си купя. Избрал съм това:

  • USB 1000mAh оригинална Joyetech eGo-C батерия - черна
  • Картомайзер Kanger T2 CC (Coil Changeable, дълъг фитил) 2.4 мл за eлектронни цигари с eGo резба
  • 5бр. изпарителни глави за картомайзери T2/Kanger CC (Coil Changeable) 2.4 мл за eGo - 2.2 ома.
  • Преходник от ел. мрежа към USB Joyetech 500 mAh - подходящ за USB зарядни за Joye eGo/eGo-T/eGo-C

Нищо не разбирам и искам да попитам дали всичко е съвместимо, и ако може някой да ми обясни за изпарителните глави. Каква е разликата между омовете. Благодаря!

Edited by niksun, На 20.01.13 г. в 23:20.


#2 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 19.01.13 г. в 19:53

Всичко е съвметсимо да!
Колкото по-висок омаж е главата - толкова повече ток трябва...
За еГо батерия най-добре е 1.8 омови глави.
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#3 KoLeTo

KoLeTo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted На 19.01.13 г. в 19:55


Всичко е съвметсимо да!
Колкото по-висок омаж е главата - толкова повече ток трябва...
За еГо батерия най-добре е 1.8 омови глави.



Вземи УСБ пастроу его-ц ъпгрейд батерия и не ти трябва усб зарядното :)
По-ниско съпротивление повече пара и удар. Missing не е ли обратното с тока.

Edited by KoLeTo, На 19.01.13 г. в 20:03.

новак ...

#4 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.01.13 г. в 19:58

Картомайзер Kanger T2 CC (Coil Changeable, дълъг фитил) 2.4 мл за eлектронни цигари с eGo резба

Ако искаш по добър вариант, качество.. вкус пара и дълго ползване

Вземи Мини Виви Нова на Вижън, вместо тоя Т2

С покупката на мини виви получаваш 3 глави 1.8 ома, който всъщност са 2.2 но както и да е и глави няма да купуваш има доста да го ползваш комплектът.

Edited by cuban, На 19.01.13 г. в 19:59.


#5 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 19.01.13 г. в 19:59

Е той си е поръчал УСБ батерия и преходник за 220В за да може да си я зарежда от контакта явно...
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#6 KoLeTo

KoLeTo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted На 19.01.13 г. в 20:07

Е той си е поръчал УСБ батерия и преходник за 220В за да може да си я зарежда от контакта явно...


Това с УСБ-то, където го е писал ама грам не го видях. Извинявам се. Отбелязах го, защото удобството на усб пастроу е огромно, а много често се пренебрегва от новаци. :)
новак ...

#7 cherniq

cherniq

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 19.01.13 г. в 20:18

Аз си взех същото като това което си избрал без преходника за ел мрежа (на практика е ненужен,винаги имам подрака комп.)супер доволен сам вече трета седмица ,вземай я няма да съжаляваш .

#8 zafirovp

zafirovp

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 32 posts

Posted На 19.01.13 г. в 20:24

Кангер т2 е много добър избор, но може и да помислиш и за т3. Незнам защо много хора във форума имат не толкова добро мнение за т3та. За мен е същи изпарител като т2 просто е bottom coil(няма да пресъхват фитилите когато имаш малко течност).
И все пак ако искаш нещо още по-добро - мини виви, но и цената е висока, но пък главите издържат доста. За него е добре и да си вземеш декоративен пръстен, от гледна точка на по-добра визия.

Успех.

#9 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 19.01.13 г. в 20:35

Кангер т2 е много добър избор, но може и да помислиш и за т3. Незнам защо много хора във форума имат не толкова добро мнение за т3та. За мен е същи изпарител като т2 просто е bottom coil(няма да пресъхват фитилите когато имаш малко течност).
И все пак ако искаш нещо още по-добро - мини виви, но и цената е висока, но пък главите издържат доста. За него е добре и да си вземеш декоративен пръстен, от гледна точка на по-добра визия.

Успех.



Като почнете с тия цени и глави...

Моля ХОРА калкулирайте правилно

ЕДНО ВИВИ с 3 ГЛАВИ ми сметнете цената и разделете че все пак имате 3 глави и се оказва че цената ми е няколко лева нагоре ако не и същата с една малка разлика че МНОГО повече ще го ползва от Т2 реално Мини ВИВИТО е ПО ЕВТИНО защото ще пуши много по дълго време с него без проблем. и ако разделим 25 лв на 3 = 8.33 все едно е КУПИЛ 3 изпаритела по 8.33 та кое е по скъпото?

От към конструкция ВИВито е супер качествено и ако не го удря с чук или сяда върху него ще го ползва докато му писне.

#10 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 19.01.13 г. в 20:56

За еГо батерия най-добре е 1.8 омови глави.

mini Vivi с 1.3Ω е по-добре от 1.8Ω. На теория също е така.

#11 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 19.01.13 г. в 21:26

За еГо батерия най-добре е 1.8 омови глави.

mini Vivi с 1.3Ω е по-добре от 1.8Ω. На теория също е така.

Да защото оригиналните 1.8 омови глави на Вивито са 2.2ома... :) :smiley_emoticons_joint:
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#12 niksun

niksun

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 19.01.13 г. в 23:29

Поръчано! Благодаря на всички. След време може да пробвам Vision Mini Vivi Nova.

#13 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 20.01.13 г. в 13:09

Моята препоръка е да започнеш с Кангер Т2. Тютюневите цигари, които си пушил досега не са от най-леките. Слуховете за Вивито са силно преувеличени. Имам оригинално вижънско такова с големия танк, а наскоро си взех и малкото. И двете ми стоят в кутийките след едва няколко милиграма изпарени. Има опасност Виви Нова да ти идва слабичко с тези над два ома (продавани за 1.8 ома), още повече, че сега преминаваш от аналогови цигари на изпаряване. Кангера си има кусури, но е в пъти по-добър от към удар, пара и вкус от Вивито. Следва да спомена, че ползвам стандартна Его-с пастру батерия. Предполагам, че батерия от типа вариволт (Его туист) или мод ще накарат Виви нова да се представя по-добре. Пробвай Кангера със стоковата глава на 1.8 ома. Ако ти идва слабичко, спокойно си вземи глави на 1.5 ома от този магазин. Последните обаче са с къс фитил, но това е без всякакво значение. Успех с изпаряването!

Edited by dimitar1914, На 20.01.13 г. в 13:10.


#14 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 20.01.13 г. в 15:11

Колкото по-висок омаж е главата - толкова повече ток трябва...

Я да видим кой не е внимавал в часовете по физика? Точно обратното е. ПО-нискоомовите намотки си вземат повече ток при едно и също напрежение
Освен, ако за теб ток и напрежение са еквивалентни понятия

Edited by kuhara, На 20.01.13 г. в 15:11.


#15 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 20.01.13 г. в 15:32

Аааа, прав е човека! Просто не си го разбрал. Писал е, че трябва повече ток, а не че черпи повече. И че тази батерия не е VV, и няма как да го осигури.

Edited by asiyaolo, На 20.01.13 г. в 15:36.


#16 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 161 posts

Posted На 20.01.13 г. в 16:15

Колкото по-висок омаж е главата - толкова повече ток трябва...

Я да видим кой не е внимавал в часовете по физика? Точно обратното е. ПО-нискоомовите намотки си вземат повече ток при едно и също напрежение
Освен, ако за теб ток и напрежение са еквивалентни понятия

Аз, че по физика съм МНОГО зле е така! :smiley_emoticons_joint:
Казвам, че примерно 2.4 ома глава на еГо батерия няма да изкара такова количство пара, каквото ще изкара 1.8 омовата например. За това казвам, че 3В ток за 1.8 ома е добре, но ако ще е 2.4 омова ще трябва по-висок волтаж...нали така или пак бъркам?
Не ги разбирам нещата и ако съм в грешка моля да бъда поправен. Градивна критика приемам! :sSig_goodjob2:


Аааа, прав е човека! Просто не си го разбрал. Писал е, че трябва повече ток, а не че черпи повече. И че тази батерия не е VV, и няма как да го осигури.

:sSig_goodjob2:
Да колега, това ми беше идеята. :)
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#17 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 20.01.13 г. в 17:18

Дайте да го изясним този въпрос веднъж завинаги. Да си припомним закона на Ом:

I=U/R

Мощност:

P=IU=U2/R


В горното:
I-сила на тока с единица на измерване Ампер.
U-напрежение или потенциална разлика (тук го наричат със смешното название "волтаж"),единица на измерване Волт.
R-съпротивление, с едница на измерване Ом. Тук го наричат "омаж", което е смешно и неправилно.
Р-мощност, с единица на измерване Ват, интересно защо не го наричат "ватаж".

Мисля, че няма нужда от повече обяснения. Всеки с основно или по-добро образование би трябвало да си изясни нещата от горните, елементарни формулки.

Edited by NiOOH, На 20.01.13 г. в 17:27.


#18 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 20.01.13 г. в 17:43

Напиши и какво е капацитет (и че не се измерва в мах), за да е завършен поста.

#19 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 20.01.13 г. в 18:25

Кой не знае закона на Омá, да си ходи домá :Koshechka_08:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#20 dimitar1914

dimitar1914

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 20.01.13 г. в 18:33

Ама не, прав е човекът. Аз лично преди да си купя егото защитих една бърза докторантура по физика. Трябва си.