Jump to content


Photo
- - - - -

Какви реакции предизвиквате в хората около вас, когато държите електронна цигара в ръка?


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: Заглеждат ли ви непознати? (118 member(s) have cast votes)

Заглеждат ли електронната ви цигара?

  1. Гледат ме с повишен интерес (24 votes [20.34%])

    Percentage of vote: 20.34%

  2. Недоумяващо ме гледат с повишен интерес (27 votes [22.88%])

    Percentage of vote: 22.88%

  3. Сочат ме с пръст (1 votes [0.85%])

    Percentage of vote: 0.85%

  4. Никой не ме заглежда (2 votes [1.69%])

    Percentage of vote: 1.69%

  5. Заглеждат ме и мисля, че е заради електронната цигара (13 votes [11.02%])

    Percentage of vote: 11.02%

  6. Задават ми въпроси (22 votes [18.64%])

    Percentage of vote: 18.64%

  7. На никого не прави впечатление какво държа в ръка (4 votes [3.39%])

    Percentage of vote: 3.39%

  8. Не обръщам внимание (15 votes [12.71%])

    Percentage of vote: 12.71%

  9. Не пуша по улицата (3 votes [2.54%])

    Percentage of vote: 2.54%

  10. Хм. От утре ще се заглеждам и аз по всички, които заглеждат мен (7 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

Vote Guests cannot vote

#1 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:13

Обръщате ли внимание на това как хората, с които се разминавате на улицата, пред магазина, на спирката или където и да е, възприемат електронната цигара в ръката ви?
Нямам навик да пуша по улицата, днес обаче използвах електронна цигара на публично място. Сред пушачи. В началото имаше само бегли погледи, до момента, в които чак ми стана неудобно да се втренчват в мен. Като една суетна жена се замислих дали няма нещо необичайно във визията ми. Оказа се, че не само мен гледат :blush: , а електронната цигара.

Edited by every me, На 24.02.10 г. в 01:17.

Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#2 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:30

Сред познатите ми,определено предизвиква интерес.
Повечето са любопитни-искат да разберат подробности за това "чудо" в ръката ми.
Някои се опитват да ми дават "ценни" съвети.
Не се знаело какво съдържат,било вредно за гърлото.
Сред непознати не съм забелязал,някой да обръща особено внимание на цигарата.
Biohazard

#3 viachy

viachy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:42

Хората се кефят на нови и непознати неща. При първа възможност започват да ме разпитват за какво ли не. Аз се кефя да им обяснявам, обаче в повечето случай хората сдъвкват информацията и си продължават по течението.

- Голям минус - точно любопитството на хората е една от основните причини моето бейби да продължава да се трови с цигари.. :( предпочита да не я гледат като изпаднала от Марс, да не задават въпроси и т.н..
Ruyan #4 + Menthol + Cuba Cigar = Yum!

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:44

При мен определено гледат цигарата. То 905 как да не го гледат... лъщи и е голямо. На intellicig-а ме гледаха как го държа за "огънчето", но това по-рядко. Доста хора вече имат предразсъдъци към тези цигари, и много от тях са пробвали отдавна от приятели с обикновени пълнители и не им е харесало.

Иначе за коментари - ей сега в офиса се почнА, който дойде ги вижда, първи коментар е онова "четох, че били канцирогенни" или "ама то сигурно съдържат някакви вредни неща" и т.н. Чудя се как да им кажа, че предвид какво съдържат, думата "вредни" просто не изглежда на място в сравнение с онова, което поглъщат с цигарата си.

#5 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 02:06

Иначе за коментари - ей сега в офиса се почнА, който дойде ги вижда, първи коментар е онова "четох, че били канцирогенни" или "ама то сигурно съдържат някакви вредни неща" и т.н. Чудя се как да им кажа, че предвид какво съдържат, думата "вредни" просто не изглежда на място в сравнение с онова, което поглъщат с цигарата си.

Ето това е най - лошото.Излезе някаква статийка с ГОЛЯМО заглавие че Е-циг. били вредни и в главата на хората остана само заглавието че са вредни, ама защо са вредни не знаят. Преди 5 часа спорих с две патки на тази тема,те минали на тютюн и хартийки за по евтинко и по безвредно, а е-циг. било наркоманска работа и мноого вредно.

Edited by geniusloci, На 24.02.10 г. в 02:17.


#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 02:19

Да, понеже тютюнът е по-полезен от тютюневите цигари, нали? :wacko:

Добре де, ами ако дъвчехме тютюн (никога не съм виждал някой да го прави, но по филмите съм виждал да дъвчат и плюят), представяте ли си, че погледите нямаше да са различни?

#7 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 24.02.10 г. в 07:00

Заглеждат ме, разпитват ме, проявяват интерес. Показвам части, обяснявам принцип на работа, демонстрирам ефекта, споделям как се чувствам след 6 месеца без тютюневи цигари. Явно съм по-убедителен от разни анти-статии, защото през моя акаунт на HG снабдявам вече 4-ма, а и още искат да пробват. Само където вече препращам към източниците, защото станах без да искам дилър на благотворителни начала. :lol:

Edited by Valeri, На 24.02.10 г. в 07:01.

този потребител вече не участва на този форум

#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.02.10 г. в 08:59

В БГ сме си малко задръстени и всичко ново или необичайно предизвиква автоматично скептицизъм, сарказъм и дори открито раздразнение. Българинът приема всеки, който не се вписва в някакви тесни рамки, като правещ се на интересен и това никак не му харесва. Виж, когато е в чужбина реакцията е съвсем друга, тези неща се приемат като новаторство и напредналост.
Пример: При вида на е-пушач в БГ реакцията е "тоя к'во се прави на интересен, захапал тая химикалка"
Същото нещо в Западна Европа "хората са на светлинни години пред нас и цигарите са им електронни"
:)

#9 Parkinson

Parkinson

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 24.02.10 г. в 10:47

Абсолютно.Бил съм лигльо, кво съм се мъчил излишно, що не си пушиш по нормалния начин.Който пък пуши е-цигара или е пушил преди време, като му кажа колко ми е струвала 901-цата, почва да ме убеждава, че била ментак за тези пари и незнам си кво, видиш ли той бил дал 150лв. за оригинална Hama :blink: А и ако не знаете всички е-цигари са английски - другото е китайски копия :lol:
Леле почвам да свиквам вече яко с е-цигарата и я вадя навсякаде без да се усещам понякога.Оня ден в Технополис си разглеждам ТВ-тата и хм гледам консултанта ме заглежда странно.А аз съм си захапал цигарката, пускам си пара доволно и се пуля в етикетите....
Дилян Петров

#10 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 24.02.10 г. в 20:27

Най-забавно ми беше докато си намествах колата пред колонката в ОМВ (бях захапал 701-то с голяма червена лампа;)).Гледах как младежа ми ръкомаха, но изобщо не ми мина че маха заради лампичката ;).Като я скрих в джоба се успокои...
Преди няколко дни, пак на бензиностанция си взех кафе и си "изпарявах".Този път девойка някаква ми направи забележка че не се пуши...отговорих че не пуша и си продължих...Извади някаква объркана усмивка и приключихме дебата...Та така, странно ни гледат ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 21:50

Аз съм решил с 905-цата да пуфтя навсякъде и да се карам с всеки, който има против. Чакам само по-ненатрапчив аромат, че да не могат и за това да се хванат (въпреки, че не казват нищо на хората, поляти с кило тоалетна вода). Хубавото е, че дори не могат да ме зачекнат на тема цигари - това нещо няма вид на цигара въобще.

#12 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 25.02.10 г. в 03:50

Аз пък правя обратното. Там, където не се пуши по принцип, не пуша и тази цигара. На такива места като бензиностанции, болници, летища, търговски центрове, обществени сгради и т.н., не вадя цигарата въобще. Не е необходимо да предизвиквам въпроси или да обяснявам. Не ми е чак толкова фатално, мога да не пуша и с часове.
този потребител вече не участва на този форум

#13 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 25.02.10 г. в 12:24

И аз избягвам да използвам електронна цигара на места, където е забранено пушенето. Предимство е, че мога, но не искам. Все още.
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#14 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 25.02.10 г. в 15:38

Където и да използвате електронната цигара все има въпроси без значение дали мястото е разрешено или не за пушене. Е има хора които само се правят, че не се интересуват разбира се .

Edited by adel, На 25.02.10 г. в 15:39.


#15 arkadius

arkadius

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 25.02.10 г. в 16:10

колкото по невежи толкова по добре за знаещите

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 21:28

А, това защо? Според мен колкото по-малко хора пушат никотинови, толкова по-добре. А и хубав пример за децата, както някой отбеляза...

#17 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.02.10 г. в 21:54

Днес една баба ме гледа много странно в рейса докато изпарявах, но за малко да и докарам инфаркт като прибрах "запалена" цигара в джоба си. Смятам да "пуша" където и както ми харесва. Пък неграмотните ще препращам към този форум :lol:

#18 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.02.10 г. в 22:02

Да ти дам визитки? :lol:

Аз чак толкова да прекалявам не бих могъл. Като казах, че ще си пуфтя където искам по-скоро имах предвид нещо от сорта "седейки в Макдоналдс в CCS, след като съм хапнал няколко бъргера". В такситата ги питам, преди да пуша, макар че ме гледат странно. Последният не го питах, но той пък не ме и усети - ако задържиш парата малко повече, на издишане не излиза нищо.

#19 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 28.02.10 г. в 22:08

Нямаш проблеми давай визитките. Само, че ще искам процент :lol: пък може и в пълнители да се договорим. Между другото не видях пълнители за EVO?

#20 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 1.03.10 г. в 00:13

Бяхме на кино преди няколко месеца, тогава още нямах е-цигара. Филмът подчертавам беше дълъг. Убийствено дълъг. Няколко реда под нас съм сигурна, че някой притежаваше е-цигара. Виждах само дим. Нямаше аромат. Бях готова да разменя големи пуканки, само заради удобството да мога да го правя и аз. Точно там. И тогава.
Сега имам е-цигара, но не ходя на кино. А може би трябва. :lol:
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.