Jump to content


Photo
- - - - -

eGo eVic


  • Please log in to reply
240 replies to this topic

#201 eRoll

eRoll

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 17.04.13 г. в 15:34


Привет,
имам въпрос към ползващите eVic:
За какво се отнасят режимите Auto и Manual, които са подменюта на Vapor set -> Mode? Версия V1.2.

В менютата от печатното ръководство и това, което е публикувано на сайта им не виждам описание на това меню, т.к. предполагам описанието е за първата версия на софт-а (V1.0).
Благодаря предварително.

Auto - това е меню, в което автоматично си нагласяш колко секунди автоматично да пушиш.Тоест например нагласям в това меню 5 секунди. После като пуша само веднъж натискам копчето за да активирам режим на пушене и пуша точно 5 секунди без да натискам копчето. Един вид като по-старите автоматични батерии. На мен лично този режим не ми е удобен, защото всеки път дърпам различен брой секуни, но за някои хора може би е по-удобно.
Manual - тук ръчно си натискаш копчето. Колкото го задържиш, толкова секунди ще пушиш.

Много благодаря за изчерпателния отговор :)

#202 amerikanov

amerikanov

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 17.04.13 г. в 21:10

Здравейте колеги имам следния въпрос.От няколко дни ползвам е вика и съм доволен,но когато го включа към компютъра за да му сложа версия 1.2 на монитора не се показва прозорец както съм виждал в тубата че трябва да се покаже? Отдолу в дясно се показва икона че е включено устройство но не мога да го открия никъде в компа.Аз ли бъркам нещо или?

#203 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 17.04.13 г. в 22:14

Свали и инсталирай MVR Software от сайта на Joyetech

#204 Stelio

Stelio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 18.04.13 г. в 09:06

Здравейте колеги и аз имам следният въпрос? от няколко дена и аз имам evic с версия 1.2 понякога когато искам да дръпна ми изписва Atomizer Short и показва 0.5 ома а картомайзера е vision vivi nova 2.0ml. 1.8ома доколкото прочетох в книжката това го изписва когато дава на късо картомайзера но не мога да разбера каква е причината. Днес ми го направи няколко пъти в къщи при стайна температура така че не се е получил конденз от студено навън и топло когато съм влязъл вътре. Забелязал съм че го прави по често когато вдигна волтажа (ватовете също се вдигат автоматично) картомайзера е завит добре не виждам къде е причината. някой сблъсквал ли се е с този проблем досега?


п.п извинявам се за неграмотното писане но нямам кирилица на компютъра и ми е малко тегаво писането

Днес докато карах майка ми до бистрица на работа навън постоянно ми го правеше. изписва Atomizer Short и показва 0.2 0.3ома. като отвия картомайзера и го завия пак всичко се нормализира но до втората дръпка. и всичко от начало. Направо ме изкарва извън нерви и ще хвана да го запозная отблизо с асфалта

Edited by Stelio, На 18.04.13 г. в 00:59.


#205 maxo

maxo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 18.04.13 г. в 11:05

Здравейте колеги и аз имам следният въпрос? от няколко дена и аз имам evic с версия 1.2 понякога когато искам да дръпна ми изписва Atomizer Short и показва 0.5 ома а картомайзера е vision vivi nova 2.0ml. 1.8ома доколкото прочетох в книжката това го изписва когато дава на късо картомайзера но не мога да разбера каква е причината. Днес ми го направи няколко пъти в къщи при стайна температура така че не се е получил конденз от студено навън и топло когато съм влязъл вътре. Забелязал съм че го прави по често когато вдигна волтажа (ватовете също се вдигат автоматично) картомайзера е завит добре не виждам къде е причината. някой сблъсквал ли се е с този проблем досега?


п.п извинявам се за неграмотното писане но нямам кирилица на компютъра и ми е малко тегаво писането

Днес докато карах майка ми до бистрица на работа навън постоянно ми го правеше. изписва Atomizer Short и показва 0.2 0.3ома. като отвия картомайзера и го завия пак всичко се нормализира но до втората дръпка. и всичко от начало. Направо ме изкарва извън нерви и ще хвана да го запозная отблизо с асфалта

Смени главата на Вивито, ако не изтегли централния пин на картомайзера нагоре.

#206 Stelio

Stelio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 16 posts

Posted На 18.04.13 г. в 12:30

и това го пробвах не помогна не мисля че е от картомайзера защото го прави с 3 различни картомайзера. днес ми дойдоха в повече нервите и го занесох в магазина от които го купих обясних на момчето за какво става въпрос той каза че може проблема да е в пина на evic-а дано се окажат читави момчетата от тоя магазин и да го оправят. а и няма къде да ходят все пак e в гаранция

#207 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 18.04.13 г. в 15:40

Честно казано - даваме каквато има налична. И 2600, и 2200 са давани. Е, 3400 вероятно няма да има за даване, понеже са по-скъпи (нямам идея колко са 3400, може и за нищо да не стават, ще пробвам). Обикновено са от розовите или червените, т.е. 2600.


Всъщност никога не сме давали от сините батерии.Винаги са били от червените Sanyo 2600mAh.
Biohazard

#208 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.04.13 г. в 09:12

Ама да си давал, бе драги :smiley_emoticons_joint:

#209 cvet4o

cvet4o

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 20.04.13 г. в 20:25

Е след последните два поста просто не мога да не наспамя темата с голяяямо хахахах :lol:

#210 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 20.04.13 г. в 20:39

Вътрешно ведомствен хумор :Koshechka_08:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#211 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 29.04.13 г. в 15:51

От днес съм с новата версия на фърмуера. Не си струва. Дори малко са се изложили от Joyetech.

#212 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.04.13 г. в 21:53

От известно време ми се беше разхлабила частта над модула. Преди седмица цигарата падна и частта изхвърча с все карта и жичките се разпоиха. Запояване, но не се сетихме да я залепим и днес последва същото. Второ запояване, този път и малко капчица (или нещо от сорта). Карах два дена на 650 mAh eGo-T батерия, няма такава мъка :D

#213 maxo

maxo

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 31 posts

Posted На 30.04.13 г. в 08:52

От миналата седмица съм с eVic, закупен от тук и съм много доволен. Сделката за 155 лв. с допълнителна батерия си е много добра!Въпреки че кутията беше разпечатана без цилофан за сега не съм имал проблеми.
Имайте в предвид при използване на софтуера ако сте с Уин 7 да го задействате като администратор, иначе не разпознава хардуера. Благодаря на хората от PV-BG за точността и коректността.

#214 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 30.04.13 г. в 10:41

Въпреки че кутията беше разпечатана без цилофан за сега не съм имал проблеми

Кутиите се разпечатват,точно за да нямате проблеми - т.е. всички eVic комплекти се пробват преди да се изпратят.

Карах два дена на 650 mAh eGo-T батерия, няма такава мъка

А искаше да минаваш на нещо по-малко..... :smiley_emoticons_joint:
Biohazard

#215 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.05.13 г. в 12:47

А искаше да минаваш на нещо по-малко..... :smiley_emoticons_joint:

Аз се опитах. Ама нещо... не станА!

#216 Stefan G.

Stefan G.

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 1.05.13 г. в 22:14

От 2 дена съм с eVic. В сравнение с Twist и Ego-С е на светлинни години пред тях :smiley_emoticons_joint: .Много съм доволен за сега от новата си придобивка. Като я взех, софтуера и беше v1.1. След включване в компютъра към MVR софтуера, се ъпдейтна до v1.3. Ако не бъркам в менюто се добавиха опциите RVV и RVW1.2.3. За 1 ден батерията ми пада до 40% което е супер. Twist-a го зареждах по 2-3 пъти на ден. Все търсех зарядни и контакти. Сега като гледам, няма да ми се налага вече да ги мъкна. :thumbup:
Като картомайзер, вес още си ползвам Т2-ката, но имам и Vivi Nova както и няколко с вата. За сега само първите 2 съм пробвал и смятам поне за сега да си карам с Т2 докато не си взема нещо с по-голяма вместимост за да пасне на eVic-а.

#217 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 5.05.13 г. в 00:23

От известно време ми се беше разхлабила частта над модула. Преди седмица цигарата падна и частта изхвърча с все карта и жичките се разпоиха. Запояване, но не се сетихме да я залепим и днес последва същото. Второ запояване, този път и малко капчица (или нещо от сорта). Карах два дена на 650 mAh eGo-T батерия, няма такава мъка :D

Капчица не помогна, не знам с какво да го залепя.
При мен се случи същото нещо. Първият път се разпоиха жичките от самият конектор но вторият от самата платка.
Като рових наам натам да гледам как да ги запоя се оказа, че това е най често срещаната повреда на тези устроиства.

За мое огромно съжаление не мога да си я запоя сам ще трябва да си търся поялник и не знам как да изкарам платката за да имам достъп.
затова си поръчах нова контролна глава.

Бих посъветвал потребителите на eVic да бъдат по нежни с него защото му бях върл защитник и фен но в крайна сметка се оказа нежно устроиство.

#218 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.05.13 г. в 09:57

Бих посъветвал потребителите на eVic да бъдат по нежни с него защото му бях върл защитник и фен но в крайна сметка се оказа нежно устроиство.

Като ви разправя човек да си вземете ZMax SS,вие не слушате ...


chelsea f.c.


#219 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.05.13 г. в 11:17

Тони в офиса ми я пои и двата пъти, с капчица е залепил горната част. Сега малко трудно ще го откъртя...

MERLIN - не зная от София ли си, ако да - мини през офиса и питай за Bloody/Антон - ще ти я запои, предполагам.

#220 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 6.05.13 г. в 20:14

Тони в офиса ми я пои и двата пъти, с капчица е залепил горната част. Сега малко трудно ще го откъртя...

MERLIN - не зная от София ли си, ако да - мини през офиса и питай за Bloody/Антон - ще ти я запои, предполагам.

Благодаря за предложението. :)
Проблема ми е, че съм в Британия и тук като ги разпитвам за техници които правят ремонти с поялник и ме гледат странно :)
Нямат такива места където се правят подобни ремонти на единични клиенти.
Ще опитам и аз с капчица но при мен има и друго. Има малка около милиметър цепнатина на самият пластмасов цилиндър и когао вкарам горната част с конектора леко стои отворена. Почти незабележима но я има.
Ще си го пазя пък някои ден като си идвам до България може да се отбия хем да разгледам.