Jump to content


Photo
- - - - -

Нищо не знам


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#41 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 30.09.12 г. в 10:00

И с какво е по-добро това V6 от Лава? Настройка на волтажа максимум до 4.2, батерии с капацитет 750mah, размер близък до този на Лавата, незнаен производител, измислени картомайзери.

По-добро е с цената, която е поне наполовина по-ниска. Да не говорим, че без батерии може да се купи за $12.5. Така, че и да се набуташ за 20 кинта, няма да се свърши света.
Батерии могат да са и с по-голям капацитет, а цената им е доста прилична за чифт.
Като заговорихме за оригинално устройство, от къде мога да съм сигурен, че в БГ се продават Lavatube от оригиналния производител L-Rider? Според мен тия които клонират Lavatube са същите производители и на Ego-устройствата e-power, v6 и т.н..
Естествено, че всеки сам си поема риска при закупуване на подобно устройство. Няма спор, че е много по-добре да си го купиш с 6-месечна гаранция за батериите и примерно 12 месеца за устройството.

#42 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 30.09.12 г. в 10:20

Пак гледаш цените в Китай, ясно...

#43 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 30.09.12 г. в 11:01

Защо спорите?
Туранага, остави го да си направи харакири, да го научи по грубия начин.
Пък може на него да си му хареса, знаеш ли....
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#44 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 30.09.12 г. в 17:34

Никой не ми отговори на въпроса от къде мога да съм сигурен, че в БГ се продават Lavatube от оригиналния производител L-Rider? Но както и да е.

Мдам, човек трябва сам да пробва, за да разбере, че от топлото се париш :spiteful: .
Предполагам, че повече тук сте станали пушачи основно от качествени купешки глезотийки, но има още няколко форума (дори на БГ) където хората обсъждат всякакви джаджи поръчани от къде ли не. Правят си собствени модове от какви ли не кутии и батерии, мъчат се да зануляват паметта на купешки батерии, използват nichrome и кантал за експерименти с фитили и нагреватели, правят си фитили от конци на стари дънки или рибарски конци от фибростъкло и други разни чудни чудни неща :rolleyes: . Разбира се, и то си е напълно естествено, повечето продукти на DIY експериментаторите са поръчани от китайските електронни магазини. Някои неща могат да гръмнат, други директно изгарят, но това е път към усъвършенстването на тези устройства. Както един пич в друг БГ форум казва - ако не бяхме направили на ръка модове на танковете, кой знае какви простотии щяхме да си купуваме сега :clapping: . Модовете на батериите са същата работа - първо тръгват от експериментаторите, след това производителите решават, че са рационални, удобни и има много хляб в тях.

Аз съм запленен от електронните цигари - вече точно 30 дни. Никога не съм си представял, че с такава лекота мога да захвърля кутията "Виктори" в коша. За мен това е гениално като идея и наистина спасява човешки живот. Чупя се да чета в какви ли не форуми и сайтове, защото ми е изключително интересно. Тия дето са на английски горе долу ги вдявам, а за румънските, чешките, полските и немските ползвам транслатор. Но тук усещам, че някак си за много въпроси се говори с половин уста, лекинко с недомлъвки или просто не се отговаря. Мисля, че въпросите ми и интереса който проявявам тук (аз и още няколко новобранеца като мен) няма да навредят на сайта, напротив в интерес на SEO-то е, дори постването на разни чуждоезични линкове. От всички е-пушачи най-много 5-10% да се зарибят да пробват идеите за модване на устройствата, които бих искал да опитам. А съветите, които давате, дори да не са свързани с точно продукти магазина, пак ще привлекат повече хора, благодарение на бай Google. От както намаля значението на PR-a, краулерите бат Гошо се зачитат много повече в интересното и уникално съдържание. Мисля, че бизнеса тепърва ще се разраства и няма нищо лошо към форума да има още секции като модифициране и почистване на картомайзери, нови джаджи и т.н. Неща които въобще може да не се появят в магазина. Но ще тежат, ще са интересни. Не искам да давам акъл, нито да се оправдавам за решението ми да пробвам разни неща, които съм си поръчал и продължавам да си поръчвам :blush: .
По-скоро искам да ви благодаря, щото сте печени! Някои потребители тук просто ми пълнят душата, когато решат да споделят знанията си! Ако сам трябваше да откривам това, което научих за 30 дни, сигурно щяха да ми трябват години.

В тон с коментара ми искам да споделя, че последното което днес с огромен интерес четох, беше за USB-зарядните от типа "Mobile Power" за зареждане на телефони, камери и т.н. Някакъв американски тарикат е измислил преходник, за да си използва такова зарядно с капацитет 6600mah и вече подобен фабричен мод е започнал да се появява в някои магазини.
Attached File  E-cigarette-Mobile_Power.jpg   16KB   61 downloads
6600 mah, баси :smoking-8570: И такова бих си поръчал задгранично, въпреки риска, щото в БГ-магазините едва ли ще се появи. За някоя командировка ще е култово удобно! Може да е грозно, обаче има да си кадиш... ехеее!

Edited by PhrozenCrew, На 30.09.12 г. в 18:06.


#45 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 30.09.12 г. в 18:50

Бих ти спестил много главоболия, но като си решил, давай смело напред.
Само едно уточнение - материалите ни никога не са били китайски, в това можеш да си сигурен! Италиански, Полски, Немски, Американски - да, но китайски, аз не мога да си спомня...
Колкото до бокса, не си открил топлата вода, поръчвали сме отдавна, но само да те подсетя, че по предназначение да, става, обаче за е-цигара няма как да стане, не може да даде достатъчно ток. Без съответни модификации, нова електроника И нови батерии, просто забрави.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#46 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 30.09.12 г. в 19:13

Само едно уточнение - материалите ни никога не са били китайски, в това можеш да си сигурен! Италиански, Полски, Немски, Американски - да, но китайски, аз не мога да си спомня...

За батериите ли говориш или въобще за консумативи (като фитили и реотани). Щото повечето модове са китайски, както и повечето атомайзери, картомайзери и танкове, барабар с инхалаторите и мундщуците също са китайски. Може и да има чисто италиански, полски и немски модове, батерии и аксесоари, ама още не съм опрял до тях. Освен един руски.

Provape също използват китайски картове и танкве в официалните комплекти.

Edited by PhrozenCrew, На 30.09.12 г. в 19:17.


#47 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 30.09.12 г. в 19:25

О Господи, къде си ???
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#48 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 30.09.12 г. в 19:39

О Господи, къде си ???

За кое е сарказма. За Provari-tata, че продават с китайски танкове ли. Ей ти примерна страница от сайта на Provape. Тоя танк да ти е познат? Китайска поста, брат, не е американски :Koshechka_08: .

Цитат от сайта на Смок, които правят танковете от линка по-горе за Provari-тата:
Smoktech.com - We are professional dual coils cartomizer,e-cigarette,electric cigarette,Mini E-Cigarette manufacturer and factory in China.
Друг е въпроса, че китайско и китайско често са доста различни неща.

Edited by PhrozenCrew, На 30.09.12 г. в 19:59.


#49 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 30.09.12 г. в 20:24

Приятелю, много си нахъсан, което е великолепно.
Разбери хората какво ти казват и защо са саркастични. Когато някой задава въпроси-то обикновено получава отговор. Когато въпросите са съпроводени с поучителен тон, обикновено получава или мълчание, или сарказъм.
Когато половин пост говориш неверни неща от позицията на ..

Аз съм запленен от електронните цигари - вече точно 30 дни.

, а нещата които ги има от години ти призоваваш да се създадат..

няма нищо лошо към форума да има още секции като модифициране и почистване на картомайзери, нови джаджи и т.н. Неща които въобще може да не се появят в магазина. Но ще тежат, ще са интересни. Не искам да давам акъл,

..а реално даваш такъв..

ей такива нещица
ПП Разбери едно нещо. Тук има десетина ветерани/ветераните на ветераните вече се изнесоха от тук/, които отговарят всеки ден на едни и същи въпроси..това им струва наистина много време. Никой не си прави труда да прочете из основи този необятен форум, а и другите подобни в БГ. Всеки иска нещо..и пак иска, и пак. В един момент се явява един ентусиазиран потребител като теб/пак казвам-великолепно е да има хъс/ и почва да сочи с пръст, и един вид да се чете между редовете, че ветераните не се трудят достатъчно за благото на ентусиастите. Да обясняват обяснени неща и да се заплитат стари-нови обсъждания. Някак си не е честно, ако ме разбираш правилно

#50 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 30.09.12 г. в 20:41

Разбирам те и уважавам мнението ти!
Ще се опитам да бъда по-смирен в постовете си и да се ослушвам повече, което понякога ми е трудно. Извинявам се, че може би изглеждам нагъл и досаден! Съзнавам, че все още съм абсолютен лаик по отношение на електронните цигари, но имам огромно желание да разбера повече. Прощавайте!

Edited by PhrozenCrew, На 30.09.12 г. в 20:42.


#51 74@gmail.com

74@gmail.com

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 30.09.12 г. в 20:42

мисля , че този диалог не е полезен за никой

Edited by falcon, На 30.09.12 г. в 21:13.


#52 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 30.09.12 г. в 20:52

Извинявам се, че се намесвам!
last_hope и Topper са модъри - и то не от преди шест месеца - в нета има достатъчно за техни неща. За това е "сарказма". Дето се вика - накъдето си тръгнал, те от там се връщат. Искрени поздравления за ентусиазма ти, но техния направо ме изумява! За последните две години ширпотребните електрички дръпнаха в технологията и паднаха в цените толкова, че едва ли не собствени неща се правят ей така, щото ми е приятно сутрин да включа поялника и да ми замирише.
Ентусиасти като теб са ценни, ама само малко бързички... :)
Едит: Нищо, че са малко бързички :)

Edited by Jenevus, На 30.09.12 г. в 20:56.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#53 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 30.09.12 г. в 22:24

че едва ли не собствени неща се правят ей така, щото ми е приятно сутрин да включа поялника и да ми замирише.

Абсолютно! Дет се вика, разликата между големият мъж и малкото момченце е само в цената на играчките им!

PhrozenCrew,
Изключително съм ти благодарен, че ме разбра правилно и съм ти го отразил с +

Извинения на аудиторията и приключвам с :offtopic:

#54 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.10.12 г. в 08:03

Че Гошо да не би да е по-малък модър :)
Типично български манталитет е да се смятаме, че знаем всичко или че сме толкова умни, че ей сега ще измислим нещо неподозирано. А рядко е така. В ерата на информацията, има толкова много за четен. Аз лично, а предполагам и колегите, са изчели едва ли не целите форуми като ECF, ecigtalk.ru, Vaporwall, Breaktru и още доста "тлъсти" бази знания. Има и много видеоклипове, но лично на мен не са ми по вкуса, защото виждаш - ок, някой навива нещо, но защо го навива така и как е стигнал до това решение, си е само в неговата глава. Материалите наистина не са китайски, може би изключвам фланците 510 (за изработката на които ти трябват инструменти от порядъка на 80-100лв или достатъчно сръчен стругар с хубави машини). Както и да е, в крайна сметка всички сме си извърявали пътя, кой с повече, кой с по-малко акъл от колеги. Всеки си е намерил сладката точка. Но наистина Фроузън като че взе да размахва пръст и да ни обяснява неща, на които доста от нас са били съвременици/преки участници.
Така че аз пак казвам - уползотвори ентусиазма си, направи си собствен карт или ОА, някой батериен мод.Има два варианта, или да ти се охлади ентусиазма, или да спадне малко и да почнеш да се занимаваш с по-прагматични неща.

ПП:И не се опитвай да се надбягваш с китайците, те бълват за асортимент какви ли не изчадия, често с козметични или "невидими" подобрения. Кажи речи всичко за този етап на развитие на изпаряването е на пазара ;) А какво ще ти хареса на теб....едни караме Хонда, други Фиат, трети са влюбени в Голфа :smiley_emoticons_joint:

Апропо, като говорим за китайско и "китайско" и за маститите форуми, един от големите модъри за мен (CraigHB от САЩ) който сам разработва и прави модове с MCU, аналогични че и по-добри от Darwin, си произвежда фланците за модове в Китай. Две неща за отбелязване - много по-евтино му е, отколкото да ги прави сам или в САЩ. Но второ, по негови чертежи и изисвания, тези фланци му лягат по $10 (по спомени) за малки серии от 20-30 и то без транспорт и митници !!!
Ха сега ти ми кажи, ще си направиш ли фланци, корпуси, поликарбонатни тела, мундщуци и хром-никел клеми сам :)

За този конектор става дума:

Edited by Topper, На 1.10.12 г. в 08:04.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#55 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 1.10.12 г. в 08:55

Но наистина Фроузън като че взе да размахва пръст и да ни обяснява неща, на които доста от нас са били съвременици/преки участници.

Никога не съм си го и помислил! Сори, ако така е прозвучало!

Ха сега ти ми кажи, ще си направиш ли фланци, корпуси, поликарбонатни тела, мундщуци и хром-никел клеми сам :)

Малко Off-topic: Познавам работата на китайците. Произвеждаме около 3000 домашни хладилника на ден тук в България. В някои от моделите използваме китайски компресори. Защо не си ги правим сами - поради същите причини. Но основно - по евтино е. Не съм предуебеден, че всичко китайско е боклук. Само от опит знам, че колкото и силен производител да са, ако не се контролира качеството им почват да бълват боклуци. За една нощ могат да ти избълват 100 000 боклука, които да трябва да плащаш :aggressive: . Другия проблем е, че много крадат. Всичко - технология, идеи, сглобки, инфраструктура. Дават по $10 000 само за да влязат 2 китайчета и да се поогледат в завода :).
Сори за off-а!

#56 Георги Дяков

Георги Дяков

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 1.10.12 г. в 10:27

Всичко казано по-горе е вярно, и честно казано АЗ за себе си предпочитам да вземам стандартни комерсиални решения, вместо да вися с поялник и какво ли не над разни изобретения. 3 пъти ми се е налагало да правя разни неща за над 8 месеца изпаряване вече(батерия презапояване, спринцовка за танк и пренавиване на намотка на глава) и не съм ентусиазиран. Карам си с Лава и купувам готовото. Както казаха по-горе всички сме минали през етапите, които си описал.

#57 some1

some1

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 3.10.12 г. в 01:36

Значи, засега съм ги намалил на около 10 на ден, но определено ще си взема ел. цигара. Тъй като не бързам се ровя когато имам време и гледам различни оферти.
Тая Ego-L от Фрамар я изключвам, Smoketronic я намирам на много различни цени, явно и тя не става. Его-Т е по-евтина във Фрамар (имат и др. модели, но бяха изчерпани), а тези e-lites ги видях днес във ФБ. Имат сайт на български, а гледам, че са и голяма английска фирма. Някои ползвал ли е техни продукти? За др. модели видях каквото ми трябваше.

#58 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.10.12 г. в 10:42

Аз не разбирам какво търсиш? eGo (най-добре USB, била тя T или C, Upgrade или каквато и да е) батерия плюс карт от популярните с eGo резба (CE4 различни версии, Redux, CC и каквито има при други колеги) - честно казано не разбирам какво повече може да иска човек, който като цяло не е модър и не го влече да пробва постоянно нови неща, освен ако манията му не е да си купува вечни неща (каквито е-цигарите не са). Вайпвам вече...май 3+ години ще станат, не мога да кажа, че има кой знае какъв кяр да забиваш из модове, а всичкото това брандиране и продаване с някакви странни марки не го и разбирам, освен от маркетингова гледна точка. Всички копия ще са най-много равни на оригинала, ще е за сметка я на качество, я на обслужване, я на гаранция, я на налична информация.

#59 some1

some1

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 5.10.12 г. в 17:05

Аз вече си поръчах от e-lites.

#60 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 5.10.12 г. в 17:59

Аз вече си поръчах от e-lites.

Браво! Все от някъде трябва да се почне. Ама, що точно от голяма английска фирма за брандиране на стар модел китайски електронни цигари? Е, дано ти хареса.

Edited by Jenevus, На 5.10.12 г. в 18:33.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!