Jump to content


Photo
- - - - -

Чистене на CE5 V3 Clearomizer


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 11.10.12 г. в 11:45

Здравейте, вчера реших да си изчистя карта защото исках да пробвам една течност от един приятел която я пуших от неговия карт (същия като моя) и ми допадна много. Всичко беше наред преди да го изчистя. Разглобих го на основните му компоненти и го сложих в една чаша хладка вода. Оставих го накиснат 3-4 мин след което го извадих, подсуших го идеално и му направих dry burn след което го зглобих и напълних. Първите няколко дръпки с новата течност леко се усещаше нормален вкус, но следващите дръпки направо си биеше на изгоряло без вкус без мирис, абе направо отврат и повече не се оправи. Реших че изпарителчето съм го прецакал и естествено повторих операцията и сложих чисто ново 2.8 ома изпарителче и сега е с една идея по-добре, но още усещам още вкуса на изгоряло, дори и с моята течност. Просто незнам какво да направя. Мисля че съм за нов карт направо, но все пак аз да си попитам.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 11.10.12 г. в 13:23

А какво е това СЕ5 и от къде сте го купили?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 11.10.12 г. в 13:38

Здравейте, вчера реших да си изчистя карта защото исках да пробвам една течност от един приятел която я пуших от неговия карт (същия като моя) и ми допадна много. Всичко беше наред преди да го изчистя. Разглобих го на основните му компоненти и го сложих в една чаша хладка вода. Оставих го накиснат 3-4 мин след което го извадих, подсуших го идеално и му направих dry burn след което го зглобих и напълних. Първите няколко дръпки с новата течност леко се усещаше нормален вкус, но следващите дръпки направо си биеше на изгоряло без вкус без мирис, абе направо отврат и повече не се оправи. Реших че изпарителчето съм го прецакал и естествено повторих операцията и сложих чисто ново 2.8 ома изпарителче и сега е с една идея по-добре, но още усещам още вкуса на изгоряло, дори и с моята течност. Просто незнам какво да направя. Мисля че съм за нов карт направо, но все пак аз да си попитам.


Предполагам си направил типичната грешка при драй бърн. Не си изкарал процеса до край. Индикации за правилно направено пърлене е чисто бял фитил под нагревателя и никаква идея за дим/пара при зачервен нагревател. А като казвам зачервен, имам предвид ярко червен, а не лека идея за зачервяване.
Успех
ПП

Мисля че съм за нов карт направо, но все пак аз да си попитам.

Не бих казал..Ако са здрави намотката и фитила, винаги е възможно да се премахне миризмата на загорели тенджери като се повтори процедурата както трабва

Edited by gogo63, На 11.10.12 г. в 13:44.


#4 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 11.10.12 г. в 15:06

А какво е това СЕ5 и от къде сте го купили?


Понеже има магазинче на Innovation точно до нас, а магазинчето на PV-BG ми е доста далеч съм си взел ето това:
http://innovationbg....&product_id=229

А относно dry burn-а сигурно сте прави защото аз го направих 4-5 пъти докато намотката ми стане бяла а конеца си седеше леко черен.

Снимка на изпарителя: http://img189.images...75/img4502l.jpg
След бърна седеше жичката бяла, но вчера след като имах вкус на изгоряло не съм правил бърн отново.

Edited by LxD, На 11.10.12 г. в 15:17.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#5 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 11.10.12 г. в 20:29

Снимка на изпарителя: http://img189.images...75/img4502l.jpg
След бърна седеше жичката бяла, но вчера след като имах вкус на изгоряло не съм правил бърн отново.


Не съм ползвал такъв карт, но доста (меко казано) ме озадачи фитилът... Не съм категоричен, но такъв фитил почти не носи на драй бърн (може и да е прегорял).

Здраве и късмет!

#6 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 11.10.12 г. в 20:50

Не съм ползвал такъв карт, но доста (меко казано) ме озадачи фитилът... Не съм категоричен, но такъв фитил почти не носи на драй бърн (може и да е прегорял).

Здраве и късмет!

То това не прилича на фитил, а на фъндък стъкловлакно с три намотки. Това нещо, ако не е сваляно/навивано и куцо сглобявано е правено от "Яз, брато и аверите". То не за бърнене, за изпаряване е абсолютно непригодно!

Edited by Jenevus, На 12.10.12 г. в 08:27.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#7 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 11.10.12 г. в 22:48

И аз имам магазин на Иновейшън точно до нас, но само веднъж се излъгах да си взема нещо от тях. Взех един карт, който хем ми го продадоха по скъпо, хем не ставаше за изпаряване още от самото му купуване.

Не знам от къде се снабдяват, но според мен стоката им е боклукчива.

#8 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 12.10.12 г. в 00:20

Вие какви картомайзери и изпарители ми бихте препоръчали да използвам за напред? Ако не ви затруднява може ли и линкове към тях за да ги разгледам ценово и визуално?
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#9 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 12.10.12 г. в 00:36

Едно и също да се преговаря в две съседни теми няма смисъл. http://www.pv-bg.com...p?showtopic=736

#10 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 12.10.12 г. в 16:51

Така изчетох почти всички теми и установих, че предпочитанията на всеки човек са различни, но от това което мнозинството гласува е:

1. Vision Vivi Nova
2. Smok Redux
3. Vision CE4 V3
4. Kanger T2

Vision Vivi Nova ми идва малко грамадански, но всички го хвалят много, а и ще изглежда бая странно на моята eGo-T 1100mah Passthrough за това се ориентирам към Smok Redux-а.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#11 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 12.10.12 г. в 17:23

Mini Vivi Nova изглежда идеално върху его батерия с декоративен пръстен.

Posted Image

Edited by Sisq0, На 12.10.12 г. в 17:26.


#12 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 12.10.12 г. в 19:27

Благодаря, това определено ще го пробвам и после ще изразя мнение.

Edited by LxD, На 12.10.12 г. в 19:28.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...